משחת שיניים רגילה עם מברשת או ספרה? מה יותר אפקטיבי לכלב???

DAHUJI

New member
ממש לא רגילה... משחת שיניים לכלבים!

במשחות שיניים של בני אדם יש ריכוז גבוה מאוד של יון פלואוריד שבבליעה בצורה קבועה ולאורך זמן יכול להזיק ולגרום להרעלה.
אך ורק משחת שיניים ייעודית לכלבים, שבולעים אותה ושאינה מכילה פלואוריד.
להתחיל עם משחה על האצבע. להרגיל את הכלב לתהליך ולטעם.
לרכוש משחת שיניים ייעודים לכלבים, שטעימה לכלב, בדר"כ בטעם בקר ולא מנטה.
אחרי האצבע, להמשיך את הפעולה עם פד גזה מלופף על האצבע.
אחרי פד הגזה להתחיל עם אצבעון סיליקון עדין כמו של תינוקות.
אחרי האצבעון, אפשר לעבור למברשת שיניים ייעודית או שלא לכלבים.

"רגילה"כוונתי היתה:רק למשחת שיניים של כלבים ולא של בני האדם.

ואני מצחצחת לו בסודה לשתייה, עם מברשת שיניים לכלבים.
כוונתי היתה למשחת השיניים: "אורוזים" שפורפרת רגילה, או ספרה .
מה עדיף ???

DAHUJI

New member
אם משחת שיניים ייעודית לכלבים - אז מצויין

קודם כל, אני ממש לא בטוח לגבי הפרקטיקה של צחצוח שיניים לכלב עם סודה לשתיה... עד כמה זה בריא לו לבלוע סודה לשתיה במהלך הצחצוח. עד כמה זה עוזר למה שחושבים שזה אמור לעזור (מניעת עששת)או עד כמה זה מועיל לשיניים.
לא שולל שימוש בסודה לשתיה ומצד שני לא מכיר מידע בנושא שאומר שצחצוח עם סודה לשתיה אכן עוזר כנגד עששת.
אם תשאלי אותי זה מיותר לגמרי. בטח לכלב.

משחות השיניים הייעודיות לכלבים מכילות אנזימים שונים והן ללא פלואור (כי לא מומלץ לבלוע כמות פלואור כזו גדולה כמו שיש במשחות השיניים מלכתחילה)...
עיקר הפעולה בצחצוח לכלב (ולבני אדם) הוא פחות במשחת השיניים ובעיקר בעצם פעולת הצחצוח המכנית של שפשוף השן והסרת רובד החיידקים.
זה מה שבאמת מסיר את החיידקים, זה מה שבאמת עוזר, וזה מה שמוריד את הסיכוי לעששת... פחות משנה לצורךל העניין משחת השיניים הספציפית שתורמת בהכללה אולי 10% לכל האפקט (סתם דוגמא מספרית שרירותית).

מכאן מבינים 2 דברים:
1. כל משחת שיניים תהיה מספיק טובה אם כאמור היא ללא פלואור.
ההשפעה של משחת השיניים לא זניחה ואני לא מבטל אותה, אך אני חושב שלא צריך להפריז בחשיבותה.
אורוזיים תהיה טובה וגם כל משחת שיניים אחרת ללא פלואוריד. כתלות בהרכב האנזימים שהיא מכילה ובפעולות שמצהירים לגביהם שהם עושים היא תעשה את העבודה.
עדיף משחת שיניים סמיכה וצמיגית ש"נצמדת" כדי להגביר את האפקט של הניקוי/פירוק האנזימטי.
2. הצחצוח המכני הוא עיקר הפעולה והוא הכי חשוב. וכמובן גם משך זמן הצחצוח, שלא יהיה קצר מדי.

לגבי בני אדם - הכי אני אוהב את אלו שרוכשים משחות שיניים יקרות וממותגות שנחשבות ל"טובות", במחיר של 15 ש"ח ויותר לשפורפרת, אבל מצחצחים פעם ביום (בעיקר בבוקר)

ולכן אישית אני רוכש לעצמי את משחת השיניים הכי פשוטה, תוצרת הארץ (תומך בתעשיה מקומית) ומתרכז בעיקר - צחצוח נכון, למשך זמן ארוך מספיק, שטיפה במי פה וביקור סדיר אצל רופא השיניים.

למעלה