לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3931039,310 עוקבים אודות עסקים

פורום כלבים

ברוכים הבאים לפורום כלבים,

הפורום הוא מקום מפגש לאוהבי כלבים בכלל ולבעלי כלבים בפרט, והוא נועד לשמש במה להחלפת ידע, ניסיון, חוויות ועצות בנושא כלבים, גידולם, אילופם ודרכי הטיפול בהם.

הפורום נועד גם לעודד אוהבי כלבים לסייע ולתמוך בהצלת כלבים נטושים, לעודד טיפול אחראי ויחס הוגן לכלבים, ולעודד עיקור וסירוס כלבים.

הפורום נועד לשרת אותנו הגולשים, ועל כן חשוב שתשרור בו אווירה נעימה וחברית.

לכן כל אחד מוזמן לבטא את עמדותיו ולהביע את דעתו בחופשיות, יהיו עמדותיו אשר יהיו, אך יש להקפיד על תרבות דיבור נעימה וראויה בפורום.

בפורום לא יותרו שימוש בשפה בוטה, ואף לא השמצות או התקפות אישיות כנגד גולשים או כנגד אנשים או גופים, אף אם אינם גולשים בפורום.

הנה קישור לתקנון הפורום המלא - נא קראו אותו.

גלישה נעימה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום כלבים

ברוכים הבאים לפורום כלבים,

הפורום הוא מקום מפגש לאוהבי כלבים בכלל ולבעלי כלבים בפרט, והוא נועד לשמש במה להחלפת ידע, ניסיון, חוויות ועצות בנושא כלבים, גידולם, אילופם ודרכי הטיפול בהם.

הפורום נועד גם לעודד אוהבי כלבים לסייע ולתמוך בהצלת כלבים נטושים, לעודד טיפול אחראי ויחס הוגן לכלבים, ולעודד עיקור וסירוס כלבים.

הפורום נועד לשרת אותנו הגולשים, ועל כן חשוב שתשרור בו אווירה נעימה וחברית.

לכן כל אחד מוזמן לבטא את עמדותיו ולהביע את דעתו בחופשיות, יהיו עמדותיו אשר יהיו, אך יש להקפיד על תרבות דיבור נעימה וראויה בפורום.

בפורום לא יותרו שימוש בשפה בוטה, ואף לא השמצות או התקפות אישיות כנגד גולשים או כנגד אנשים או גופים, אף אם אינם גולשים בפורום.

הנה קישור לתקנון הפורום המלא - נא קראו אותו.

גלישה נעימה.

x
הודעה מהנהלת הפורום
נא  קראו  את  תקנון הפורום  לפני  שאתם  מתחילים  לכתוב  בו !

קחו את העצות הניתנות בפורום בעירבון מוגבל. זכרו כי העצות עלולות להתברר כשגויות ולא נכונות.
בכל מקרה, העצות הניתנות בפורום אינן מהוות תחליף להתייעצות ולביקור אצל וטרינר, או לפניה לבעל מקצוע מיומן ומנוסה.

המשך >>

לצפיה ב-' רכישת כלב גזעי כל האמת - 1'
רכישת כלב גזעי כל האמת - 1
<< ההודעה הנוכחית
25/06/2006 | 12:28
52
2374
ראשית בוא נדבר על מה המשמעות של כלב גזעי באמת – כיום רוב האנשים סבורים כי כלב גזעי הוא כלב "שנראה כמו..." (לדוג: אם הוא נראה כמו בוקסר במאה אחוז בעיניים שלך – אז הוא בוקסר גזעי).
לא כך הדבר, צר לי.
אפשר ליצור כלבים מעורבים בלי שום בעיה, ועדיין שייראו גזעיים – מכאן הביטוי "דמוי גזעי".
אבל מה ההבדל המשמעותי באמת? כלב גזעי לא רק נראה, אלא גם *מתנהג* כמו הגזע שאליו הוא משוייך.
תאר לעצמך שתקנה כלב שנראה כמו בוקסר גזעי, אבל הוא מעורב בעצם עם כלב רוח, ובמקום לקבל כלב עם אופי מסויים אתה פתאום מקבל כלב עם אופי אחר לגמרי! לחלוטין לא מה שציפית.
אם אמכור לך היום לברדור גזעי, שאותו אתה לוקח כדי שיהיה כלב משפחה, נראה לך הגיוני שהוא בעצם יהיה מעורב עם כלב שיצריו הם שמירה או תקיפה? הרי במקרה כזה, לא מספיק שהכלב רק "ייראה כמו לברדור".
ומה לגבי משפחה רגועה שמחפשת כלב רגוע ולא נבחן – מה יקרה אם אתן להם "דמוי פודל" אבל מעורב בעצם עם כלב טריטוריאלי שנוטה לנבוח רבות?
לכן, חשוב להבין – כלב גזעי הוא כלב שלא רק נראה כמו הגזע שלו, אלא שגם יש לו אופי מסויים (הוא טיפוסי לגזע) וכך תוכל לדעת בדיוק מה מתאים לך.
לאחר שהבנו מה זה כלב גזעי, חשוב להבין כיצד באמת אפשר לדעת אם אתה מקבל את מה שמבטיחים לך.
הדרך היחידה לדעת זאת היא לקנות כלב מתועד (=כלב עם תעודות).
רבים שומעים את המילה תעודות וישר עולות להם מחשבות על עשירים סנובים, שכל מה שמעניין אותם הוא הייחוס של הכלב ושהתעודות בעצם משמשות להם כסמל סטטוס. זהו מיתוס ישן ומופרך, והגיע הזמן לנפץ אותו.
מה התעודות באמת אומרות?
1.תעודה מבטיחה לך כי הכלב באמת גזעי! שהכלב לא "נראה כמו", אלא שהוא באמת מה שמבטיחים לך. דרך התעודות אתה יכול לעקוב דורות אחורה ולהכיר את כל אבותיו של כלבך, ובאמת להווכח שהוא לחלוטין גזעי.
2.כל מגדל רציני אינו מרביע סתם כל כלב וכלבה שיש לו, אלא הוא מחפש את הכלב והכלבה הבריאים ביותר (ובודקים זאת! לא מנחשים), אשר מייצגים הכי נכון את הגזע מבחינת מראה, בריאות ואופי. לכל גזע יש את המחלות האופייניות לו, ולכן הדרך היחידה להיות בטוח שנעשה הכל כדי למכור לך גור בריא, שאינו נושא מחלות גנטיות הוא לקנות כלב מתועד. כלבים שנושאים מחלות גנטיות לא יורבעו ע"י מגדל רציני. ואילו מגדל פיראטי יחליט להרביע בכל זאת, לא יתנו לגורים שלו תעודות. כל זאת כדי להבטיח שתדע להבדיל בין כלב בריא לכלב בסכנה בריאותית.
3.תעודות מקנות את היכולת להשתתף בתערוכות.

מדוע, אם כן, יש היצע גדול של "כלבים גזעיים בלי תעודות" בשוק?

סוחרי כלבים קלטו שהשוק פרוץ, ואין פיקוח ממשלתי על הנושא, ומייבאים המוני כלבים ממטחנות גורים בחו"ל (מטחנת גורים, בקיצור רב, הוא מקום איום שבו מחזיקים כלבים בכלובים אחד על השני כשהם בקושי יכולים לזוז, ללא טיפול וטרינרי, מורעבים וחולים – ורק משתמשים בהם להמלטות – כמו מכונות גורים).
מה שקורה זה שנוצר פער עצום – מצד אחד יש מגדל שמשקיע בכלב הכי איכותי שיש, משקיע בבדיקות גנטיות יקרות, מאכיל באוכל הכי איכותי ונותן טיפול וטרינרי צמוד לכלבים, ולכן דורש סכום גבוה על הגורים (כל מגדל יאמר לכם שזה בקושי מכסה על ההוצאות).
מצד שני יש סוחר שמשלם פרוטות על כל גור (הרי לא משקיעים בהורים ובגורים כלום), ועדיין דורש מחיר מפוצץ – אבל יותר נמוך מהמגדל – למה? כדי שתקנה ממנו, כמובן.

את הסוחרים לא מעניינות מחלות, לא מעניין אותם שהכלב באמת גזעי, לא מעניין אותם אם הוא מגיע עם הורים מאופי תוקפני לבני אדם או פחדנים, לא מעניין אותם דבר מלבד הכסף שתתן להם עבור "הסחורה".
מגדל ישאר איתך בקשר לאחר הקניה, ישמח לייעץ לך בכל נושא ולהפגיש אותך עם הוריו ואחיו לשגר של הכלב שקנית.
סוחר רוצה את הכסף – ואם הגור חולה, מת או מתגלה כנושא מחלה גנטית – לך תחפש אותו בסיבוב.
אפשר לקרוא על אנשים שנכוו מסוחרים בכתבה הזו מאתר NRG.
כלבים >>
לצפיה ב-' כלב גזעי - כל האמת - חלק 2'
כלב גזעי - כל האמת - חלק 2
25/06/2006 | 12:32
36
233
הנה סיפורה של סמדר אטינגר, אשר רכשה כלב פאג סיני "גזעי ללא תעודות"
הכלב היה נשא של מחלה גנטית של גזע הפאג, שאין לה מרפא.

1. הגילוי שהכלב חולה
2. הכלב הורדם
3. מסקנותיה של סמדר

בנוסף, יש אנשים שמרביעים באופן פיראטי אצלהם בבית. אלו בד"כ מתחלקים ל-2 סוגים:
1. אנשים שקנו גור מסוחר או ממרביע פיראטי, שכמובן אין לו תעודות, וחושבות שזה יהיה מאוד נחמד לעשות 'כמה גרושים' ולהרביע. לעיתים זה מתוך אמונה (שגויה!) שכלבה רוצה לחוות אמהות, או כי השכנים רוצים גורים וכו'.
האנשים הללו הם נטולי רקע כלבני. אין להם שום הבנה בנוגע למחלות גנטיות ושום כוונות לבדוק את הכלב. גם אותם לא מעניין אם הכלב מעורב, מאיפה הוא הגיע ובטח שלא מעניין אותם לבדוק מי הזכר או הנקבה שאיתם הם ירביעו.
אצלהם זה בד"כ מסתכם ב"הכלב שלי נראה כמו X, אני מחפש נקבה שנראית כמו X" ובזה נגמר הסיפור.
מי בוכה אח"כ? הגורים ואלו ששילמו כסף עליהם.
2. הסוג השני הם אנשים שאכן יש להם כלבים בעלי תעודות, אבל התגלו שאינם מתאימים להרבעה (כי הם נושאים מחלות גנטיות, כי יש להם אופי תוקפני/פחדן/לא טיפוסי לגזע וכו'), אבל החליטו שהם ירביעו בכל זאת. מכיוון שהם עושים זאת על דעת עצמם, כמובן שהגורים לא יקבלו תעודות. לכן חשוב להבין שלא רק ההורים צריכים להיות בעלי תעודות, אלא גם הגורים.
אני מקווה שכעת הבנת כי נושא התעודות בא להגן על הקונה, לשמור על הגזע, ולבסוף כמובן שמי שרוצה יכול להכנס לעולם הכלבני, לתערוכות ואם כלבו יתאים – גם להרבעות מסודרות ואיכותיות.

שקרים נפוצים שסוחרים ומרביעים פיראטיים אומרים לקונים שלא מבינים:
• תעודות עולות הרבה כסף, וזה סתם שטויות – אתה רואה שהכלב גזעי, לא?
תעודות עולות 150 שקל. זה כלום לעומת הסכומים שדורשים עבור הכלב, אז מן הסתם ברור שזה בלוף. אף מגדל רציני שמכבד את עצמו לא ימכור לכם גור שלו בלי תעודה! לגבי החלק השני של המשפט, אני משערת שאתה כבר יודע את התשובה.

• אני סתם החלטתי לא להוציא תעודות, אבל אם אתה רוצה – תוציא בעצמך אחר כך.
אין דבר כזה. כשאתם באים לקנות גור גזעי, במעמד הקניה המגדל רושם את פרטיכם על טופס המלטה של ההי"ל (ההתאחדות הישראלית לכלבנות) ע"מ להעביר אליהם את הטופס כדי שהגורים יקבלו תעודות.

• סוחרים שנותנים תעודות חיסון או תעודות מכס כאילו הם תעודות המעידות על גזעיות.
חשוב מאוד להבין שיש רק תעודה אחת בלבד המעידה על גזעיות, וזו תעודה של ההי"ל (המכילה את עץ השורשים של הכלב, פרטי הבעלים וסמל ההי"ל). כיום סוחרים מנסים לעבוד על אנשים ונותנים פנקסי חיסונים, תעודות מכס או סתם משהו שהם הדפיסו בבית וטוענים שזו "תעודה טובה יותר" (אין דבר כזה!)

אוקיי, אז אחרי שהבנו את החשיבות של התיעוד בכלבים, וממי וממה צריך להזהר – מה עושים?

בפניך עומדות 2 אופציות:
1.האופציה הזולה – קח כלב מעמותה. גם שם יש הרבה "דמויי גזעי"  שמשוועים לבית חם. אז אולי הכלב לא יהיה גזעי, אבל זו מצווה וכיף לא פחות. לפעמים שווה לתת צ'אנס, ללכת לימי אימוץ או לעמותות – פתאום מוצאים כלב שנוגע בלב, שמוצא חן ורוצים.
2.האופציה היקרה – לקנות כלב גזעי מתועד! נכון, הסוחרים מציעים לך יותר בזול, אבל זול זה יקר! את ההפרש אתה תשלם אצל הווטרינר או ברכישת כלב נוסף אחרי שהנוכחי ימות. זו המציאות הקשה והעצובה, ואם קראת את הכתבה ששמתי קודם אתה בוודאי רואה שכך הוא הדבר.
איך מוצאים כלב מהמלטה מאושרת ומתועדת? פונים לרכז הגזע. לכל גזע ישנו אדם אשר תפקידו (בהתנדבות) הוא לדעת על כל ההמלטות מהגזע שלו, ולאשר להן תעודות. אם הוא אינו יודע על המלטה מסויימת, סימן שהיא אינה מאושרת והגורים לא יקבלו תעודות! (ואתה באמת רוצה לגלות על בשרך למה לא אישרו את ההמלטה?)

את הפרטים של רכז כל גזע וגזע אפשר למצוא באתר פט-נט (קישור למטה).
כלבים >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'קישורים נוספים לעיון בנושא'
קישורים נוספים לעיון בנושא
25/06/2006 | 12:34
5
94
בקישור הזה תוכלו לראות תמונות של כלבים אשר סוחרים מנסים למכור כ"גזעי ללא תעודות", אשר למי שאינו מתמצא יכול להראות כמו כלב גזעי לכלב דבר.

הנה מפגש בין סוחר למגדלת כשהיא חושפת את השקרים שהם אומרים לקונים.

עוד על תעודות רשמיות של ההי"ל.

שלא יעבדו עליכם
כלבים >>
לצפיה ב-'חייבת לציין משהו חשוב'
חייבת לציין משהו חשוב
25/06/2006 | 12:58
1
121
חשוב לי לציין שסוחרים 'למדו' לבקש כאלף דולר לגור, שזה פחות או יותר המחיר הגבוה ביותר שדורש מגדל עבור כלב תערוכות, כך שההפרש במחיר בין סוחר באינטרנט למגדל איננו משמעותי.
לגבי 'שווקי כלבים' בחנויות או במתחמים בשבת...כבר מזמן ידוע ש'מה שעולה בזול שווה בזול'...ולא רק כשמדובר בכלב בעל נשמה שאמור להיות בן-בית
כלבים >>
לצפיה ב-'מאמר יפה!'
מאמר יפה!
25/06/2006 | 16:32
35
לצפיה ב-'תוספת קטנה'
תוספת קטנה
25/06/2006 | 13:04
2
89
הרבה סוחרים טוענים שלא הוציאו תעודות כי זה מאוד יקר, אך לא כך הדבר. הוצאת תעודות לגור עולה בסביבות 100-150 שח, סכום שלא מצדיק את הפריש המחירים בן כלב מתועד לכלב דמוי גזעי.

לכן אם אין לכלב תעודות יש לכך סיבה מוצדקת.
כלבים >>
לצפיה ב-'כתבתי על כך בחלק 2 '
כתבתי על כך בחלק 2
25/06/2006 | 20:49
1
36
לצפיה ב-' איך התפלק לי?'
איך התפלק לי?
26/06/2006 | 09:09
32
לצפיה ב-'אוקיי עכשיו הבנתי ממש טוב את כל'
אוקיי עכשיו הבנתי ממש טוב את כל
25/06/2006 | 13:18
29
86
הנושא הזה של התעודות תודה על ההסבר המפורט!
יש לי כמה שאלות:
סימבה שלי הוא לברדור מתועד (תודה על המושג החדש ), לא קנינו אותו אבל לקחנו אותו ממשפחה שלא יכלה להמשיך להחזיקו אצלה (הוא היה בן שנה וחודש) הם קנו אותו מכלביית אפיקים, (אני מכירה אישית את האמא והאבא שלו (הכלבים) כמו שאמרתי יש לו תעודות... המשפחה לקחה ממנו את הפרטים כדי לירשום את התעודות על שמנו אך עדיין לא קיבלנו את התעודות, למרות שעברה כבר יותר מחצי שנה.
אז הינה האלה:
אפשר לעשות לו תעודות חדשות על שמנו?
אפשר לברר אצל הרכז עם העבירו את התעודות על שמנו?
עם כן, אפשר לקחת אותו, נניח, לתערוכות בלי התעודות?
עדיין אין לו צילומי אגן, אנחנו רוצים קודם ליבדוק את הנושא של התעודות.

תודה רבה
כלבים >>
לצפיה ב-'לפנות להתאחדות הישראלית לכלבנות'
לפנות להתאחדות הישראלית לכלבנות
25/06/2006 | 13:26
28
91
הם ישלחו לכם טופס העברת בעלות עליו אתם ובעליו הקודמים צריכים לחתום.
הטופס בצירוף התעודות הישנות שלו + דמי חברות לחוג צריכות להשלח להי"ל והם ינפיקו תעודה חדשה.

בהצלחה ומה עם תמונה?
כלבים >>
לצפיה ב-'תודה על התשובה המהירה'
תודה על התשובה המהירה
25/06/2006 | 13:40
27
42
תמונה בדרך

יש רק בעיה אחת אנחנו לא בקשר עם הבעלים הקודמים.... ואנחנו גם לא ממש רוצים לצלצל כי הם מסרו אותו מסיבות מאוד עצובות למרות שהם לא רצו להיפרד מימנו ועשו ה-כ-ל כדי להשאיר אותו אצלם... מה עושים במיקרה קזה
עם הינו זה היה מה שנעשה אז הינו יכולים גם ללכת ולבקש מהם ולישאול אותם מה לעשות...
כלבים >>
לצפיה ב-'אופס... אני במחשב שאין בו תמונה'
אופס... אני במחשב שאין בו תמונה
25/06/2006 | 13:41
42
אני ישים תמונה אחר כך....
כלבים >>
לצפיה ב-'אין מה לעשות - הם מסרו אותו והם'
אין מה לעשות - הם מסרו אותו והם
25/06/2006 | 13:51
25
72
צריכים לחתום על טופס העברת בעלות.
אתם יכולים לשלוח להם בדואר את הטופס שרק יחתמו עליו.
התעודה אצלכם?
כלבים >>
לצפיה ב-'תודה.... הם לא עונים לנו באימייל'
תודה.... הם לא עונים לנו באימייל
25/06/2006 | 14:17
24
56
והם ביקשו שניהייה איתם בקשר... אנחנו לא יודעים מה לעשות...

טוב. הינה תמונה תהנו
כלבים >>
לצפיה ב-'תתקשרו אליהם'
תתקשרו אליהם
25/06/2006 | 14:37
3
38
התעודה אצלכם?
יש  לו מספר באוזן?
כלבים >>
לצפיה ב-'יש לו מיספר באוזן רק שהתעודה אפילו'
יש לו מיספר באוזן רק שהתעודה אפילו
25/06/2006 | 14:46
2
51
לא אצלנו.... כי הם לא העבירו לנו אותה...
כלבים >>
לצפיה ב-'זה בעיה יותר גדולה'
זה בעיה יותר גדולה
25/06/2006 | 14:48
1
59
אתם חייבים את התעודה בשביל העברת בעלות או הצהרה מהם שהם איבדו את התעודה. + טופס העברת בעלות של ההי"ל.
כלבים >>
לצפיה ב-'טוב ניראה לי שנבתר וזהו'
טוב ניראה לי שנבתר וזהו
25/06/2006 | 14:53
38
זה יותר מדי מסובך... תודה בכל מיקרה
כלבים >>
לצפיה ב-'אהה!! סליחה?!'
אהה!! סליחה?!
25/06/2006 | 14:44
3
42
לשים תמונה אחת וללכת זה מעשה שלא יעשה!!!!
כלבים >>
לצפיה ב-'אני לא חושבת שהבנתי '
אני לא חושבת שהבנתי
25/06/2006 | 14:47
2
36
אמרת ברצינות או בציניות....
עם בציניות אז אני לא על המחשב עם התמונות פשוט העתקתי אותה ממקום אחר... אני ישים את התמונות החדשות ו"המעודכנות" (הם כבר לא....) כשיהיו...
כלבים >>
לצפיה ב-'מצחיקה... יש לך עד מחר'
מצחיקה... יש לך עד מחר
25/06/2006 | 14:51
1
26
לצפיה ב-'זה לא פייר '
זה לא פייר
25/06/2006 | 14:54
20
אני לא בבית ביומיים האלו....
כלבים >>
לצפיה ב-'הנה רוקי שגם כן הגיע מאפיקים'
הנה רוקי שגם כן הגיע מאפיקים
25/06/2006 | 17:36
15
73
למרות כל הדיונים שמתנהלים פה על נושא כלבנות מבוקרת, בזמן שקניתי את רוקי לא היה לי ידע בנושא, אלא רק הייתי זקוקה לכלב בצורה נואשת (שלוש שנים אחרי מות רקסי אהובי) והחלטתי אחרי כשנה שאני רוצה לברדור - וכמובן שעשיתי ריסרצ' על הגזע, רק בדיעבד היה "חור גדול" בתחקיר שלי, כי לא הבנתי את משמעות התעודה או אי התעודה.
אז רוקי נקנה באפיקים ללא תעודה, אומנם ראיתי את אימו, אך כשאני חושבת על זה היא הייתה שחורה, והאב מן הסתם לבן, זו הרבעה תיקנית? (שאלה למבינים מביניכם).
ייתכן שמאותה המלטה ניקנו גורים עם תעודות?
למה כשבאנו לאפיקים או לפני כן, לא יידעו אותנו על נושא התעודות, החשיבות שלהן ומשמעותן? מוזר לי מאוד...מה שבעצם מוביל אותי למסקנה בעצמי שהם כמעט מטחנת גורים בעצמם, כמו שאתם נוהגים לכנות מקומות מעין אלו.
אבל זה סותר! מטחנת גורים לא אמורה למכור גורים עם תעודות, לא? כי כביכול הם מטחנה, וזה לא מאושר ע"י רכזי גזע...קיצר יש לי סלט במוח!

אני יודעת דבר אחד - אני לא מתחרטת לשניה על רוקי, ולמרות שיש לו אפילפסיה והכל והיו קצת בעיות איתו, הוא עדיין הילד שלי.
אם למישהו יש תשובות בשבילי אני אשמח...
כלבים >>
לצפיה ב-'איזה עוגלאך...'
איזה עוגלאך...
25/06/2006 | 17:38
1
46
מזכיר את של מיכלי בטירוף
כלבים >>
לצפיה ב-'איפה היא באמת?'
איפה היא באמת?
25/06/2006 | 17:40
29
החלום שלי זה שהיא תראה את רוקי ותקבל מנה של ליקוקים!
כלבים >>
לצפיה ב-'מחכה לתשובות לשאלות'
מחכה לתשובות לשאלות
25/06/2006 | 18:27
32
אם יש תשובות או בכלל מקום לפתח את הדיון הזה אני אשמח
כלבים >>
לצפיה ב-'בן כמה רוקי ?האם יש לו קעקוע באוזן?'
בן כמה רוקי ?האם יש לו קעקוע באוזן?
25/06/2006 | 21:00
7
45
באופן עקרוני אין בעיה להרביע בין לברדור שחור ללברדור לבן, מדובר על הרבעות תיקניות לחלוטין.

כלבים >>
לצפיה ב-'כפי שציינתי הוא ללא תעודות'
כפי שציינתי הוא ללא תעודות
25/06/2006 | 21:20
6
38
ומן הסתם אין לו קעקוע...
כלבים >>
לצפיה ב-'בן כמה הוא ?'
בן כמה הוא ?
25/06/2006 | 21:26
5
31
לצפיה ב-'אתה מעריץ רוקי? או סמוי?'
אתה מעריץ רוקי? או סמוי?
25/06/2006 | 21:40
4
29
פתאום שמתי לב לשמך...ואתה חדש פה לא?
אני מקווה שהחוש הבלשי שלי יצא מכלל שליטה...
בכל אופן רוקי בן 8
כלבים >>
לצפיה ב-'כבר כתבתי כאן בעבר.. תריצי חיפוש..'
כבר כתבתי כאן בעבר.. תריצי חיפוש..
25/06/2006 | 21:45
3
37
וגם תראי את התגובה שכתבתי לפני שראיתי את ההודעה הזאת.

כמו שאת יכולה להבין הכלב שלך איננו מכלביית אפיקים, הוא נרכש בתיווך הכלבייה אבל איננו קשור לכלבים שלהם.
כלבים >>
לצפיה ב-'בולשיט...אם כך רימו אותנו'
בולשיט...אם כך רימו אותנו
25/06/2006 | 21:54
2
42
ואין לזה שום תירוץ? אתה גרת שם שיש לך כזה מידע?
אגב גם אז המכלאה נראתה לי רצינית ביותר ומושקעת עם תנאים טובים.
ואף אחד לא אמר לי שטויות על תיווך ושאלו כלבות לא של המכלאה.
ואגב, אתה מדבר שטויות כי רוקי הוזמן עוד לפני שנולד, משמע הכלביה מעורבת ביצירת הגורים, השידוך, הכל! כי אחרת לא הייתה אפשרות שכזו להזמין גור מהמלטה!
המסקנה המתבקשת היא שהם לא תמימים כמו שאתה מצייר את זה...
כלבים >>
לצפיה ב-'הוויכוח איתך מיותר...'
הוויכוח איתך מיותר...
25/06/2006 | 22:58
1
35
לפי הכרטיס שלך את בת 23, לפני 8 שנים היית בת 15... ספק אם את זוכרת את הדברים לאשורם....

אולי הזמנתם מהם לברדור... וכשהגעתם וראיתם במקום גור כמו שהזמנתם אבל בפחות מחצי מחיר, הורייך העדיפו לרכוש את הזול מבין השניים...
כלבים >>
לצפיה ב-'מתוק שלי... אני שילמתי בעצמי מקדמה'
מתוק שלי... אני שילמתי בעצמי מקדמה
26/06/2006 | 00:21
33
ואתה חוצפן ברמה...הזמנו לברדור! כשהגענובחרנו מבין שני גורים שנשארו לטענתם מההמלטה. והזמנו גור שבלי תעודות.
תחשוב מה שאתה רוצה, אבל בחורה בת 15 שבעצמה שלחה מקדמה ללברדור גזעי ללא תעודות בדואר רשום להמלטה מוזמנת ושילמנו 350$.
כלבים >>
לצפיה ב-'לא ענית על בן כמה רוקי... זה פרט'
לא ענית על בן כמה רוקי... זה פרט
25/06/2006 | 21:42
3
31
מאוד חשוב...

בעבר המאוד רחוק, לפני יותר מעשר שנים נמכרו בקיבוץ אפיקים גורים ללא תעודות. בעשר השנים האחרונות הפכה הכלבייה מכלביית קיבוץ טיפוסית לכלבייה מסודרת ומטופחת, שמביאה מחו"ל כלבים ברמה גבוהה מאוד ועושה המלטות איכותיות ובגזעים הראשיים שלהם (גולדן ולברדור) הם הבית גידול המוביל בישראל.

עד לפני כמה שנים הכלבייה היתה מוכנה לקלוט המלטות של אנשים פרטיים (הן דמויות גזעיים והן מעורבות לחלוטין) ומוכרת אותם במחירים מוזלים למי שידו אינה משגת לרכוש גור גיזעי עם תעודות.

את השירות הזה הכלבייה נתנה על מנת שהגורים יגיעו לבתים טובים וישהו בתנאים הולמים עד למסירתם, כאשר האופצייה האחרת לאותם אנשים היתה פשוט לזרוק אותם ברחוב או בצער בע"ח.

אם הכלב שלך ללא תעודות והוא נרכש בקיבוץ סביר להניח שהוא בן למעלה מ 7 שנים והובהר כשהוא נרכש שהוא ללא תעודות.

כלבים >>
לצפיה ב-'עניתי - בן 8...קראת מה כתבתי?'
עניתי - בן 8...קראת מה כתבתי?
25/06/2006 | 21:45
23
לצפיה ב-'אכן כך וברור שהובהר לנו'
אכן כך וברור שהובהר לנו
25/06/2006 | 21:49
32
רק מה דאז לא ידענו אני ובמיוחד לא הוריי מה ההבדל, אלא חשבנו איזה יופי נקבל לברדור במחיר מוזל! נחסוך כסף! ואכן ההבדל היה משמעותי ולא כמו שאתם מציינים עלות תעודה ותו לא - אלא במקום 350 דולר שזה מה ששילמנו על רוקי, 750 דולר...אז לא לבלבל לי על מכלאה שעשתה טובה ומצאה בית לגורים במחיר סימלי ובלה בלה...
כלבים >>
לצפיה ב-'מעניין אותי מאיפו המידע שלך'
מעניין אותי מאיפו המידע שלך
25/06/2006 | 23:33
38
אני כמאלף באזור הצפון יודע על לא מעת לקוחות שלי שקנו באפיקים בשנה האחרונה כלבים "גזעיים ללא תעודות" מכל מיני גזעים...
בית הגידול המוביל בארץ????
לא ממש ואפילו ממש לא-כאשר אני שומע על מקרים של אשך תמיר בכלב מתועד והבן אדם אומר לי שהם אמרו לו שהם מוכרים כלבים וזה לא טלויזיה אז אין אחריות-השאלה הוא מוביל במה...
בטח שלא בגידול כלבים.
דני גודוביץ
כלבים >>
לצפיה ב-'מנהלות - לא כדאי להוסיף למאמרי'
מנהלות - לא כדאי להוסיף למאמרי
25/06/2006 | 13:18
50
הפורום?
כלבים >>
לצפיה ב-'חבובניק- מעולה כתמיד!'
חבובניק- מעולה כתמיד!
25/06/2006 | 13:20
23
לטאגליינס חובה!
כלבים >>
לצפיה ב-'וואו תודה על המידע ! מאוד חשוב'
וואו תודה על המידע ! מאוד חשוב
25/06/2006 | 13:23
20
לצפיה ב-'מורידה בפניך את הכובע'
מורידה בפניך את הכובע
25/06/2006 | 13:37
21
כל הכבוד לך על העבודה וההשקעה בכתיבה של הסברים לאנשים שבאמת לא מבינים ובהחלט יוכלו ללמוד ולהתרם מקריאה של המאמרים האלה
את פשוט עושה חיל
כלבים >>
לצפיה ב-'תודה על המידע '
תודה על המידע
25/06/2006 | 13:39
9

ממליצה להוסיף לקישורי הפורום / מאמרים/ שאלות נפוצות.
כלבים >>
לצפיה ב-'חבל שמגלים את הדברים האלה'
חבל שמגלים את הדברים האלה
25/06/2006 | 15:36
1
27
מאוחר מידי... כ"כ הרבה מידע לא היה לי לפני שרכשתי את הכלב שלי.. ורק עכשיו אני לומדת.

תודה על המידע החשוב.
כלבים >>
לצפיה ב-'לא בוכים על חלב שנשפך'
לא בוכים על חלב שנשפך
25/06/2006 | 20:43
19
וחוץ מזה שהכלבלב שלך כזה מתוקקקייי שזה לא משנה....
כלבים >>
לצפיה ב-'סחטיין על מאמר...אבל...'
סחטיין על מאמר...אבל...
25/06/2006 | 16:16
5
39
לפי מה שאמורו לי,
לא בהרכח מחפשים את "הטוב ביותר"
כי כל משפחה שיש לה כלב גזעי יכולה להרבות את הכלב שלה,
לקבל תעודות,גם אם רכזי הגזע לא ממליצים בגלל שהגורים אל יצאו מתאימים,
הם יכלים לזווג אותם ולקבל תעודות..
כלבים >>
לצפיה ב-'לא מדוייק בי לאב...'
לא מדוייק בי לאב...
25/06/2006 | 16:48
4
31
בחלק ניכר מהחוגים/מועדונים יש צורך בבקורת שגר, ללא בקורת שגר אותם מעודונים/חוגים לא יאשרו תעודות...
בכל החוגים/מועדונים יש תקנון גידול, בעלי הכלבים חייבים לעמוד בתקנון הגידול, במידה ואינם עומדים בתקנון הגידול השגר לא יקבל תעודות...
ההי"ל מוציא תעודות רק לאחר שמרכז הגזע חותם על טופס ההמלטה, מרכז הגזע לא חותם, אין תעודות...

סבתא ניל"י....

כלבים >>
לצפיה ב-'יש כאלה ויש כאלה'
יש כאלה ויש כאלה
25/06/2006 | 18:20
2
25
למרות שתעודות זה חשוב מאוד צריך לזכור שזה לא הכל וכשקונים כלב גזעי יש עוד כמה דברים שכדאי לבדוק. כמו שכתבו כאן יש גם המלטות ברמה מאוד נמוכה שהן עם תעודה, נילי את בעצמך אם אני לא טועה סיפרת על המלטה שאישרת רק כי לא הייתה לך ברירה והסתפקת בהערה בתעודה.
יש הרבה מועדונים שבהם החוקים פחות מחמירים ואין הרבה דרישות לתעודות ולכן גם כלבים ברמה מאוד בינונית בעלי בעיות בריאותיות בבעלות של אנשים מאוד לא אחראיים מרביעים ויוצרים גורים.
וגם במועדון הכי מחמיר תמיד אפשר לעקוף את החוקים ולמצוא פריצות. הרי כמעט כל כלב שיתמיד ויגיע לתערוכות גם אם הוא ברמה נמוכה בסוף ימצא את השופט שייתן לו מצויין, ולגבי הבדיקות הבריאותיות לצערי מי שרוצה זה לא מאוד קשה לזייף בנושא... ובכללי גם אם למישהו יש את הכלב הכי איכותי בעולם והוא גם בריא עם זיווג לא נכון יכולים לצאת חרא של כלבים שיקבלו טיפול לא נכון ועוד ולא תהיה ברירה ויוציאו להם תעודות.

דוגמא לכך אנחנו יכולים לראות בסיפור של רויטל על שני כלבים שהגיעו מאותה כלבייה רק שלאחד יש תעודות ולשני לא. אני לא מכירה את הכלבייה אבל זה שהם מוכרים גם כלבים בלי תעודות זה אומר הרבה וזה ממש לא מקום שהייתי ממליצה לקנות ממנו!

לי
כלבים >>
לצפיה ב-'כשמדברים על אפיקים...'
כשמדברים על אפיקים...
25/06/2006 | 20:46
1
41
גם אני שמעתי כי נמכרים שם גורים ללא תעודות... לחלק מהשגר כן יש תעודות ולחלק לא, זה ממש מנוגד לתקנון ההי"ל....
גם לדעתי אפיקים הינה כלביה, האם הם בית גידול... אני די מהססת.. לא יודעת מה לומר, מצד אחד אני יודעת שהכלבים שם מטופלים היטב, למרות התמונות שצורפו לכאן בזמנו.... מצד שני לי באופן אישי קשה לראות כלבים בכלובים... כבר כתבתי בקומונה או כאן, לא זוכרת שביקרתי בהולנד בבית גידול של ווסטים מאוד מוכר ובעל שם, משם יוצאים כלביםות  אלופים/ות...
אולם ברגע שנכנסתי לשם, חשכו עיני... גם לו היא היתה מציעה לי כלב בחינם לא הייתי לוקחת.... הכלבים בכלובים על נייר עיתון או נסורת, משוועים ליד מלטפת... והריח.. אוף...
יצאתי משם כשלא חסכתי את לשוני מאותה מגדלת ידועה בעולם....

דברתי עם מולי דוידוביץ, הוא עבד בזמנו באפיקים והוא אמר לי שלכל הגורים מוציאים תעודות.... אז לכו תדעו....

סבתא ניל"י.....
כלבים >>
לצפיה ב-'לנו במשפחה יש מישהי עם גולדנית'
לנו במשפחה יש מישהי עם גולדנית
25/06/2006 | 20:48
39
"דמוית גזעי" ונראה לי שהם קנו אותה משם. לכלבה אין ולא היו שום תעודות.
כלבים >>
לצפיה ב-'אוקיי אני אתקן את עצמי..'
אוקיי אני אתקן את עצמי..
25/06/2006 | 20:20
30
רק בחלק מהחוגים.....
כלבים >>
לצפיה ב-'ואוווו חבובניק כל הכבוד!!! '
ואוווו חבובניק כל הכבוד!!!
25/06/2006 | 22:30
23
אני רוצה להודות לך על המאמרים מלאי הידע שאת כותבת פה.
הם תורמים לי המון ידע, ואני נהנת לקרוא אותם, הכל מובן, מסודר, פשוט כיף לקרוא.
תודה לך על הקדשת הזמן בכתיבת המאמרים האלו, ולא להתייאש חבובניק
תודה
כלבים >>
לצפיה ב-'ואוווו חבובניק כל הכבוד!!! '
ואוווו חבובניק כל הכבוד!!!
25/06/2006 | 22:30
10
אני רוצה להודות לך על המאמרים מלאי הידע שאת כותבת פה.
הם תורמים לי המון ידע, ואני נהנת לקרוא אותם, הכל מובן, מסודר, פשוט כיף לקרוא.
תודה לך על הקדשת הזמן בכתיבת המאמרים האלו, ולא להתייאש חבובניק
תודה
כלבים >>

הודעות אחרונות

14:05 | 31.10.19 אורחים בפורום
19:15 | 30.10.19 אורחים בפורום
16:01 | 30.10.19 אורחים בפורום
16:25 | 28.10.19 אורחים בפורום
10:25 | 21.10.19 אורחים בפורום
11:14 | 18.10.19 שרונה200
22:03 | 16.10.19 בלנס6
13:03 | 16.10.19 shirul2
14:16 | 13.10.19 SHAY820
22:31 | 10.10.19 DARKSEID
15:44 | 10.10.19 אורחים בפורום
09:45 | 08.10.19 אורחים בפורום
09:44 | 08.10.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ