שתי שאלות

לוריי

New member
שתי שאלות ../images/Emo35.gif

לתרסיס הפרונטליין שלי פג התוקף לפני כחצי שנה (פתאום שמתי לב שזה כתוב על האריזה) רציתי לדעת האם זה באמת משנה וצריך לקנות תרסיס חדש? השאלה השניה היא בקשר לאוכל.. החלפתי לפודינג אוכל לproformance pro power מבית sunshine ארה"ב. לא לקחתי את של הגורים בעקבות המלצתו של המוכר כי בחברה הזאת אין אוכל לגורים מגזע גדול ואוכל לגורים קטנים אלא יש אוכל לגורים ואת זה שזה מתאים לכלבים מגזעים גדולים.. נשמע בסדר? הבעיה היא שהמינון פה לפי המשקל של פודינג הוא קטן יותר (160גר) מהמינון באוכל הקודם propac (400 גר' אם אני זוכרת נכון) זה הגיוני? ופודינג נראה דווקא יותר רעב לאחרונה כל פעם הוא טורף את מה שאני שמה לו.. לעומת הפרופאק שהיה לוקח לו זמן לסיים או שאולי זה פשוט יותר טעים לו? תודה מראש,

מממ

לגבי הפרוטנליין אם את כבר מחליטה לקנות משהו חדש במקום אני היתי משקיעה כבר ברבולושן לשניהם וככה סוגרת גם את ענין הפרעושים וגם ענין הקרציות שבפתח.. לגבי האוכל שאת מסיימת את השק אני מפצירה בך לחזור לאוכל מיוחד לגורים מגזע גדול זה בערך הדבר הכי חשוב בשביל פודינג ולהתפתחות מע' שרירים ושלד תקינה שלו (כפי שכבר דיסקסנו בעבר רבות) ככה גם לא יהיו לך את ההתלבטויות שאת חווה כרגע ותדעי שאת נותנת לו את הכמות המתאימה הוא צריך לאכול אוכל לגורים עד גיל שנתיים! בגלל שהוא מגזע ענק וחשוב להקפיד על זה. אני לא מכירה את האוכל שאת משתמשת כרגע אבל יכול להיות שהוא באמת מאד טעים לפודינג ובגלל זה הוא מסתער עליו (אולי יש בו חומרים משפרי טעם=משמע זה אוכל לא כל כך ברמה) או באמת כמו שציינת זה מעט מדי בשבילו, אני בעד להוסיף לו עוד שליש מנה ולראות מה מצב התאבון אבל אם הוא שמנמן או לחילופין נראה רזה לשנות בהתאם. זה בדיוק ה"בעיה" שאסור לפודינג לצמוח מהר מדי... והכי אני ממליצה - להתקשר למוכר להגיד לו שהאוכל לא טוב לכלב - שאת רוצה זיכוי או אוכל אחר לגזעים גדולים. אני עשיתי את זה שהכלבה שלי היתה גורה החלפתי לה אוכל והיא והכלבה השניה שתיהן חטפו מעין גירוי בעור וקבלתי שקים של אוכל אחר והכל עבר. ולא אמרתי לך בעבר? אף פעם לא להאמין לסוחרים! יש להם אינטרס אחד והוא למכור! לא נורא מה שלא יהיה יגמר השק אני ממליצה לחזור לאוכל לגורים מגזע גדול עד גיל שנתיים. בהצלחה

לוריי

New member
בקשר לאוכל

הוא נתן לי שק של 3 ק"ג בחינם ועוד 15ק"ג . בנתיים פתחתי רק את ה3 ק"ג אז אגיד לו שאת ה15 יחליף לי לאוכל של גורים מגזע כדול.. דווקא הסוחר הזה היה ממש נחמד והוא אמר שלא תיהיה לו שום בעיה להחליף גם אם כבר פתחתי את השק.. והוא המליץ לי על האוכל הזה ממגוון רחב וגם הוא הביא לפודינג הרבה שטויות כמה אמור לעלות רבולושן? אסע לקנות היום תודה שוון שוון

65 ש"ח לאמפולה\לחודש אצל הוטרינר

בהצלחה אני שמחה לשמוע שאפשר לדבר עם המוכר הזה, אני ממליצה: סיאנס דיאט או פרו פלאן או רואיל קניןץ להשתמע.

tammari

New member
שאלה לגבי רוולושין

האם יש לך נסיון עם זה? האם זה באמת יעיל נגד קרציות? פשוט אמרו לי שזה רק נגד פרעושים, ועבור קרציות צריך קולר קילטיקס

לוריי

New member
אני שמה לפודינג את הכל...

היום אני ארחץ אותו עם שמפו נגד פרעושים (וקרציות אם אני לא טועה) השבוע אהיה אצל הוטרינר לחיסון כלבת ואקנה את הרבולושין וקולר כבר יש לו מלפני שבוע אז פשוט אחרי הרחיצה אחזיר לו אותו..

אצלי זה עובד מצויין נגד הכל אני

ממליצה בחום, אפשר גם לרחוץ את הכלב שעתיים אחרי ששמים את זה. חומר מעולה וככה לא צריך לשבור הראש עם שני חומרים שונים וגם אין את הסירחון של הקולאר או הפרווה הלא נעימה. יום נעים

slarti

New member
אזהרה כללית לגבי רוולושין

רק במקרה שמישהו לא יודע... אין להשתמש בחומר הפעיל ברוולושין (הדומה גם לחומר הנמצא בטיפול נגד תולעת הפארק - אייבומקטין או דורמקטין), על כלבים מגזעי קולי לסוגיהם או המעורבים בדור ראשון בכלבי קולי לסוגיהם (קולי, בורדר קולי, בירדד קולי, שלטי, רועים אוסטרליים, וכו').

slarti

New member
שאלה מצוייינת...

התשובה הפשוטה - כי זה רעיל להם. הניסיון מלמד שבחלק מכלבי הקולי, ישנה רגישות לחומרים ממשפחת ה-Mectin, ובפרט ל-Ivomectin, המשמש כטיפול תרופתי חיצוני ו/או פנימי כנגד פרזיטים למיניהם (החל מפרעושים וקרציות וכלה בתולעת הפארק, תולעת הלב, וכו'). מבדקים שעשו בקרב כלבי קולי שרגישים לחומר (ואני לא רוצה לדעת איזה מבדקים עשו להם
), הראו שגם מינונים נמוכים יותר מאלו שדרושים לטיפול או מניעה גורמים לרגישות, ובמינונים הדרושים לצורך טיפול בהחלט ניתן להביא למצב שבו הכלב מת (אנחנו התוודענו לנושא הזה אחרי שרכז הגידול של הרועים האוסטרליים סיפר לנו על גורה שמתה לפני כחודש כתוצאה מטיפול מניעתי לתולעת הפארק שקיבלה). מחקרים חדשים שנעשו מאמינים שהצליחו לאתר גן שאחראי לרגישות הזאת בקרב כלבי הקולי, ולטענתם ניתן על סמך בדיקת דם לקבוע אם כלב קולי מסויים רגיש ל-מקטינים או לא, אבל בכל מקרה זה עדיין לא הוכח, ובטח ובטח שלא זמין בארץ. לבינתיים - יש להקפיד בשום פנים ואופן לא לתת לכלב ממשפחות הקולי או שמעורב בהן טיפול מבוסס Ivomectin, לא כדורים (תולעת הפארק) ולא חיצוני (רבולושין). לגבי טיפולים אחרים - הנושא סבוך מעט יותר. פרעושים/קרציות זה קל (אגוונטג או פרונטלייו וקילטיקס). לגבי תולעת הפארק, יש בעיה. ההצעה המקורית של הווטרינר שלנו היתה לטפל בכלב באמצעות Duramectin. חיפוש מעמיק ב-Google העלה את הממצאים הבאים: - כלבי קולי הרגישים ל-Ivomecting רגישים גם ל-Duramectin - יחד עם זה, הרעילות של ה-Duramecting קטנה פי 4 מהרעילות של ה-Ivomectin, ולכן הסיכון נמוך יותר. הווטרינר שלנו אמר שהוא נתן בעבר לכלבי קולי דורמקטין, ללא כל בעיות, ויחד עם זה, כשהוא ראה שאנחנו חוששים, הוא העדיף לא לקחת את הסיכון. הוא נתן לנו כדור אחר, שאני לא זוכר את שמו, שהוא מביא באופן פרטי כי אין לו יבוא מסודר לארץ עדיין. הכדור מיועד כתרופה ל-Heartworm disease, אבל לטענתו מתאים גם לטיפול בתולעת הפארק. אם הוא לא היה מציע לנו את זה, היינו כנראה נשארים עם הודרמקטין, אבל מבצעים את זה בצורה מבוקרת, על ידי מתן חצי או אפילו רבע מהמינון המומלץ, והתבוננות בהתנהגות הכלב במשך 24 שעות. ושוב חלק מהמינון, וכו'. עד להגעה למינון המומלץ... בכל מקרה - חשוב להיות מודע לרגישות ל-Ivomectin ולידע את הווטרינר המטפל ברגישות הזאת. (הערה - הכותב איננו ווטרינר ואיננו לוקח אחריות על התוכן הרפואי בהודעה. כל ההמידע כתוב לעיל מבוסס על חיפוש מאמרים באינטרנט והוצאת המידע הרלוונטי מתוכם)

dundy

New member
תודה רבה עופר../images/Emo13.gif

על התשובה המקצועית!!

slarti

New member
אין בעד מה ../images/Emo13.gif

אם כבר חרשתי על זה כמה שעות באינטרנט, אני תמיד יכול לחלוק

למעלה