השארת כלב לבד בבית

Lolilol1

New member
השארת כלב לבד בבית

שלום לכולם!
אימצתי כלבה מסוג פיקינז מעורב, בת 7 חודשים, לפני כחודש וחצי. אני עובדת כל יום, יוצאת מהבית ב7 וחוזרת באיזור 5, ונורא נורא קשה לי להשאיר אותה לבד בבית!
כשאני יוצאת רוב הפעמים היא מייללת, לא משהו היסטרי, ושאני חוזרת הבית במצב תקין- היא לא הורסת שום דבר ולא עושה בלאגן.
האם זה תקין להשאיר כלב לפרק זמן כזה לבד בבית? אני כל היום חושבת עליה וכואב לי הלב...
אשמח לתשובות, תודה

sivi1964

New member
ארוך מידי...

היא כלבה מאד צעירה,ומעבר לנושא ההתאפקות לצרכים(10 שעות זה הרבה מידי שעות),יש גם צורך לפרוק אנרגיה ולצאת החוצה.
אני מציעה לך לחשוב על דווגווקר.
אדם אחראי ומקצועי שזאת עבודתו.
הוא יגיע באמצע הרצף להוציא אותה לטיול צרכים,אוויר,וקצת חברה...
לא רואה אופציה אחרת-זה ממש מאסט.

שירן ל11

New member
זה זמן ארוך מדי, גם לכלבה בוגרת

ממליצה גם על דוגווקר. עוד אופציה זה לשלם לתיכוניסט/ית אחראי/ת (ממשפחה עם כלב) שיוציאו את הקטנה לטיול- לפעמים זו אופציה זולה יותר, אבל הטיול גם יהיה קצר יותר בהתאם.

ayely33

New member
בדיוק באתי לכתוב משהו דומה

כל כך מבינה אותך, אצלנו זה ממש חדש הכלב שבוע וקצת אצלנו, ישאר מ 7:30 עד בערך 14:30 לבד (יש ימים שמצליחים להגיע קודם) פינצ'ר מעורב בן שנה..
בהתחלה השארנו לזמנים קצרים בבית- והיום כמעט 6 שעות לבד, באיזור הסלון והמטבח (שהם יחידה אחת) לשאר יש אפשרות לסגור דלתות שלא יכנס.
כשחזרתי האיזור היה הפוך (לא הרוס) נראה שחיפש לצאת, עשה קקי באמצע הסלון ופיפי ליד הדלת. מידי פעם גם היו נביחות הבנתי מהשכנים.
כשנכנסתי הביתה מעבר לקפיצות השמחה ,השמיעה קול של בכי- ממש ממש התרגש או משהו כזה- לא יודעת. לקח כמה דקות להרגיע ומאז הולך אחרי לכל מקום...
מחר שוב אמור להשאר בבוקר לבד. השארנו לו משחקים וגם מין צעצוע שאפשר לשים בו חתיכות אוכל (שמתי חתיכות שלנקניקייה ששיחק בזה בזמן שיצאנו)- האם הוא יתרגל או כך זה יהיה תמיד וכדאי שאנחנו נתרגל
? ממש קשה לי להשאיר אותו- אבל אין דרך אחרת, אנחנו עובדים והילדים במסגרות.

לכלב בוגר (מעל שנה זה נחשב בוגר)

מספיק לגמרי שלוש הוצאות לצרכים ביום. מ7:30 בבוקר עד 2:30 בצהרים זה נשמע בסדר גמור.
תוציאי אותו לטיול סביר בבוקר (אם אפשר לשלב קצת ריצה חופשית לעייף אותו, זה נהדר). תשאירי לו קונג מלא והוא אמור להיות בסדר גמור עד שתחזרו.

לגיל 7 חודשים זה פרק זמן ארוך מידי

אם אין אפשרות לסידור עם דוגווקר, אז סדרי לה פינת צרכים בבית כי היא לא יכולה להחזיק את עצמה כל כך הרבה שעות.

danielnir1983

New member
זה טוב אמנם שהכלב יהיה עצמאי ולא ילחץ להיות לבד אבל

אבל זה אכן הרבה יותר מידי זמן אפילו לבוגר...
תמצאי לו סידור לדוג ווקר ואם לא אז למצוא דרך שיהיה לו איך להעביר את הזמן בכיף ולשחק גם כשאת לא נמצאית וכמובן שהוא תמיד יצטרך "שירותים" בבית לכל כך הרבה שעות...
יש אגב בחנויות בחול כמו מכונה כזו שמשחררת קונג עם אוכל שאת מכינה מראש כל כמה שעות... זה יכול לפחות לעזור לשיעמום שלה.

דניאל דוגולוג -אילוף כלבים
[URL='http://www.facebook.com/danieldogolog']www.facebook.com/danieldogolog[/URL]

ori 6

New member
איזה קטע, בדיוק נכנסתי לראשונה לפורום לכתוב

את אותה ההודעה.
אין לי עדיין כלב, אבל אני מאוד מאוד מאוד רוצה.
הבעיה היא שאני עובד שעות ארוכות, ויש פעם בשבוע שאשתי לא ישנה בבית.
בנוסף, גם בימים שאנחנו כן בבית, יכול להיות לא מעט בלת"מים.
מה העלות הממוצעת של דוג ווקר?

KallaGLP

New member
היא עדיין גורה. כפי שציינו פה, אתה צריך לשכור מישהו

שיוציא אותה באמצע היום. כשתגיע לבגרות אפשר לעשות הערכה מחודשת של המצב. יש כלבים רבים שגם בגיל בוגר זה יותר מדי להם, ויש כאלה שאין להם בעיה להישאר לבד ולהתאפק. אני מכירה כלבה שממש לא מוכנה לצאת יותר מפעמיים ביום לצרכים (הבעלים מוכנים, היא לא) והיא מאוד רגועה כשהיא בבית, לבד או איתם. אם הכלבה שלך תהיה כזו, אולי תוכל להישאר לבד 10 שעות. אבל בשלב הנוכחי זה בכל מקרה לא מתאים.

למעלה