קוקפו (או קוקאפו / קוקופו)

וינאי

New member
קוקפו (או קוקאפו / קוקופו)

שלום,

אנחנו חושבים לצרף כלב למשפחה (בפעם הראשונה) ולאחר חיפושים במגוון אתרים אחר איזה כלב יתאים לנו (נשירה מינימלית) ולא פחות חשוב שאנחנו נתאים לו (לא דורש פעילות גופנית קיצונית) הגענו למעורב קוקפו (קוקרספנייל + פודל).

אבל לא הצלחנו למצוא דבר על כלב זה בארץ, רק בחו"ל.

האם יש למצוא כלבים מהזן הזה בארץ?

תודה

רזאי

New member
זה לא באמת זן.

לא ידוע לי על אף אחד שמזווג בכוונה כלב גזעי מסוג מסוים, עם כלב גזעי מסוג אחר. זה יחשב כלב מעורב. אפשר לבדוק בעמותות אם יש להם במקרה כלב שנראה כתערובת כזאת, אבל צריך לקחת בחשבון שאי אפשר להיות בטוחים שלא מסתתרים עוד גזעים בתערובת.
אם חשוב לכם שלכלב שלכם יהיו תכונות ספציפיות, עדיף לחפש כלב גזעי. חשוב מאוד להקפיד על כלב עם תעודות. גזעי בלי תעודות הוא כלב דמוי גזעי, והרבה פעמים מגיע ממטחנות גורים. בשום אופן לא לתרום לתעשיה האיומה הזאת.

designer-dog

ממש לא מדובר על כלב מעורב מעמותה ולא על כלב ממטחנה, אלא על גזעים חדשים שיוצרים היום, בשביל לתת מענה לכל מיני דרישות של בעלי כלבים פוטנציאלים... למשל...
המון אנשים אוהבים את האופי של הלברדור והגולדן אבל אלה כלבים שהרבה אנשים אלרגים לפרווה שלהם, ולכן ייצרו את הלברדודל שזה שילוב של פודל ולברדור שיש לו אופי של לברדור עם הפרווה של הדודל שהיא היפואלרגנית.
הגזעים האלה מאוד מקובלים בעולם, ונמכרים בהרבה כסף, אבל הם עדיין לא מציגים בתחרויות ועדיין לא הכריזו עליהם כ"גזע" רישמי...
https://www.rover.com/blog/designer-dog-breeds

אני גרה בארה"ב וכאן יש הרבה מגדלים אחראיים שיוצרים את הגזעים האלה... הם גזעים מאוד פופולארים היום העולם.

רזאי

New member
אנחנו גרים בישראל.

גם אני אוהבת לברדודל, אבל כאן הוא נחשב לגמרי מעורב. לא שמעתי על אף מגדל ישראלי של המיקסים האלה.
מנסים עכשיו להכניס למועדון הפודלים כלבי פודל גזעיים לגמרי, אבל בכמה צבעים. תקנון הגזע קובע צבע אחד ואחיד, והנסיון נראה חסר סיכוי. גם כאן מדובר במגדלים שעושים את השילובים באופן מבוקר ואחראי, ואפילו מאותו גזע, ועדיין...

למעלה