מתעניין באימוץ כלב ג'ק ראסל\ביגל

CapitanMorgan

New member
מתעניין באימוץ כלב ג'ק ראסל\ביגל

אהלן חברים
אני מתעניין באימוץ כלב.
הכלבים הנל משכו את תשומת ליבי.
אני מחפש כלב שמתאים לדירה 3 חדרים, חכם, לא נובח יותר מידיי.
אין לי ניסיון עם גידול כלבים.
יש בבית חתולה בת שנה וחצי, ידידותית.

השעות בהם אני יכול להוציא את הכלב: אני יכול לטייל עם הכלב בבוקר 6:30, ב17:00, אם יש צורך אפשר גם לקראת הלילה.
לפעמים אפשרי גם ב12 בבוקר.

עכשיו לפי מה שהבנתי הכלבים האלה דורשים פעילות גופנית יום יומית.
מה זה בדיוק אומר? כמה פעילות גופנית? האם חייב כל יום? או שאפשר מספר פעמים בשבוע?

מה הכללים שאני אמור להקפיד שהוא לא יחרב לי את הבית ויהיה מרוצה?

* השאלות נשאלות לצורך הבנה אם בכלל אפשרי שאני אגדל כלב כזה.

sashalola

Well-known member
ג'ק ראסל לא כל כך מתאים למתחילים

אמרת ג'ק ראסל-אמרת פצצת אנרגיה.
כלב חכם שזקוק לפריקת אנרגיה אינטנסיבית יומיומית, פיזית ומנטאלית,
כל כלב חייב שלושה טיולים ביום, (בוקר, צהרים, ערב, כאשר אחד מהטיולים חייב להיות ארוך ופורק אנרגיות. ) כל שכן הג'ק ראסלים.
כאמור, הג'ק ראסלים חכמים מאוד, ידידותיים שמחים משתפים פעולה ובאופן יחסי די קלים לאילוף ובתנאים שעובדים איתם ברצף תמידי.
חתולים? נו, גם בעיה עם ג'ק ראסלים. הם ציידים. אפשר להרגיל אותם לא לצוד חתולים אבל קשה מאוד עד בלתי אפשרי למחוק או לבטל לחלוטין את הדרייב הבסיסי הזה.
זה מהניסיון שיש לנו עם ג'ק ראסל אחד, סנופ, מלא אהבה, חכם, מצחיק, רגיש, צייד חתולים מדופלם ובעל כושר פיזי אולימפי
מצורפת תמונה.
ממש לא הייתי ממליצה לחסרי ניסיון, למי שאין זמן ובעיקר סבלנות להתמיד בעבודה המאתגרת שהכלב הזה דורש.
אני מקווה שתכף יבואו חכמים ומבינים יותר ממני ויעזרו לך בהחלטה.

שירן ל11

New member
ביגל זה לא כלב שאפשר להשאיר כמה שעות בדירה

אני חושבת שהוא לא יתאים לך. זה כלב ציד סקרן ואקטיבי שצריך המון פעילות במהלך היום. הוא גם לא כל כך אוהב להיות לבד. די בדוק שכלב כזה יחריב לך את הבית. הם מתוקים מאד, אבל דורשים הרבה השקעה של זמן ותשומת לב. כמו כן, ציינת שאתה יכול לצאת עם הכלב ב-6:30 בבוקר ואז ב-17:00. כמובן שצריך גם טיול בלילה, אבל גם המתנה של 10:30 שעות במהלך היום היא ארוכה מאד. אם יש אפשרות לדאוג לסידור בימים בהם אתה לא נמצא בבית בצהריים (דוגווקר/ בן נוער אחראי מהשכונה שיוציא לטיול), זה מאד יעזור. לדעתי, אם אין אפשרות להוסיף טיולים- אולי כלב לא מתאים לך כרגע.

CapitanMorgan

New member
אשמח אם תוכלו להסביר לי

כשאומרים זה כלב שאאפשר להשאיר כמה שעות בבית.
מז"א? לכל מי שיש את הכלב הזה חייב סבתא בסלון שתשגיח אליו ותארח לו חברה?

שירן ל11

New member
אני גרה באיזו סופר עירוני ויש פה כמה ביגלים

הם מתאימים למשפחות עם ילדים צעירים שחוזרים בצהריים הביתה ואז יוצאים עם הכלב לסיבוב ארוך, או שלוקחים דוגווקרים שהם סוג של קייטנה יומית- שמוציאים את הכלב לכמה שעות מהבית בזמן שהבעלים עובדים. זה מה שאני מכירה... ועדיין, בדירה קטנה כשהם כמה שעות לבד, הם נוטים לפרק את הבית. אני מכירה מישהו שמגדל מספר ביגלים אבל הוא גר במושב והכלבים כל היום חופרים בחצר ויש להם אחד את השני. זה כלב ציד וגישוש עם המון אנרגיות ויצרים והוא זקוק לתעסוקה. זה גם כלב מאד ''להקתי'' ולכן הוא מתאים מאד למשפחות וגם נוטה לסבול קצת מחרדת נטישה.
זה מעולה שאתה עושה תחקיר על הגזע לפני שאתה מאמץ/ קונה כלב כזה. הם כלבים מאד מתוקים, אבל לא פשוט לגדל אותם.

CapitanMorgan

New member
אולי תכוונו אותי על איזה כלב אפשר כן ללכת?

אני גר בעיר בדירת שלושה חדרים.
&nbsp
&nbsp

CapitanMorgan

New member
שחכתי להוסיף

שאני מחפש כלב אינטלגנטי.
ואני לא מתחבר לפקינז, פינצ'ר

xfwind

New member
כלב חכם זה כלב מאתגר. לא לשכוח.

מצד שני, יש לנו פושטית מעורבת מאומצת: יפה, חכמה, ספונטנית ועם חוש הומור.

קרמיט524

New member
אתה תתפלא אבל זה שאתה גר בדירה לא אומר בהכרח

שאתה צריך כלב קטן. פינצ'ר ופקינז בכל מקרה לא בהכרח יתאימו לך. באופן מפתיע אולי עדיף לך דווקא לחפש כלב גדול. כלבים גדולים הם הרבה יותר רגועים בד"כ, ופחות אנרגטיים ושובבים. בכל מקרה הכלב יהיה זקוק לפעילות אבל הוא לא יטפס על הקירות משיעמום ולא תצטרך לחשוב על תעסוקה בשבילו.
אני במקומך הייתי הולכת, כפי שכבר המליצו לך, לבדוק בכלביה הקרובה. אנשים כאן יוכלו להמליץ לך על כלביות עם מתנדבים אחראיים שיידעו להמליץ לך על כלב שהוא גם רגוע, עם אופי נח ואינטלגינציה (אגב, בעיניי אין כלב לא חכם - זה הכל עניין של תקשורת ואינטראקציה בינו ובין הלהקה שלו - כלומר - אתה
). אל תפחד מכלב גדול - יש בכלביה המון כלבים כאלה, שהם נהדרים, עם אופי נהדר, ועם פוטנציאל אהבה וחברות אינסופיים, אבל הם לא פופולריים כי אנשים מעדיפים כלבים קטנים.

giri

New member
מחשבות לפי מה שתיארת

הייתי הולכת על כלב בינוני או גדול, הם נוטים להיות פחות נמרצים דווקא מכלבים קטנים (תלוי בכלב, כמובן). לוקחת כלב בוגר, כי גורים דורשים השקעת שעות נוספות בשביל לחנך לצרכים, וגורים הם גם אלה שיותר סביר שיחרבו לך את הבית.
לא ללכת על כלבי עבודה למיניהם כי הם זקוקים לכמויות גדולות יותר של תרגול.
בגדול, כלב משועמם זו נוסחה לבעיות, אז אם תיקח כלב שזקוק לפחות פעילות, יהיו לך פחות בעיות.
מבחינת מה ששאלת על פעילות: יש שני סוגי פעילות שהכלב צריך - פעילות גופנית ופעילות מוחית. פעילות גופנית מינימלית היא 2-3 טיולים ביום, בהם הוא גם עושה צרכים, וגם מספק את יצר הרחרוח והסקרנות שלו. פעילות מוחית נוספת היא כל פעילות שתאתגר אותו ותפעיל את החשיבה שלו: משחק איתך (למשל משיכות חבל משולבות בהוראות "עזוב" ו"תפוס" שאתה מלמד אותו, למשל משחק בכדור); האכלה בצעצוע מאתגר (כמו קונג או פאזל); סשן אילוף בו אתם לומדים משהו חדש או חוזרים על הוראות שהוא מכיר ומחזקים אותן; ויש עוד אפשרויות.
כמה שהכלב שלך יותר חכם, הוא צריך יותר תעסוקה מנטלית בשביל להיות רגוע ומאושר.
&nbsp
ממליצה שתקרא קצת על הנושא באתר "חיי כלב" שראיתי שיש להם מאמרים מוצלחים.
ואז תמצא עמותה מוצלחת, תתאר להם מה אתה מחפש (רמת פעילות, אופי, איך סדר היום שלך נראה והעובדה שזה כלב ראשון, שלא תיתקע עם כלב שממש יהיה לך קשה איתו) והם יעזרו לך למצוא את הכלב הנכון. יש להם כל אינטרס שזה יצליח כי הם לא רוצים לראות אותך מוסר את הכלב מן הסתם.
&nbsp
עוד דבר שהייתי ממליצה הוא לצפות קצת בסרטונים שמסבירים איך לתקשר עם הכלב שלך ולבנות איתו שפה משותפת, או לחילופין להביא מאלף לפגישה בה הוא ילמד אותך קצת על שפת גוף ואיך ללמד כלבים, זה יכול להקפיץ אותך לרמה אחרת של תקשורת עם הכלב וממש למנוע בעיות לפני שהן נוצרות. הערוצים ביוטיוב שלשל זק ג'ורג' (Zak George Training Revolution) וקיקופאפ (kikopup) ממש מוצלחים בעיני. אנחנו למדנו מהם הרבה (וכמובן גם מהמאלפים שעבדנו איתם לאורך השנים).

במקום לייצר ביקוש לכלב שלא קיים כרגע (גזעי)

הייתי הולך לבדוק בכלביות העירוניות כלבים מעורבים. (שכבר קיימים)

גילוי נאות, אני מתנדב בכלביה.

למעלה