שאלה על אוכל מומלץ לכלב

אורית256

New member
שאלה על אוכל מומלץ לכלב

שלום,
אימצנו כלבה וקיבלנו יחד איתה שקית מזון יבש לכלבים. שמתי לב שהאוכל הזה לא מושך אותה אבל היא רוצה לאכול את האוכל שלנו, בעיקר אם הוא סוג של חלבון מן החי.

שמעתי פעם שהמזון היבש לכלבים לא הכי בריא בשבילם כי הוא מכיל גם דגנים וכלבים לא אמורים לאכול דגנים. האם זה נכון?
ובאופן כללי איזה מזון מומלץ לקנות לכלב כדי שיהיה גם מזין וגם טעים? האם מזון לכלבים שמגיע בשימורים מומלץ?
אשמח לשמוע עצות והמלצות, תודה מראש

KallaGLP

New member
אכן יש מחלוקת הנושא ויש הטוענים שעדיף להאכיל כלב במזון טרי.

יחד עם זאת, הרוב מסכימים שכלב יכול לשגשג עם מזון יבש איכותי, ובהחלט יש מזונות יבשים הנחשבים איכותיים. יש גם מזונות ללא דגנים כלל או עם דגנים הנחשבים לאיכותיים (כמו אורז בר) בלבד, ויש המחשיבים אותם לבריאים במיוחד. למשל, בין המזונות היבשים האיכותיים ללא דגנים אפשר למנות את אוריג'ן, נאו, GO, Taste of the Wild ועוד. כעקרון, אני ועוד רבים אחרים לא רואים שום בעיה עם מזון יבש איכותי, הוא מספיק טוב לכלב והרבה יותר פשוט ונוח להתעסק איתו.
באשר למקרה הספציפי שלכם - היות שיש המון סוגים ומותגים של מזון יבש, חלקם נחשבים איכותיים וחלקם לא, לא ניתן לענות על שארלך בלי לדעת באיזה מזון ספציפית מדובר. בנוסף לזה, מעבר לאיכות המזון, יש גם התאמה אינדיבידואלית בין כלב ספציפי למזון ספציפי מבחינת טעימות, השפעה וכו', ולפעמים יש צורך בניסיונות עד שמגיעים למזון יבש האופטימלי לכלב מסוים. יש גם כלבים שאלרגיים לכל מיני מרכיבים במזון, כמו עוף, ולכן לא יתאים להם מזון שברמה העקרונית טוב, בריא ומתאים לכלבים אחרים. יש גם כלבים עם רגישויות ובעיות בריאותיות שונות שיש להתאים להם מזונות מיוחדים שנועדו לבעיה הספציפית שלהם.
אז ראשית, אם תכתבי כאן את סוג המזון, תקבלי תשובה אם הוא נחשב לאיכותי ואולי המלצות באשר לחלופות.
רק יש לזכור שגם אם מחליפים מזון, יש לעשות זאת בזהירות ובהדרגתיות רבה, כל פעם להוסיף למזון הרגיל יותר ויותר מהמזון החדש עד שבסופו של דבר הכלב יתרגל למזון החדש ויוכל לאכול רק ממנו. מעבר פתאומי ומהיר מדי לסוג חדש של מזון עלול לגרום לכלב לסבול מבעיות קיבה, כמו שלשולים, ולא ניתן יהיה לדעת אם זה רק רק כי הכלב לא הספיק להתרגל למזון או כי המזון באמת אינו מתאים לו.

אורית256

New member
תודה רבה על ההסברים

המזון שיש לנו עכשיו נקרא פרו פלאן. ראיתי ברכיבים שיש בו חיטה כאחד מהמרכיבים הראשונים ברשימה, לא נראה לי הכי בריא לכלב... אז ננסה להחליף לה בהדרגה למזון אחר איכותי יותר, תודה על ההמלצות

KallaGLP

New member
"פרו פלאן" מזון הנחשב באיכות בינונית,

למיטב זיכרוני היו איתו גם בעיות של תולעים בעבר. אכן חיטה כאחד המרכיבים העיקריים זה לא מזון שהייתי נותנת לכלב שלי, שמקבל רק מזון ללא דגנים, בעיקר אוריג'ן. אבל אוריג'ן הוא גם מזון יקר מאוד ואני מניחה שיש בארץ מזונות איכותיים מספיק ללא דגנים במחירים זולים יותר. הרבה תלוי גם בעומק הכיס שלך, מבחינתי אוריג'ן הוא הטוב ביותר.

בחפשי בפורום .. כל הפורום מלא בהמלצות... במיוחד של "DAHUJI"

חבר בפורום בשם "DAHUJI" כתב בצורה מפורטת על מזון יבש לכלבים .
אני נותנת לגור שלי אוכל יבש בשם "GO- עוף" .. שנחשב ממש טוב (בהמלצה שלו).
תקראי.. נראה שיש לו המון ידע בעניין.

אורית256

New member
תודה

DAHUJI

New member
היי, אני DAHUJI

הבחורה החביבה שמעליי צודקת... דשנו בנושא בעקביות בחודשים האחרונים (עכשיו קצת פחות), והשאלה הזו נשאלת כל הזמן.
דוגמאות לשירשורים ודיונים בעניין האוכל אפשר למצוא פה , פה , פה , פה , פה , פה , פה , פה...
הנה שורת החיפוש שאתה צריך לגבי מזון מומלץ.

אם ממש אתה רוצה לחפור, אז הנה חיפוש על שם המשתמש שלי DAHUJI ושם יש הרבה תשובות שהשקעתי בהן בשלל דיונים ושירשורים למיניהם.
פשוט חפש כותרת רלוונטית וגש למשימת החיפוש (עדיף כמה חודשים אחורה שאז ממש התעסקנו בזה)

אם יש שאלות ספציפיות לגבי אוכל מסויים, מותג מסויים או כל דבר אחר - שאלה ותענה

תתחדש!!!

DAHUJI

New member
בכיף.. תקראי קצת, תעברי על הקישורים ותחזרי להתייעץ!

תעדכני אותנו לאיזה אוכל/מותג את חושבת לרכוש כדי שנעקוב ונמשיך לייעץ

למעלה