לידיעתכם - אקאנה

פלכור

New member
לידיעתכם - אקאנה

שבוע שעבר קניתי שק חדש של אקאנה. לפני מס' ימים החלה הכלבה לשלשל וכאשר נראה היה שזה מסתדר זה היה מתחיל שוב. מהתייעצות עם הוטרינר המליצו לי על אוכל רפואי לשבוע. כשהתקשרתי להזמין התברר לי שכנראה אני לא היחידה וככל הנראה היה משהו עם האקאנה (פגם ייצור כנראה) והרבה בעלי כלבים התלוננו על שלשולים.
מן הסתם החליפו לי את השק.
תהיו עירניים כך שאם זה קורה גם לכם יש מצב שזה בגלל האוכל.

פלכור

New member
אינפורמציה

נקנה בגג לחיות לפני משהו כמו 10 ימים ובקושי היה בשימוש (הוחזר אחרי פחות משבוע). אין לי תאריך תפוגה כי השק כבר לא אצלי. רק מציינת להיות עירניים במידה ויש שלשולים שזו עשויה להיות הסיבה.

nikita5s1

New member
תוכל לציין איזה שק בדיוק? כי אצלי התחילו השבוע את הדיאט

הכלבה שלי אוכלת אקאנה.

והכל בסדר בדרך כלל. לא בטוח שהשלשולים בגלל אקאנה. יש חשד אבל זה לא עובדתי.

פלכור

New member
גם אצלנו הכל היה בסדר

עד שהיה לא בסדר. הם אמרו זה גורם אצל חלק מהכלבים לשלשולים. זה לא אומר שצריך ללכת ולזרוק רק אם יש שלשולים לנסות להחליף כי זה יכול להיות מזה

שיר בים

New member
מנצלש"ת - אקאנה או טייסטס אוף דה ווילד?

בקרוב הכלבה שלי תגיע הביתה, ואני רוצה להעביר אותה למזון פרימיום (עד עכשיו היא ניזונה ממזון יבש בסיסי מהעמותה) - שמעתי ששני המזונות הללו נחשבים מעולים - אז מה אתם אומרים? מה עדיף יותר?

אני הייתי מעדיף את אקאנה.

אם יש לך תקציב רחב מאוד אז אוריג"ן עדיף על שניהם.
נחשב לדעת רבים למזון הטוב ביותר שיש לכלבים וחתולים בלי מתחרים.
הייתי מאוד רוצה שהכלבה שלי תוכל אוריג"ן אבל גם אם אני אתאמץ מאוד
לא אוכל לעמוד בתקציב הגבוה ( מעל 400 שקל שק ).
בכל מקרה חשוב למצוא את המזון הטוב ביותר שאת יכולה כי אוכל זה החיים.
כשאוכלים טוב חיים טוב.

שיר בים

New member
התקציב זה עד 250 שקלים לחודש

מדובר בכלבה בוגרת מזן גדול, שוקלת כרגע סביב ה 20 ק"ג. אני לא יודעת לחשב את העלויות החודשיות בהקשר לגודל השק. אם מישהו יודע כיצד לחשב, ויכול להסביר לי - אשמח! ואז אולי האוריג'ין יכול להיות רלוונטי...
(אני חסרת ניסיון, וכרגע מקבלת את האינפורמציה בעיקר מד"ר גוגל)

yh13

New member
טייסט

הטייסט אוף דה ווילד מעולה..אני מאכילה בו את אחד מהכלבים שלי כבר הרבה זמן אבל הוא עולה בסביבות 300 ש"ח.. את צריכה פשוט לראות מה כמות ההאכלה המומלצת ליום ולפי זה לחשב לכמה זמן השק יחזיק לך

שירן ל11

New member
אפשר להשיג טייסט בפחות מ-300 אם מתמקחים

ולמי שלא יודע להתמקח, השתמשתי לאחרונה בשירות
https://www.b4upay.com/
אני ממש מרוצה. קניתי את שק האוכל הרגיל של הכלב שלי ב-40 ש''ח הנחה דרכם והשק הגיע באותו יום. קניה מאד משתלמת.
הסתייגויות- הכל עבר בסדר גמור ואני מרוצה, אבל אני לא יודעת איך הם מטפלים בתקלות ותלונות. השק הגיע בלי כל הפינוקים והחטיפים שבד''כ מקבלים בקניה רגילה.

DAHUJI

New member
תודה על הקישור לאתר
אפליקציה מעניינת! אנסה אותה.

אגב, מה אם בתור ישראלי קלאסי אני מוצא את שק המזון ב- 269 ש"ח ובכוונה מקליד בתיבה מחיר נמוך ממילא? נניח 259 ש"ח...
בכל זאת אקבל את המחיר היותר נמוך מהנמוך?...

תוכלי לשתף מה קנית, איזה מזון, מה היה המחיר הכי זול שמצאת לו ובכמה לבסוף השגת אותו כדי שנדע בערך מחירים ואם זה באמת שווה?

תודה

שיר בים

New member
התקציב שלי הוא חודשי לא לשק...

הטייסט, אם הצלחתי לחשב נכון לגודל של הכלבה, עולה בסביבות 190 שקלים לחודש...כי הוא מספיק ל 54 יום...
הוא לגמרי בתקציב!

הכלב שלי,גם אוכל אקנה והכל בסדר, ברוך השם

שאלה אחרת, יש לי שק חדש של אקנה- משקל: 7.8 ק"ג שהתוקף שלו פג, בעוד כחודשיים.
השאלה שלי היא: האם אפשר עדיין, להמשיך ולתת לכלב, את המזון, גם אחרי שפג התוקף?
ובמידה וכן, כמה זמן עוד אחרי, שפג התוקף, ניתן לתת לכלב ???

בתודה מראש,
אורלי

DAHUJI

New member
תוקף הוא רק המלצה...

במזון יבש התוקף נועד לשמור על הטריות. בעיקר מפני חמצון היות וחיידקים כמעט ולא גדלים על מזון יבש.
מה שכן, עובשים ופטריות כן.
אם שק המזון חדש - תחליפי אותו בחנות.
אם הוא פתוח, אני לא חושב שיש בעיה לסיים אותו, אלא אם נתקלת בבעיה כזו. אפשר להריח את המזון, אפילו לטעום.
חודשיים פג תוקף זה לא רציני. אני בטוח שיצרני המזון לוקחים בחשבון קלקול החל מכמה חודשים אחרי פג התוקף ולוקחים מרווח ביטחון (ששוב, הוא רק המלצה מושכלת וכמעט אף פעם לא קביעה מדעית).

למעלה