לאונברגר - נולד הלאונברג "הצבר" הראשון בישראל

nurity007

New member
לאונברגר - נולד הלאונברג "הצבר" הראשון בישראל

המלטה ראשונה של גזע הלאונברג בישראל !!
!! נולד הלאונברגר "צבר" הראשון בישראל

ב 30.03.16 נולדו 8 גורוני לאונברגר "צברים" בישראל.
אמא אלופת על ישראלית, ואבא אלוף בינלאומי מבלגיה.
הלאונברגר הם כלבים נוחים, רגועים, נבונים מאוד, נאמנים ובעלי מזג יציב. הם מסתדרים היטב עם חיות בית וילדים. חיים נהדר בדירה או בבית עם חצר.
תמונות נוספות של הגורונים החמודים ניתן לראות בדף הפייס: "לאונברגר בגליל"
[URL='http://www.facebook.com/leonbergerhagali']www.facebook.com/leonbergerhagali[/URL]l

ANZ1

New member
לא הכרתי את הגזע, קראתי בויקיפדיה

Leonbergers in UK and USA/Canada surveys had a median lifespan of about 7 years

למה שמישהו יבחר כלב שאורך חייו הוא 7 שנים, וזה הגיל החציוני, זאת אומרת שחצי מהכלבים האלו חיים פחות מ7 שנים ,ולא מדובר על מוות לא טבעי.

כשרוב הכלבים האחרים חיים יופי עד גיל 12 ויותר.

nurity007

New member
לאונברגר

תוחלת החיים של הלאונברגר הוא בין 8-13 שנה, כמו אבותיו, הסאן ברנארד וניופאונלאנד, וכמו רוב תוחלת חייהם של הכלבים הגדולים.
הלאונברגר הוא כלב משפחה נאמן, נבון אשר נהדר עם חיות אחרות וילדים. "האריה עם לב הזהב" מגן עליך ועוטף אותך ובני ביתך באהבה.
לאונברגר- גזע מיוחד!!! אי אפשר שלא להתאהב בו.
אשמח לענות על ולתת מנסיוני על הגזע המושלם הזה. בשמחה.

ANZ1

New member
האריה עם לב הזהב

נשמע מתכון בטוח לבעיות, מה שזה אומר זה שהוא מאד אוהב את הבעלים והמשפחה שלו ולכן יגן עליהם, גם אם זה אומר שהוא יגן מהסבתא, שליח הפיצה או המנקה, וכשמדובר על כלב ענק זה מאד מסוכן.
גם כתוב בפירוש שלא כדאי להפגיש אותו עם זכרים אחרים.
לפי גוגל ומאמרים, 45 אחוז מהגזע מסיימים את חייהם מסרטן, 11 אחוז מבעיות לב ועוד 8.5 אחוז מבעיות אחרות.
אז כל השאר ששרדו את הבעיות האלו יחיו 8-13 שנים.
שזה בדיוק מתאים לנתונים של הכלבים שגדלו בבריטניה, ארצות הברית וקנדה,
חצי מתו לפני גיל 7, והבריאים חיו יותר.
לי זה נשמע מאד בעיתי אבל אני מקווה שאתם נהנים איתו, ובעיקר שומרים עליו ועל הסבתא.

KallaGLP

New member
מצטערת, אך לדעתי מיותר.

קודם יש לפתור את הבעיות של הכלבים הקיימים.
ובאמת, כלב שתוחלת החיים הממוצעת שלו היא 7 שנים? בשביל מה זה טוב?
הגורים חמודים והכל, אך לא יותר חמודים מאלפי הגורים המעורבים והגזעיים שכבר היו שם קודם ושחלקם יגמרו ללא בית.
נכון שזה חוקי, ולכן זכותך לפרסם את ההודעה הזו, אך בעיניי עדיין מיותר לחלוטין.

marx04

New member
תתחדשו!

שלום נוריתי וברוכה הבאה לפורום,

לא הכרתי את גזע הלאונברג, ואני מודה לך שחידשת לי והעלית תמונות מקסימות לפורום.
הגורים נראים מקסימים, ואני מאחל לכם הנאה רבה מהם.
אשמח אם תעדכני אותנו בהמשך בהתפתחות שלהם ותעלי תמונות נוספות.

הערה למגיבים:
לפי מה שהוטרינר שלי אמר לי, תוחלת החיים של גזעים גדולים מאד היא בסביבות ה-10 שנים.
כך למשל, נמש שלי נמצאת לקראת סוף חייה, משום שהיא בת 10 שנים והיא כלבה גדולה (לא רק בגלל המשקל שלה, שאינו גדול במיוחד, אלא בגלל מאפיינים נוספים שקיימים בה שמאפיינים כלבים גדולים). אני כמובן אשמח שהיא תאריך ימים, כי היא כלבה מדהימה, אבל אני ריאלי, ומנצל כל רגע שיש לי איתה.
מבחינתי תוחלת החיים הצפויה של גזע זה או אחר אינה שיקול משמעותי בבחירת הכלב. באופן אישי אני אוהב כלבים גדולים (מינימום 30-35 ק"ג), ולא אכפת לי אם משמעות הדבר שכלב כזה לא יחיה אצלי יותר מ-10-12 שנה.
כך למשל, בכל רגע נתון הייתי שמח אם היה לי קאנה קורסו, אבל אני פשוט לא מוכן לשלם כסף עבור כלב כשאפשר לאמץ כלבים נהדרים בחינם (גם אם הם לא גזעיים).
אני מבקש להזכיר שהפורום הזה הוא פורום לכולם - גם לבעלי כלבים גזעיים וגם לבעלי כלבים לא גזעיים, וגם למגדלי כלבים גזעיים.
ההגבלה היחידה היא שאסור לפרסם בפורום כלבים למכירה.

בברכה,

אורי.

ANZ1

New member
הערה להערה

קודם כל, אין לי שום דבר נגד הגזע המסוים, לא שמעתי עליו עד אתמול
אבל מה שכתבת או אמר לך הוטרינר, זה לא נכון,
הגזע הזה לא חי כמו כלבים גדולים או ענקים אחרים, אלא 2-4 שנים פחות,
לאונברגר - 6.98 שנים, ניו פלאונדר - 9.38 שנים
הנתונים הם ממחקר אמפירי, נתונים של מועדוני כלבים - כלבים רשומים, של בתי חולים לכלבים.
נכון, הנתונים הם לא 100 אחוז מדויקים, כי כמות הכלבים (במקרה של הגזע הזה מדובר על 125 פריטים רשומים) זה לא מחקר סטטיסטי מלא של אלפי נבדקים.
אתה כותב שלא אכפת לך אם הכלב שלך יחיה יותר מ10 או 12 שנים,
אבל מה תגיד אם הנתונים של כלב מסוים שאתה רוצה לקחת שמעל 50 אחוז מהכלבים האלו מת לפני גיל 7 מסרטן או התקף לב ? זה אומר אגב שהם היו חולים כבר שנה שנתיים קודם.
תסתכל לבד על הטבלאות

http://users.pullman.com/lostriver/breeddata.htm

KallaGLP

New member
יש הבדל עקרוני וגדול בין לקחת כלב ענק שכבר קיים

לבין לתרום להפצת הגזע ולגידול במספר הכלבים בגזע. אני גם אוהבת כלבים גדולים ואף ענקיים, והכלב שאימצתי הוא כלב ששוקל כ-60 קילו, אבל ההבדל הוא שלקחתי כלב חסר בית ולא עסקתי בהרבעה או בעידוד יצירת כלבים נוספים מהסוג הזה.
אגב, בפירוש כתבתי שהמעשה וההודעה עצמה לגיטימיים, אך זה גם לגיטימי להביע דעה אישית באופן מנומס ומכובד ועל פי כללי הפורום, בדיוק כמו שזה לגיטימי לא לעקר או לסרס, אך גם להביע דעה בעד או נגד.

למעלה