רכישת כלב גזעי
כל האמת - 1

habubnik

New member
../images/Emo41.gif רכישת כלב גזעי ../images/Emo41.gif כל האמת - 1

ראשית בוא נדבר על מה המשמעות של כלב גזעי באמת – כיום רוב האנשים סבורים כי כלב גזעי הוא כלב "שנראה כמו..." (לדוג: אם הוא נראה כמו בוקסר במאה אחוז בעיניים שלך – אז הוא בוקסר גזעי). לא כך הדבר, צר לי. אפשר ליצור כלבים מעורבים בלי שום בעיה, ועדיין שייראו גזעיים – מכאן הביטוי "דמוי גזעי". אבל מה ההבדל המשמעותי באמת? כלב גזעי לא רק נראה, אלא גם *מתנהג* כמו הגזע שאליו הוא משוייך. תאר לעצמך שתקנה כלב שנראה כמו בוקסר גזעי, אבל הוא מעורב בעצם עם כלב רוח, ובמקום לקבל כלב עם אופי מסויים אתה פתאום מקבל כלב עם אופי אחר לגמרי! לחלוטין לא מה שציפית. אם אמכור לך היום לברדור גזעי, שאותו אתה לוקח כדי שיהיה כלב משפחה, נראה לך הגיוני שהוא בעצם יהיה מעורב עם כלב שיצריו הם שמירה או תקיפה? הרי במקרה כזה, לא מספיק שהכלב רק "ייראה כמו לברדור". ומה לגבי משפחה רגועה שמחפשת כלב רגוע ולא נבחן – מה יקרה אם אתן להם "דמוי פודל" אבל מעורב בעצם עם כלב טריטוריאלי שנוטה לנבוח רבות? לכן, חשוב להבין – כלב גזעי הוא כלב שלא רק נראה כמו הגזע שלו, אלא שגם יש לו אופי מסויים (הוא טיפוסי לגזע) וכך תוכל לדעת בדיוק מה מתאים לך. לאחר שהבנו מה זה כלב גזעי, חשוב להבין כיצד באמת אפשר לדעת אם אתה מקבל את מה שמבטיחים לך. הדרך היחידה לדעת זאת היא לקנות כלב מתועד (=כלב עם תעודות). רבים שומעים את המילה תעודות וישר עולות להם מחשבות על עשירים סנובים, שכל מה שמעניין אותם הוא הייחוס של הכלב ושהתעודות בעצם משמשות להם כסמל סטטוס. זהו מיתוס ישן ומופרך, והגיע הזמן לנפץ אותו. מה התעודות באמת אומרות? 1.תעודה מבטיחה לך כי הכלב באמת גזעי! שהכלב לא "נראה כמו", אלא שהוא באמת מה שמבטיחים לך. דרך התעודות אתה יכול לעקוב דורות אחורה ולהכיר את כל אבותיו של כלבך, ובאמת להווכח שהוא לחלוטין גזעי. 2.כל מגדל רציני אינו מרביע סתם כל כלב וכלבה שיש לו, אלא הוא מחפש את הכלב והכלבה הבריאים ביותר (ובודקים זאת! לא מנחשים), אשר מייצגים הכי נכון את הגזע מבחינת מראה, בריאות ואופי. לכל גזע יש את המחלות האופייניות לו, ולכן הדרך היחידה להיות בטוח שנעשה הכל כדי למכור לך גור בריא, שאינו נושא מחלות גנטיות הוא לקנות כלב מתועד. כלבים שנושאים מחלות גנטיות לא יורבעו ע"י מגדל רציני. ואילו מגדל פיראטי יחליט להרביע בכל זאת, לא יתנו לגורים שלו תעודות. כל זאת כדי להבטיח שתדע להבדיל בין כלב בריא לכלב בסכנה בריאותית. 3.תעודות מקנות את היכולת להשתתף בתערוכות. מדוע, אם כן, יש היצע גדול של "כלבים גזעיים בלי תעודות" בשוק? סוחרי כלבים קלטו שהשוק פרוץ, ואין פיקוח ממשלתי על הנושא, ומייבאים המוני כלבים ממטחנות גורים בחו"ל (מטחנת גורים, בקיצור רב, הוא מקום איום שבו מחזיקים כלבים בכלובים אחד על השני כשהם בקושי יכולים לזוז, ללא טיפול וטרינרי, מורעבים וחולים – ורק משתמשים בהם להמלטות – כמו מכונות גורים). מה שקורה זה שנוצר פער עצום – מצד אחד יש מגדל שמשקיע בכלב הכי איכותי שיש, משקיע בבדיקות גנטיות יקרות, מאכיל באוכל הכי איכותי ונותן טיפול וטרינרי צמוד לכלבים, ולכן דורש סכום גבוה על הגורים (כל מגדל יאמר לכם שזה בקושי מכסה על ההוצאות). מצד שני יש סוחר שמשלם פרוטות על כל גור (הרי לא משקיעים בהורים ובגורים כלום), ועדיין דורש מחיר מפוצץ – אבל יותר נמוך מהמגדל – למה? כדי שתקנה ממנו, כמובן. את הסוחרים לא מעניינות מחלות, לא מעניין אותם שהכלב באמת גזעי, לא מעניין אותם אם הוא מגיע עם הורים מאופי תוקפני לבני אדם או פחדנים, לא מעניין אותם דבר מלבד הכסף שתתן להם עבור "הסחורה". מגדל ישאר איתך בקשר לאחר הקניה, ישמח לייעץ לך בכל נושא ולהפגיש אותך עם הוריו ואחיו לשגר של הכלב שקנית. סוחר רוצה את הכסף – ואם הגור חולה, מת או מתגלה כנושא מחלה גנטית – לך תחפש אותו בסיבוב. אפשר לקרוא על אנשים שנכוו מסוחרים בכתבה הזו מאתר NRG.

habubnik

New member
../images/Emo41.gif כלב גזעי - כל האמת - חלק 2

הנה סיפורה של סמדר אטינגר, אשר רכשה כלב פאג סיני "גזעי ללא תעודות" הכלב היה נשא של מחלה גנטית של גזע הפאג, שאין לה מרפא. 1. הגילוי שהכלב חולה 2. הכלב הורדם 3. מסקנותיה של סמדר בנוסף, יש אנשים שמרביעים באופן פיראטי אצלהם בבית. אלו בד"כ מתחלקים ל-2 סוגים: 1. אנשים שקנו גור מסוחר או ממרביע פיראטי, שכמובן אין לו תעודות, וחושבות שזה יהיה מאוד נחמד לעשות 'כמה גרושים' ולהרביע. לעיתים זה מתוך אמונה (שגויה!) שכלבה רוצה לחוות אמהות, או כי השכנים רוצים גורים וכו'. האנשים הללו הם נטולי רקע כלבני. אין להם שום הבנה בנוגע למחלות גנטיות ושום כוונות לבדוק את הכלב. גם אותם לא מעניין אם הכלב מעורב, מאיפה הוא הגיע ובטח שלא מעניין אותם לבדוק מי הזכר או הנקבה שאיתם הם ירביעו. אצלהם זה בד"כ מסתכם ב"הכלב שלי נראה כמו X, אני מחפש נקבה שנראית כמו X" ובזה נגמר הסיפור. מי בוכה אח"כ? הגורים ואלו ששילמו כסף עליהם. 2. הסוג השני הם אנשים שאכן יש להם כלבים בעלי תעודות, אבל התגלו שאינם מתאימים להרבעה (כי הם נושאים מחלות גנטיות, כי יש להם אופי תוקפני/פחדן/לא טיפוסי לגזע וכו'), אבל החליטו שהם ירביעו בכל זאת. מכיוון שהם עושים זאת על דעת עצמם, כמובן שהגורים לא יקבלו תעודות. לכן חשוב להבין שלא רק ההורים צריכים להיות בעלי תעודות, אלא גם הגורים. אני מקווה שכעת הבנת כי נושא התעודות בא להגן על הקונה, לשמור על הגזע, ולבסוף כמובן שמי שרוצה יכול להכנס לעולם הכלבני, לתערוכות ואם כלבו יתאים – גם להרבעות מסודרות ואיכותיות. שקרים נפוצים שסוחרים ומרביעים פיראטיים אומרים לקונים שלא מבינים: • תעודות עולות הרבה כסף, וזה סתם שטויות – אתה רואה שהכלב גזעי, לא? תעודות עולות 150 שקל. זה כלום לעומת הסכומים שדורשים עבור הכלב, אז מן הסתם ברור שזה בלוף. אף מגדל רציני שמכבד את עצמו לא ימכור לכם גור שלו בלי תעודה! לגבי החלק השני של המשפט, אני משערת שאתה כבר יודע את התשובה. • אני סתם החלטתי לא להוציא תעודות, אבל אם אתה רוצה – תוציא בעצמך אחר כך. אין דבר כזה. כשאתם באים לקנות גור גזעי, במעמד הקניה המגדל רושם את פרטיכם על טופס המלטה של ההי"ל (ההתאחדות הישראלית לכלבנות) ע"מ להעביר אליהם את הטופס כדי שהגורים יקבלו תעודות. • סוחרים שנותנים תעודות חיסון או תעודות מכס כאילו הם תעודות המעידות על גזעיות. חשוב מאוד להבין שיש רק תעודה אחת בלבד המעידה על גזעיות, וזו תעודה של ההי"ל (המכילה את עץ השורשים של הכלב, פרטי הבעלים וסמל ההי"ל). כיום סוחרים מנסים לעבוד על אנשים ונותנים פנקסי חיסונים, תעודות מכס או סתם משהו שהם הדפיסו בבית וטוענים שזו "תעודה טובה יותר" (אין דבר כזה!) אוקיי, אז אחרי שהבנו את החשיבות של התיעוד בכלבים, וממי וממה צריך להזהר – מה עושים? בפניך עומדות 2 אופציות: 1.האופציה הזולה – קח כלב מעמותה. גם שם יש הרבה "דמויי גזעי" שמשוועים לבית חם. אז אולי הכלב לא יהיה גזעי, אבל זו מצווה וכיף לא פחות. לפעמים שווה לתת צ'אנס, ללכת לימי אימוץ או לעמותות – פתאום מוצאים כלב שנוגע בלב, שמוצא חן ורוצים. 2.האופציה היקרה – לקנות כלב גזעי מתועד! נכון, הסוחרים מציעים לך יותר בזול, אבל זול זה יקר! את ההפרש אתה תשלם אצל הווטרינר או ברכישת כלב נוסף אחרי שהנוכחי ימות. זו המציאות הקשה והעצובה, ואם קראת את הכתבה ששמתי קודם אתה בוודאי רואה שכך הוא הדבר. איך מוצאים כלב מהמלטה מאושרת ומתועדת? פונים לרכז הגזע. לכל גזע ישנו אדם אשר תפקידו (בהתנדבות) הוא לדעת על כל ההמלטות מהגזע שלו, ולאשר להן תעודות. אם הוא אינו יודע על המלטה מסויימת, סימן שהיא אינה מאושרת והגורים לא יקבלו תעודות! (ואתה באמת רוצה לגלות על בשרך למה לא אישרו את ההמלטה?) את הפרטים של רכז כל גזע וגזע אפשר למצוא באתר פט-נט (קישור למטה).

habubnik

New member
קישורים נוספים לעיון בנושא

בקישור הזה תוכלו לראות תמונות של כלבים אשר סוחרים מנסים למכור כ"גזעי ללא תעודות", אשר למי שאינו מתמצא יכול להראות כמו כלב גזעי לכלב דבר. הנה מפגש בין סוחר למגדלת כשהיא חושפת את השקרים שהם אומרים לקונים. עוד על תעודות רשמיות של ההי"ל. שלא יעבדו עליכם

חייבת לציין משהו חשוב

חשוב לי לציין שסוחרים 'למדו' לבקש כאלף דולר לגור, שזה פחות או יותר המחיר הגבוה ביותר שדורש מגדל עבור כלב תערוכות, כך שההפרש במחיר בין סוחר באינטרנט למגדל איננו משמעותי. לגבי 'שווקי כלבים' בחנויות או במתחמים בשבת...כבר מזמן ידוע ש'מה שעולה בזול שווה בזול'...ולא רק כשמדובר בכלב בעל נשמה שאמור להיות בן-בית

lilithmm

New member
תוספת קטנה

הרבה סוחרים טוענים שלא הוציאו תעודות כי זה מאוד יקר, אך לא כך הדבר. הוצאת תעודות לגור עולה בסביבות 100-150 שח, סכום שלא מצדיק את הפריש המחירים בן כלב מתועד לכלב דמוי גזעי. לכן אם אין לכלב תעודות יש לכך סיבה מוצדקת.

נמש164

New member
אוקיי../images/Emo70.gif עכשיו הבנתי ממש טוב את כל

הנושא הזה של התעודות
תודה על ההסבר המפורט! יש לי כמה שאלות: סימבה שלי הוא לברדור מתועד (תודה על המושג החדש
), לא קנינו אותו אבל לקחנו אותו ממשפחה שלא יכלה להמשיך להחזיקו אצלה (הוא היה בן שנה וחודש) הם קנו אותו מכלביית אפיקים, (אני מכירה אישית את האמא והאבא שלו (הכלבים
) כמו שאמרתי יש לו תעודות... המשפחה לקחה ממנו את הפרטים כדי לירשום את התעודות על שמנו אך עדיין לא קיבלנו את התעודות, למרות שעברה כבר יותר מחצי שנה. אז הינה האלה: אפשר לעשות לו תעודות חדשות על שמנו? אפשר לברר אצל הרכז עם העבירו את התעודות על שמנו? עם כן, אפשר לקחת אותו, נניח, לתערוכות בלי התעודות? עדיין אין לו צילומי אגן, אנחנו רוצים קודם ליבדוק את הנושא של התעודות. תודה רבה

לפנות להתאחדות הישראלית לכלבנות

הם ישלחו לכם טופס העברת בעלות עליו אתם ובעליו הקודמים צריכים לחתום. הטופס בצירוף התעודות הישנות שלו + דמי חברות לחוג צריכות להשלח להי"ל והם ינפיקו תעודה חדשה. בהצלחה ומה עם תמונה?

נמש164

New member
תודה על התשובה המהירה../images/Emo70.gif

תמונה בדרך
יש רק בעיה אחת
אנחנו לא בקשר עם הבעלים הקודמים.... ואנחנו גם לא ממש רוצים לצלצל כי הם מסרו אותו מסיבות מאוד עצובות למרות שהם לא רצו להיפרד מימנו ועשו ה-כ-ל כדי להשאיר אותו אצלם... מה עושים במיקרה קזה
עם הינו זה היה מה שנעשה אז הינו יכולים גם ללכת ולבקש מהם ולישאול אותם מה לעשות...

אין מה לעשות - הם מסרו אותו והם

צריכים לחתום על טופס העברת בעלות. אתם יכולים לשלוח להם בדואר את הטופס שרק יחתמו עליו. התעודה אצלכם?

נמש164

New member
תודה.... הם לא עונים לנו באימייל

והם ביקשו שניהייה איתם בקשר... אנחנו לא יודעים מה לעשות... טוב. הינה תמונה
תהנו

נמש164

New member
יש לו מיספר באוזן רק שהתעודה אפילו

לא אצלנו.... כי הם לא העבירו לנו אותה...

זה בעיה יותר גדולה

אתם חייבים את התעודה בשביל העברת בעלות או הצהרה מהם שהם איבדו את התעודה. + טופס העברת בעלות של ההי"ל.

נמש164

New member
טוב ניראה לי שנבתר וזהו../images/Emo10.gif

זה יותר מדי מסובך... תודה בכל מיקרה

נמש164

New member
אני לא חושבת שהבנתי ../images/Emo122.gif

אמרת ברצינות או בציניות.... עם בציניות אז אני לא על המחשב עם התמונות פשוט העתקתי אותה ממקום אחר... אני ישים את התמונות החדשות ו"המעודכנות" (הם כבר לא....) כשיהיו...

למעלה