עיקור שהסתבך לנסיכה בת 7 חודשים

סילא1

New member
עיקור שהסתבך לנסיכה בת 7 חודשים

שלום לכולם, אני וחברה שלי אימצנו גורה מתוקה יפה חברותית ואדירה לפני כחצי שנה, ביום שלישי האחרון לקחנו אותה לעיקור, (לאחר שהבאתי אותה למרפאה שבוע קודם לטובת "בדיקות" אבל רק בדקו לה דופק וחום גוף) כשחזרנו לאחר כשעה אמרו לנו שהכלבה חוותה 3 דום לב, עברה 3 החייאות, ושהיא שרדה בנס....
אמרו שזה אולי בגלל שהייתה אלרגית לאחת התרופות (אני חושב שאולי מדובר במנת יתר של אחת התרופות)

בקיצור, נשארנו איתה כל הלילה במרפאה, כשהיא ישנה ומשתוללת לסירוגין.
הווטרינרית נשארה איתנו עם סייעת ומידי פעם נתנה לה ווליום, וגם זריקות הרדמה נוספות שתנוח מהצעקות והשתוללויות שלה....

בבוקר כשהמצב לא השתפר לקחנו אותה לביה"ח האוניברסיטאי בבית דגן, שם הרדימו והנשימו אותה.

למחרת היא הייתה אפאטית לחלוטין, לא מזיזה שום רגל או זנב ולא רואה.... אך גם רגועה ושלווה סוף סוף.

בחמישי היא הראה קצת שיפור, התחילה קצת ללקק גבינה, קצת להראות רגשות (לבכות) וטיפה הזיזה זנב וטיפה טיפה איזה רגל

בשישי הרגשו עוד קצת שיפור, היא אכלה ביתר מרץ (בניגוד לליקוקים חלושים שהיו בחמישי) אך כמובן ששאר הגוף דיי משותק (אנחנו צריכים להחזיק לה את הראש כדי שתוכל לאכול... הראש "נופל" לה כל הזמן וזז לצדדים, וגם את כל הגוף אנחנו מחזיקים בתנוחה נוחה לאכילה, אם אנחנו עוזבים, היא נופלת)

היום (שבת) היא קיבלה אותנו בהמון בכי ויבבות, אך לאחר זמן מה חזרה להיות אפאטית ולבהות בחלל וגם לא רצתה לאכול כלום.

אנחנו מאוד מאוד אוהבים אותה ונהיה מוכנים לטפל בה כמה שנוכל במידה והמצב ילך וישתפר, אנחנו לא רוצים להרדים אותה כפתרון קל, רק אם באמת באמת אין שום ברירה אחרת

נשמח לשמוע טיפים, רעיונות, או כל דבר שאולי יעזור לנו, אנחנו קצת אובדי עצות

תודה רבה

סילא1

New member
שנינו סטודנטים (בסוף התואר שגם עובדים)

אין לנו כסף להחזיק אותה חודש בבית דגן, בנוסף לזה שהיא סובלת שם כי היא בדכאון מהיבבות והאווירה הקשה של חדר טיפול נמרץ. הבאנו אותה היום לביקור בבית, היא חטפה התקף התרגשות מההגעה הביתה.... אנחנו לא רוצים להשאיר אותה להרקב בבית החולים....

בקיצור המצב מורכב ולא פשוט.... אם מישהו התנסה בשיקום כלב מפגיעה מוחית אשמח לשמוע את הסיפור שלו, אני מניח שאנחנו רוצים לדעת אם יש תקווה....

אני מאוד מבינה...

בכל זאת, הכלבה שלכם, על פי התאור, נמצאת במצב חירום,
בכל מקרה בית חולים הוא לא מקום להרקב בו, אלא מקום ריפוי,
גם אם היא בדכאון... מאוד יכול להיות שחלק מהדכאון
הוא כתוצאה מהמצב הגופני הירוד שלה...

מציעה לגשת שוב לבית חולים, או לוטרינר שאתם סומכים
עליו ויכול לייעץ ולקבל את מירב האנפורמציה על התהליך שדרוש
כדי לעזור לכלבה !

בהצלחה רבה !

מיההס

New member
הווטרינר שגרם לנזק

צריך לשאת בהוצאות של כל הטיפולים בבית דגן.
הכלבה חייבת טיפול . היא לא אשמה במה שקרה, הווטרינר אשם.

KallaGLP

New member
סיבוך במהלך ניתוח זה תמיד סיכון שלוקחים.

לא תמיד זה באשמת הווטרינר, לפעמים יש נסיבות שלא ניתנות לחיזוי. אלא אם כן אפשר להוכיח רשלנות מצד הווטרינר (משהו שעשה או לא עשה בניגוד למקובל ולסביר בפרוצדורה כזו שגרם בהסתברות גבוהה לסיבוך). אם הוא פעל כמו שכל וטרינר סביר היה פועל במקרה של פרוצדורה דומה, אין זו שאלה של אשמה. אם כל וטרינר יצטרך לשלם מכיסו בגלל כל טיפול שהסתבך או לא הצליח, המקצוע יפשוט את הרגל. גם אם הייתה רשלנות, אני מניחה שלא פשוט להוכיח זאת (אפשר, כמובן, לנסות).
מה שקרה עצוב ומצער מאוד. לדעתי אם מצבה של הכלבה לא טוב אין ברירה אלא לקחת אותה לבית החולים ולו רק כדי שרופא יבדוק אותה. אפשר להחליט בעצה עם הרופא האם אפשר לקחת אותה שוב הביתה ואיזה מצב מחייב הגעה לבית חולים. ברור שהמצב קשה, נפשית וכלכלית, אך לא נראה לי שיש ברירה אחרת.

למעלה