התייעצות בנוגע לאוכל

kirarl

New member
התייעצות בנוגע לאוכל

היי הכלב שלי שפיץ גרמני שוקל 7 וחצי קילו
ואני נותת לו כוס אוכל בכל יום לפי מה שכתוב על שקית האוכל. חצי בבוקר חצי בערב
הבעיה היא שהכוס הזאת נראית לי ממש קצת ! הוא מסיים את האוכל מהר ואני לא יכולה להשאיר אותו רעב עד הערב , כשהוא מקבל שוב רק עוד חצי כוס
אז או שאני נותת לו עוד חצי בצהריים , או נותת לו ירקות.. כל פעם מאלתרת משהו
רציתי לדעת מה כדאי לעשות ואם אפשר לתת לו יותר אוכל, מה ההמלצה שלכם תודה !
תמונה של כוס האוכל מצורפת (כוס שווה לכוס הזאת ועוד קצת מדדתי)

giri

New member
בדרך כלל כשכתוב "כוס" הכוונה ל 250 מ"ל

כוס כמו שמצולמת היא פחות. אם יש הגדרה במשקל ואפשרות לשקול, הייתי ממליצה.
בן כמה הכלב? המלצות האכלה הן המלצות בלבד, ייתכן והוא זקוק ליותר.
עם זאת, מהירות האכילה היא לא מדד מוצלח - ישנם כלבים שמנים שטורפים את האוכל מהר. אולי כדאי להאט את האכילה במקביל לבדיקת הכמויות.

kirarl

New member
לכן רשמתי כוס כזאת ועוד קצת

מדדתי במספר דרכים זה 250 מ"ל
השאלה היא אם אפשרי לתת לו נגיד שתי כוסות במקום אחת או שהשתגעתי
ואיך לדעת אם הוא באמת זקוק ליותר
הוא לא גור

KallaGLP

New member
זה מאוד אינדיבידואלי ותלוי בכלב.

אם הכלב רזה ומוציא הרבה אנרגיה, כעקרון לא אמורה להיות בעיה להגדיל לו מעט את כמות המזון. במקרה של ספק אני מציעה לשקול את הכלב ולהתייעץ עם וטרינר בהתחשב בנתוניו ובאורח חייו.

שירן ל11

New member
מה סוג המזון?

ובן כמה הכלב? יש כלבים שהם יותר גרגרנים ואפשר להוסיף להם ירקות דלי קלוריות לארוחה כדי ''לנפח'' אותה. לפעמים כלבים (גם מגזע קטן) ממשיכים לגדול אחרי גיל שנה, ולכן יכול להיות שהוא גדל ורעב. למרות ש-7.5 ק''ג זה משקל טוב לשפיץ יפני, יכול להיות שהוא מעט גבוה לסוגו ולכן צריך לשקול יותר.
כלבים פעילים (שמתרוצצים מעל שעה ביום) גם צריכים יותר אוכל...

danielnir1983

New member
ככל שאת קונה אוכל איכותי יותר הוא מרוכז יותר

ולכן קודם כל מומלץ לדייק לפי מה שרשום על השק, כל מה שהכלב מקבל יותר מידי יצא בקקי הגוף לוקח את מה שחשוב מהאוכל והשאר הוא פולט אז במידה ופיטמנו אותו גם קשה לכלב יותר להתאפק.

רובם סובלים\נהנים מתסמין כל הזמן רעב כי זו חיית טבע והיצר הבסיסי הוא תמיד ל"להיות רעב" כי לא בטוח שמחר יהיה.

בנוסף בגלל שרוב היום הכלב בבית כלבים שנוטים לאכילה מוגזמת משמינים ושומן זה אחד הגורמים היותר נפוצים לקיצור משמעותי של חיי כלב.

בכללי אפשר חטיפים מידי פעם אבל לא להגזים כדי שהאיכות של האוכל תשאר רלוונטית ולא תציאו את הכלב מאיזון הורמונלי.

דניאל ניר אילוף כלבים
dogologist | דוגולוג
[URL='http://www.facebook.com/danieldogolog']www.facebook.com/danieldogolog[/URL]
[URL='http://www.dogolog.co']www.dogolog.co[/URL]

למעלה