בקשת עצה בנוגע לחופשה ארוכה בחו"ל

shachar33333

New member
בקשת עצה בנוגע לחופשה ארוכה בחו"ל

שלום לכולם,
אני מתכנן נסיעה של חודשיים-שלושה לחו"ל, ואני מחפש פתרון עבור הכלבה שלי.
יש לי שתי שאלות בנושא:
1. נדמה לי שפנסיון "סגור" שבו הכלבים נמצאים בתוך תא כל היום, יכול להזיק בטווח ארוך, במידה ובעלי הפנסיון לא נותן תשומת לב מיוחדת לכלב שנמצא שם כל כך הרבה זמן. אני צודק? בהקשר זה, חשבתי שצריך - או בעל פנסיון אכפתי שיתייחס יותר לכלבה ויבין את מצבה, או אולי, פנסיון "פתוח" שבו הכלבים מתנהלים במרחב משותף? אני מבקש לא להיכנס לדיון על איזה סוג פנסיון הוא יותר טוב באופן כללי, שכן בעיניי כל פנסיון עומד בפניי עצמו; אלא להבין יותר טוב, האם מבחינת צרכיו הרגשיים של הכלב, משחק ארוך יותר ונגיש עם כלבים אחרים בחצר יכול להקל על הבדידות שבנסיעת הבעלים?
2. האם לעומת פנסיונים רגילים, יש יתרון משמעותי לפנסיון ביתי, או לאדם ללא ניסיון מקצועי (מתנדב נחמד מהרשתות החברתיות, למשל, תמורת תשלום) שיקח את הכלבה אל ביתו לתקופה זו, מבחינת הצורך של הכלבה ומה שהיא רגילה בו?

אשמח לקבל כל מידע בנושא והמלצות מהניסיון שלכם.
תודה

אם יש לפניך את כל האופציות

בעיני ברור שעדיף אדם שיקח את הכלבה לביתו. הכחבה עוברת מבית אל בית ותיזכה ליחס אישי וטוב. בהנחה שאתה מכיר את האדם שישמור עליה ושיש לו נסיון עם כלבים.
לגבי הפנסיונים כחב הוא חיה חברתית. פיזית הוא ישרוד גם בכלוב אבל לדעתי חלק מהכלבים יפתחו חרדות ונביחות אם יסגרו אותם בכלוב כל כך הרבה זמן. יש פנסיונים שיש בהם תאים עם כמה כלבים אבל מוציאים את כולם לשחק יחד כמה שעות ביום.
יש גם פנסיונים שמשלבים אילוף. יכול להיות נחמד להכסקת הכלב (באם הפנסיון הביתי חא יצא לפועל).

shachar33333

New member
תודה על ההתייחסות

מה דעתך לגבי פנסיון פתוח, שבו הכלבים חופשיים לשחק יחד 24/7? אני מכיר כאלה משקים חקלאיים בצפון שגידרו את החווה והם שומרים ככה על כלבים. זה גם יכול להקל על הצורך החברתי?

שירן ל11

New member
אפשר לחשוב על הצרכים שיש לכלבה

ולהתאים פנסיון לפי ההרגלים והצרכים שלה. האם היא ידידותית ואוהבת לשחק עם כלבים אחרים בגינה, האם היא ספורטיבית וארנגטית וזקוקה לריצה יומית/ ספורט מס' ימים בשבוע, אולי להיפך- היא נלחצת ממקומות מגודרים עם הרבה כלבים ולא מוצאת את מקומה, ועדיף לה להיות בבית עם כלב נוסף אחד או לבד. ברוב הפנסיונים אפשר לקבוע פגישה להתרשמות ולבדוק האם הסביבה מתאימה לכלבה והאם הכלבה שלך מתאימה לבעלי הפנסיון. כדאי להתרשם מכמות הכלבים שיש שם ברגע נתון, לשאול מה המקסימום, איך הם מאכילים בנפרד את הכלבים, כמה פעמים ביום יוצאים לטיול וכמה זמן שוהים בחצר וכו'.
מאד חשוב לבקש ממליצים, יש כמה פנסיונים שלא היית נותן להם להשקות לך קטטוס.
שתהיה נסיעה טובה

רזאי

New member
אתה מהצפון? אני יודעת על

משפחה ממושב בצפון שלוקחים כלבים לפנסיון. הכלבים גרים בבית, יחד עם הכלבים של המשפחה, אבל נהנים גם מטיולים ארוכים במושב. זה נראה לי הטוב שבשני העולמות. האמא שם היא גם מאלפת כלבים במקצועה, יתרון נוסף.
גילוי נאות- אני לא מכירה אותם אישית, ואין לי נסיון עם הפנסיון שלהם. יש לי חברה משותפת איתם, אז אני רואה הרבה תמונות שלהם בפייסבוק.
אני גרה בדרום, אז הם לא אופציה בשבילי, אבל התמונות עושות רושם ממש טוב.

shachar33333

New member
האמת שזה נשמע מעולה

אשמח אם תשאירי לי דרך ליצור איתם קשר בתגובה בפורום או בהודעה פרטית. תודה!

מיההס

New member
לאור כל המקרים של בריחת

כלבים מפנסיונים ביתיים הייתי ממליצה על פנסיון כלובים טוב שבו מוציאים לטיולים ונותנים יחס טוב. ככה היא תהיה מוגנת.

xfwind

New member
אני סובל מחרדת הנטשה

ולאט לאט ראיתי שהכלבה שאני כל כך קשור אליה, נמצאת ב"דיכי" יום יומיים ואחרי זה נכנסת לשגרת הלהקה שבה היא נמצאת.

בטרם ההכנסה לפנסיון (פתוח ורחב ידיים) אני מביא אותה לכמה פעמים להסתגלות.

גם היום בו משאירים אותה הוא יום של מפגש מבוקר והדרגתי עם הכלבים האחרים בקייטנה.
כמובן שלא מתאים לכל כלב.

הכיף הגדול הוא שבעת הנסיעה אנחנו רואים מרחוק את הכלבה כל יום בתמונות וסרטים בפייסוש ושמחים לראות אותה שמחה.

הנ"ל מנסיון נפלא של כמה שנים עם הפנסיון הפתוח של גל כתב בכפר חסידים.
מאוד מסורים, אחראים וחמים.

zammy

New member
ולמה לא לקחת את הכלבה איתך לחו"ל אם ניתן?

קשה לי לחשוב על נטישת כלב לכמה חודשים. תחשוב מה זה עושה לכלב ולנשמתו.

John the Savage

New member
אולי כי לטלטל כלב בטיסות ובנסיעות ממקום למקום

לנסיעה של כמה חודשים, זה עוד יותר גרוע?

את הכלבה שלי בזמנו העברתי מישראל לארה"ב. זה היה לנסיעה של כמה שנים. היא נראתה ממש מסכנה כשיצאה מהכלוב טיסה. לנסיעה של כמה שנים זה בהחלט מוצדק. אבל לטיול של כמה חודשים? ממש לא מצדיק את זה.

שחרית 13

New member
פנסיון ביתי

הי שחר,
שמי שחר, בעלת פנסיון ביתי בצפון הארץ.
מניסיוני, כשמשאירים כלב לזמן ארוך מאוד, מומלץ לעשות זאת בבית אחר, כפי שהכלב היה רגיל עד כה.
אצלנו בבית, הכלבים נמצאים איתנו, בנוסף יש לי עוד שני כלבים משלי כך שכלבך יוכל להנות גם מחברה כלבית נוספת.
בכל מקרה, הוא יזכה לתנאים שזכה להם עד כה בבית - טיולים, משחקים, ויחס אישי ובמהרה ירגיש כחלק מהלהקה החדשה.
הפנסיון הכי ארוך שאירחנו עד כה היה ל-66 יום...
יש לי ניסיון ארוך שנים, בנוסף אני גם מאלפת בהכשרתי ועובדת במרפאה וטרינרית כסייעת - כך שכלבך יקבל את הטיפול המקסימאלי.

מוזמן בשמחה לבדוק אצלי עוד פרטים נוספים
שחר - 054-5502268

ובכל מקרה - בהצלחה!

למעלה