איך להפחית בטיולים ובשעת יציאה?

graphe60

New member
איך להפחית בטיולים ובשעת יציאה?

יש לנו בעיר מלינואה בן שמונה חודשים
שמורגל לצאת ל- 4-5 טיולים ביום.

אנחנו זוג עובדים ולכן שואפים להוריד ל-3 טיולים.
בנוסף הוא התרגל ליציאות מוקדמות בבוקר.
משעה חמש וחצי בבוקר הוא מילל ליד הדלת
ורוצה לצאת לעשות צרכים. אני רוצה להוציא אותו
באזור 7 בבוקר. איך כדאי להרגיל אותו לשני הדברים הללו?

מתי אתם מוציאים בלילה ?

אני מאמינה שככל שתצאו מאוחר יותר בלילה, כך תוכלו
להוציא מאוחר יותר בבוקר, אחר כך תוציאו כשתחזרו
מהעבודה ולבסוף שוב מאוחר בלילה.

graphe60

New member
דוגמה מהלילה

הוצאתי אותו לסיבוב ב00:15 לסיבוב של עשרים
דקות ובבוקר בשעה 06:00 הוא התחיל ליילל
עד שלא הוצאתי אותו הוא לא הפסיק. ראבאק עוד שעה אחת יא כלב

מה דעתך? איך ניתן לעבוד איתו?

KallaGLP

New member
לשים שעון מעורר טיפה לפני שהוא בדרך כלל מתחיל ליילל.

לא לחכות ליללות, לקום ולהוציא אותו. בהדרגה להעביר את השעון כמה דקות מאוחר יותר, סיכוי טוב שהוא יתרגל לא ליילל אלא לחכות לצלצול השעון. כך עד שבתקווה מגיעים לשעה הרצויה. צריך להיות סבלני ולתת לזה זמן. הוא עדיין גור ובבגרות לרוב יותר קל להם להתאפק והם רגועים יותר.

אם השיטה של קלה לא עובדת...

אז גם אני מציעה, לשים שעון מעורר לקצת לפני שהוא מתחיל לילל, ולתת לו קונג או עצם לעיסה עסיסית כשהוא עוד רגוע... (לא לתת לו את ה"פרס" אחרי שכבר התחיל לילל שלא יחשוב שהוא מקבל "פרס" על היללות), אולי ההתעסקות עם העצם/קונג תגרום לו להתאפק עוד קצת ואז לאט לאט ובהדרגה יהיה אפשר לדחות את מתן החטיף ליותר מאוחר עד שתגיעו למקום שאתם רוצים להיות בו מבחינת לוח הזמנים. אבל לא לכעוס אם הוא מפספס, יקח לו זמן להגדיל את המרווח ביחוד אם הוא רגיל לשעה מסויימת להשתחרר.
עוד אפשרות זה שלא מדובר על שעון ביולוגי אלא השמש שזורחת ורעש האנשים ברחוב גורמים לו להתעורר ולרצות לצאת, אולי יעזור אם תסגרו את כל התריסים, החלונות והוילונות, ותנסו ליצר חושך ושקט בבית, וככה אולי הוא לא יתעורר ותוכלו להזיז את שעת היציאה.

בעיקרון מבחינה פיזית נראה לי שהכלב מסוגל לחכות, יש לי גור בערך באותו גיל, ואני מוציאה אותו לטיול לילה בין 10 ל-11 בערב, ולטיול בוקר בערך ב-7:30 עד 8 בבוקר... טיול הערב נמשך 20 עד 30 דקות (הליכה מהירה) טיול הבוקר נמשך 45 דקות עד שעה שכולל שיחרור מהרצועה בפארק הכלבים. לפעמים כשיוצאים לטיול הבוקר הוא משתין מיד עם היציאה מהבית כמות גדולה של שתן, מה שאומר לי שהוא החזיק את עצמו... אבל הוא לא מפספס בבית בכלל. הגענו לזה בהדרגה, גם אנחנו הוצאנו אותו, כשהיה צעיר יותר ב-12 או 12:30 בלילה וב-6 בבוקר, אבל לאט לאט הדגלנו את הרווח בין שתי היציאות. לשימחתי הוא לא מילל ומחכה די בסבלנות שנוציא אותו.

graphe60

New member
תודה, נתחיל לעבוד איתו.

יש מצב שזו הזריחה, למרות שהיום הוא ילל לפני הזריחה.
אבל הוא שוכב ליד החלון, אסגור לו את התריס הלילה.

graphe60

New member
נראה לי קצת מתוחכם עבור כלב לא?

אני אנסה לפעול בשיטת ההתמדה.

KallaGLP

New member
לא עניין של תחכום, נהפוך הוא. עניין של התניה פשוטה

היוצרת הרגל. זה משהו פבלובי שהוכח שעובד לרוב טוב עם בעלי חיים.

למעלה