מי הולך להופעה של סיזר???

roi2017

New member
מי הולך להופעה של סיזר???

אני ממש רוצה ללכת אבל מתלבט כי הכרטיס נורא יקר...

אולי המקבץ הזה יעזור לך להתנחם ...

בקשה...
mo30257
22/07/2013 | 17:42
21
238
http://www.youtube.com/watch?v=KSSHMff4y6Q  מ2:00
הוא חונק ומתקן את הכלב בדקה אחת אולי 20 פעם, אבל מי סופר כן, וכמובן לסיום הגדול הוא משכיב את הכלב בכוח.

http://www.youtube.com/watch?v=J8fceK-i8pQ
עוד כמה מכות "עדינות" לפנים

http://www.youtube.com/watch?v=KuinToBgUco
עוד מקבץ "יפה" של בעיטות, חניקות, תיקונים, מכות לבטן, השכבות בכוח וכו'

http://www.youtube.com/watch?v=HcGyzMIqPiU
ההרמות כלבים באוויר

http://www.youtube.com/watch?v=Qh9YOyM2TAk
עוד כמה חניקות עד שהכלב ניהיה כבר כחול

http://www.youtube.com/watch?v=YR6w1FL8NXc עד 3:30
עוד כמה חניקות והשכבות

וזה עדיין מה שנראה על המרקע, שלא לדבר על מה שנעשה מאחורי הקלעים (סרטים שצולמו צונזרו מהרשת... ) .

אדם אכזרי, המבסס את האילוף על אגו ועל אלימות והכנעה, במסווה של - "אין ברירה"... מאלפים רבים מספור הוכיחו שיש ברירה, גם במצבים קשים. על אחת כמה וכמה שסיזר מכניס מלכתחילה את הכלבים למצבים הקשים, במגמה להראות את "יכולותיו"
.

תמשיך לקנא במי שילך לראות את המופעים האכזריים שלו. הכסף זה הדבר הקטן ביותר (אני ואחרים היינו משלמים יותר ממלוא סכום הכרטיס כדי להרחיק את הבנאדם מכלבים).

DogsPCI

New member
. אני רוצה ללכת להופעה :). עבורי זו המתנה הכי טובה שאני

יכול לתת לעצמי :). כחוויה אישית ומהנה, ולא כערב לימודים ;).

באופן אישי, ולדעתי... הגישה, התפיסה, והרעיונות שהוא מציג - הם Priceless !!

אכן, וגם אם יש ביקורת על הישום שלו את הדברים, ועל המגבלות האישיות שלו, ובפרט תחת מסגרת לא נכונה כדי לעבוד עם כלבים (ובעצמו יעיד על כך...), זה לא שולל את כמויות הידע וההבנה שניתן להפיק ממנו.

אישית לקחתי את הגישה שלו, את הרעיונות שלו, את הכיוון שהוא מכוון אליו... הורדתי 3-4 דרגות של קשיחות.... ובמקומן הוספתי 3-4 דרגות של סבלנות. ומה אני אגיד? זו התפיסה, הגישה, הכיוון - הכי טובים, והכי מדוייקים, ושהכי מצליחים לעומק... והיחידים ששומרים על הטבע האמיתי של הכלב :).

אז יש להבחין בין עיקר לתפל. וכמובן שיש מי שיתמקד בתפל, וימחק את העיקר... בכדי להדגיש את העיקר - שלו. ויש מי שיבקר את התפל (כמוני) וידאג לשפר זאת, אבל יקח את העיקר בשתי ידיים - ועם אין סוף אמירת והוכרת תודה. - בזכותו הצלתי את הכלבה שלי, את עצמי... ורבים אחרים :).

ומצרף לפה הודעה שכתבתי לפני כשבוע, שוב מדגיש, מביע את דעתי האישית.

גישת הלהקה היא 100% מדוייקת, ונכונה, ועובדת. הכי טוב, הכי נקי, הכי נכון, הכי עם תוצאות טובות, עם תהליך בנית קשר, בנית מסגרת, וגדילה והתפתחות - עד למקסימום האפשרי בקשר חברתי בטבע!!

ואכן, ברגע שלא מדובר בפרט בודד. אלא כבר ישנה קבוצה. יש צורך - במנהיג, כדי שהקבוצה לא תתפרק (כל אחד יעשה מה שבא לו). ומדייק ואומר שכן נמצא אצל זאבים שיש מנהיגים... אבל הם יכולים להתחלף. אם כי, ועם כל הכבוד לכולם... אני לא יכול לאפשר לכלב - להנהיג אותי - כשאנו חיים 100% בעולם בני-האדם הכולל: חוקים, כבישים, מעליות, ואין סוף - דברים - שלכלב אין שום מושג בהם - בכדי לקבל החלטות נכונות - ולנהיג בהצלחה. ולכן, אין שום בעיה שהמנהיגים בהלהקה יתחלפו... בתנאי - שהם בני-אדם.

זה ממש מגוכך בעיני, להציע שאני אמור לתת לכלב שלי לנהל אותי יום כן יום לא.
בעיני זה חוסר הבנה עד המקסימום האפשרי.

והערה מרכזית. עם דגש - מרכזית!! גישת הלהקה - אינה מבוססת על עונשים - כלל! אלא מבוססת על בניית קשר!! ובניית מסגרת נכונה. ועל הנהגה נכונה - דבר שידרוש מהאדם לתת את כול כולו (בהנחה ואנו מדברים על - לעשות זאת נכון). ובמילה אחת היא מבוססת על - אהבה!!

והבעיה מרכזית היא.... שיש רק דרך אחת נקייה - של להקה. ושל מנהיג להקה.
ואין סוף... דרכים שהן... איך אומר זאת - לא הדבר האמיתי.

- ככה... שצריך לדעת איפה וממי ללמוד. אם בכלל יש בנמצא.

ורק לסבר את האוזן. אם אני אתבקש ללמד היום מישהו שאימץ גור, את כל מה שצריך לגבי - להקה, ומנהיג-להקה... בצורה הנקייה. זה מצריך - במינימום - שנה וחצי של לימודים ועבודה, כדי להגיע ל - דבר האמיתי. ועליו צריך גם לשמור - לכל החיים של הכלב. ומדגיש שמדובר רק על - גידול כלב.

גישת הלהקה - היא המקסימום שניתן לעשות עבור כל כלב בעולם. וכן, זה המקסימום שאדם גם יכול לתת לעצמו - כמתנה. ואין שום אילוף בעולם.... יהיה אשר יהיה - שיכול להתקרב לזה. בהנחה וחיים את הדרך, ואת הלהקה. 24/7, 365.... ועד הנשימה האחרונה. נאמנות - אמת.

להיות חלק מהלהקה, זו ההבטחה - שלעולם לא תהיה בודד. להיות חלק מהלהקה, זו ההבטחה - שלעולם לא תאלץ להתמודד עם כל אתגר שהו - לבד.

לב אל לב.
יחידה אחת. לב אחד. נשמה אחת.
הרמונה. אושר. להקה.

אנא, כל מי שלא מבין, ולא השקיע לפחות 3-4 שנים לחקור וללמוד ולחיות את הדרך. שלא יביע דעה, ובטח לא ביקורות מוטעות - על דרך שאין לו שום מושג לגביה. אני בודק את הדרך הזו ללא סוף, ועד היום - מעולם לא אכזבה! שינויים של 180 מעלות בכלבים.... תוך כשנה של עבודה רצינית. אומנם שנה, ורציני... אבל שינוי של 180 מעלות! עם בסיס, יסודות, קשר, אמון, כבוד, תקשורת נקייה ודו-צדדית, והתחלה של נאמנות אמת. והכי חשוב, עם בעלים שיודע כבר מספיק כדי להתמודד עם הכל. וכבר יכול להתחיל לפתח רעיונות בעצמו. - משמע ישנה הבנה טובה של הבסיס. ורק השבוע שמעתי זאת שוב. ממישהי שעזרתי לה בשנה האחרונה, חברה טובה שמצאה כלב ברחוב... שלא היה לו כל מושג איך חיים עם בני-אדם. רק טראומות. - קרדיט לה, ורק לה. על ההשקעה מכל הלב, ועל זה שהיא לא וויתרה עליו. והאמינה לי שאפשר.

ונ.ב. כל הנ"ל עם 3-4 פקודות בלבד. שב. עצור בכביש. ו - "אלי", אם הכלב משוחרר בשטחים פתוחים (בגישת הלהקה. כלב שמגיע אליך בכל מצב - וללא הצורך ללמד זאת כפקודה - זה קיים, ובעצמי עם הכלבה שלי הגעתי לשם. אבל... זה הדבר האחרון שמשיגים. יכול לקחת שנה-וחצי. עד אז, צריך - פקודה).

גישת הלהקה. זה המקסימום שקיים בעולם (לכלבים... ולאנשים :) ).
ומתקבלים כלבים - נקיים, שמחים, מאושרים, וטיבעיים!!
שפועלים, ומקשיבים, ומשתפים פעולה - מתוך היותם חלק מהלקה - באמת. להרגשתם :).

- הם ההוכחה שכלבים חיים בלהקה. כי זה פשוט - עובד. בשטח :).

ונ.ב. אני כבר 2-3 שנים לא עוסק בתחם כלל. רק עוזר לחברים או במקרים מזדמנים... בהתנדבות כמובן. אין לי שום אינטרס - לשקר. לא מרוויח פה כלום. רק מספר את האמת שאני חווויתי וחווה. וכמובן, שגם אנשים ללא כל ידע באילוף, יכולים בצורה אינטואיטיבית (אם הם אנשים כאלה) ליצור קשר מדהים עם כלב. שלא יהיה רחוק ממה שאני מתאר. אם כי, בעיות התנהגות - לבדם יהיה להם קשה לפתור - אם ישנן.

לילה טוב. בהצלחה לכולם.
ולזכור. שהכלבים הם המתנה שלנו בחיים. הם המלאכים שלנו.
הם הקשר האחרון שלנו - לטבע, לחוקי הטבע. לחווית הלהקה. שגם אנו בנויים לפי הטבע - לפרוח בה :). לא סתם חברו הכלב והאדם לפני אלפי-שנים... ועדיין :).

השאלה היא... האם אתם רוצים להביא את הכלב אליכם... לעולם בני האדם.
או שתרשו לו, לקחת אותכם לעולם שלו... לעולם של הטבע :).

שוב - כל הנ"ל לדעתי ומנסיוני - האישיים.

Become Pack leaders
Your own way, but become one

:).

Potatoe

New member
תיקון קטן בנוגע למנהיג להקה / זאב אלפא

בטבע להקת זאבים(של זאב מצוי) מורכבת מההורים, ומהצאצאים (הכלבלבים).
יש זכר אלפא - האבא, ונקבת אלפא - האמא.
הצאצאים נשארים בלהקה שנתיים עד חמש שנים. הם גדלים מהר יחסית ולכן יש להם מראה של להקה בוגרת.
בדרך כלל הנקבות עוזבות כדי להקים להקה חדשה.

מבחינת כלבים, האדם מוסר אותם לאחרים מן השגר, כשהם בני חודשיים ~ שלוש.
הכלבים לא עוזבים את האדם כדי ללכת להקים להקה חדשה.
מבחינת היחס של הכלבים כלפי האדם, בשנת 2014 עשו סריקת מוח וטענו שהם רואים בנו משהו כמו ההורים שלהם, קשר יותר חזק מבין כלב לכלב.
לכן אין יותר מידי טעם לרדוף אחר מנהיגות או "דומיננטיות", אין למושגים הללו השפעה על הקשר.
מה שכן, יחס ואילוף בהחלט משפרים את הקשר בין האדם לכלב.

DogsPCI

New member
מקבל. האמת שזה לא כל-כך מעניין אותי - ההגדרות, והספקולציות,

&nbsp
כי אני מתבסס על המציאות שאני מכיר. שם אני מנהיג הלהקה של הכלב/ים - ואין מאושרים מהם. אני יודע, שיש לא מעט שכן נכנסים להגדרות, ולצערי נתקלתי גם שמשנים את הנתונים מהמחקרים וטוענים שלא נמצא שיש מנהיג. רק שהם לא מדייקים, ולא אומרים שלפי אותו המחקר - כן יש מנהיג/ה ללהקה, אבל לא קבוע.
&nbsp
בשורה התחתונה, אם הכלב הוא בן משפחה. משמע הוא בן להקה. וגם במשפחות יש - מבוגרים-אחראיים, שאמורים לנהל, ללמד, ולהנהיג את האחרים. שאינם מסוגלים עדיין להנהיג את עצמם - בעולמינו - עולם בני-האדם. וכלב, לעולם לא יהיה מנהיג טוב, בעולם בני-האדם. אין לו את היכולת או ההבנה המספיקים :). ולכן לעולם עליו להיות - מובל :).
&nbsp
אני לא ארצה שהכלב שלי יחליט מי נחשב איום בעולם ומי לא. וגם יבחר עבורינו איך מתמודדים - עם מה שבעיניו נחשב לאיום. למשל - אדם נכה על כיסא גלגלים, או עגלה עם סוס, וכו'.
&nbsp
יום טוב :).
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

DogsPCI

New member
אההה.... ולא מקבל את האילוף כחלק מהקשר עם כלב :).

&nbsp
אילוף זה - אנטי-קשר. זה קיצור דרך... פסק זמן מהקשר. ילדים לא מאלפים, בשום גישה שתהיה. אז למה יש לאלף כלבים? הרי ההבנה שלהם, בפרט החברתית היא לפחות כמו של ילד קטן. ואם מפתחים את הקשר, ההבנה שלהם - מרקיעה שחקים - בפרט החברתית. הלוואי עלינו בני-האדם - בינינו לבין עצמינו :).
&nbsp
ורק אומר, שיש להבדיל בין ללמד כלב משהו - לבין לאלף כלב.
שלב הלימוד הוא גם חלק מאילוף... אבל אז - מגיע התיכנות, לקבע לו את זה במוח.
&nbsp
למשל - לשלוח כלב למקום כי הכלב קופץ על אורחים (או כי יש אוכל... וכו'). זה לא כלב וזה לא קשר. גם אם הוא הולך למקום בשמחה כי אילפו אותו לכך... כי כלב אמור להיות חלק מהמפגש החברתי. לא להיות מבודד ממנו.
&nbsp
בגישת להקה, מלמדים את הכלב איך לפגוש נכון - גם אם יקח לנו שנה. אין פסק זמן מהחיים, אין פסק זמן מהלהקה. לא לנו... ולא לו. - מתמודדים עם המציאות - יחד. לא מפצלים אותה - ואז כל אחד לחוד.
&nbsp
מאמין שרק אני אבין ואסכים עם עצמי. וגם את זה אני מקבל :).
כך, שאין בעיה שלא תהיה הסכמה איתי :)).
&nbsp
&nbsp

Potatoe

New member
אילוף זה בסה"כ כינוי לחינוך או לימוד

גם את בני האדם מלמדים באותם שיטות, חיזוקים חיוביים, חיזוקים שליליים ועונשים.
אם כי המוח שלנו הרבה יותר מפותח, ולא צריך לשבת איתנו על פקודות או לחזור על פעולה מסוימת.

בכל מקרה, הסיבה שאומרים לכלב לשבת בפינה כשיש אורחים, זה שהוא לא יעשה דברים כשאנחנו לא יכולים לפקח עליהם, אם זה כי אנחנו עסוקים בלהכין אוכל ועוד שלל סיבות. יש אנשים שלא מסתדרים עם כלבים, ויש כאלה שיתנו לו אוכל מהצד שכנראה יזיק לו או להתנהגות.
הנזק שיכול להיגרם לכלב או לסביבה יותר גדולים מן הצורך שלו להיות ליד אנשים.

DogsPCI

New member
ממש לא. אם אילוף היה כינוי לחינוך או לימוד... לא היה צורך

&nbsp
להמציא מונח חדש של - אילוף :). אילןף משמע - ציות לפקודות. וברמה הגבוה שלו - ציות עיוור לפקודות, ללא יכולת להתנגד. כי זה כבר - תוכנת במוח :). לא משנה שיטת האילוף.
&nbsp
אבני היסוד - חזוקים/עונשים חיוביים/שליים - הם רק אבני היסוד :). וכמובן שהם שם תמיד. השאלה היא - לאיזו מטרה הם משמשים... ואיזה מסלול אנו מנסים להטוות דרכם :).
&nbsp
וכמו שכתבת בעצמך... אתם אומרים לכלב להיות בפינה - כי אתם לא מסוגלים לפקח עליו או על בני-האדם שבאו להתארח :). והאם לקבל קצת אוכל מהצד זה יותר גרוע עבור הכלב מאשר לשים אותו - בצד? לדעתך כן. לדעתי - להפריד את הכלב מהאיטראקציה החברתית, זה הרבה יותר גרוע. מה גם, שזה לעולם ישאר כך. אין לימוד, יש - "אין לנו מושג איך להשתלט על הסיטואציה, אז - פשוט ננטרל את הכלב מתוכה".
&nbsp
יש אנשים שלא מסתדרים עם כלבים בבתים שהם באים להתארח בהם?
אז יש גם אנשים שלא מסתדרים עם ילדים. אז? תשים את הילד בפינה?
&nbsp
בשני המקרים, בוא נגיע למצב... שאין סיבה שלא יסתדרו האחד עם השני :).
&nbsp
&nbsp

Potatoe

New member
לא תמיד לציית לפקודה בצורה עיוורת

הרבה פעמים יש טיפול התנהגותי שגורר את אבני היסוד הללו,
כמו לגרום לכלב לעשות צרכים בחוץ, לא למשוך את הרצועה ועוד שלל דברים.
אבל כנראה הם לא אילוף, שאני מתבלבל כאן. פשוט עושים את אותו הדבר, רק ללא פקודות.

בכל מקרה, מכל הפעמים שיצא לי לעבוד עם בעל חיים על פקודות, זה שיפר את הקשר. מסיבה פשוטה, שמשקיעים זמן איכות עם בעל החיים, וגם מונעים כל מיני סיטואציות לא נעימות שיכולות לפגוע בקשר, או לעודד התנהגויות רצויות.

יש לי שליטה על הכלב, לא על בני אדם מסביבי. כשהכלב אוכל מצלחת של אחרים (אם אני לא שם לב, שזה יכול להיות לגיטימי באירוע), אז הוא יבקש ממני או מאחרים גם פעם הבאה (זה חיזוק חיובי להתנהגות הזו).
בנוסף, יכולים לתת לו רעלים, כמו שוקולד. מבחינת אנשים שלא מסתדרים עם ילדים, הם לא חייבים להיות ליד ילדים (גם כשהם אצלי).. אפשר להגיד לילד ללכת לחדר וכו', או שיעשה מה שהוא צריך לעשות באותו הזמן.
למרות שגם אנחנו מאוד "להקתיים".

Potatoe

New member
בטח ש"מאלפים" ילדים, וזה חשוב.

אתה רוצה שהילד ינקה את החדר, אתה נותן לו תצ'ופר כשהוא מנקה.
הילד לא עשה שיעורי בית, אתה נותן לו עונש - ריתוק בלי מחשב לכמה שעות.
חיזוק שלילי, הילד צריך ללמוד כדי שבסוף הוא יקבל ציון טוב (active avoidance).

במקרים בהם הורים משקיעים בחינוך ברמה גבוה, ומעודדים ומפקחים פעולות שהוא עושה, זה לגמרי משפר את הקשר המשפחתי.
לפקח על פעולות הילד ולעודד אותו עם חיזוקים חיוביים כשהוא עושה מה שצריך זה נותן המון מוטיבציה ובונה קשרים.
שימוש בעונשים או חיזוקים שליליים, במידה והם לא עושים יותר מידי בעיות לוואי, לפעמים יוצרים יותר סמכות או "כבוד" כלפי ההורים. (למרות שאני לגמרי נגד השיטות הללו).

DogsPCI

New member
סליחה. אתה כתבת קודם, שאין צורףך בהנהגה או דומיננטיות לשם

&nbsp
בניית קשר. עכשיו אתה כותב - שיש צורך בפיקוח בחינוך, בעידוד, בהכוונה, בחיזורים, ואפילו ירחם השם - בעונשים נורמאליים. - משמע הנהגה ודומיננטיות (כשדומיננטיות מוגדרת ככל נסיון להשפיע על האחר, בהתאם לרצון שלנו)... ושזה דווקא מחזק את הקשר.
&nbsp
אז תחליט.
&nbsp
ואתה גם כותב, שמידה של עונשים או של - חיזוק שלילי - במידה והם לא מוגזמים, ונעשים נכון, הם יעילים ללמידה. ויכולים דווקא לעזור, לשפר את הקשר, ואפילו ליצור סמכות. - ועם זאת, אתה לגמרי נגד !!
&nbsp
לרתק ילד לחדר (דבר שאני נגד) - אתה בעד. להעניש ילד... אתה בעד. אבל כלב? אתה לגמרי לא-בעד :). אולי תחליט מה הדעה שלך?
&nbsp
בכל מקרה. מה שאני מציע זה שהכל כולל הכל - כפוף להוגנות. והוגנות הטיא נקודת איזון - הדדית, אליה צריך לשאוף וגם להגיע - יחד עם הכלב :).
&nbsp
אלא מה. שבניגוד למה שתיארת קודם. לא כולנו מקבלים גור - נקי - מהשגר שמייד רואה בנו ההורים שלו. מספיק מאיתנו אימצו או מצאו כלבים - שהם רחוקים מלראות בנו משהו - חיובי. בטח לא ההורים שלהם. ולרוב גם באים עם מכלול של צרות ובעיות, והתנהגויות לא-חברתיות. מה שאומר, שלפני ששלב הלימוד והחינוך (ולא אילוף!!) יהיה גם צורך לשלב בהתחלה את הכלי - ריסון. כי הכלב פשוט מחוץ לשליטה עצמית, ולכן גם אין כל כך איך להגיע אליו. אכן, לפעמים צ'ופרים יעזרו בשלב זה, אבל יש מספיק מקרים שהכלב "יסמן טריטוריה" (במילים עדינות) עליך ועל הצ'ופרים שלך :).
&nbsp
אז לא צריך להתרגש מכל פיפס ומכל שלב. כל עוד זה רק שלב הכרחי כדי בכלל להצליח להגיע לכלב ולפתוח ערוץ תקשורת איתו.
&nbsp
&nbsp

Potatoe

New member
אמרתי דברים שאני מכיר

הרבה בני אדם אומרים שחינוך "קשוח" הוביל אותם להיות בני אדם, וגרם להם לרכוש כבוד כלפי ההורים. זה לא אני אמרתי, זה אנשים מסביבי שחונכו ככה.
אני לגמרי נגד, כי זה גורר הרבה בעיות לא נעימות אחרות, וגם לא אפקטיבי כל כך.

נכון, לא כל כלב מגיע בגיל מוקדם כגור.
ובתחילת הקשר זה עניין מאוד מבלבל, הכלב פשוט שם עליך פס.
הוא לא מכיר אותך, סביר להניח שאין לכם שפה משותפת.
אבל גם אם תלך עכשיו לכלביה, תיקח רצועה ותבוא לכלב, סביר להניח שהוא ידע בדיוק מה אתה רוצה - להוציא אותו מהטיול.
לא יהיה לו אכפת ממך, כנראה הוא ימשוך ברצועה, אבל הצלחתם לעשות מטרה מסוימת ביחד, מפה הקשר נבנה לאט לאט.
מלמדים את הכלב מה לאכול ומתי, מרגילים אותו לאט לאט לבית, לטיולים, לבני הבית. כשתמצא כמה חיזוקים חיוביים שהוא אוהב, יהיה לך קל להתחיל לעבוד על התנהגות. כלבים מבוגרים עדיין חכמים, אין להם קושי ללמוד.
אתה מלמד את הכלב קודם כל איך להתנהג, מציב לו את הסביבה והתנאים, וככל שהזמן יעבור, עם השקעה נכונה, הקשר ישתפר. למרות שזה לא מחייב, לא חייבים לכפות על כלב קשר מסויים אם הוא לא מעוניין בכך עדיין.

DogsPCI

New member
לגמרי מסכים עם כל מילה :). גישה הלהקה היא בהחלט כל מה שאמרת

&nbsp
פה :). בעצמי כתבתי להיות קשוב לכלב, ולכבד את מה שהוא משדר :)
&nbsp
- מישהו אמר לכפות עליו קשר? לא אני :).
&nbsp
ואגב, בעבר (הרחוק) כבר כתבתי שלפחות התרגום שלי לגישה זו - משתמש בהמון חיזוקים חיוביים. עד כמה שאפשר. ופה קודם כתבתי - שהיא מבוססת על אהבה ;).
&nbsp
רק שלדעתי - אילוף (לפקודות) הוא לא חלק מהאהבה לכלב :). אלא בעיקר - יותר קל ונוח לאנשים :).
&nbsp

Potatoe

New member
כיצד נהיים מנהיגים של כלב?

איך בדיוק כלב מתחיל לראות בנו מנהיגים,
והאם כלב יכול לנסות להיות מנהיג עלינו?

DogsPCI

New member
כפי שכתבתי, זה יקח כשנה פלוס ללמד אותך :). אבל השורה התחתונה

היא - שאתה הופך להיות המנהיג - משמע רוב העבודה היא שלך. ולא ששוברים את הכלב והופכים אותו - למונהג ;). אתה צריך להפוך להיות מישהו - שהכלב מכבד ורוצה אותו כמנהיג :). תנהיג לפי - דוגמה :).

אז אם לכלב אנו מנחיתים 30 כללים וגבולות ללכת לפיהם. לי יהיו 300 כללים וגבולות שאני מחוייב כלפיו. אתה הופך להיות מנהיג - ע"י דוגמה אישית. ובקצרה - יוצרים חוזה עם הכלב, הסכם הדדי. הכפוף להוגנות. ובונים אמון וכבוד הדדיים, עד שמגיעים לנקודה בה זה - מתרחש :).

הכלב? מנהיג עלינו? הכלב יכול להרגיש מנותק מהלהקה, ואז יהיה מנהיג לעצמו. בין אם אנחנו מנסים להיות איתו באינטראקציה חברתית, ובין אם לא. מישהו צריך להחליט החלטות ולהנהיג אותו. ואם לא אנחנו... אז הוא.

שוב. שכחו מהתיקונים של סיזר. קחו את המונחים הגדולים כמו - מסגרת שבאה לספק לכל כלב את המידה שלו ב - פעילות גופנית, אתגר מנטלי, אהבה (רועשת ושקטה). כמו ניהול סביבה, כמו יצירת מבנה וסדר בכל פעילות. כמו התנהלות ברוגע ולא בהתרגשות. כמו ההנחיה שאתה - הוא המקור להכל, והאחראי להכל... ושהכל מתחיל ממך - אז קודם תקן את עצמך, ואזן את עצמך, ובדוק אם אתה עשית את החלק שלך עבור הכלב - רק אז תבוא אליו "בתלונות". כמו אסטרטגיות התמודדות, כמו רמות עוררות, כמו - אמון/כבוד והחיבור שלהם ב- גבולות. כמו שהכל זה לגבי - שטח. לגבי זה - שאם יש משהו - משוחרר בעולם - זכותו של הכלב לקחת. אבל אם יש בעלים למשהו - הוא צריך לכבד ולא לקחת. וכו'.

בכללית, רוב הכלבים חסרי בעיות התנהגות או עם בעיות קלות עד בינוניות - רואים בי מנהיג - כזה או אחר, לאחר שעה של טיול יחד. עד מצב של ללכת משוחרר עם הכלב (לא תמיד זה מייד. אבל לא מעט פעמים כבר בטיול ראשון). בסופו של דבר, זו האווירה שאתה משרה ומתנהל לפיה, כמו גם - זה שאתה תמיד רואה וקשוב לכלב, ומגיב ומכבד את הדברים שהוא מנסה לשדר לך.

ערב טוב.

Potatoe

New member
מדוע צריך להציב לכלב גבולות וכללים?

בני אדם חיים לפי כללים וגבולות, זה לא אומר שזה צריך להיות ככה עם כלבים.
איזה גבולות אתה מציב לכלב? שלא יעשה צרכים בבית? שלא יעלה על הספה? שלא יכנס לחדרים מסוימים? לא יבנח? לא יתקוף או ינשוך? לא יאכל דברים שלא צריך?

לא צריך להציב גבולות, צריך להציב אלטרנטיבות ולעודד התנהגויות רצויות.
לא מענישים כלב כשהוא עושה צרכים בבית, במקום זה מארגנים לו"ז מאורגן ומסודר של אכילה וטיולים, נותנים חיזוקים חיוביים כאשר הכלב עושה צרכים בחוץ.

עולה על הספות? נותן לו מיטה ומקומות שהוא יכול להשתולל עליהם, מעניק לו חיזוקים חיוביים ותשומת לב כשהוא נמצא שמה.

עושה נזק בבית והורס דברים? פותרים חרדת נטישה אם יש, ובמקום לזרוק דברים, שמים לו הרבה צעצועים, בחדר מסודר ששמה אין דברים שאפשר להרוס.

נושך או שורט? לא משחקים עם הידיים, אלא רק באמצעות צעצועים. ידיים זה בשביל ליטוף או להרים בלבד. מעודדים משחק עם צעצוע בעזרת חיזוקים חיוביים.

אני יכול להמשיך עם הרשימה כל היום, אפשר לגרום ל30 גבולות וכללים להפוך ל0. ככה שאין לנו צורך להציב דוגמה איישת בנושא הזה.

איזה עוד דברים קשורים למנהיג להקה?

DogsPCI

New member
סליחה? מדוע צריך? ראשית אני לא אמרתי מה צריך עבור כולם :).

&nbsp
אבל אני - אישית - צריך להציב לו גבולות... כדי שלא אאלץ לאלף אותו ולקלקל לו את הטבע האמיתי :).
&nbsp
&nbsp
סוף-סוף אתה מסכים שיש סטנדרט כפול בין - גידול כלב לגידול ילד :). קודם אמרת שמאלפים גם ילדים ;).
&nbsp
אז מסתבר שילדים ובני-אדם לא מאלפים... אלא אם להורים שם נדפק משהו בראש. אלא שמתמקדים בהצבת גבולות. בדיוק - כמו שכלבים מתקשרים זה עם זה, וכן בדיוק כמו שכלבים מתקשרים עם חתולים ולהפך. ובדיוק כפי שהיה הקשר בין כלבים לבני-אדם בעבר. לפני שהיו שיטות אילוף...
&nbsp
&nbsp
אבל אנחנו כיום? - לא. למה להשתמש בכלי - גבולות. זה שמשמש גם בני-אדם בינם לבין עצמם, וגם כלבים בינם לבין עצמם - וכן בינם לבעלי חיים אחרים? זה מורכב מידי, ודורש באמת להשקיע בקשר עם הכלב, סבלנות, עמידה על שלנו, רוגע, זמן... השקעה...
&nbsp
אז, אנחנו נמציא את הגלגל מחדש, ובמקום לדבר בשפה המשותפת והטבעית שלנו ושל הכלבים - אנחנו יצרנו תהליך של - תיכנות הכלב - לפי רצונינו, ובשל חוסר זמן, חוסר רצון, חוסר סבלנות... ובהתאם חוסר ידע, וכן לרוב חוסר מוכנות לגדל כלב - כפי שצריך :). יותר קל - לאלף אותו :).
&nbsp
&nbsp
סליחה? דווקא באילוף אתה צריך לעבור על כל דבר בניפרד. בלהקה, אתה מלמד את המשמעות של - "לא", ושל "אחורה" - משמע גבול. וזה תופס על הכל. אתה רק צריך להציב אותו, ואם הכלב מאושר, ויש לו חיים מאוזנים... הוא אפילו לא יניד עפעף, ויכבד מייד. - מנסיון.
&nbsp
ומה עוד קשור למנהיג להקה? לא מספיק? יש רשימה אדירה. אל תדאג, זה לעולם לא מסתיים - דרישות התפקיד :). אבל הכי חשוב זה לעבוד לב אל לב. ולא מוח אל מוח.
&nbsp
זה מה שאיזון דורש... וזה מה שאילוף חוסך מהאנשים. בואו נפעיל על המוח של הכלב כלי פסיכולוגי עוצמתי... וזה יחסוך לנו להשקיע בו את מה שבאמת צריך ;).
&nbsp
ביום שאנשים יהיו מוכנים להשקיע שנה עד שנה-וחצי כל יום שעות של עבודה... כדי לגדל גור, וגם יהיו מוכנים לשלם על זה... אז נדבר :) עד אז, יסתפקו בפקודה ל - מקום :).
&nbsp
&nbsp
לא מזלזל, ברור לי שאני לא פונה לקהל הרחב. אבל זו האמת - כפי שאני מבין אותה. אין שום דבר בר השוואה בין כלב מאולף, לכלב שהוא - להקה (מאוזן עם הלהקה). אבל כבר אמרתי, ובעצמי פגשתי לא מעט אנשים שיצרו קשר מעולה עם הכלב - בלי שום ידע מוקדם וללא שום פקודה. אבל עם גבולות - באופן טבעי :).
&nbsp
- ואני כמובן מדבר על כלב מאולף הייטב, לא כזה שיודע - שב, וארצה. וגם מבצע רק כשבא לו. ובעצם חופשי ומאושר. אני מדבר על כלב שמתנהלים איתו סביב השעון בעזרת אילוף כזה או אחר. שהתקשורת מולו, הניהול אותו מתבצעים ע"י פקודות, אותי זה מזעזע. אני באמת מרחם על כלבים כאלה. כי בכך יוצרים כלבים טיפשים.
&nbsp
&nbsp
לילה טוב !! תודה על הדיון.
&nbsp
ושוב רק דעתי האישית, שלעולם לא תצליח גם להעביר את החוויה המדוברת. זה כמו להסביר גלישה על גלים. לך תסביר איך עומדים על הגלשן כשתופסים גל... שלא לדבר על לגלוש. מצד שני אילוף, זה כמו להסביר ריצת 200 מטר עם משוכות. רוץ ישר, כשיש משוכה - דלג :)).
&nbsp
ואני אפרוש בשיא, כדי שלא אחולל מהומות :). כשאני אביא כלב חדש... ואם אתה עם ראש פתוח, ואם אזכור - אזמין אותך לראות חלק מהתהליך. שעבורי מתקיים 24/7 365.
&nbsp
&nbsp
בשורה התחתונה, אתה לא קולט את הדבר הגדול. זה לא רק הכלים. זו כל הראיה והגישה והתפיסה. אתם חושבים שלהיות מנהיג זה להיות - הקובע!! ממש לא. אני עצמי כפוף לחוקים... יותר מהכלב. זה ההבדל בין שליטה-חיובית לבין שליטה שלילית. שליטה שלילית אני שולט, לא כפוף לאף-אחד. רק הכלב כפוף לי. שליטה חיובית - הכלב כפוף לי ולחוקי הלהקה. אבל גם אני כפוף לו, וגם כפוף לחוקים של הלהקה, וגם לחוקים של מנהיג להקה.
&nbsp
להיות מנהיג להקה, זה כמו הורה. לא פחות ולא יותר. 24/7 365.
אחרת, הכלב לא ילך אחריך מרצון.
&nbsp
&nbsp

Potatoe

New member
קראתי

קראתי את התגובה, אמרת שאתה רוצה לפרוש בשיא וכו',
אם אתה חושב שאין טעם לדבר יותר או שאתה עסוק סבבה.
אם תרצה להמשיך את הדיון אתה מוזמן לצטט / להגיב.

DogsPCI

New member
שבוע טוב. חלילה אינני חושב שאין טעם לדבר... רק שאני כבר

&nbsp
כתבתי עשרות ומאות הודעות בנושא בעבר. ולצערי, ואולי באשמתי - זה לא היה מובן. ואני גם אומר, שאין דרך להסביר במילים. כי אני מדבר על דינמיקה.
&nbsp
ובכללית, אני בקושי נכנס לפורום.
&nbsp
&nbsp
חשוב לי לציין, שאני לא מספר בשבחה של הגישה שאני למדתי (לא המצאתי כלום. אם כי שיניתי ופתחתי) כדי לעשות רושם או כדי חלילה להפחית מדרכים אחרות. אלא שאני חייתי ככה כמה שנים, ובאמת שאני מתאר את החוויה כפי שהי. אם כי, זה דורש השקעה אדירה.
&nbsp
אני לא מנסה להשוות או להציב בתחרות אילוף מול להקה. כי זה שני דברים שונים בתכלית, ואת זה היה לי חשוב להבין. בכל מקום שנכנס אילוף... זה בא במקום משהו אחר. זה לא לכבד את הכלב. שלב של לימוד, ואז הנחיה ואפילו הדרישה מהכלב לבצע? - ותחת ההוגנות - לא כי בא לי לתזז את הכלב. זה עולם אחר, ומכבד את הכלב, ואת השפה שלו.
&nbsp
&nbsp
אילוף (לפקודות/אותות) זה כלי חד-צדדי שעובד על הכלב. בעקיפין. הוא לא מבין את התהליך, אחרת היה בורח. הצבת גבולות, ועמידה עליהם - בעקשנות וסבלנות - זה כלי שעובד - עם הכלב ולא עליו. ותוך ניסיון למצוא הוגנות, הדדיות, ותוך הצורך לעבור את הדרך הארוכה, אך המחברת. המשמעת זה החיבור המרכזי אל הלכב. כי המשמעת היא אמורה להיות הדדית. זה מה שהופך אותנו מסתם שניים - ידידים, לשניים שהם יחידה אחת. להקה. יש לנו מטרה משותפת, ושנינו כפופים לאותם החוקים. אני כמנהיג רק לוקח על עצמי את הנטל של לפקח, ולהעיר אם יש צורך - קודם כל לי, ואחר כך לכלב. - שוב, תחת המטרה המשותפת של להיות חלק מלהקה, של שיתוף-פעולה - אמיתי. (וללא קיבוע התניות מתוכנן מראש, במוח של הכלב).
&nbsp
&nbsp
אתה דיברת על אבני-היסוד חיזוק/עונש - חיובי/שלילי. ואני אשאל אותך, בהנחה ואתה רוצה ללמד אותי לגלוש על גלים - בהתכתבות פה, ובאמצעות אבני-יסוד אלה - כי זו השפה היחידה שאני מבין. האם יש לך אפשרות לעשות זאת? התשובה היא - לא! ואתה מוזמן לנסות. ועדיין זה לא אומר שאתה לא מסוגל לגלוש על גלים, ושזו חוויה מדהימה ויחודית.
&nbsp
אז ככה אני מרגיש, אני לא גולש על גלים, אבל גולש עם כלבים :). אין פה מקום לשפה של אבני-יסוד, יש פה שפה של איזון ושיווי-משקל. ומי שיש לו נגיעה בתחום שכזה, ואימץ לעצמו שפה של איזון - יוכל להבין על מה אני מדבר, וגם יבין - שאין דרך להסביר זאת ממש. ומי שלא, ונצמד לשפה - ליניארית. אין לי מה לעשות, אין לי איך לתרום יותר.
&nbsp
זו המתנה הכי גדולה שקבלתי מסיזר מילאן. עצם ההבנה הזו. וכן שלד של הבנה לגבי המערכת אליה אני נכנס ואותה אני רוצה לאזן ולשמור מאוזנת. ומשם... נכנסתי למים - והתחלתי ללמוד לגלוש. והלמידה היא אין-סופית. וזה מה שאני מאחל לכל בעלי-הכלבים והכלבים שלהם...
&nbsp
&nbsp
- ורק-מדגיש שוב. שיש לא מעט גולשים טבעיים - עם בעלי-חיים. אבל הם עובדים עם גבולות פשוטים, ולא בעזרת תהליך אילוף רציני ועמוק.
&nbsp
&nbsp
כמובן רק דעתי והבנתי האישיות.
סליחה מראש אם מישהו נפגע. לא זו הייתה הכוונה.
&nbsp
- סליחה אם לא אגיב בעתיד. נכנסתי רק בגלל השרשור הזה.
&nbsp
שבוע טוב.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

למעלה