התייעצות: למה כלבה מעדיפה את המיטה של הכלב השני?

התייעצות: למה כלבה מעדיפה את המיטה של הכלב השני?

שלום,
יש משהו שאני לא מצליחה להבין, אולי יהיו פה הברקות.

יש לי שני כלבים, שמש ואודרי. לשמש (המתוק) יש בעיות חמורות והוא מקבל כדורי הרגעה. בטיולים ברחוב מצבו כבר יותר טוב (כל עוד אין טריגרים), אבל בתוך הבית הוא עדיין משתגע מהמון דברים (עובדות על זה אבל תמיד יש עוד משהו). אז המיטה שלו בכלוב, וסוגרות אותו כשהוא משתולל וצריך להרגע (בהנחיית מאלפים בשיטות חיוביות).
אודרי לא צריכה כלוב (ומעולם לא סגרנו אותה), אבל היא כל הזמן נכנסת לשלו ואני לא מצליחה להבין למה.

מצורף שרטוט של הבית. הכלוב של שמש נמצא ליד שולחן האוכל, ליד המזדרון. הכלוב של אודרי ליד הקיר של המרפסת.

את הכלוב של שמש אי אפשר להזיז. הוא משתולל מכל צליל מהרחוב, וזה החלק היחיד בבית שאינו צמוד לחלון.

המיטה של אודרי צריכה להיות יחסית רחוקה משלו, כי הוא נוטה לתקוף אותה, וגם כשהוא סתם עצבני הוא פשוט נובח עליה.

בעבר הכרית של אודרי (מיטת כלבים סטנדרטית) היתה צמודה לקיר של המרפסת (בצד הסגור), והיא העדיפה את הכלוב של שמש. חשבנו שאולי קר לה, והבאנו כלוב גם לה. היא כביכול סבבה איתו, אבל רוב הזמן לא נכנסת אליו סתם ככה. אז חשבנו שאולי הכרית הקודמת שלה לא נוחה לה בתוך הכלוב והחלפנו אותה לכרית זהה לזו של שמש. לא עזר.

החזרנו את הכרית הישנה שלה ושמנו אותה ליד הכלוב. היא מעדיפה אותה (אבל בכל זאת מעדיפה את הכלוב של שמש).

אי אפשר לשים את המיטה שלה בצד הנגדי (איפה שעכשיו יש ספה) כי משם היציאה למרפסת והוא משתולל שם.

כשהוא לא היה בבית שבוע נעלנו את הכלוב שלו, והכרית שלה (הישנה, לא זו שבכלוב) לא היתה בתוך הבית. אז היא כן השתמשה בכלוב שלה, אז זה לא שיש שם משהו כל כך נורא מבחינתה.

אני נותנת לה ממתקים רק על המיטה / בכלוב שלה. היא נכנסת לכלוב מרצונה אם היא רוצה לגונן על עצם.

אז מה לעזאזל העניין? למה היא ממשיכה להכנס לכלוב שלו?
אני לא מצליחה לחשוב על שום סידור אחר לבית.
כותבת עכשיו כי אם היא לא מתה על הכלוב אני מעדיפה להעיף אותו ולהשאיר לה רק את הכרית. הדברים האלה ענקיים והדירה לא ממש.

מחשבות?

הכלוב שלו קרוב לשולחן ולמטבח

אולי האזור יותר מגרה מבחינת ריח העניין?(בכלובים בגודל זהה?).
מה הבעיה בעצם שהיא נכנסת לשלוח? הוא מתנגד לזה? ניסית פשוט לאסור עליה להיכנס לשם כך שהיא תבין שהיא לא אמורה להיכנס?

הכלובים בגודל זהה, יש בהם אותו סוג כרית, שניהם מכוסים בד

הבעיה בזה שהיא נכנסת היא שהכלוב צריך להיות פנוי בשבילו. אם הוא משתולל לגמרי לפעמים צריך להכניס אותו לשם מהר ובצורה רגועה (ואם מחזיקים אותו ליד הכלוב בזמן שהיא זוחלת החוצה זאת לא סיטואציה רגועה), וגם כי זה "המקום הבטוח" שלו.
מה גם שאני פשוט לא מבינה מה חסר לה, שזה ידע בעל ערך בפני עצמו.

את באמת חושבת שהריח יכול עד כדי כך לשנות? הדירה לא גדולה, ולכלבים יש חוש ריח חזק מאוד אז 4 מטרים זה לא היסטרי, ו...אנחנו טבעוניות. אמנם הזללנים אוכלים הכל, אבל למרק ירקות אין ריח חזק כמו של תרנגולת...

ניסיתי לנזוף בה כשהיא נכנסת (אבל לא 100% מהפעמים, אני מרגישה רע אם אין צורך מיידי) וכמובן כל פעם ששמש צריך להיכנס, וכשהוא לא היה כאן סגרנו את הכלוב כדי שלא תוכל. (את צודקת, כדי שהיא באמת תפנים את זה צריך לאסור את זה לגמרי... אולי אגיע לזה, בינתיים אני עדיין מנסה להבין מה הסיבה.)

אם לא עניין הריח

אז אולי תחושת המוגנות. הכלוב רחוק מהחלון ותחום מכל עבריו. אפשר אולי לסגור את הכלוב שלו ולפתוח רק כשהוא מנסה להיכנס. אפשר גם להוסיף לה לכלוב אטרקציות ומשחקים שאין בכלוב שלו.... סתם זורקת רעיונות.

למעלה