השואה בין מזונות

gucci3

New member
השואה בין מזונות

מעוניין לדעת איך הרוייל קנין בהשואה לtot שבו אני מאכיל כרגע.
לא יודע אם זה משנה אבל זה עבור כלבי אקיטה אמריקאי והאסקי סיבירי.

תודה לעוזרים.

מזונות העבר שהיו נחשבים אז כ״טובים״ שייכים להיסטוריה

כל המזונות שנחשבו טובים לפני שני עשורים היום ידוע שאינם איכותיים כלל.
תימנע ממזון המכיל חיטה , תירס , סויה.
מזונות כמו יוקנובה , רויאל קנין , ריגל , פרו פלאן , סיינס דיאט לא רק שאילו מבצעים ניסויים אכזריים בכלבים וחתולים הרי שהם אינם איכותיים כלל , רשימת המרכיבים מעידה על כך.

מבין המזונות הטובים ביותר שקיימים היום:

@קנדה@

אוריג׳ן
אקאנה
Go
Now
Nutrience
נוטרם

@ארצות הברית@

ארת׳בורן
קנידי
טימברוולף
נייצ׳ר וראייטי

@איטליה@

נטורל אנד דלישס(N&D)

lightflake

New member
לי בכלל קשה להאמין שלאכול כל יום אותו אוכל

ובפרט אוכל יבש תעשייתי, זה באמת בריא
זה יותר עניין של מחיר ונוחות לבעלים ורווח לחברות המזון שבטח משכנעות את הוטרינרים כמו שחברות תרופות משפיעות על רופאים...
&nbsp

מסכים הרבה נוחות לכן כדאי לגוון אוכל ולא להאכיל במשך

יובל אותו דבר זה גם משעמם וגם לא כיף לכלב לכן חשוב לגוון לעשות רוטציה.
אפילו לאכול חודש שלם אותו דבר זה יותר מידי. נראה י אוכל רק צ'יפס חודש שלם. לכן לעשות רוטציה בין שקים, עדיף אבל לקנות שני שקים שונים ולהאכיל כל יום משק אחר.

marx04

New member
הערה בנוגע למזון כלבים

שלום לך,

על אף שגם אני משתייך לאסכולה המסתייגת ממזון כלבים המכיל דגנים (תירס, חיטה, אורז, שיבולת שועל וכו'), עליי לומר שלמיטב ידיעתי אין מחקרים המראים שמזון המכיל דגנים פחות בריא או פחות מזין ממזון שאינו מכיל דגנים.
כך למשל, הוטרינר שמטפל בכלבות שלי ממליץ על יוקונובה והילס (שמכילים דגנים), בעוד שאני מסתייג מהם.
מכל מקום, נדמה לי שאין ויכוח שאוריג'ן, GO, Taste of the wild, N&D וקנין קוויאר הם מזונות מעולים.
הכלבות שלי אוכלות כבר כשנתיים ואולי יותר Taste of the wild והוא מצויין עבורן.
הייתי שמח לתת להן אוריג'ן, אך הוא יקר מדי לטעמי.

בברכה,

אורי.

gucci3

New member
שנים מאכיל עם TOT

אין ספק ש taste of the wild הוא מזון מעולה, עם שני כלבים גדולים הייתי צורך בחודש שני שקים של 13 ק"ג כל אחד, עכשיו אחרי שהבאתי כלב שלישי גדול עלות האכלה כבר תיהיה גבוהה מידי.
מחפש תחליף זול קצת יותר אבל לא על חשבון איכות.

marx04

New member
כדי לרדת במחיר תצטרך לרדת באיכות

שלום לך,
נדמה לי שtaste of the wild הוא המזון הזול ביותר שמשווק בארץ שאינו מכיל דגנים.

אם תרצה להקטין בעלויות תהיה חייב לעבור למזון שמכיל דגנים.
אני לא הייתי חושש מכך יותר מדי, אבל זה יחייב אותך לערוך ניסוי וטעיה עם שלושת הכלבים שלך.
לא הייתי הולך על רויאל קנין או על יוקונובה.
באופן אישי אני סבור שיש להם שם טוב אצל הוטרינרים ללא כל הצדקה.

אני מציע שתעשה בדיקת מחירים, ותעלה כאן את פרטי המזונות שנראים לך רלבנטים, ואשמח להביע את דעתי.

בברכה,

אורי.

החברות הטובות יותר ככל שעובר הזמן גם מתייקרות משום מה

וקרוב היום או שכבר הגיע ובא שמזון בדרגת הטופ תהיה רק לעשירים או לכאילו שיש כלבים קטנים.
לצורך העניין גם אם יש לך 3 כלבים קטנים שמשקלם הכולל 20 קג הרי שכל מזון לא תרגיש אותו כלכלית כי שק מזון אחד יספיק לכמה חודשים.

אם מדובר בכלבים גדולים שאם אין תקציב הדבר לא אפשרי בכלל.

אין להסכים למחיר צרכן הוא הגבוה והיקר, יש להתווכח ולדרוש מחיר נמוך יותר במיוחד אם קונים 2 שקים ומעלה .

לצערינו החברות היקרות לא רק שהם יקרות מידי בגלל העברת המוצר מאחד למשנהו וכל אחד מנסה לנגוס במחיר למטרת הרווח שלו הרי שהמחיר הסופי לצרכן המסכן גבוה במיוחד, הרי שלאחרונה הם הורידו כמויות במשקל והמחיר נשאר זהה! אבסורד מאין כמוהו.

אין על מכירת מזון לכלבים פיקוח כלשהו לכן תמיד אפשר למצוא מוכרים הגונים יותר ולא להתייאש מהר.

אם יש כמה כלבים גדולים אפשר אולי לקחת מזון אחד ברמת הטופ ואחרים ברמה טובה מאותה קטיגוריה.

מי שיכול לעשות רוטציה כדאי מאוד לקנות 2-3 שקים ולתת יום מהמזון הזה ויום מהמזון ההוא וחוזר חלילה. אין צורך לערבב את המזונות.

אם אין לכלב בעיה עם רגישות ואלרגיה למזון ישנם מזונות ללא

דגנים או כאילו המופחתים בדגנים לא בעייתיים כמו אורז ושיבולת שועל להבדיל מתירס הגורם האלרגני ביותר , השני חיטה ואחריו הסויה גם חלב ומוצריו גרוע אף מהשלושה לעיל באלרגיות.

בהחלט נראה שהמזון taste of the wild בין הזולים בקטיגוריית הללא דגנים, אפשר למצוא גם צ׳יקופי 12 קג ללא דגנים במחיר דומה או זול יותר.

הנושא מאוד מורכב מכיוון שלמרבית החברות גם האיכותיות שבהן יש סדרות של סדרות של מוצרים , למשל אקאנה יש לה 4 סדרות : הריטייג׳/קלאסיקס/סינגלס/רג׳יונלס , לכן חשוב לדעת להבין מה איכותי יותר ומה פחות, לא כל המוצרים של חברה מסוימת טובים חלק פחות חלק יותר. כל מוצר לגופו.

באופן כללי מזון המופחת בדגנים וכולל רק את הדגנים אורז ושיבולת שועל יהיה פחות איכותי מהללא דגנים אבל לא ברמת הבלתי נסבל ועדיין ייחשב טוב +-

יש לחברות המובילות כמעט תמיד גם סדרות של מופחתי דגנים

חפש אותם.

אקאנה סדרת קלאסיקס היא מופחתת דגנים המכילה רק שיבולע שועל לדוגמה.

בנוסף לאקאנה יש אקאנה הריטייג׳ בוגר גדול 17 ק״ג אולי תצליח להשיג מחיר למספר שקים.

נוטריסורס ללא דגנים יכול להיות גם אופצייה אם משיגים מחיר לכמה שקים.

N&D מופחתי דגנים קיימים גם.

נוטריאנס גם להם יש מופחתי דגנים: סדרת אוריגינל וסדרת נייצ׳ר. נוטריאנס בסדרת הסאב זירו החדשה שווה באיכותו לאוריג׳ן.

בשורה התחתונה אל תתפשר על טעימות , איכות וטעימות חייבים לבוא ביחד תמיד , אם הכלב לא אוהב את מזונו החלף אותו, בקלות אפשר לדעת אם טעים לכלב או שלא.

תנסה מזון איטלקי חדש שהגיע

סלוטה 360 סהכ שני סוגים ללא דגנים
פורמה 360 סהכ שני סוגים ללא דגנים

שני מותגים של אותו יצרן תוצרת איטליה
אם תתווכח על מחיר תשיג מחיר טוב יותר מטייסט אוו דה ויילד

שירן ל11

New member
לדעתי הבדל של שמים וארץ

TOT מזון מעולה ולדעתי גם תמורה טובה לכסף, ורויאל קנין לא ברמה הזאת בכלל.
אפשר לראות את זה בכמויות האכלה וצואה- שיורדים ברמת האוכל, הכלב צריך לאכול כמות גדולה יותר כדי לשבוע ולקבל מספיק חלבון ושומן איכותיים, והוא גם עושה יותר קקי- כי המזון מתעכל פחות (לרוב בגלל כמות גדולה של תירס שלא ממש מתעכל), כך שלפעמים החיסכון על השק מתקזז עם כמויות האכלה. ניתן למצוא טבלאות האכלה באינטרנט ולהשוות כמה גרם אוכל כלב במשקל X אוכל ביום, וכך לחשב תוך כמה זמן הוא מסיים שק מסוג מסויים.
לדעתי אם אתה מרוצה מTOT, נסה לפנות לחנויות ולקבל הנחת כמות והצעות מחיר שונות, לעקוב אחרי מבצעים... אני קונה מ''עולם החי נתיבות'', יש להם מבצעים ומשלוחים חינם לכל הארץ. שמעתי גם המלצות על ''גג לחיות'', חנות לציוד בע''ח ברעננה- גם עושים משלוחים חינם לכל הארץ לדעתי.
לכלבים יכולות להיות כל כך הרבה בעיות עם מזון- לא טעים להם, עושה להם עצירות, עושה להם גירודים... שכדאי להתמיד עם מותג שטוב להם במידת האפשר ולא לצאת להרתפקאות- כותבת מנסיונות מטופשים שלי, בסוף חזרתי עם הזנב בין הרגליים ל-GO המוכר והטוב :)

למעלה