יום העצמאות בפתח, הכלבים במתח

יום העצמאות בפתח, הכלבים במתח

טוב, אז על הזיקוקים לא צריך להרחיב או ש...? אז ככה, אני מפציר בכל מי שיש לו כלב קצת חרדתי, ואתם אמורים להכיר את הכלבים שלכם, אלה שקצת רגישים לרעש, שנובחים בפחד על אנשים חדשים וכו... כבר ביום הזיכרון, קישרו את הכלבים שלכם [ התגובה לסירנה יכולה להיות גם היא אחד מסימני האזהרה], או עדיף, תכניסו אותם למקום סגור שיראה להם מוגן בבית, כסו אותם בשמיכה אם צריך או שימו אותם כבר בכלוב התיחום אם יש. חבל כל פעם מחדש על כל אותם כלבים מסכנים שבורחים בהסטריה בגלל הזיקוקים ולא מוצאים שוב את הדרך הביתה. סבל מיותר שלרוב מסתיים גם בדריסה או מוות עלום בכלביה. בעלי כלבים חרדתיים במיוחד, יכולים לפנות לוטרינר ולבקש תרופות הרגעה, לכלב כמובן. לתת לכלב שעה - שעתיים לפני תום יום הזיכרון. חוץ מזיקוקים, יש גם אבוקות, זיקוקים "ביתיים" ושאר פירוטכניקה - הרחיקו מהדברים האלה את הכלבים היותר אמיצים שלכם. אלה שלא יפחדו מהזיקוקים. אין דבר שיכול להרוס את יום העצמאות כמו להתחיל לרוץ ולחפש וטרינר לכלב עם כוויות. במות, התקהלויות, וטיולים עם הכלב. מיותר לקחת את הכלב לבמה המרכזית. הוא לא יהנה מכל הצפיפות, כלב לא קשור, יכול בקלות לאבד את בעליו בשל ההצפה החושית - כל האנשים, הצפיפות, הריחות, המראות והרעשים יגרמו לו לאבד את האוריינטציה. כלב קשור, יכול להגיב בפחד ובתוקפנות לקהל הרב, לכלבים אחרים ש"חכמים" אחרים יביאו לסיטואציה הלחוצה והצפופה הזו, כל אותם ילדים "חכמים" עם ספרי הקצף והפטישים, ימצאו בכלב מטרה "מה זה קולית" להתעללות - מה שיגמר בנשיכה מכלב שמספיק בוטח בעצמו [ מיותר לגמרי בעיקר לכלב אם כי מגיע לילד], או בחנק מקצף שיושפרץ ישר לפנים, או, מכת פטיש [ כן אותו פטיש פלסטיק קטן] לכלב זעיר כמו יורקי או שיצו, על הידיים שלכם, יכולה להיות האחרונה שהוא חותף בחיים. אז תשאירו את הכלבים סגורים היטב ולבטח בבית. היום שאחרי והסעודות על האש: כלב לא חש כשהמזון חם מדי. הוא נוטה לבלוע מהר ולא ללעוס היטב וכך יכול חס וחלילה לכוות את עצמו עם הסטיק שזרקתם לו. כלבים לא מרגישים בטעם של חריף [ גם לא מלוח] אבל החריף צורב את מערכת העיכול שלהם הרבה יותר חזק וחמור מאת זו שלנו. - מזון מתובל, ממש לא יוסיף לו. תתאפקו ואל תתנו לו את הסלטים המקולקלים ולא את הקבב המתובל והטוב - זה נראה לכם כאקט ידידותי - הכלב ישלם עליו ביוקר. העצמות של העוף, הכבש, והכבש הנמוך לאלה מכם שלא שומרים כשרות, קטנות מספיק כדי שהכלב ישבור לחתיכות חדות ועלולות לנקב את המעיים שלו ולהרוג אותו עוד לפני שתגיעו לוטרינר - מוות מהיר, נראה אולי כמשהו מיוחל, אבל זה גם מוות ביסורים נוראיים. כלבים ברי מזל, רק יקבלו סתימה מהעצמות מה שיעלה לכם בניתוח יקר מאד כדי להציל את חיי הכלב - אז.. אל תתנו להם עצמות בחג. כנ"ל, השתדלו שלא לשחרר אותם חופשיים בלי השגחה, שלא יוציאו את המזונות המסוכנים מפחים, משקיות ניילון של פסולת הפיקניקים, ושלא יאכילו אותם אנשים טובים עם כוונות טובות ו 0 יידע. ואחרון חביב -השומן. יש אנשים שנוהגים להשליך את השומן מצידי הסטיק לכלבים. מעט, לא יזיק - אם זה לא מתובל מדי. א ב ל ...השומן והשאריות של פיקניק של משפחה שלמה או חבורה גדולה, יכול להצטבר בדיוק לכמות שנדרשת לכלב לפתח דלקת לבלב - דווקא כלבים שמנים הם הכי רגישים לשומן, ואף יותר מזה. גם דלקת הלבלב האקוטית היא מחלה קשה ועלולה להיות קטלנית - אז תמעיטו גם בכמות השומן שאתם "מצ'פרים" בה את הכלב. לסיכום: יום העצמאות בפתח, זה יכול להיות חג שמח גם לכל אוהבי הכלבים אם תפעילו קצת את ההגיון ובשאיפה, תשאירו את הכלבים בבית ולא תתעקשו לשתף גם אותם בחג. חג שמח ובריא צ

רֵעוּת

New member
מעולה

אני זקוקה לטקסט דומה באנגלית, מישהו נתקל. לא חייב להיות כל כך מפורט, רק שיעביר את המסר בצורה ידידותית ומשכנעת.

רֵעוּת

New member
ואללה? אם ישלך סבלנות וחשק אז כן

לי זו נראת עבודת נמלים... תודה
את יודעת גם פורטוגזית?

רֵעוּת

New member
../images/Emo4.gifטוב נו...אז אני אסתפק באנגלית

אשמח מאוד. נראה לי שדר' נבו יעדיף לאשר (או לפסול) תרגום כזה לפני שאת מעלה אותו לפורום, בכל זאת מדובר בטקסט שלו.

lilithmm

New member
שימו ../images/Emo23.gif

גם אם הכלב שלכם לא פחדן וברחן, הוא עלול לברוח, כמו הכלבה של השכנים שלי שלא נמצאה עד היום.

katam

New member
הייתי מוסיפה ואומרת שהדבירם של ד"ר

נבו נכונים גם לכל השנה. אורלי

john111

New member
נצל"ש - כלב על האש ../images/Emo8.gif

ואם כבר אז שאלה, יש איזה מיתוס שכלבים לא אוכלים בשר של כלבים אחרים, ושאם אתה שם בשר לכלב בצלחת והוא לא אוכל זה כנראה בשר של כלב, האם יש לכך עדויות או שמדובר במיתוס ?

למעלה