לגבי תספורת

לגבי תספורת

מישהו יודע האם אפשר לספר כלב עם מכונת תספורת של בני אדם?
או שאני חייבת מכונת תספורת לכלבים?
בדרך כלל מספרת את סופי פעם בשנה אך שאלתי את עצמי הפעם האם אני יכולה לעשות את זה בעצמי במקום לשלם כ-200 ש"ח במספרת כלבים.

תודה ממני ומסופי

לא. במיוחד לא כלב בינוני\גדול.

אם את רוכשת מכונה לתספורת לכלב תוודאי שבסט יש גם מגביהים בגדלים שונים
שמשאירים פרווה בגדלים שונים. לא לספר צמוד לעור.

אני משתמש בmoser שנחשבת טובה

אבל עשיתי טעות של מתחילים וקניתי ללא מגביהים. כפי שכתבתי, תדאגי שבסט יהיו מגביהים ובכל מקרה כדאי לברר על פירמות נוספות.

עוד הערה חשובה, צריך להיזהר במיוחד עם כלב מבוגר כי אם מספרים קצר מדי לפעמים הפרווה לא צומחת באופן מלא ונותרות קרחות.

לא אספר אותה קצר מאוד

אצל הספרית תמיד ביקשתי שתשאיר אורך של כחצי ס"מ.

אני לא מבינה הרבה במכונות תספורת בכלל ואני מנסה להבין את ההבדל בין מכונות תספורת של בני אדם לאלה של כלבים. אם אני לא טועה גם במכונות של בני אדם יש מגבהים שונים נכון? מה ההבדל בעצם?

anaor

New member
מכונות של בני אדם מתחממות מהר יותר

ועלולות לגרום לכוויות

DAHUJI

New member
מכונות תספורות של בני אדם מותאמות לשערות של בני אדם.

ומכונות תספורות של בעלי חיים מותאמות לשערות של בעלי חיים שנחשבות כשערות קשות וצפופות יותר לתספורת.
מניח שמכונות תספורת לבעלי חיים הן יותר עמידות (מכילות יותר שיניים ללהבי החיתוך) ומתחממות פחות.
פה ופה יש ביקורות נחמדות על מכונות תספורת לכלבים.
אני חושב שמכונת תספורת ראויה מחברה מוכרת וטובה כמו Wahl או Oster תעשה את העבודה.
הנה שורת החיפוש ב- ZAP, אבל לדעתי שווה לחפש בחנויות הפיזיות עצמן, לשאול, להתעניין ולבקש הנחות על מזומן וכו'.
פה יש אתר נחמד שמגדיר את עצמו הבית של מספרי הכלבים בישראל. שווה לעשות סיבוב.
שווה להשקיע את ה- 300-500 ש"ח למכונה טובה (מחיר של 2 תספורות), כדי להיות מסוגל לספר בעצמך כאוות נפשך. כמובן עם מגביהים וכל הציוד הנלווה (ואז הן מגיעות בערכה, KIT) וללמוד לספר לבד אולי בעזרת קליפים ביו-טיוב וכמובן תוך הקניית חוויה חיובית, עם חטיפים ובנעימות.

בהצלחה

giri

New member
מנסיון בסוסים

מכונות תספורת לבעלי חיים הן הרבה יותר חזקות ומיועדות לספר יותר.
פרווה היא צפופה יותר מהשיער שלנו בדרך כלל, ולעתים קרובות מעט נקיה פחות כשמספרים ביחס לשיער אנושי (במספרה חופפים בין השאר כדי למזער שחיקת להבים).
עשינו בזמנו חשבון משועשע לגבי הסוס שלי. אחרי תספורת וחצי, הלהב דרש השחזה. חלק מהעניין הוא נקיון - אמנם רחצתי אותו לפני התספורת, ושימנתי וכו' - אבל בכ"ז הוא לא היה סטרילי, זו בסופו של דבר בהמה
ניסינו לחשב, אם הפרווה שלו והשיער של בעלי הם באותה צפיפות (והם לא, הפרווה משמעותית צפופה יותר, ואין לי איך למדוד את היחס) - כמה תספורות של בעלי במכונה הביתית זה היה שווה. לא הגענו למספר מוצלח במיוחד, אבל שנינו הסכמנו שיותר ממאה (מבחינת שטח גוף בלבד). מאחר ואני מספרת את בעלי בערך פעם בחודש וחצי, זה שמונה תספורות בשנה. זה אומר שבתספורת בודדת של צ'ואי, הורדתי משהו כמו עשרים שנה של תספורות לעופר. בקנה המידה הזה, ובהתחשב שכבר הרגנו מכונת תספורת אחת אחרי בערך עשור של שימוש, אני בהחלט מבינה למה מכונות לבע"ח צריכות להיות יותר heavy duty.
&nbsp
ועוד אנקדוטה: אמא של אחת הנערות בחווה שלי היא ספרית. היא הביאה לחווה מכונה מקצועית שהיתה לה אפשרות לרכוש בהנחת קבלן. לנערה הזו היתה סוסה קטנה משמעותית מצ'ואי, כמעט פונית. אחרי חצי צוואר המכונה התפגרה (חדשה מהניילונים).
המסקנה הלא מחקרית היתה שבאמת לספר סוסים דורש יותר מהמכונות.
ואני מעריכה שכלבים לא פחות, ואפילו יותר; כי אצל הסוסים אנחנו מספרים ישר בלי להתחכם, פרווה קצרה ורכה (פרוות חורף).

למעלה