קיבלתי לבסוף את גור השיטזו לפני יומיים- כמה שאלות

ראשיקיר

New member
קיבלתי לבסוף את גור השיטזו לפני יומיים- כמה שאלות

הוא בן חודשיים

1.עוד שבועיים יש לו תספורת
מה עושים בנתיים עם מעט צואה יבשה בישבן למשל?
ניסיתי מגבון לח אבל לא כל כך עבד וזה לא פשוט לגזור קצת את הפרווה המלוכלכת.

2. שאלה לגבי ציפורניים.
מה עם ציפורניים שנתקעות בבדים?
דחוף לקצוץ כדי שלא יהיה מצב ונגיד תיתלש ציפורן בטעות? כי ככה קיבלתי אותו מהמגדל.
או שלחכות לתספורת והוטירינר בעוד שבועיים?

3. לשים בתוך הגדר עיתונים או שעדיף רצפה חשופה?

4. הרבה פעמים הוא יושב על משטח הפלסטיק שבתוכו יש את הפד. הוא גם יושב במיטה שלו אבל הרבה על הפד… זאת לא בעיה בכלל נכון? כל עוד הפד לא עם צואה?

5. בלילה הוא ישן בכלוב הטיסה שבחדר שלי. עם מגבת ועליה פד…זה בסדר? כשהוא עשה צרכים הוא פשוט מיילל ואז אני מחליף פד.

6. למה צריך לשים לב בימים הראשונים ובכלל?

7. האם מיקס של אוכל של המגדל שמכיל גם אוכל מסוג שמונע הרבה דמעות על הפרווה הוא מעולה לדעתכם?

בסוף יצאו הרבה שאלות :)

8. ועוד שאלה. אני שם לו רצועה הרבה למרות שהוא לא מסכים ללכת בבית אלא נתקע בפינה. במרפסת הוא כן משתובב איתי עם הרצועה. גם על הספה אני שם פד ורצועה בשביל שהוא לא יקפוץ מהספה פתאום. זה בסדר או שעדיף לא לשים לא הרבה רצועה?

9. הייתי צריך לנקות היטב את כל הצעצועים לפני שנתתי לו כי יש לגורי שיטזו לפעמים חידקים שיכולים להיות להם מאוד מסוכנים? איך בכלל לשמור על היגיינה איתו בצורה יעילה אם יש לכם טיפים לזה?

יש לי עוד שאלות אבל נראה אם בכלל יש לכם ראש לענות לאלו…

תודה על כל הסיועים…

KallaGLP

New member
לא מכירה את הגזע ולכן על חלק גדול לא יודעת לענות.

2. לגבי ציפורניים - מדובר בגור קטן שעלול לזוז ולהתפרע. לדעתי כדאי לקצוץ אצל וטרינר.
3. בתוך הגדר לדעתי עדיף רצפה חשופה עם מיטה לרביצה ופד לצרכים.
4. עדיף שיתרגל לשבת על המיטה שלו, כאמור תכניס לו מיטה.
5. לגבי כלוב טיסה כדאי להתייעץ עם מאלף מקצועי.
6. לשים לב לסימנים שיש לו צרכים ולצאת איתו כמה שיותר החוצה שיתרגל לעשות בחוץ. כל עוד אין לו את כל החיסונים לשמור עליו טוב קרוב אליך, שלא יידבק. בכלום, אבל לצאת החוצה כמה שיותר. לשים לב שנראה בריא, חיוני ושיש תיאבון.
8. לא ברור למה אתה שם לו רצועה בתוך הבית.
9. אין בעיה עם הצעצועים. צריך להשגיח שלא יאכל כל מיני דברים בחוץ ולפני שיש כל החיסונים שלא יתקרב לכלבים אחרים.

ראשיקיר

New member
אוקיי :)

היי! שמח שענית לי, תודה!
&nbsp
4. בקשר למיטה. יש לו מיטה במתחם הגדר אבל הרבה פעמים הוא עדיין מעדיף לשבת על הפד… אני יכול להעלות תמונה של איך זה מסודר… אולי זה דבר שלוקח להם זמן להתרגל אליו (לישון ולשכב רק על המיטה)
&nbsp
6. רציתי לשאול… מה לגבי הדרך עד שיורדים במעלית (3 קומות?) כלומר איך להימנע שהוא יעשה עלי צרכים בדרך?לרדת אולי עם כלוב טיסה? במילא המגדל אמר לצאת איתו מהבית רק עוד שבועיים כי הוא עדיין קטן מדי ולא עשה את כל החיסונים.
והוא בהחלט בריא וחיוני עם תיאבון :)
&nbsp
8. אז בתוך הבית ובמרפסת לא צריך רצועה? שיתרגל גם? אולי גם שיציב לו גבולות?
גם במרפסת הוא רץ אחרי ואני מפחד לדרוך עליו אז הרצועה עוזרת קצת אם הולכים לאחור. ובתוך הבית זה עוזר בנוסף להתרגלות כאשר אני לא רוצה שיהיה מצב שהוא יקפוץ מהספה… ככה אני יכול לראות טלויזיה שהוא על הספה צמוד אלי בלי להחזיק אותו ללא הפסקה.
אבל אם אתם אומרים שרצועה זה אולי רק מחוץ לבית אז סבבה אני לא אשים לו
&nbsp
9. בחנות יכול להיות שכלבים אחרים ליקקו את הצעצועים והציוד האחר שקניתי… למרות זאת את אומרת שאין צורך לנקות אותם נכון? למה לא? יש הבדל ענק בין מגע עם כלב לבין מגע שהיה לכלב עם אביזר כזה או אחר?
&nbsp
במרפסת הוא עושה צרכים לא על הפד כבר. לוותר על אילופו בנוגע לזה בשבוע הראשון לאחר שהופרד מאימו או שאפשר לאמן/לאלף כבר עכשיו?
ואם כן לאלף אז על איזה אתר או מאמרים בעברית או אנגלית אתם ממליצים?
&nbsp
שמתי לב שגם מאמרים פופולאריים לא תמיד קולעים היטב או משהו
&nbsp

שירן ל11

New member
תשובות

לא הולכים למספרה לפני סיום החיסונים, זה מאד מסוכן. אם עוד שבועיים הואהמסיים את כל החיסונים, זה בסדר ודווקא טוב להרגיל אותם למספרות מגיל צעיר. בנתיים אפשר לשטוף רק את הטוסיק במים חמימים ולייבש.
עדיף שהפד יהיה בגדר. הוא לא צריך לישון בכלוב טיסה, זה לא מתאים לגיל שלו, הוא צריך לישון בגדר.
שהוטרינר יחליט אם לגזור ציפורניים, לא לגזור לבד.
לא צריך רצועה בבית.
מי המגדל? מה הוא אוכל?
אין צירל לשטוף צעצועים שלא שמוציאים מהבית.

ראשיקיר

New member
היי לך... תודה רבה על העצות שנתת גם את..

אז אחכה לסיום החיסונים לפני התספורת אם ככה... פשוט הבנתי אחרת...

אני אתן לו לישון רק בגדר אם ככה. פשוט מה שהיה זה שקראתי כאן למשל שצריך מקום קטן בשביל שיטזואים ב-housebreaking
https://m.wikihow.com/Train-Your-Shih-Tzu
מה דעתך על העצות במאמר הזה?

אני אשטוף לו את האיזור של הטוסיק כמו שהצעת...

לגבי המגדל, דוגסלייף ממשמר השבעה. אצל גיא. מכירה? :)

לגבי האוכל. זה מיקס של אוכל שקנינו מהמגדל. הוא אמר שזה מונע דמעות ועושה פרווה יפה וכו'...

דברים נוספים שאני משתמש בהם איתו:
-אני גם שם עליו ברגליים לפעמים פודרה ריחנית תוצרת איטליה
-מי פה
-ספריי של ניקוי שתן.

מכירה אתר שמסביר כל כמה זמן לסרק אותו ואיך?

הוא שותה פחות ממה שהמגדל אמר שאמור לשתות. במקום לסיים בקבוק מים מטפטף ביומיים זה לקחת לו כבר שלושה ימים - מאז שהוא הגיע אלי ועדיין נשאר קצת.
זה בסדר?

אני צריך גם לבקש מהמגדל את כל הפרטים לגבי החיסונים שעשה בפירוט כי לא הספקתי לשאול יותר מדי...

המגדל אמר ללכת לוטרינר שנמצא שם אצלהם שבועיים מהרגע שקיבלנו אותו. אני צריך לקבוע בקרוב. איך הוטרינר שיושב שם? הוא מתמחה בשיטזו אגב...

אם הצעצועים היו בחנות וכלבים התקרבו אליהם זאת לא בעיה?
בכלל אין צורך לשטוף צעצועים מרוק נגיד? כי צעצועים פרוותיים למשל נהיים דביקים מזה.
ונגיד וכיבסתי צעצוע מבד שטוח עם צפצפות... זה יהרס? כלומר הצפצפות יתמלאו מים בכביסה לא?

לגבי הציפורניים. הן כמו צורת קרס אז נתפסות בקלות... אני מקווה שבנתיים לא יקרה לציפורניים שלו משהו... אני אבקש מהוטרינר להגיד לי איך לגזור לו ושיעשה זאת ראשון כאשר יהיה את הביקור אצלו בקרוב.

אז לא צריך רצועה בבית לפי מה שאת אומרת אבל האם בכלל להמשיך לתת לו להסתובב בבית בפיקוח ובזהירות? או שהגדר זה מספיק?

יש לי עוד שאלות אבל אני לא רוצה להכביד עליהם הכל ברגע אחד...

שוב! הרבה תודה אני מודה לך. הכלב מסב לי הרבה אושר ואני רוצה לגדלו היטב...

שירן ל11

New member
מכירה :) דוגסלייף ממש אחלה

אני מכירה אנשים שקנו משם שיצואים, לא מכירה אישית את בית הגידול אבל הכלבים שיצאו משם ממש חמודים והם אנשים אחראיים ותומכים ממה ששמעתי.
אין בעיה שישן בגדר בלילה. תסדרו לו שם מצע נעים לישון עליו, פד לצרכים ומים, וצעצועים. בהתחלה אולי הוא יילל אבל אח''כ יתרגל להיות עצמאי ולישון לבד.
בנוגע למוצרים שקיבלת, אני מניחה שהם טובים כי זה בית גידול מאד מנוסה.
בשביל לנקות שתן מהריצפה, אפשר להשתמש גם בחוץ מהול במים.
אם את רוצה לכבס צעצועי בד, אין בעיה. זה לא הורס את הצפצפות, רק צריך לתת לצעצוע להתייבש. צעצועי גומי את יכולה לשים במדיח.

לגבי האוכל- לא יודעת מה זה התערובת שהם מכינים. כעקרון אוכל בלי סלק מפחית החתמה של דמעות..

אפשר לתת לו להסתובב בבית בהשגחה, ושהוא לא בהשגחה- לשים בגדר. בכל מקרה אם אתם משתמשים בריתמה- להוריד בבית ולשים רק בטיולים, זה עושה קשרים.

לסרק- כדאי כל יום. גם שיתרגל וגם כדי למנוע קשרים. לסרק עם מברשת סיכות בלי כדור בקצה הסיכה.

ממליצה להצטרף בפייסבוק לקבוצת ''שיצולנד'' :) מאד נחמדים ויש שם כלבים מדוגסלייף משמר השבעה

ראשיקיר

New member
:)

הם באמת טובים דוגסלייף. צ'ארלי כלב מאוד יפה, אנרגטי וכיפי לא ידעתי שכלבים מתאהבים בבעלים כל כך מהר

בלילה האחרון הוא באמת ישן בגדר והיה אחלה.

לגבי החומץ+מים רציתי לשאול איך היחס צריך להיות?

לא ידעתי ששמים לכלבים סלק לפעמים באוכל... מעניין.
אפרופו אוכל... זה חשוב אגב לתת לו אוכל מחלבונים מהחי?

כל כמה זמן מנקים את השטח שלו? כמה אקונומיקה אפשר לשים במרצפות קרמיקה בלי שיהרוס אותן אם בכלל כדאי? (בנוסף לסבון רצפה)

הצטרפתי לקבוצת פייסבוק שהצעת וקבוצה נוספת לשיטצואים בעברית גם

תודה על כל התשובות שנתת לי :)

ראשיקיר

New member
אשמח לשאול עוד כמה שאלות נוספות

בייחוד בגלל ההתלבטויות והעצות המנוגדות שאני קורא ואומרים לי. בנוסף אני מקבל הרבה מידע וקצת קשה לי להחזיק את כל הרעיונות בזיכרון.
כאמור, נרשמתי לקבוצות שיצואים בפייס אבל זה קצת המוני מדי בשבילי כרגע שם וחשבתי לנסות לחקור עוד קצת כאן בפורום..
אני קיבלתי בפייסבוק עצה להזמין מאלף שייתן הסברים נוספים.

אני מנסה לתת לו הרבה חום בזה שאני מוציא אותו לא מעט מהגדר, אבל הוא הרבה פעמים הולך אחרי אנשים כאשר הוא מחוץ לגדר וזה ממש קשה ללכת כי הוא כזה קטן והצעדים שלי בבית מאוד זהירים אבל גם אז הוא נתקע בכפות הרגליים שלי (בלי שהוא נפצע או משהו אלא פשוט מתנגש מולם). ואני נזהר בטירוף לא לדרוך עליו.
מצד שני אמרו לי גם שצריך לקחת אותו מהגדר רק כאשר הוא לא מבקש אחרת הוא יתרגל, אז זאת קצת דילמה שאני לא יודע מה נכון לעשות איתה כרגע. וזה יחלוף ההידבקות שלו לרגליים בקרוב כאשר הוא לא בגדר?
יש גם דילמה נוספת והיא שכאשר הוא שוכב מחוץ לגדר אז הוא על רצפה קרה יחסית וזה אולי יכול לגרום לו להתקררות. לא יודע

שאלה קצת קשורה, האם לתת לא לנשוך לי את האצבע ואת היד במשחק? או שאסור? צריך לזכור שכרגע אין לו עדיין בסביבה גורים וכלבים אחרים אז אין לו משחק עם אחרים חוץ ממני ואנשים אחרים והוא לא יודע עדיין מתי הוא מכאיב.

וכאשר הוא נושך או אוכל משהו צריך להגיד לו "לא"? וכמה להגיד אם כן? צריך להעניש כמו למשל להחזיק לו את הגוף בלי שהוא יכול לזוז בעדינות למשך כמה שניות? כי כאשר החזקתי אותו בלי שהוא זז למשך כמה שניות (בעדינות) הוא הפסיק לאכול לי את השרוכים שהיו עלי.

הוא התחיל גם לכרסם את הפד שהייתי שם לו במיטה אז הוצאתי כי אולי הוא יכול להיחנק, או שיש פיתרון אחר?

מעניין אותי גם עד איזה גיל שיטזואים בדרך כלל לומדים כללים בסיסיים כמו צרכים ומילות קריאה? אני מניח שזה תלוי. אבל רציתי לדעת כמה זמן בערך
ולמה גם אמרו לי בשבועיים הראשונים לא להוציא אותו מהבית? אני מניח שיש היגיון מאחורי זה.

מה עושים אם הוא רץ לפיפי ולצרכים שלו ומתלכלך? שמים בכלוב טיסה עד שמנקים ואולי גם שוטפים אותו?
ומה עושים אם הוא משתולל באמבטיה כאשר מתלכלך בצרכים?
ואיך אפשר להימנע שיעשה עלי צרכים כאשר אני מרים אותו? פשוט לא להרים אותו לפני שעשה צרכים?

והאם צריך להשאיר אור קטן לידו בלילה? ומה לגבי מוזיקה? אני אוהב מוזיקה חזקה יחסית (לא מאוד). זה לא מפריע לכלבים?

זהו לבנתיים

שירן ל11

New member
צ'רלי מקסים :) אני אנסה לענות על הכל

אוכל- בנוגע לחלבון מהחי או חלבון צמחוני, זה נושא שנוי במחלוקת. אני אישית לא אוכלת בשר ולא מכניסה בשר הביתה, ואת הכלב מאכילה במזון יבש על בסיס דגים. לדעתי זה אוכל מוצלח מאד, הפרווה יפה והיציאות סדירות.
זה נכון שלא צריך להוציא אותו מהגדר בלילה כשהוא מיילל כי הוא צריך להיות עצמאי ושמוציאים אותו זה מחזק את התלותיות שלו.
במהלך היום בהשגחה אין בעיה להוציא מהגדר ולשחק בכיף.
לא לתת לצ'רלי לשחק בנשיכות, הוא צריך להבין שנשיכות זה לא משחק. אפשר לשחק עם צעצועי נשיכה, בובות, חבלים, כדורים, אפילו גרב. אם הוא נושך ידיים או רגליים- עוצרים את המשחק, מחזיקים את היד או הרגל יציבה ללא תנועה ואומרים לא! ועוברים לשחק עם צעצוע.
צריך ללכת במהלך היום בזהירות כי הוא פיצי :) אבל הוא יגדל, ובלילה הוא בטוח בגדר שלו ואין חשש שבטעות תדרכו עליו בחושך בדרך לשירותים.
אין שום בעיה שישכב על הרצפה אם הוא רוצה, אם יהיה לו קר- הוא יעבור למיטה שלו. גם הכלב שלי ישן לפעמים על הרצפה הקפואה למרות שיכול לישון בעוד מקומות בבית... בחירה שלו ולא מתקררים מזה.
גורים נורא מגושמים ודורכים בפיפי... גם בוגרים יכולים בטעות לעשות פיפי ולדרוך, אבל זה לא קורה הרבה. אפשר לשטוף במים חמימים את כפות הרגליים אבל לא כדאי עדיין לקלח אותו. אם הוא משתולל באמבטיה אז תמלא גיגית במים חמימים ורק תשטוף לו את הרגליים בגיגית.
חומץ- היחס הוא שליש חומץ על שני שליש מים. אקונומיקה- לא ממליצה לשטוף באקונומיקה את הסלון בכלל עד שהוא נגמל מצרכים. באקונומיקה יש אמוניה כמו בשתן, וזה מחזק לו את הצורך להשתין איפה שיש אקונומיקה. אולי אם אין ברירה כדאי לעבור שוב עם מים נקיים כדי לנקות את האקונומיקה.
כמה חזקה זה חזקה? אם זה לא מפריע לשכנים, נראה לי שזה גם לא מפריע לכלב. אין צורך באור בלילה, יש להם חוש ריח מפותח, שמיעה מעולה וגם ראיית לילה הרבה יותר מפותחת משלנו.

מאלף- לבחירתך. אני חושבת שאם יש אפשרות להביא מאלף שקיבלת עליו המלצות מאנשים אחרים שגידלו גור, אז זה ממש שווה. הוא יראה שהגדר מסודרת כמו שצריך, יסביר איך לחנך מעכשיו לצרכים, איך לגרום לגור להעדיף לעשות פיפי על הפד ולא על הרצפה, איך ללכת יפה עם רצועה... יותר קל וכיף לגדל כלב מחונך ואני חושבת שמוטיבציה גבוה יש לכם.

ראשיקיר

New member
היי, תודה, הוא אכן כזה :)

עשיתי גם את מה שאמרת בנוגע ללהחזיק לו יד או רגל... זה עובד בסדר גם...
אבל מתוך סקרנות. למה לא להחזיק לו את כל הגוף למשך כמה זמן? או שזה עובד וזה עובד?
&nbsp
ואכן. זה מאוד קשה ללכת בבית כשהוא רודף אחרי. מתי הרדיפות הנכנסות לרגליים אמורות להפסיק...
&nbsp
איך זה שהם לא מתקררים על הרצפה?
&nbsp
הרעיון עם הגיגית נשמע ממש אחלה. אני אקנה נראה לי
&nbsp
לגבי אקונומיקה לדעתי היא מתאדה ממש מהר ולא נשאר ממנה זכר אבל אולי אתם יודעים אחרת
במילא קשה לי לנקות את כל טביעות הפיפי שהוא מפזר בבית אלא בעיקר אני מנקה את השלוליות. אולי רצוי להזמין כרגע עוזרת הרבה יותר. לא יודע. הגב שלי כבר הלך נראה לי מההתכופפיות.
&nbsp
מוזיקה חזקה אבל לא מאוד. בנתיים השכנים לא התלוננו :)
&nbsp
כשאני מסרק אותו אז הוא בהתחלה לא ממש התנגד בימים הראשונים אבל היום ניסיתי וזה היה הרבה פחות קל... לא יודע למה הוא ככה.
בסוף אני מפסר עליו קצת פודרה ריחנית
&nbsp
רציתי גם ללמד אותו פקודות כמו בוא, שב, רגלי ואחרות... לא יודע איך להתחיל עם זה ומתי
&nbsp
נראה לי שאוכל למצוא מאלף בפייסבוק אבל אני קצת מתלבט... אחליט בקרוב
&nbsp

שירן ל11

New member
לא התכוונתי שתחזיק את הרגל שלו אלא את שלך

כלומר, אם הוא נושך את הרגל שלך, אל תנער אותה. תעמוד כמו פסל ותגיד בסמכויות לא! ואז תעברו לשחק עם צעצוע. כנ''ל לגבי נשיכות ביד, תחזיק את היד שלך קפואה.
באיזו מברשת אתה משתמש? אפשר לצ'פר אותו עם חטיפים בזמן הסירוק.
בנוגע למאלף, מאד חשוב לקבל המלצות. גם אם זה מאלף שהמליצו עליו בפייסבוק אפשר לבקש לדברלעם הלקוחות בטלפון או להתכתב בפרטי

ראשיקיר

New member
עכשיו הבנתי לגבי הנשיכות :)

אני מקווה שזה יעבוד...
&nbsp
אני משתמש במברשת וגם מסרק מיוחדים לכלבים ללא ג'ולות בקצה. קנינו אצל דוגסלייף
צ'יפרתי אותו בזמן הסירוק אבל זה עדיין היה ככה
&nbsp
נשמע לפעמים שהוא קצת עצוב כי יהוא מושך באף בצורה עצובה כזאת, מעניין אם זה באמת ככה

למעלה