קנס על הליכה ללא רצועה...ועוד !

קנס על הליכה ללא רצועה...ועוד !

מנסה להבין, בעקבות קנס של 750 ש"ח מהעיריה על הליכה ללא רצועה עם הכלבה, האם יש "תעריפון" מסודר. להבנתי סכום זה הוא על אי איסוף צואה למשל, ולא על הליכה ללא רצועה. ומציינת לצערי שבמהלך נסיונותי לחפש את התשובה, נתקלתי בחוקים הקשורים לכלבים, בד בבד עם חוקי בית מטבחיים, זיהומים ומחלות ושאר מרעין בישין שאינם קשורים ולו במעט לכלבינו היקרים. מחפשת דרך לשנות מצב עגום זה, כך שמישהו ירים את הכפפה בארץ ויצור חקיקה הולמת המתייחסת לכלבי המחמד שלנו לא כבהמות נשאות מחלות זיהומים וסכנות, אלא כפי שהם.

לוליקי3

New member
בתור אחת שאוהבת ומגדלת כלב אני יכולה להבין את החוק

יש לנו כלב כנעני משגע מאוד אהוב. לפני היה לנו כלב קרוב ל 20 שנה שנפטר בשיבה טובה. יחד עם זאת אני מאוד כועסת על כאלה שלא הולכים עם רצועה. כשהילדים שלי יוצאים לסיבוב עם הכלב הם מאוד מפחדים מכלבים משוחררים. בנוסף לא כל אדם אוהב כלבים ויש הרבה שמפחדים. אין שום הצדקה לשחרר כלב ברחוב גם אם אתה לידו. אם אתה רוצה שהכלב ירוץ קח אותו לפארק כלבים. ככה אנחנו גם עושים.

ואיך זה עונה על אחת משאלותי ?

לגבי פארק כלבים - במכתב ערעור על הקנס פירטתי את הסיבות בהן לא ניתן להיכנס ל"פארק" (בואי נקרא לו בשמו - כלוב) כלבים בשכונתינו. בגינת הכלבים שלנו יש חול טובעני הסופג את השתן של הכלבים ומצחין בצורה בלתי נסבלת. בנוסף - אין אצלנו הצללה. זאת נקודה שכן יכולה להתחבר לשאלה המקורית שלי , שכן היחס לכלבים ומכאן לבעליהם, לא מאפשר להסתכל בצורה סבירה לבעיות כגון אלה.

ANZ1

New member
זה לא הסבר לעבירה

בהחלט צריך לבקש ולדרוש שיהיו מקומות לשחרר כלבים עם תנאים נורמלים ובשטח כמה שיותר גדול.
אבל גם אם אין מקום כזה בכלל, אסור לשחרר כלב בציבור.

האם אמרתי שמותר לשחרר כלב בציבור ?

האם אמרתי שזה מסביר עבירה ?
האם התכחשתי לחוק ?

ושאלה אחרונה - איך זה שדוקא בפורום כלבים,
אין שום הבנה לנושא הכלבים,
ונאחזים בחוקים ותפיסות נושנות, שיש טעם
להגמישם ולהתאימם לתפיסות חדשות יותר
מאשר בית מטבחיים כלשון החוק.

ANZ1

New member
דווקא בתור בעל כלבים

צריך קודם כל לעמוד בכל הסעיפים של החוק וההיגיון,
ורק אז לבוא בדרישות,
בתור בעל כלב, אתה צריך להבין שכלב החמוד שלך כשהוא לידך,
יכול לההפך לחיה תוקפנית כשהוא נמצא במקום אחר וליד אנשים זרים.
אין שום תירוץ לכלב שהולך חופשי.
וכן, נראה שאתה מנסה לתרץ את העבירה שלך,
איפה שאני גר, יש די הרבה מקומות ציבורים גדולים שאפשר לשחרר כלבים ויש מקומות אחרים בטבע שהם קרובים ולא יגידו לך כלום אם תלך עם כלב חופשי,
אבל אם תלך עם כלב חופשי באזור מגורים, יתפסו את הכלב הרבה יותר מהר מבישראל והעונש עבור הבעלים יהיה יותר חמור.
ובצדק.
יש חוקים מאד ברורים לגבי הגנה לבעלי חיים, אסור להתעלל בבעלי חיים וצריך לטפל בהם, אבל ישובים הם קודם כל מקום המגורים של בני האדם.

כל אחד יכול לדעת לגבי כלבו...

האם הוא יכול להפוך לחיה תוקפנית ובאיזה מצב...
וגם שלכלב שלו נחוץ יותר מאשר שלא יתעללו בו.
אבל עזוב.
לא חסרים מקרים בהם שבויים מגנים על שוביהם.
נקווה לימים טובים יותר.

ANZ1

New member
אם זה היה תלוי בך ?

מה היה המצב ?
לא היו חוקים ?
אפשר היה לשחרר כל כלב וללכת איתו חופשי ברחוב ?
כי גם בעל חבורת כלבי פיטבול חושב שהם חמודים ולא מזיקים

אני תמיד זוכר את שעורי האזרחות שאמרו שדמוקרטיה זה החופש לעשות מה שאתה רוצה כל עוד אתה לא פוגע באף אחד אחר,
וגם אדם אחר שהולך ברחוב יש לו זכות ללכת ברחוב בלי שכלב זר ינבח אליו, או ירוץ אליו בלי רצועה.

כן, בדיוק מה שכתבתי...

אם זה היה תלוי בי לא היו חוקים...

אתה תלמיד טוב לשעורי האזרחות שלמדת...
מציעה להתחיל בשעורי הבנת הנקרא.
אף פעם לא מאוחר.

KallaGLP

New member
אני גרה בארה"ב וכאן מקפידים הרבה יותר

אף על פי שכמעט לכולם יש כלבים, ולרבים יותר מכלב אחד. אף אחד לא משחרר.
זה לא משנה אם לדעתך הכלב שלך הוא הכי נחמד בעולם. יש אנשים שפוחדים מכלבים והתנהגות של אף כלב לא ניתן לחזות ב-100% של ביטחון. ואם כולם יתעלמו מהחוק וישחררו, יום אחד הכלב שלך יתקל באיזה כלב שיהיה תוקפני כלפיו וזה ייגמר רע. כלב הוא בעל חיים וכבר היו דברים מעולם. שלא לדבר על כך שחוק אינו יכול להבחין בין כלבים.
אני מסכימה שהחוק בנושא צריך להיות יותר מוסדר ושיש להקצות יותר גינות כלבים ולתחזק אותן כמו שצריך, אך בלי קשר האיסור לשחרר כלבים מהרצועה במקומות ציבוריים הוא חוק נכון, ודווקא מי שאוהב כלבים אמור להבין את נחיצותו למען בטיחותם של הכלבים בכלל והכלב שלו בפרט.

שירן ל11

New member
אי איסוף צואה זה מזעזע וגם שיחרור כלבים ברחוב

אני אוהבת כלבים מילדות, אני וכל משפחתי, אבל לא כולם כאלו. שהולכים עם כלב לא קשור, יש אנשים שמתים מפחד. ואת האמת? אני גם מתתי מפחד שפיטבול לא קשור צץ בסיבוב וריחרח את הכלב שלי. אני יודעת מי זה הכלב הזה? אם הכלב שלי בא לו בטוב או להיפך?
ונכון שהרבה מגינות הכלבים מגעילות הן מבחינת הניקיון והן מבחינת אנשים חסרי אחריות שרובצים שם בזמן שהכלבים שלהם קורעים כלבים אחרים, או עושים את עצמם מדברים בטלפון ו"לא שמים לב" לזה שהכלב עשה קקי.
זה שהתשתיות רקובות אומר שצריך לשנות את התשתיות, לא לשחרר ברחוב.
אני די בטוחה שבת''א יש מחירון קנסות קבוע.

be_roo

New member
זהו קנס עירוני שכל עיריה יכולה לקבוע לעצמה (בטווח מסויים)

בנוגע להליכה ללא רצועה,

אני פשוט אתן את הדוגמא המצויינת שאני משתמש בה לפעמים. נצא מתוך הנחה שהכלב\ה שלך הוא מאולף ורגוע באופן יוצא דופן. נניח שהלכת איתו ללא רצועה ברחוב כשהכלב לצידך. איש מבוגר עם מקל הליכה רואה את הכלב נבהל, מועד ונופל על המדרכה או לחילופין, ילד קטן נבהל, רץ לכביש ונדרס.

יתרה מזו, אם הלכת עם הכלב קשור ברצועה וקרו המקרים המתוארים למעלה אין לך שום עניין עם המשטרה והחוק בעוד שאם הלכת ללא רצועה את עשויה להסתבך ברמה הפלילית.

דרך אגב, הייתה לי כלבה כזו, באמת יוצאת דופן מכל הבחינות ברמת האילוף וההתנהגות האינסטיקטיבית הבסיסית והייתי הולך איתה ללא רצועה רק מאוחר מאוד בלילה כשאין אף אחד ברחוב. פעם אחת עצר לידי אוטו של הפיקוח העירוני (ב2:00 לפנות בוקר) וביקש לקשור אותה, לרגע לא התווכחתי...

הדוגמא שלך בדיוק ממחישה את טענתי...

לא טענתי לרגע שכלבים צריכים להיות משוחררים. נקודה.
הטענה היתה שצריכים להתאים את החוקים לכלבים (כמו שיש
חוקים מותאמים לאנשים, לילדים וכו').
והנה בעצם הדוגמא שלך רואים, שאנשים יכולים להיבהל ולהינזק,
גם כאשר הכלב קשור !
כלומר - יש לבדוק איך מסדירים את החיבור הזה
בין כלבים ואנשים עם מינמום נזק ופגיעה הן לאנשים והן לכלבים.
נושא נוסף - אני דוגלת בכך שחוקים גם משנים מציאות (ולא רק אני -
זו עובדה).... אני מאמינה שאנשים שאין בליבם חרדה עמוקה במיוחד,
יטו להתגבר על הפחד, אם יווכחו שבתרבות שלנו כלבים הם חלק מהמארג
הטבעי.
כמו שלא פוחדים מאנשים, גם אם הם הרבה פעמים לא צפויים, ויכולים לגרום לפגיעה ונזקים (ואמנם רבים עושים זאת) בגלל שאנחנו רגילים שאנשים הם חלק מהמארג הטבעי.

למעלה