לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3931039,310 עוקבים אודות עסקים

פורום כלבים

ברוכים הבאים לפורום כלבים,

הפורום הוא מקום מפגש לאוהבי כלבים בכלל ולבעלי כלבים בפרט, והוא נועד לשמש במה להחלפת ידע, ניסיון, חוויות ועצות בנושא כלבים, גידולם, אילופם ודרכי הטיפול בהם.

הפורום נועד גם לעודד אוהבי כלבים לסייע ולתמוך בהצלת כלבים נטושים, לעודד טיפול אחראי ויחס הוגן לכלבים, ולעודד עיקור וסירוס כלבים.

הפורום נועד לשרת אותנו הגולשים, ועל כן חשוב שתשרור בו אווירה נעימה וחברית.

לכן כל אחד מוזמן לבטא את עמדותיו ולהביע את דעתו בחופשיות, יהיו עמדותיו אשר יהיו, אך יש להקפיד על תרבות דיבור נעימה וראויה בפורום.

בפורום לא יותרו שימוש בשפה בוטה, ואף לא השמצות או התקפות אישיות כנגד גולשים או כנגד אנשים או גופים, אף אם אינם גולשים בפורום.

הנה קישור לתקנון הפורום המלא - נא קראו אותו.

 גלישה נעימה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום כלבים

ברוכים הבאים לפורום כלבים,

הפורום הוא מקום מפגש לאוהבי כלבים בכלל ולבעלי כלבים בפרט, והוא נועד לשמש במה להחלפת ידע, ניסיון, חוויות ועצות בנושא כלבים, גידולם, אילופם ודרכי הטיפול בהם.

הפורום נועד גם לעודד אוהבי כלבים לסייע ולתמוך בהצלת כלבים נטושים, לעודד טיפול אחראי ויחס הוגן לכלבים, ולעודד עיקור וסירוס כלבים.

הפורום נועד לשרת אותנו הגולשים, ועל כן חשוב שתשרור בו אווירה נעימה וחברית.

לכן כל אחד מוזמן לבטא את עמדותיו ולהביע את דעתו בחופשיות, יהיו עמדותיו אשר יהיו, אך יש להקפיד על תרבות דיבור נעימה וראויה בפורום.

בפורום לא יותרו שימוש בשפה בוטה, ואף לא השמצות או התקפות אישיות כנגד גולשים או כנגד אנשים או גופים, אף אם אינם גולשים בפורום.

הנה קישור לתקנון הפורום המלא - נא קראו אותו.

 גלישה נעימה.

x
הודעה מהנהלת הפורום
נא  קראו  את  תקנון הפורום  לפני  שאתם  מתחילים  לכתוב  בו !
 
קחו את העצות הניתנות בפורום בעירבון מוגבל. זכרו כי העצות עלולות להתברר כשגויות ולא נכונות.
בכל מקרה, העצות הניתנות בפורום אינן מהוות תחליף להתייעצות ולביקור אצל וטרינר, או לפניה לבעל מקצוע מיומן ומנוסה.
 
המשך >>

לצפיה ב-'לכל מי שרוצה למסור/לנטוש את כלבו'
לכל מי שרוצה למסור/לנטוש את כלבו
07/07/2005 | 22:18
15
29
כשהייתי גורה, שעשעתי אותך בתעלולים שביצעתי וגרמתי לך לצחוק, קראת לי "הבת שלי" ולמרות כמה נעליים לעוסות ומספר כריות מחוסלות , הפכתי לידידתך הטובה ביותר. בכל פעם שהייתי "ילדה רע" היית מורה באצבעך כלפיי ושואל אותי : "איך יכולת לעשות לי את זה?", אך מייד היית מתרצה והופך אותי לליטוף בטן.

החינוך הביתי שלי ארך מעט מהמצופה, עקב היותך מאד עסוק, אך יחדיו עבדנו על זה שנינו.
אני זוכרת את הלילות בהם חככתי אפי באפך במיטתך, האזנתי לסיפורייך האינטימיים ולחלומותייך הסודיים, והאמנתי שהחיים לא יכולים להיות יותר מושלמים מאלו שהיו לי. טיילנו ורצנו יחדיו בפארק, נסענו יחדיו במכונית, אכלנו יחד גלידה (אני אכלתי רק את הגביע כי אתה טענת ש:"גלידה אינה בריאה לכלבים"...) ונהגתי לתפוס תנומה ארוכה בשמש בהמתנה לבואך מהעבודה בסוף היום.
בהדרגה, הקדשת יותר ויותר זמן לעבודתך ולפיתוח הקריירה שלך, ויותר זמן בחיפוש אחר בת זוג.
המתנתי לך בסבלנות, ניחמתי אותך ברגעי שברון-לב ואכזבות, מעולם לא הצקתי לך לגבי החלטותיך השגויות, קפצתי בשמחה לקראתך בבואך הביתה, והשתתפתי באושרך כשהתאהבת.

היא, כעת אשתך, איננה "אוהבת כלבים". עדיין, קיבלתיה בלבביות בכניסתה לביתנו, הרעפתי עליה חיבה וצייתי להוראותיה. הייתי מאושרת כי אתה היית מאושר. אז הגיעו הגורים האנושיים ואני חלקתי איתך את התרגשותך. הייתי מוקסם מעורם הוורדרד, מריחם הנעים, וגם אני רציתי לטפל בהם. רק שאתה והיא דאגתם שאני עלולה לפגוע בהם ונאלצתי לבלות מרבית הזמן סגור בחדר מרוחק. או, כמה רציתי לאהוב אותם, אך נאלצתי להפוך ל"אסירה של אהבה".

עם התבגרותם, הפכתי לידידתם, הם השתעשעו איתי, טבלו בפרוותיי, תקעו אצבעותיהם בעיניי, חקרו את אוזניי ונישקו את אפי. אהבתי הכל בהם, בעיקר את מגעם – היות והמגע שלך הפך כעת לנדיר כל כך – והייתי מקריב את חיי עבורם, לו היה צורך בכך.

נהגתי להתגנב למיטותיהם ולהקשיב לדברים שהטרידו אותם ולחלומותיהם הסודיים, יחדיו המתנו לקול מכוניתך החונה במוסך. היו זמנים, בהם כאשר שאלו אותך אם יש לך כלב ואתה שלפת תמונתי מארנקך וסיפרת סיפורים עלי בגאווה. זמנים אלו חלפו - כיום, כאשר שואלים אותך אותה שאלה, אתה עונה בקצרה :"כן" ומייד משנה נושא.

הפסקתי למלא תפקיד חשוב בחייך.

וכעת, נקרית בדרכך הזדמנות לקידום בקריירה שלך ע"י תפקיד בעיר אחרת, ועליכם לעבור לדירה בה לא מרשים להכניס בעלי-חיים. עשית את הצעד הנכון עבור "משפחתך", אך היו זמנים בהם אני הייתי משפחתך היחידה.

התרגשתי מהנסיעה במכונית, עד אשר הגענו למכלאת בעלי-החיים. היה שם ריח של כלבים וחתולים, של פחד, של חוסר-אונים. אתה מילאת את השאלונים, ואמרת: "אני בטוח שתמצאו בית טוב עבורה"... העובדים משכו בכתפיהם והשיבו לך במבט כאוב. הם מודעים למציאות הניצבת בפני כלב או חתול בגיל העמידה, גם אם הם בעלי "תעודות".

היה עליך להתיר את לפיתת אצבעות בנך בקולר שלי, בעודו צורח בבכי :"לא, אבא, בבקשה אל תיתן להם לקחת את הכלבה שלי!" ואני חששתי לו ולשיעור שהוא עלול ללמוד ממה שכעת הדגמת לו לגבי ידידות ונאמנות, אודות אהבה ואחריות ואודות כבוד לכל יצור חי. ליטפת את ראשי לפרידה, נמנע ממבט ישיר לעיניי, וסירבת בנימוס לקחת למזכרת את הקולר והרצועה שלי.

מיהרת ללכת - זמנך היה קצוב וכך גם זמני שלי.

לאחר עזיבתך, שתי הנשים החביבות טענו שסביר להניח שאתה ידעת מראש על השינוי העתידי בחייך ולא עשית די למצוא לי בית טוב אחר. הן הנידו בראשן ושאלו :"כיצד יכולת לעשות לי את זה ?"... הן מקדישות לנו זמן כאן ככל שהלו"ז העמוס שלהן מאפשר. הן מאכילות אותנו, כמובן, אך אני איבדתי את התיאבון כבר לפני זמן רב. בתחילה, בכל פעם שמישהו עבר ליד הכלוב שלי, מיהרתי לפתח הכלוב, מקווה שזה אתה – ששינית דעתך – שכל זה היה רק חלום רע... או מקווה שלפחות זה מישהו שאיכפת לו, מישהו שיאמצני ויציל אותי. כשהבנתי שאין ביכולתי להתחרות בחן של שכניי הגורים העליזים, חסרי התובנה לגבי עתידם, נסוגותי לפינה מרוחקת והמתנתי.

שמעתי את צעדיה כשהיא באה לקחתני בסוף היום, וצעדתי לאורך המסדרון בעקבותיה לחדר נפרד. חדר שקט. היא הניחה אותי על השולחן, שפשפה את אוזניי ואמרה לי לא לדאוג. ליבי פעם בחוזקה בציפייה לקראת הבאות, ועם זאת הייתה לי תחושת הקלה. ימיה של אסירת האהבה נסתיימו. בהתאם לאופיי, דאגתי יותר לה. הנטל שעליה לשאת מקשה עליה ואני חשתי בזאת כפי שתמיד חשתי במצבי הרוח שהיו לך.

בעדינות, היא כרכה חוסם עורקים סביב רגלי הקדמית, בעוד דמעה ניגרת על לחייה. ליקקתי את ידה באותה דרך בה נהגתי לנחם אותך לפני שנים כה רבות. במקצועיות היא החדירה מחט לווריד שלי. בעת שחשתי את דקירת המחט וחדירת הנוזל הקריר אל תוך גופי, שכבתי מנומנמת, מביט בעיניה הטובות ומלמלתי :"איך יכולת לעשות זאת לי ?"...

אולי בגלל שהיא הבינה את השפה הכלבית שלי, היא אמרה :"אני כ"כ מצטערת..." היא חיבקה אותי והסבירה במהירות שזה בסה"כ התפקיד שלה להבטיח שאגיע למקום טוב יותר, היכן שלא אהיה נטוש ומוזנח או שאיאלץ להיאבק עבור עצמי – מקום בו יש אהבה ואור כ"כ שונים ממקום זה בכדור הארץ. בשארית כוחותיי, ניסיתי לשדר לה, באמצעות הנעת זנבי, שדבריי :"איך יכולת לעשות זאת לי ?" לא נועדו לה. זה היית אתה, הבעלים האהוב שלי, שחשבתי עליו באומרי זאת. אני אמשיך לחשוב עלייך ולחכות לך לנצח.

הלוואי וכל אשר תפגוש בחייך יכיר לך נאמנות כפי שהכרת לי.
כלבים >>
לצפיה ב-'מצמרר אותי כל פעם מחדש '
מצמרר אותי כל פעם מחדש
07/07/2005 | 22:44
9
לצפיה ב-'מציאות איומה!'
מציאות איומה!
07/07/2005 | 23:04
2
30
ואני הייתי עושה הכל על מנת למצוא את כלבתי האהובה והאבודה ונוס וללוות אותה כל חייה באהבה חסרת גבולות, אותה אהבה שקיבלה כל 7 שנות חייה עמנו עד ליום הנורא בו נעלמה ועד כה לא נמצאו עקבותיה.
כלבים >>
לצפיה ב-'היכן היא נעלמה ומתי?'
היכן היא נעלמה ומתי?
08/07/2005 | 01:57
1
12
לצפיה ב-'ב 8/6 ממושב עין איילה'
ב 8/6 ממושב עין איילה
08/07/2005 | 09:45
12
לצפיה ב-'אני עדיין מחפשת את המכתב של המתנדב'
אני עדיין מחפשת את המכתב של המתנדב
07/07/2005 | 23:17
6
20
לפני כמה שנים (מאוד יכול להיות שלפני שתפוז נולד) פורסם מכתב קורע לב של מתנדב, בעיני מוצלח ועצוב הרבה יותר מזה. המתנדב, כמתנדב הסביר שרוב הכלבים ממש לא מוצאים בית, שחצי שק אוכל שמשאירים עם הכלב זה לא באמת תרומה...
אם למישהו יש מושג (אני לא אתפלא אם זה היה מתורגם) אשמח לקבל קישור
כלבים >>
לצפיה ב-'לא המכתב המדובר ולא מתורגם מאנגלית'
לא המכתב המדובר ולא מתורגם מאנגלית
08/07/2005 | 03:04
1
26
אבל בכל זאת וידוי עצוב...
כלבים >>
לצפיה ב-'אוך זה עצובבבב'
אוך זה עצובבבב
08/07/2005 | 03:22
14
pick one and kiss the rest goodbye
קרע לי את הלב
כלבים >>
לצפיה ב-'זה לא היה מתורגם'
זה לא היה מתורגם
<< ההודעה הנוכחית
08/07/2005 | 07:36
3
159
אני תרגמתי את זה

מצאתי את זה עבורך במסמכים שלי- מעלה את זה לכאן כי זה אכן קורע לב בציניות המושחזת שלו :


לאדון וגברת בעלי חיית מחמד הממוצעים שלום רב,

תודה שיצרתם קשר איתנו, מתנדבים, מצילים ואוהבי בעלי חיים לגבי חוסר היכולת שלכם להמשיך ולגדל את חית המחמד שלכם.
אנחנו מקבלים מספר עצום של פניות לקבלת בעלי חיים נטושים (ואף אחד מאיתנו לא מקבל שכר, ברור?).על מנת לעזור לכם לזרז את פתרון הבעיה אנא מלאו את הוראות הבאות:

1.  על תאמרו שאתם " חושבים למצוא לו בית טוב", או שאתם" מרגישים שתיאלצו להיפרד ממנו", או שאתם "באמת חושבים שעדיף לחית המחמד".
95 אחוז מכם נחושים בדעתכם שחית המחמד תצא מחייכם וביתכם עד סוף השבוע המתקרב לכל היותר. תאמרו את זה. אם לא, אני עלולה לבזבז את זמני במציאת פתרונות קלים והגיוניים לבעיות פתירות ואתם תאלצו לבזבז את זמנכם היקר בהמצאת תירוצים מסובכים במיוחד מדוע הפתרונות האלו לא יעזרו לכם. למשל, אם תאמרו שהחתול שורט את הרהיטים אני עלולה לספר לכם על גזירת ציפורניים, עמדת גירוד, או טיפול התנהגותי ואז תצטרכו להתפתל בתירוצים כמו "בעלי אינו מרשה לשים עמדת גירוד בסלון, ביתי הלוקה בהפרעת קשב צורחת אם אני משפריצה מים על החתול ועיוות מולד של האגודל שלי מונע ממני להשתמש במספרי גזירה" ועוד ועוד... פשוט תאמרו- אנחנו נפטרים מהחתול.

2. אל תבזבזו את זמני וזמנכם בנסיון לשכנע אותי כמה אתם נחמדים והומנים. החברה שלכם במשרד יעצה לכם ליצור איתי קשר כי אני נחמדה לחיות לא בגלל שאני נחמדה לאנשים. אני לא אוהבת אנשים ש"נפטרים" מחית המחמד שלהם. "להפטר" הוא הביטוי השנוא עלי ביותר בשפה העברית. אני מקווה שיום אחד מישהו   " יפטר"מכם. אני פעילה למען בעלי חיים לא מטפלת באנשים. לבת שלכם הלוקה בהפרעת קשב תשיגו יועצים, מורים מיוחדים, רופאים , עובדים סוציאלים וכו' אבל לחית המחמד שלכם יש רק אותי ואנשים כמוני לעזור להם בשעת מצוקה, אנחנו לא מקבלים שכר, עייפים ומדוכדכים. אז אל תספרו לי סיפורים על כמה אתם אוהבים את הכלב הזה ואפילו קניתם לו מיטה ב200 שקל.... וזה פשוט הורג אותנו להיפרד ממנו... אבל העוזרת מתלוננת על כמויות השיער שהיא צריכה לנקות וגם הפה שלו קצת מסריח לפעמים. את רואה שניסינו והשתדלנו וכמה הוא יקר לנו אבל אנחנו פשוט לא יכולים יותר.
אתם לא נחמדים. זה לא " הורג " אתכם אבל זה בהחלט , מילולית, הורג את הכלב שלכם. אתם תהיו בסדר גמור ברגע שהכלב יצא מתחום הראיה שלכם. אז אל תבזבזו את זמני בנסיונות לגרום לי להשתתף ב"סבל" שלכם.

3.  אל תנסו לשכנע אותי כמה הכלב או החתול שלכם מיוחדים ושמגיע להם טיפול מיוחד. לא אכפת לי אם לימדתם אותו שב וארצה או אם החתולה שלכם היא פרסית יפהפיה. יש לי רשימה ארוכה של חיות נטושות וכאלו שעברו התעללות, כולן זקוקות לעזרתי ואין לי מקום בבית אומן לכלב שלכם. אל תטרחו לשלוח לי הודעות ארוכות על כמה פידו אוהב את השמיכונת שלו ולוקח אותה איתו לכל מקום ואיך כשהוא מתרגש הוא מסתובב במעגל, כמה חמוד, נכון? הוא אכן מקסים ולכן לא תהיה לכם שום בעיה למצוא לו בית חדש....

תקשיבו טוב, אפשר לגשת כרגע למכלאה ולספור את עשרות הכלבים המתוקים, אוהבי השמיכות והמסתובבים במעגל שממתינים שם להמתת חסד בכל יום נתון. ו"מותק", פידו שלכם הוא כלב מעורב גדול בן שש ,  אני אומרת מפורשות שהסיכוי של כלב מעורב ומבוגר למצוא בית הם קלושים אם בכלל קיימים. אז לא אכפת לי אם הכלב שלכם יודע לשרוק התקווה ולשלוח אותות סמפור עם השמיכונת שלו.
מה שלא הבנתם כנראה, הוא שאתם בהחלט אומרים לי את האמת, החיה שלכם באמת מיוחדת מקסימה ומופלאה. אבל לעולם האכזר ממש לא אכפת. מה שיותר חשוב- לכם לא אכפת ואת הבעיה הזו אני לא יכולה לפתור. כל מה שביכולתי לעשות הוא להתאבל על כל החיות המקסימות שזכו לחיים קצרים וחסרי אהבה וימותו בלי שלאף אחד אכפת באמת מכמה מיוחדות הן אכן היו.

4.  לבסוף, ספרו לי את האמת כולה, למען השם ולמען החיה. אל תחשבו שאם תמלמלו שהחתול שלכם קצת"עצבני" אני אומר" בסדר גמור, אין בעיה" לא, אני אתחיל לשאול שאלות ואגלה את האמת- שהחתול שלכם לא השתמש בארגז חול כבר שישה חודשים!  כשאתם אומרים לי שאין אפשרות להשאיר את הכלב בכלוב טיסה אני אשאל מה הבעיה ואז תאלצו לגלות לי שהוא סובל מחרדת נטישה קשה ביותר או שתיאלצו להמציא עוד שקרים מסובכים ולבזבז עוד מזמני היקר.
לבסוף, אם תצליחו להעביר את חית המחמד שלכם לבית מחסה או בית אומן זמני- אל תשקרו לעצמכם "האנשים הנחמדים האלו ימצאו לו בית חם והכל יהיה בסדר".ה "אנשים הנחמדים" האלו יעשו כל שביכולתם למצוא לו בית חם אבל, אם נגלה בעיות התנהגות או בריאות קשות, שאתם גרמתם, ניאלץ לעשות את מה שאתם פחדנים מדי מכדי לעשות. נחבק את הכלב או החתול נאמר לו בכנות שאנחנו מצטערים ואוהבים אותו בזמן שהוטרינר ימית אותו בזריקה.
איך אנחנו מעיזים להרוג את חיית המחמד שלכם? שלא תעזו לשפוט אותנו, לעולם.
אנחנו לפחות ניסינו, לפחות נתנו לו הזדמנות - וזה הרבה יותר ממה שאתם עשיתם. אנחנו נשארנו איתו עד הסוף ולפחות לא הפקרנו אותו בידי זרים, כמוכם.

בקיצור אמא אומנת עייפה ומרוטה שכמוני הגיעה לנקודה שבה אני מעדיפה שאתם, בעלי חיות המחמד, תספרו לה את הסיפור כדלקמן:

הלכנו לסופרמרקט לפני כמה שנים ואימצנו שם כלב בחינם, מישהו מסר גורים בחניה. עכשיו נמאס לנו ממנו. אנחנו עצלנים וחסרי סבלנות יותר ממה שחשבנו. אנחנו גם מתחילים לחשוד שהכלב הרבה יותר חכם מאיתנו וזה יוצר אצלנו תסביכי נחיתות, ברור שאיננו יכולים להמשיך ולהחזיק בו וגם נראה לנו שהוא עומד לחלות כי הוא מתנהג קצת מוזר לאחרונה.
אנחנו מעוניינים שתגיעו לאסוף אותו באופן מיידי ובשמחה והתלהבות , אנחנו מקווים שאתם מבינים איזו מציאה אתם מקבלים ולא תעזו לבקש השתתפות בהוצאות. מדובר הרי בחיה (כמעט) גזעית ואנחנו גם ניתן לכם את שארית שק האוכל שלו. גם את האוכל, דרך אגב, קנינו בסופר, במחיר מצוין.
קצת מרגיז אותנו שאינכם מראים שום השתתפות בסבל שלנו ושעדיין לא באתם לאסוף אותו. חשבנו שאתם אמורים להיות הומנים, לא? בואו ותאספו אותו עוד היום, לא אנחנו לא נוכל להביא ואתו אליכם בשום אופן- הפרק האחרון של הישרדות2 משודר הערב.

תודה מראש , אדון וגברת בעלי חיית המחמד הממוצעים, על שיתוף הפעולה מצידכם.כלבים >>
לצפיה ב-'זה בדיוק ככה בכ"כ הרבה מקרים'
זה בדיוק ככה בכ"כ הרבה מקרים
08/07/2005 | 07:49
7
לצפיה ב-'זה כ"כ נכון.. מתי העולם ישתנה? =('
זה כ"כ נכון.. מתי העולם ישתנה? =(
08/07/2005 | 11:13
11
לצפיה ב-'אויש.. ולחשוב שאני כל-כך נלחמת'
אויש.. ולחשוב שאני כל-כך נלחמת
08/07/2005 | 14:21
14
כל-כך לא מוותרת, מוציאה כ"כ הרבה כסף כדי שיהיה בסדר...
כלבים >>
לצפיה ב-'בכיתי'
בכיתי
07/07/2005 | 23:19
3
7
לצפיה ב-'מצטערת, לא רציתי שתבכי...זה נועד'
מצטערת, לא רציתי שתבכי...זה נועד
07/07/2005 | 23:26
19
למי שלא אכפת לו מהכלב ומחליט להעביר אותו ליד שנייה כמו טרנטה.
כלבים >>
לצפיה ב-'גם אני...'
גם אני...
08/07/2005 | 01:41
13
ובל המקסימה שלי מנחמת אותי בנשיקות... מה שבטוח זה שדבר כזה לעולם לא יקרה לתינוקת שלי, לא משנה מה!
כלבים >>
לצפיה ב-'גם אני'
גם אני
08/07/2005 | 07:55
12

הודעות אחרונות

14:05 | 31.10.19 אורחים בפורום
19:15 | 30.10.19 אורחים בפורום
16:01 | 30.10.19 אורחים בפורום
16:25 | 28.10.19 אורחים בפורום
10:25 | 21.10.19 אורחים בפורום
11:14 | 18.10.19 שרונה200
22:03 | 16.10.19 בלנס6
13:03 | 16.10.19 shirul2
14:16 | 13.10.19 SHAY820
22:31 | 10.10.19 DARKSEID
15:44 | 10.10.19 אורחים בפורום
09:45 | 08.10.19 אורחים בפורום
09:44 | 08.10.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ