כלבים מגזעים מסוכנים

כלבים מגזעים מסוכנים

יש לי כלבה קטנה ומתוקה. אתמול טיילנו על מדרכה צרה יחסית ואת דרכנו חסמה אמסטפית. מייד ירדנו לכביש והרמתי את כלבתי על הידיים. שאלתי את הבעלים מדוע לכלבת האמסטף שלו אין מחסום, כנדרש בחוק ולא קיבלתי תשובה עניינית. מה עושים? יש לציין, כי בעבר כלבתי ואחד מילדי שטייל איתה, הותקפו על ידי כלב פיט בול שגם היה ללא זמם כנדרש בחוק. לא קרה להם כלום פשוט בזכות זה שרצו יותר מהר...

עומר TT

New member
אפשר להגיש תלונה במשטרה

הסיכוי שיעשו עם זה משהו כל עוד לא ננשך בןאדם הוא אפסי.
אגב, הסיכוי שהילד שלך רץ יותר מהר מפיטבול הוא גם אפסי.

אי אכיפה

מה שבעצם אתה אומר זה שבמידה ואין נשיכה מי שמסתובב עם כלב מסוכן ללא זמם ועם רצועה לא נענש גם אם מגישים תלונה?
אגב, הפיט בול גם היה קשור ופשוט לקח לבעלים זמן מה להשתלט עליו. זריזותם של בני והכלבונת עזרה להם להמלט בינתיים...ברור שאם הבעלים לא היה באזור לא היה להם סיכוי לאורך זמן...בני היה אז בן 9. לא ידע בכלל מה זה פיט בול ושצריך לפנות להם את המדרכה כי הם תוקפים. הכלבה שלי עם אנרגיות טובות גם כלפי זכרים וגם כלפי נקבות וזו היתה פעם ראשונה שנקלעה לכזה מצב. למדנו לקח שצריך מאוד לשמור עליה!
&nbsp

אפשר להעביר את כל הפרטים הרלוונטים

לפיקוח הכלבים באזור מגוריך.
הם כבר יארבו לו.

עומר TT

New member
היתה לי בשכונה אחת שהחזיקה רוטווילרית

היתה מסתובבת איתה ללא זמם וחלק מהזמן גם בלי רצועה. הכלבה היתה תוקפנית כלפי נקבות אחרות וכבר יצא לי לבעוט בה כדי להרחיק אותה מהכלבה שלי לפני שהיא מצליחה לתפוס אותה. האכיפה בנושא היא אפס גמור.

בינתיים

אין לי ממש פרטים. חשבתי בדיעבד שהייתי צריכה לפחות לצלם את הבעלים והאמסטפית. הדבר היחיד שעשיתי בזמן אמת זה להרים את כלבתי על הידיים ולקפוץ לכביש...
תודה עומר ואל דסרטו רוסו על המענה!

האם האמסטפית באמת מסוכנת ?

או שהיא רק מגזע מסוכן ?
האם היא חסמה את דרככם,
או פשוט הלכה שם ?

ANZ1

New member
זה בעיה לפורום אחר

בעיית "הכלבים המסוכנים" זה נושא שנראה אותו הדבר בכל העולם.
אין תשובה או פתרון חד משמעי.
בניו זינלד החוקים דומים לישראל, מדי פעם יש סיפור של כלב שתקף מישהו, בהרבה מהמקרים זה בבית שלו או בחצר שלו והנתקף הוא קרוב משפחה,
ואז הנושא מגיע לדיון ציבורי, חלק מהאנשים אומר שצריך לאסור כלבים כאלו,
חלק אחר, אלו האוהבים אותם אומר שהבעיה היא לא בכלבים אלא בבעלים שלהם והמצב ממשי כרגיל.

ההבדל בן ישראל לשאר העולם, אם אני אתקשר למשטרה או לעיריה בניו זילנד תוך זמן קצר תגיע ניידת ותטפל בבעיה,
זה לא שמשטרת ישראל לא מטפלת בבעית הכלבים,
משטרת ישראל לא מטפלת בשום מקרה אזרחי שהוא לא פלילי חמור,
גם אם תתקשר ותדווח שגנבו לך את הרכב, אף אחד לא יבוא,
גם אם תתקשר שפרצו לך הביתה אף אחד לא יבוא,
או שהשכן עשה לך נזק לחצר.
רק במקרים שהם ביטחונים או סכנת חיים.
בישראל אין משטרה אזרחית
ולכן זה נושא לפורום אחר, לא לפורום כלבים.
משום מה ישראלים התרגלו למצב המוזר הזה, כמו שהם התרגלו לחיות עם מלחמה פעם בשנתיים, טילים על הבית ושהילד שלך ילך בגיל 18 לההרג בצבא,
או שרכב עולה כמו בית בניו זילנד.
אנשים מתרגלים למצבים מוזרים.

תשובות

מנסה ומתנסה יקרה, כפי שכתבתי האמסטפית ( ובעליה) אכן חסמו את המדרכה. לכן קפצתי באינסטינקט עם הכלבה על הידיים לכביש.
איני יודעת בוודאות אם היא מסוכנת, אך שפת הגוף שלה נראתה מאיימת כלפי כלבתי.
דווקא אלי לא התייחסה.
בוודאי שלא התחשק לי לנסות ולהתנסות. כאמור, כלבתי קטנה, ולא היה לה סיכוי מולה...
אנצי, מסכימה עם דבריך במלואם.
&nbsp

trainer111

New member
לא כל כלב שנראה אמסטף רשום כאמסטף

כלב הרשום ככלב מעורב, ללא איזכור המילה אמסטף, לא חייב בזמם, על פי חוק.
&nbsp

עומר TT

New member
כלב המעורב בגזע מסוכן נכלל בחוק הכלבים המסוכנים

וזה כתוב בו במפורש.
נכון שהוטרינרים נוהגים לכתוב רק 'מעורב' ברשיון וכך הרשויות לא יודעות שהוא מסוכן והבעלים מתחמק מעמידה בדרישות החוק, אבל ברגע שהכלב נושך למשל ואז מתגלה שהוא מגזע מסוכן הבעלים יקבל בראש על זה שהוא עבר על החוק.

למעלה