רכישת כלב גזעי
כל האמת - 1

A k a s h a

New member
מורידה בפניך את הכובע../images/Emo25.gif../images/Emo106.gif

כל הכבוד לך על העבודה וההשקעה בכתיבה של הסברים לאנשים שבאמת לא מבינים ובהחלט יוכלו ללמוד ולהתרם מקריאה של המאמרים האלה
את פשוט עושה חיל

אפרתs

New member
תודה על המידע ../images/Emo45.gif

ממליצה להוסיף לקישורי הפורום / מאמרים/ שאלות נפוצות.

Revital B

New member
חבל שמגלים את הדברים האלה

מאוחר מידי... כ"כ הרבה מידע לא היה לי לפני שרכשתי את הכלב שלי.. ורק עכשיו אני לומדת. תודה על המידע החשוב.

Mip Mip

New member
לא בוכים על חלב שנשפך

וחוץ מזה שהכלבלב שלך כזה מתוקקקייי שזה לא משנה....

b love

New member
סחטיין על מאמר...אבל...

לפי מה שאמורו לי, לא בהרכח מחפשים את "הטוב ביותר" כי כל משפחה שיש לה כלב גזעי יכולה להרבות את הכלב שלה, לקבל תעודות,גם אם רכזי הגזע לא ממליצים בגלל שהגורים אל יצאו מתאימים, הם יכלים לזווג אותם ולקבל תעודות..

ניל´´י

New member
לא מדוייק בי לאב...

בחלק ניכר מהחוגים/מועדונים יש צורך בבקורת שגר, ללא בקורת שגר אותם מעודונים/חוגים לא יאשרו תעודות... בכל החוגים/מועדונים יש תקנון גידול, בעלי הכלבים חייבים לעמוד בתקנון הגידול, במידה ואינם עומדים בתקנון הגידול השגר לא יקבל תעודות... ההי"ל מוציא תעודות רק לאחר שמרכז הגזע חותם על טופס ההמלטה, מרכז הגזע לא חותם, אין תעודות... סבתא ניל"י....

יש כאלה ויש כאלה

למרות שתעודות זה חשוב מאוד צריך לזכור שזה לא הכל וכשקונים כלב גזעי יש עוד כמה דברים שכדאי לבדוק. כמו שכתבו כאן יש גם המלטות ברמה מאוד נמוכה שהן עם תעודה, נילי את בעצמך אם אני לא טועה סיפרת על המלטה שאישרת רק כי לא הייתה לך ברירה והסתפקת בהערה בתעודה. יש הרבה מועדונים שבהם החוקים פחות מחמירים ואין הרבה דרישות לתעודות ולכן גם כלבים ברמה מאוד בינונית בעלי בעיות בריאותיות בבעלות של אנשים מאוד לא אחראיים מרביעים ויוצרים גורים. וגם במועדון הכי מחמיר תמיד אפשר לעקוף את החוקים ולמצוא פריצות. הרי כמעט כל כלב שיתמיד ויגיע לתערוכות גם אם הוא ברמה נמוכה בסוף ימצא את השופט שייתן לו מצויין, ולגבי הבדיקות הבריאותיות לצערי מי שרוצה זה לא מאוד קשה לזייף בנושא... ובכללי גם אם למישהו יש את הכלב הכי איכותי בעולם והוא גם בריא עם זיווג לא נכון יכולים לצאת חרא של כלבים שיקבלו טיפול לא נכון ועוד ולא תהיה ברירה ויוציאו להם תעודות. דוגמא לכך אנחנו יכולים לראות בסיפור של רויטל על שני כלבים שהגיעו מאותה כלבייה רק שלאחד יש תעודות ולשני לא. אני לא מכירה את הכלבייה אבל זה שהם מוכרים גם כלבים בלי תעודות זה אומר הרבה וזה ממש לא מקום שהייתי ממליצה לקנות ממנו! לי

ניל´´י

New member
כשמדברים על אפיקים...

גם אני שמעתי כי נמכרים שם גורים ללא תעודות... לחלק מהשגר כן יש תעודות ולחלק לא, זה ממש מנוגד לתקנון ההי"ל.... גם לדעתי אפיקים הינה כלביה, האם הם בית גידול... אני די מהססת.. לא יודעת מה לומר, מצד אחד אני יודעת שהכלבים שם מטופלים היטב, למרות התמונות שצורפו לכאן בזמנו.... מצד שני לי באופן אישי קשה לראות כלבים בכלובים... כבר כתבתי בקומונה או כאן, לא זוכרת שביקרתי בהולנד בבית גידול של ווסטים מאוד מוכר ובעל שם, משם יוצאים כלביםות אלופים/ות... אולם ברגע שנכנסתי לשם, חשכו עיני... גם לו היא היתה מציעה לי כלב בחינם לא הייתי לוקחת.... הכלבים בכלובים על נייר עיתון או נסורת, משוועים ליד מלטפת... והריח.. אוף... יצאתי משם כשלא חסכתי את לשוני מאותה מגדלת ידועה בעולם.... דברתי עם מולי דוידוביץ, הוא עבד בזמנו באפיקים והוא אמר לי שלכל הגורים מוציאים תעודות.... אז לכו תדעו.... סבתא ניל"י.....

habubnik

New member
לנו במשפחה יש מישהי עם גולדנית

"דמוית גזעי" ונראה לי שהם קנו אותה משם. לכלבה אין ולא היו שום תעודות.

shir92

New member
ואוווו חבובניק כל הכבוד!!! ../images/Emo140.gif

אני רוצה להודות לך על המאמרים מלאי הידע שאת כותבת פה. הם תורמים לי המון ידע, ואני נהנת לקרוא אותם, הכל מובן, מסודר, פשוט כיף לקרוא. תודה לך על הקדשת הזמן בכתיבת המאמרים האלו, ולא להתייאש חבובניק
תודה

shir92

New member
ואוווו חבובניק כל הכבוד!!! ../images/Emo140.gif

אני רוצה להודות לך על המאמרים מלאי הידע שאת כותבת פה. הם תורמים לי המון ידע, ואני נהנת לקרוא אותם, הכל מובן, מסודר, פשוט כיף לקרוא. תודה לך על הקדשת הזמן בכתיבת המאמרים האלו, ולא להתייאש חבובניק
תודה

למעלה