הגור עושה את פיפי בפתח הדלת

• פותח הנושא GRES
  • פורסם בתאריך

GRES

New member
הגור עושה את פיפי בפתח הדלת

שלום,

יש לי גור כמעט בן 5 חודשים, מעורב, גזע יחסית גדול.

עד לפני שבועיים היה רגיל לעשות את הצרכים שלו על פד בבית וגם בחוץ.
לאחרונה ראיתי שהוא יכול להתאפק בלילה 8 שעות אז החלטתי להוריד את הפד ולהרגיל אותו לעשות צרכים רק בחוץ.

הוא בדרך כלל מצליח להתאפק במהלך השהות בבית, הבעיה היא שכאשר אני קושר אותו ברצועה ויוצאים לכיוון הדלת, הוא עושה פיפי בפתח הבית או במדרגות.

התגובה האינסטינקטיבית שלי היא לגעור בו.
האם זה נכון? מה אפשר לעשות כדי למנוע את זה?

תודה!

דגלמנגה

New member
עם גורים, כמו עם תינוקות - לא ישנים הרבה

בן 5 חוד' ומתאפק 8 שעות בבית - בלילה ובלי השגחה - אתה במצב טוב.
תוריד שעה-שעתיים מההמתנה בבית, תן לו להריח חופן צ'ופרים בידך, לפני שאתה לוקח את הרצועה ותוליך אותו קשור ועם הריח הזה עד למקום מותר להשתנה. אחרי שיעשה שם, תן לו את הפרסים +ליטופים +ביטויי שמחה. הכלב לא מבין מלים, אבל קורא שפת גוף מעולה.
אתה יכול לתת גם חצי ארוחת בוקר בצ'ופרים. תתפלא באיזו מהירות הוא יגלה את הקשר שבין הפרס לבין מקום עשיית הצרכים. כשיתחיל לגרור אותך ברצועה למקום המותר, בידיעה ששם יש פרס, תוכל להוריד בהדרגה את כמות הצ'ופרים ולהגדיל את משך ההמתנה הלילית.
אגב, את המקומות שבהם הוא משתין כיום, עליך לנקות ולשים שם חומר עם ריח דוחה כלבים. אם זה בחדר מדרגות, אפשר להסתפק בשמן אתרי אקליפטוס (מסופר-פארם). אם זה ליד כניסה לבניין אז יש ג'ל מיוחד בחנויות מזון לבעח"י.

giri

New member
8 שעות זה הרבה בגיל הזה

הייתי ממליצה לנהוג כפי שאמרו לך - לקצר את זמן ההמתנה ולהוסיף צ'ופר שיעזור להתרכז עד שמגיעים למקום ה"מותר".
המאלפת שלנו אומרת תמיד שצריך לתת את התנאים להצלחה (set them up for success) - במקרה הזה הייתי אומרת שלהקל עליו להצליח זה אומר לקצר מעט את זמן ההתאפקות ולמהר להוציא אותו כדי שלא יספיק להשתין (הוא גם ודאי מתרגש לקראת הטיול ואז קשה לו יותר להתאפק).
אין טעם לגעור וזה עלול ליצור השפעות שליליות (אי רצון להשתין בנוכחותך למשל).

למעלה