רכישת כלב גזעי
כל האמת - 1

נמש164

New member
זה לא פייר../images/Emo70.gif ../images/Emo9.gif

אני לא בבית ביומיים האלו....

נעמהdj21

New member
הנה רוקי שגם כן הגיע מאפיקים../images/Emo99.gif

למרות כל הדיונים שמתנהלים פה על נושא כלבנות מבוקרת, בזמן שקניתי את רוקי לא היה לי ידע בנושא, אלא רק הייתי זקוקה לכלב בצורה נואשת (שלוש שנים אחרי מות רקסי אהובי) והחלטתי אחרי כשנה שאני רוצה לברדור - וכמובן שעשיתי ריסרצ' על הגזע, רק בדיעבד היה "חור גדול" בתחקיר שלי, כי לא הבנתי את משמעות התעודה או אי התעודה. אז רוקי נקנה באפיקים ללא תעודה, אומנם ראיתי את אימו, אך כשאני חושבת על זה היא הייתה שחורה, והאב מן הסתם לבן, זו הרבעה תיקנית? (שאלה למבינים מביניכם). ייתכן שמאותה המלטה ניקנו גורים עם תעודות? למה כשבאנו לאפיקים או לפני כן, לא יידעו אותנו על נושא התעודות, החשיבות שלהן ומשמעותן? מוזר לי מאוד...מה שבעצם מוביל אותי למסקנה בעצמי שהם כמעט מטחנת גורים בעצמם, כמו שאתם נוהגים לכנות מקומות מעין אלו. אבל זה סותר! מטחנת גורים לא אמורה למכור גורים עם תעודות, לא? כי כביכול הם מטחנה, וזה לא מאושר ע"י רכזי גזע...קיצר יש לי סלט במוח! אני יודעת דבר אחד - אני לא מתחרטת לשניה על רוקי, ולמרות שיש לו אפילפסיה והכל והיו קצת בעיות איתו, הוא עדיין הילד שלי. אם למישהו יש תשובות בשבילי אני אשמח...

נעמהdj21

New member
איפה היא באמת?../images/Emo6.gif

החלום שלי זה שהיא תראה את רוקי ותקבל מנה של ליקוקים!

נעמהdj21

New member
מחכה לתשובות לשאלות../images/Emo98.gif

אם יש תשובות או בכלל מקום לפתח את הדיון הזה אני אשמח

rockirocki

New member
בן כמה רוקי ?האם יש לו קעקוע באוזן?

באופן עקרוני אין בעיה להרביע בין לברדור שחור ללברדור לבן, מדובר על הרבעות תיקניות לחלוטין.

נעמהdj21

New member
אתה מעריץ רוקי? או סמוי?../images/Emo6.gif

פתאום שמתי לב לשמך...ואתה חדש פה לא?
אני מקווה שהחוש הבלשי שלי יצא מכלל שליטה... בכל אופן רוקי בן 8

rockirocki

New member
כבר כתבתי כאן בעבר.. תריצי חיפוש..

וגם תראי את התגובה שכתבתי לפני שראיתי את ההודעה הזאת. כמו שאת יכולה להבין הכלב שלך איננו מכלביית אפיקים, הוא נרכש בתיווך הכלבייה אבל איננו קשור לכלבים שלהם.

נעמהdj21

New member
בולשיט...אם כך רימו אותנו../images/Emo4.gif

ואין לזה שום תירוץ? אתה גרת שם שיש לך כזה מידע? אגב גם אז המכלאה נראתה לי רצינית ביותר ומושקעת עם תנאים טובים. ואף אחד לא אמר לי שטויות על תיווך ושאלו כלבות לא של המכלאה. ואגב, אתה מדבר שטויות כי רוקי הוזמן עוד לפני שנולד, משמע הכלביה מעורבת ביצירת הגורים, השידוך, הכל! כי אחרת לא הייתה אפשרות שכזו להזמין גור מהמלטה! המסקנה המתבקשת היא שהם לא תמימים כמו שאתה מצייר את זה...

rockirocki

New member
הוויכוח איתך מיותר...

לפי הכרטיס שלך את בת 23, לפני 8 שנים היית בת 15... ספק אם את זוכרת את הדברים לאשורם.... אולי הזמנתם מהם לברדור... וכשהגעתם וראיתם במקום גור כמו שהזמנתם אבל בפחות מחצי מחיר, הורייך העדיפו לרכוש את הזול מבין השניים...

נעמהdj21

New member
מתוק שלי... אני שילמתי בעצמי מקדמה

ואתה חוצפן ברמה...הזמנו לברדור! כשהגענובחרנו מבין שני גורים שנשארו לטענתם מההמלטה. והזמנו גור שבלי תעודות. תחשוב מה שאתה רוצה, אבל בחורה בת 15 שבעצמה שלחה מקדמה ללברדור גזעי ללא תעודות בדואר רשום להמלטה מוזמנת ושילמנו 350$.

rockirocki

New member
לא ענית על בן כמה רוקי... זה פרט

מאוד חשוב... בעבר המאוד רחוק, לפני יותר מעשר שנים נמכרו בקיבוץ אפיקים גורים ללא תעודות. בעשר השנים האחרונות הפכה הכלבייה מכלביית קיבוץ טיפוסית לכלבייה מסודרת ומטופחת, שמביאה מחו"ל כלבים ברמה גבוהה מאוד ועושה המלטות איכותיות ובגזעים הראשיים שלהם (גולדן ולברדור) הם הבית גידול המוביל בישראל. עד לפני כמה שנים הכלבייה היתה מוכנה לקלוט המלטות של אנשים פרטיים (הן דמויות גזעיים והן מעורבות לחלוטין) ומוכרת אותם במחירים מוזלים למי שידו אינה משגת לרכוש גור גיזעי עם תעודות. את השירות הזה הכלבייה נתנה על מנת שהגורים יגיעו לבתים טובים וישהו בתנאים הולמים עד למסירתם, כאשר האופצייה האחרת לאותם אנשים היתה פשוט לזרוק אותם ברחוב או בצער בע"ח. אם הכלב שלך ללא תעודות והוא נרכש בקיבוץ סביר להניח שהוא בן למעלה מ 7 שנים והובהר כשהוא נרכש שהוא ללא תעודות.

נעמהdj21

New member
אכן כך וברור שהובהר לנו../images/Emo11.gif

רק מה דאז לא ידענו אני ובמיוחד לא הוריי מה ההבדל, אלא חשבנו איזה יופי נקבל לברדור במחיר מוזל! נחסוך כסף! ואכן ההבדל היה משמעותי ולא כמו שאתם מציינים עלות תעודה ותו לא - אלא במקום 350 דולר שזה מה ששילמנו על רוקי, 750 דולר...אז לא לבלבל לי על מכלאה שעשתה טובה ומצאה בית לגורים במחיר סימלי ובלה בלה...

מעניין אותי מאיפו המידע שלך

אני כמאלף באזור הצפון יודע על לא מעת לקוחות שלי שקנו באפיקים בשנה האחרונה כלבים "גזעיים ללא תעודות" מכל מיני גזעים... בית הגידול המוביל בארץ???? לא ממש ואפילו ממש לא-כאשר אני שומע על מקרים של אשך תמיר בכלב מתועד והבן אדם אומר לי שהם אמרו לו שהם מוכרים כלבים וזה לא טלויזיה אז אין אחריות-השאלה הוא מוביל במה... בטח שלא בגידול כלבים. דני גודוביץ

למעלה