למנוע מכלבה לעלות על הספה שאנחנו לא בבית

Rוית

New member
למנוע מכלבה לעלות על הספה שאנחנו לא בבית

שלום רב לכולם.
כשאנחנו לא בבית הכלבה עולה על הספה (היא יודעת שזה אסור ולכן שאנחנו בבית היא לא עושה את זה).
שמנו נייר כסף על הספה וזה אכן מונע ממנה לעלות על הספה. הבעיה היא שנגיד ושכחנו לשים את נייר הכסף היא ישר עולה. כמו כן זה לא עסק כל פעם שיוצאים מהבית להתחיל לסדר גליל נייר כסף על הספה.
צריך פיתרון כלשהו שיוכל להכחיד את התופעה לגמרי אבל כאמור קשה לנסות לאלף אותה כי כשאנחנו בבית היא לא עושה את זה.

אשמח לרעיונות איך אפשר לטפל בבעיה...

תודה,
רוית.

גם אני בכיוון המיטה של הכלבה...

כי זה מה שעזר גם עם הכלבה שלנו -
האם במשך היום הכלבה שוכבת במיטה שלה / רגילה אליה ?
יש אפשרות שמיטה מוגבהת לגובה הספה, למשל - תעזור.
בנוסף - הייתי חושבת אולי בשלב ראשון לעשות לכלבה רק
מיטה אחת, דווקא - כדי שתתרגל שיש מקום אחד שהוא שלה.
דבר נוסף - תרגילי "למקום " עבור המיטה שלה. קבלת חטיף כשהיא
הולכת לכרית שלה ונשכבת עליה.

גם לנו הייתה את אותה בעיה

הכלבה (לברדורית) נהגה לרבוץ על הספה ולהסתכל לכיוון דלת הכניסה בזמן שלא היינו בבית, כשהיינו פותחים את הדלת היא נהגה לקפוץ מהספה ולבא לברך אותנו בזנב מקשקש. לפעמים באנו לה בהפתעה מהדלת של הגינה והיא הייתה נורא מבולבלת ומופתעת מאיפה הגענו
...
ניסינו לשים על הספה כיסאות הפוכים, זה עבד, אבל כמו שאמרת זה מעיק להתחיל לשים נייר כסף או כיסאות הפוכים בכל פעם שיוצאים מהבית. הבעל שלי איש טכני אז הוא התקין מצלמה מול הספה, ועקב אחריה דרך הרשת, אבל גם מזה ירדנו, כי למי יש זמן, באמצע יום עבודה, לעקוב אחרי הכלבה שעולה על הספה ולצעוק עליה

בסוף שמנו על הספה שמיכה גדולה, וכמו בפולניה הורדנו אותה כשבאו אורחים

זה היה מצויין גם נגד מריחות הגואש והבמבה שהילדים השאירו על הספה.

בערך בגיל 12 המפרקים האחוריים שלה היו גמורים והיא לא יכלה יותר לקפוץ על הספה... זה היה נצחון מר ועצוב...

בעיקרון אין פתרון קסם מלבד זה שאתם משתמשים בו

מאחר ומדובר בהתנהגות שקיימת רק כשאתם לא נמצאים אין שום דרך לאכוף זאת מלבד לתחום אותה / את הספה בצורה כלשהי (ליצור מחסום להגיע לספה או כמו שאמרת לשים נייר כסף) .
הדרך היחידה למנוע מזה לקרות ללא תיחום הכלבה או הספה היא על ידי ענישה סביבתית , כלומר ענישה שהכלבה תחווה ברגע העלייה לספה מגורם סביבתי.
קשה מאוד לבצע זאת מאחר ואנחנו לא שם לראות מתי זה קורה , אבל בעיקרון אפשר לנסות לשים סירים ומחבתות ודברים שיעשו רעש חזק ברגע שתעלה ותפיל אותם לרצפה (זה לא יעבוד על כל כלב, ישנם כלבים שיתעלמו לגמרי מהרעש והוא כלל לא ירתיע אותם ולכן זה לא ממש פיתרון), אפשר לנסות לחשוב על דרך יצירתית אחרת שתיצור הרתעה אצל הכלבה מלעלות על הספה (חשוב למצוא דרך שלא תפגע בה בשום צורה, כבר שמעתי על קפצונים ונפצים ואני חייבת לציין שאני נגד ! זה מסוכן מאוד ועלול לגרום לכלבה טראומה קשה)
הדרך היחידה לבצע ענישה סביבתית מבוקרת היא על ידי קולר אלקטרוני ומצלמה , אבל אני ממש לא ממליצה ללכת לכיוון הזה.
מה שאפשר לעשות בזמן שאתם בבית , זה להרגיל אותה למקום משלה (רך ונעים אולי אפילו מוגבה קצת) בעזרת חטיפים וצ'ופרים , ללמד אותה ללכת לשם ולרבוץ שם , אפילו הייתי קושרת ליד המיטה שלה איזה עצם עסיסית מה שיגרום לה לרצות לרבוץ דווקא שם ויחזק את הקשר החיובי עם המקום שלה (הקשירה מיועדת על מנת שהיא לא תוכל לקחת את אותה עצם ולכרסם אותה במקום אחר ותהיה חייבת לשכב במיטה אם רוצה להתעסק עם העצם) , שוב מאחר וההתנהגות של העליה לספה לא מתקיימת כשאתם בסביבה לא ניתן לאכוף ולרסן .

מיכל כהן - מבט הכלב
בית הספר להכשרת מאלפים - בהנהלת שימי כהן
מאלפת ומומחית להתנהגות כלבים

לקבלת מדריך חינם לבעלי כלבים היכנסו לקישור
מייל: [email protected]
אתר: http://mabatakelev.com/
פייסבוק: https://www.facebook.com/mabatakelev.School/0

Rוית

New member
אהבתי את הרעיון של משהו מרעיש

סיר על הספה שיפול שהיא תעלה עליה.
תודה רבה, אנסה!

דגלמנגה

New member
חבר אחד שלי התחכם והתקין מערכת עם מקור אור ותא פוטו אלקטרי

וקרן אור לרוחב הספה. אם נחתכה הקרן המערכת היתה פוצחת במקהלת צעקות מוקלטות של כל המשפחה. אני זוכר את הצגת התכלית שערך לכבודי. גם אני הייתי נוטש את הספה. בסופו של דבר סיפר שפירק את העסק כי... זה הלחיץ את הכלב.
&nbsp
אצלי היתה ג'יני מוזמנת לבלות על הספה כרצונה. אני מנהל בית שימושי, אורח מפונק קיבל כיסוי מבודד שערות לשבת עליו וציפויי כריות הספה ניתנו להסרה לצורך כביסה.
כשתקף אותה ההיפ-דיספלסיה בניתי לה רמפה משופעת ארוכה ומתקן מוגבה לקערת מים נוספת (כמו שידה בחדר השינה). אני חושב שאין הרבה משוגעים כמוני...

למעלה