טיסה עם כלבים לחול

במפילו

New member
טיסה עם כלבים לחול

שלום :)
רציתי לדעת לגבי טיסה עם כלבים לחול.
כרגע אין יעד או מועד ספציפי רק רוצה לדעת מראש כדי שהיה כבר מוכנה ועם ידע למקרה שהחליט לטוס.
קראתי באינטרנט והבנתי שלכל מדינה יש את הדרישות שלה.
אשמח בכל מקרה גם לשמוע כאן על התהליך וכל מידע שהו.
יש כמה דברים שלא הבנתי אבל אחד מהם שהכי מטריד אותי זה האם הכלב יצטרך לשבת בהסגר לכמה זמן (דבר שלא מקובל עליי!) לאחר שננחת ביעד?
לגבי הטיסה:
האם ניתן להטיס יותר מ4 כלבים בטיסה אחת (סתם לידע כללי)?
האם לכל כלב חייב אדם מלווה או שמספיק לשלם על מושב נוסף?
יש לי כלבה ששוקלת 7 קילו אך לא מתאימה למידות של הכלוב שאפשר לעלות לטיסה ליד המושב ולא מוכנה להטיס בתא המטען, איזו עוד אפשרות יש כדי שתוכל להיות לידי בטיסה?
אם הכלבה נכנסת לכלוב במידות שצוינו אך לא יכולה לזוז בו, האם בחברת התעופה בודקים זאת ולא יסכימו לעלות אותה לטיסה או שכל עוד הכלוב עומד במידות ובמשקל, זה לא משנה להם?
האם ניתן להטיס כלבים למדינות אחרות (עם טפסים, חיסונים ואישורים כמובן) בטיסה פרטית?
אני פשוט לא כל כך מבינה איך זה הולך ורוצה לדעת אם בכלל יש איזו שהיא אופציה להטיס את אותם איתי או שכבר מראש לרדת מהעניין?
תודה :)

במפילו

New member
אם אף אחד לא יודע

אשמח גם אם לפחות תפנו אותי לעוד מקומות רלוונטים שאני יכולה לשאול בהם.
תודה.

KallaGLP

New member
שמע, העולם גדול ובכל מקום כללים משלו.

כדי לדעת את הכללים במדינת היעד (הסגר וכו') צריך לדעת באיזו מדינה מדובר. באשר לנהלי הטסה (כולל כמה כלבים ניתן להטיס) - גם כאן זה תלוי בחברת התעופה ולכל חברה כללים ודרישות משלה. אתה צריך לדבר עם כמה חברות תעופה ולברר על הנהלים, ולפי זה לבחור את החברה המתאימה ביותר. בכללי, בעלי חיים מעל משקל מסוים אף חברה לא תיתן לך להטיס בתא הנוסעים. אנחנו הטסנו בעלי חיים, כלב וחתולים, בתא המטען (החברה שאיתה טסנו בכלל לא מטיסה שום בעלי חיים בתא הנוסעים) ולא הייתה עם זה שום בעיה עם זה למרות שדובר על טיסה מאוד ארוכה עם נחיתת ביניים.
כן, מניסיוני לחברות התעופה יש דרישות מאוד ברורות באשר לתקן הכלוב והתאמתו לגודל של הכלב. אבל בכל חברה זה אינדיבידואלי.

Ani15

New member
תשובות חלקיות

באופן כללי:
הסגר ואורכו תלוי במדינה. את צריכה לקרוא בהוראות של המדינה אליה את רוצה לנסוע.
רוב חברות התעופה לא מאשרות יותר מארבעה כלבים בתא הנוסעים, לא יודעת לגבי תא המטען.
כל כלב חייב מלווה בתא הנוסעים. לא חייב אם הוא נשלח בתא המטען.
אם היא לא יכולה להיות בכלוב המתאים היא לא יכולה להיות בתא הנוסעים. בכלל. אין אפשרות.
את החברה לא מעניין שהיא לא יכולה לזוז, אבל לא תוכלי להוציא אותה ממנו בזמן הטיסה בכלל.
הכללים בזמן הטיסה תלויים בחברת התעופה, כך שמן הסתם אפשר לשכור מטוס ולטוס בטיסה פרטית מחברה שהחוקים שלה מתאימים לך. הכללים לאחר ירידה מהמטוס תלויים בחוקים של מדינת היעד ולא בחברת התעופה.

ANZ1

New member
בתוך המטוס ירשו לך רק כלב אחד לנוסע עד למשקל מסוים.

שאר הכלבים יהיו בתא המטען,
אם יש לך מטוס פרטי אין בעיה להעלות עליו את כל הכלבים שלך ביחד,
מצד שני לשכור מטוס מנהלים פרטי למדינה אחרת יעלה עשרות או מאות אלפי דולרים.
תלוי בגודל המטוס וביעד,
לא ברור מהשאלה שלך, את מדברת על טיול או הגירה ?

giri

New member
מצטרפת לתשובות ומוסיפה

האם ניתן להטיס יותר מ4 כלבים בטיסה אחת (סתם לידע כללי)?
תלוי בחברת התעופה. אנחנו טסנו עם KLM ובנוסף להגבלות הכלליות, הם לא מטיסים יותר משלושה כלבים באותה טיסה (לפחות כך היה לפני 5 שנים כשטסנו).

האם לכל כלב חייב אדם מלווה או שמספיק לשלם על מושב נוסף?
כל כלב קטן שנכנס בתא הנוסעים חייב מלווה. במטען ניתן לקחת יותר מכלב אחד לאדם.

לעניין כלבתך ששוקלת 7 קילו ולא נכנסת בנוחות לכלוב המדובר: תלוי בחברת התעופה האם כן או לא יאפשרו לך לתחוב אותה בכלוב הקטן למידותיה. עם זאת, אני לא הייתי עושה את זה לכלבה. תחשבי כמה מלחיצה הטיסה עבורה, את עוד הולכת להוסיף לזה כלוב קטן מדי שהיא לא מסוגלת להסתובב בו?

האם ניתן להטיס כלבים למדינות אחרות (עם טפסים, חיסונים ואישורים כמובן) בטיסה פרטית?
וודאי שאפשר, אבל מדובר על עלויות מטורפות.

אני הטסתי איתי שני כלבים לקנדה (כלבים גדולים). אני לא אומרת שזו היתה חוויה מרנינה, וודאי שלא הייתי עושה את זה לחופשה, אבל זה לא כזה אסון. הם טסו במטען וטופלו היטב. אני מבינה את הרתיעה מהאפשרות הזו אבל היא באמת לא כל כך נוראית.

למעלה