עזרה דחופה , זיהויי מחלה אצל רועה גרמני .

Or656

New member
עזרה דחופה , זיהויי מחלה אצל רועה גרמני .

חברים אני פונה אליכם בתקווה אחרונה , אחרי מספר ביקורים אצל מספר וטרינרים שונים, ללא מציאת פיתרון לבעיה .
אז ככה : ג'מבו הוא כלב מסוג רועה גרמני אשר נקנה מחוות גידול במשמר השבעה .
היום ג'מבו בן שבע שנים .
לפני כחצי שנה הבחנתי כי האף של ג'מבו מתחיל להתקלף .
פנינו לוטרינר וסיפרנו לו על הבעיה , הוא טען שזו תוצאה של מזג האוויר וסוג הכלי שממנו אוכל הכלב .
כמובן מהוחלף הכלי ובנוסף מרחנו לג'מבו משכה להרגעה , בסגנון וזלין .
עם הזמן ראינו כי אין שיפור במצב האף , החלטנו להזמין וטרינר אחר .
הגיע וטרינר נוסף לביתנו בדק את ג'מבו ואמר שלגמבו יש מחלה באפו כתוצאה מחפירות באדמה ודחיפת האף אל האדמה . הוא נתן לג'מבו טיפול אנטיביוטי , פעמיים ביום למשך שבועיים בצורת כדורים .
גם פה הטיפול לא עזר והמצב רק החמיר.
יום אחד כאשר חזרתי מהצבא ראיתי שג'מבו מתקשה לנשום מהאף והנשימות ממש כבדות , כאילו אפו סתום .
מייד צלצלתי לוטרינר נוסף , הנעתי את הרכב והגעתי אליו.
לאחר הבדיקה נאמר לנו כי ג'מבו מפריש חומר נוזלי מהאף שגורם לו ליובש ושצריך טיפול אנטיביוטי חזק ורציני, שילוב של אנטיביוטיקה "לסוסים: ומישכה אנטיביוטית לאף .
גם הפעם הטיפול לא עזר ומצב הכלב לא נעשה טוב יותר , הוא מלקק את האף בלי סוף , האף מתקלף ומתפורר שוב ושוב , ואנחנו לא יודעים מה לעשות .

נשמח לקבל עזרה והכוונה של אנשים שמכירים את הבעיה ונתקלו בה בעבר .

תודה אור .

עומר TT

New member
נשמע לי שהוא צריך לראות מומחה

לא יודע להגיד לך איזה מומחה, הייתי מנחש שלעור, אבל מה שמספר וטרינרים לא הצליחו לאבחן כשבדקו אותו, אני לא מאמין שניתן לאבחן דרך האינטרנט.
אני הייתי לוקח אותו לבית החולים בבית דגן, למרות שזה יקר מאד.

אם אנטיביוטיקה לא עזרה וההשערה היא שזה טפיל, אולי זה וירוס?

תברר אם יש דבר כזה הרפס לכלבים, נראה כמו הרפס משום מה...

marx04

New member
ממליץ לפנות לבית החולים לחיות בשדמה או לסניף שלהם בגדרה

שלום לך,
ממליץ לפנות לבית החולים לחיות בשדמה או לסניף שלהם בגדרה.
ד"ר דרור צפריר וד"ר רון רם הם וטרינרים מעולים, מנוסים ומקצועיים מאד.

בברכה,

אורי.

אבחון

אור שלום
הבעיה הנראת בתמונה יכולה להיות קשורה למספר מחלות, חלקן זיהומיות, וחלקן אוטואימוניות.
יש צורך לבצע אבחון מסודר, כולל בדיקה, לקיחת ביופסיה ואולי אף בדיקת תרבית ורגישות.
ממליץ לגשת לאחד מבתי החולים (בית דגן, הכפר הירוק או בית ברל) או ישירות למומחה לבעיות עור (ד"ר גילה צור, ד"ר אילן סקורינסקי, ד"ר ליאורה ולדמן).
במידה ואכן מדובר במחלה אוטואימונית (מחלה בה מערכת החיסון תוקפת את הגוף עצמו) - הטיפול הוא כלל לא אנטיביוטי!

למעלה