שכן התלונן על נביחות

shunbunstein

New member
שכן התלונן על נביחות

היי
יש לנו כלב בן שנה ושלושה חודשים, שנמצא אצלינו שלושה חודשים כבר.
בגדול הכלב לא נובח הרבה, אבל יש שני דברים שגורמים לו לנבוח:
אם שהוא שומע מישהו בחדר המדרגות (גרים בקומה אחורנה אז זה לא קורה המון) ואז יש לו בערך 30 שניות דקה של נביחות (כלב טריטוריאלי), או שהוא מסתכל מהחלון ועוברים בחוץ כלבים שהוא לא מכיר. במקרה הזה הוא יכול לנבוח איזה שתיים שלוש דקות.
לאחרונה קיבלנו תלונה אנונימית מאחד שכנים על ה"נביחות המטרידות".
אנחנו מנסים לשפר את נושא הנביחות (עובדים עם פחית הרעשה) אבל מן הסתם עדיין יש נביחות לפעמים ואנחנו לא יודעים מה לעשות מול השכן האנונימי.
בבניינים ליד יש כלבים הרבה הרבה יותר רועשים שממש נובחים כל היום (אנחנו חושבים שאולי הוא חושב שהנביחות שלהם מגיעות מאצלינו אבל יכול להיות שלא).
יש למישהו עיצה מה לעשות כדי להמנע מסכסוך שכנים?
חשבנו להשאיר את החלון סגור כדי שיהיו לו פחות גירויים מבחוץ, אבל בקיץ זה ממש התעללות להשאיר אותו עם חלון סגור.
נשמח לעיצה:)

להתעלם מהתלונה

שכן שחושב שמשהו מפריע אמור להגיע לשכנו ולדבר איתו פנים מול פנים.
ברגע שהוא/היא בחר/ במכתב אנונימי מראש אין טעם להתייחס. בעיקר אם אתם סבורים שהנביחות הם בגדר נביחות נורמליות ולא חריגות.
(אולי אלו השכנים שגרים מתחתכם והחלון שממנו הוא הובח נמצא ממש מעל ראשם?) . בכל מקרה אין מה לעשות מלבד להמתין לפניה ישירה של אחד השכנים. ואז לברר מולו מה ואיך ומתי הנביחות מפריעות.

xfwind

New member
בנוסף - תחשבו להשאיר רדיו בבית בעוצמה סבירה שתיצור "מיסוך"

ותקהה מעט את גירויי הרעש.

כלב נובח גם כתוצאה מגירויי ריח.

שוב, כמו שנאמר - יתכן והנביחות סבירות ולא בלתי מתקבלות על הדעת.
אני לא הייתי משתמש בהפחדה של פחיות/מכשירים יעודיים אלא בעיצה עם מאמן (בגישה חיובית).

nikita5s1

New member
גם הכלבה שלנו נבחנית מאוד

אומנם לא היו תלונות אבל כל פעם שהמנקה בחדר המדרגות או השכנים באים ונכנסים היא נובחת. אני יכולה להגיד שהדבר היחיד שעזר לנו איתה היה מכשיר שקנינו בכמה דולרים בעלי אקספרס שמזהה נביחות ומשמיע קול שרק כלבים שומעים שלא נעים להם. זה הפסיק את הנביחות במיידי וכמובן עובד גם כשלא נמצאים בבית לשמור. כמובן שזה לא הכי כיף לכלב אבל גם לא פוגע בו פיזית כמו הקולרים שמחשמלים, אבל אחרי שבוע שזה היה מופעל היא כבר למדה לבד לא לנבוח רק אחרי חודש ששוב לא השתמשנו חזרה לנבוח וצריך להשתמש בו שוב. הבעיה העיקרית עם המכשיר זה שאם מדובר בבית עם רעשים חזקים גם ככה (ילדים קטנים צורחים, תוכים, או טלוויזיה רועשת) אז הוא מופעל גם בלי קשר לנביחה, וחשוב לשנות לו את עוצמת הרגישות.
זה מה שאנחנו הזמנו -
https://www.aliexpress.com/item/Hig...32500094022.html?spm=2114.13010608.0.0.RpaO5u
אבל יכול להיות שיש דברים איכותיים יותר
&nbsp
בכל מקרה, זה נשמע שהכלב לא רק טריטוריאלי אלא גם חרדתי במידה מסויימת, ולדעתי השארת חלון פתוח שבו כל היום הוא צופה בסכנות פוטנציאליות מבחינתו זה גם סוג של עידוד של החרדה שלו. אם החלון פתוח בשביל אוורור, אז כדאי לשים וילון או משהו שיסתיר לפחות את העוברים ושבים או לפתוח חלון אוורור שלא ניתן לראות ממנו כמו חלונות עליונים באמבטיה וכו'. יכול להיות שזה רק גורם לו לסטרס מיותר.

marx04

New member
מצטרף להמלצה + הערה

שלום לך,

1. מצטרף להמלצה של ניקיטה, אך חשוב לי להעיר שלעניות דעתי קולר חשמלי נגד נביחות אינו פוגע בכלבים.
אחת הכלבות שלי היא נבחנית (יחסית), ואנו משתמשים עליה בקולר חשמלי נגד נביחות, שהוא מאד יעיל. הקולר מתריע לכלבה פעמיים באמצעות צליל לפני שהוא מעביר זרם, כך שהיא למדה לא לנבוח כשהקולר עליה. בדקתי את הקולר החשמלי על עצמי ועל הבת שלי, והזרם שהוא מעביר הוא עדין, ואינו יותר מעקצוץ.

2. יחסי שכנים הם עניין מורכב, ולא שחור ולבן.
כבעלי שתי כלבים בשכונה של בתים פרטיים, אני משתדל מאד להתחשב בשכנים שלי, ובמסגרת זו חשוב לי שהכלבות שלי לא יגרמו למטרד של נביחות.
לכן, גם אם התלונה היא אנונימית, לא הייתי מתעלם ממנה, בוודאי אם היא איננה תלונת סרק, אלא מבוססת על כך שהכלבה שלך באמת נובחת יחסית הרבה (ואת העובדות רק אתה יודע).

בברכה,

אורי.

nikita5s1

New member
תודה על התיקון

לא התנסתי בקולר בעצמי יכול להיות שבאמת זה בסדר
&nbsp
ומסכימה לגביי השכנים. בבתים פרטיים זה במיוחד חשוב, שמעתי כבר על מקרים שהרעילו כלבים או שחררו מהחצר מתוך נקמה. בבניין דירות יכולים למצוא דרכים אחרות להזיק כמו תלונות בכל מיני רשויות שיציקו, נזק לרכב, לדלת וכו'. חשוב לשמור על יחסים טובים עם שכנים. מה גם שתשים את עצמך במקומם זה בטח לא נעים לשמוע את רעש כל הזמן

הרעיון לסגור חלון הוא טוב....

אצל הכלבה שלנו עושה הבדל גדול !
כמובן לדאוג שהמקום בו הכלב נמצא יהיה מאוורר,
ואפילו ממוזג, אם צריך.

כמו כן לבדוק סיבות נוספות בגללן הכלב נובח - כמה זמן
אתם נעדרים, למשל. לפעמים הכלב מעוניין בחברה, לפעמים
משועמם. לדאוג שיהיו לו צעצועים / עצמות גדולות להעסיק אותו.
לעזוב אותו אחרי שהוא עייף. לדאוג שיהיה לו אוכל / שתייה.
הרבה נביחות הן כאשר הכלב לא מסופק.

ולבסוף - אם אתם בסביבה ויכולים להפעיל את פחית הרעש

אתם יכולים באותה יעילות ועם הרבה יותר שמחה לקרוא לכלב ולתת לו חטיף.
ולא - זה לא גורם לכך שהכלב ינבח בכוונה.
להיפך - זה גורם לכך שהכלב מתעניין יותר בגירויים בפנים הבית
מאשר בנביחות בחוץ (מנסיון + ידע).

למעלה