כלבה נכנסת לאטרף על הדלת כניסה, כשהיא נשארת לבד

faruk2000

New member
כלבה נכנסת לאטרף על הדלת כניסה, כשהיא נשארת לבד

לא סתם אטרף. היא שורטת את דלת הכניסה ומורידה את הטפט. בת 8. ללא כל בעיות התנהגותיות אחרות (היא אפילו מטפלת בילדים בפעוטון), אבל ברגע שעוזבים אותה לבד בבית, היא נטרפת על הדלת.
זה לא קורה תמיד, אבל קורה לא מעט. זה קורה פחות כשהיא נמצאת עם עוד כלב, זה קורה גם פחות כשהיא בבתים של אחרים, אבל לא הייתי מאפיין את כל אלה בוודאות.
היא גם היתה סבבה עד לתקופה האחרונה. אף פעם לא אהבה שמשאירים אותה בבית לבד, אבל זה אף פעם לא הקצין לרמה כזאת.
מה דעתכם?

(איך בכלל אפשר להגן על הדלת? היא מעיפה כל מגן ששמתי....)

שירן ל11

New member
כדאי להבין למה זה קורה, אחרת איך תפתור את הבעיה

אתה תגן על הדלת והיא תכרסם את הקיר...
האם חל שינוי לאחרונה במצבה הבריאותי? הם יש שינויים בסביבה? שיפוצים רועשים בסביבתכם למשל? האם היא חוותה אלימות כמו התנפלות של כלב אחר?

faruk2000

New member
היא בריאה לחלוטין (טפו טפו)

שיפוצים בסביבה יש, אבל גם באמצע הלילה או בשבתות, כשהכל שקט, היא נטרפת. וגם לפני השיפוצים היא נטרפה.
עם כלב אחר בבית, היא רגועה יותר... (לא מעשי להכניס אותו בכל פעם).
אלימות מכלב אחר, ברוך השם - לא חוותה.
השאלה היא אם זו בקטגוריה של חרדת נטישה או משהו אחר...?

עומר TT

New member
מזכיר את הכלבה שלי

במקרה שלה, היא פיתחה את זה בגיל 5 כשלא היו בעיות קודם לכן, וזה קרה סביב מקרה מוות במשפחה שגם מאד זעזע את השגרה שלה לתקופה של כחודש.
היא היתה מתפלפת כשהיינו משאירים אותה לבד, עברה דרך שתי דלתות פנים והורידה את הטפט אצלינו בדירה והרסה גם קצת בדירות אחרות.
גם אצלינו המצב טוב יותר בחברת כלב נוסף.
כנראה שזו חרדת נטישה, ברמת חומרה זו או אחרת. העצות שאנחנו קיבלנו היו להרגיל אותה לכלוב טיסה, בו היא תחוש מוגנת ורגועה. זה לא עבד לנו, ובסוף מכרנו את הכלוב. עכשיו, כשנה וחצי אחרי היא חוזרת לאט לאט לאיזון, אבל אנחנו עדיין שוקלים להוסיף לבית חתול כדי שיארח לה לחברה.
אני ממליץ להתייעץ עם מטפל התנהגותי לראות אם הוא יכול לעזור לכם בתהליך.

שירן ל11

New member
לי זה נשמע כמו חרדת נטישה, הייתי מזמינה מאלף עם ניסיון בחרדה

בד''כ זה קורה סביב איזה אירוע לחץ, יכול להיות שהיה איזה שינוי בחיים שלכם קצת לפני שההתנהגות הזאת התחילה?
איך היא מגיבה שאתה חוזר הביתה?
האם היא אוהבת לכרסם עצמות?

HeyJoe1

New member
גם לנו היה מקרה דומה

מה שגרם להקצנה בהתנהגות של הכלבה שלנו היה הנפצים בתקופת פורים. במיוחד באחת השנים שהייתה מעוברת, והילדים עשו חודשיים של פיגועים.
אחרי זה היא עברה להרוס גם שסתם הייתה בבית.
יכול להיות שזה הסיפור גם אצלכם, כי זה מאוד מתאים לתקופה כרגע.

ניסינו איתה כל מיני דברים, כולל טיפול תרופתי
מה שבסוף עזר היה שעברנו דירה, לדירה עם מרפסת ויותר חלונות שם היא הרבה יותר רגועה.
כיום הורסת רק בגלל ברקים או נפצים. השנה הזאת עד כה די קשוחה משתי הבחינות.

למעלה