לא מסתדר עם כלבים אחרים

7DarkShadows

New member
לא מסתדר עם כלבים אחרים

שלום לכולם. הכלב שלי, מעורב כבן 5, מעולם לא הסתדר עם כלבים אחרים - לרוב כאשר הוא פוגש בהם הוא מרחרח מעט ומיד לאחר מכן חושף שיניים, מה שעלול לגרור תגרה. מס' פעמים ניסינו לקחת אותו לגינת כלבים אבל לרוב הוא הסתתר בין רגלינו וחש מפוחד ולכן איים על כלבים אחרים.
בכללי אציין שהוא "פחדן" - הוא נרתע מכל רעש או מכונית שלא מכיר, ולכן אין פלא שגם מול כלבים שאינם מוכרים לו הוא חושש.
אני מניחה שזה צורך אילוף או משהו בסגנון אך ישנו מצב שאולי זה אופיו של הכלב? בכל מקרה, ממש חבל לי שהוא לא מסוגל בעקבות כך לצאת לטיולים ארוכים - כי תמיד רוצה לחזור מפחד, או להכיר ולשחק עם כלבים אחרים. כתוצאה מכך רוב הזמן, כשאינו יורד לטיולים, הוא שוהה בבית - והייתי רוצה שיהיו לו עיסוקים נוספים כפי שמגיע לו על מנת להיות מאושר.
מה דעתכם?

xfwind

New member
חשיפה...כנראה שצריך לעבור תהליך של חשיפה לכלבים אחרים

אני לא יודע איך זה עובד בגיל מבוגר יחסית, אבל זה משהו שצריך לעבור יחד עם מטפל מנוסה וגישה לכל מיני כלבים אחרים.

7DarkShadows

New member
היי

ומה העלויות של טיפול שכזה? יש לך במקרה המלצות על מטפלים מסוימים? האם זו הדרך היחידה לפתור זאת?

xfwind

New member
אני מחיפה. לא מכיר מטפלים באזור המרכז

אפשר לשזור את החשיפה בעוד ליטוש התנהגות אבל לצורך זה כדאי להתאבחן קודם אצל מטפל מומלץ. יש בפורום כמה המלצות על מטפלים מאזור המרכז (מרכז, נכון?)
טיפול בהתניות חיוביות וחשיפה מבוקרת לכלבים אחרים.

היי

מה שאתה מתאר פה היא התנהגות אופיינית לכלב שלא עבר חשיפה נכונה לכלבים ובכלל לגירויים בתקופת הגורות המוקדמת , יכול להיות שאף הופרד מאמא שלו ושאר הגורים בשגר לפני הזמן ולכן גם התקשורת הכלבית שלו לוקה בחסר.
אם לא עבר חשיפה נכונה ואכן הופרד מוקדם לצערי ההתנהגות הזו לא ברת פיתרון ותמיד תהיה לוקה בחסר , אפשר לשפר את ההתנהגות הזו בעיקר את התנהגות הפחד מגירויים (פחות מכלבים) אך בגלל שהוא כבר כלב בוגר עם המון ניסיון עבר וחיזוקים שככל הנראה גם קיבל על ההתנהגות הזו מדובר בתהליך ארוך והדרגתי מאוד וכמו כן יכול להיות שהתוצאה לא תהיה גבוהה
אין ספק שלגבי הפחדים שלו ממכוניות או רעשים אחרים אפשר לעבוד ולגרום לו לשאוב ממכך את הביטחון לגבי כלבים קצת יותר קשה.
בכל מקרה מומלץ מאוד לעשות זאת עם איש מקצוע שיאבחן את ההתנהגות לעומק ויתאים תוכנית מתיאמה וכמובן גם יגיד לכם עד כמה זה בר טיפול ושינוי ויעשהנ תיאום ציפיות מתאים .

שימי כהן - מבט הכלב
מנהל בית הספר לאילוף ופתרון בעיות התנהגות
מאלף ומומחה להתנהגות כלבים

מייל: [email protected]
אתר: http://mabatakelev.com/
פייסבוק: https://www.facebook.com/mabatakelev.School/

למעלה