למה הכלבה לא מקשיבה ?

dogslover7

New member
למה הכלבה לא מקשיבה ?

יש לי כלבה בת שנתיים, בבית היא יחסית ממשומעת.
בחוץ בכלל לא (למרות שאני מרבה ללכת עם חטיפים בטיולים).
אני עובדת איתה המון על הגעה אליי (וצ'ופר כשמגיעה) ועדיין, בחוץ, תעדיף לרחרח או לשחק עם כלבים.
זה ממש מסתכל :/ אני מרגישה שלא משנה כמה אני עובדת על זה, יש מצבים שהיא בחיים לא תגיע... (כשיש גירויים מסביבה)
מה אפשר לעשות? האם זאת נגזרת של האופי העצמאי שלה?
כי אני יודעת שיש כלבים שלומדים את זה תוך מס' אימונים...

תשובה לא אופטימית :)

אני עובדת עם הכלבה שלי מאז שהגיעה אלינו בגיל חודשיים
על הגעה אליי (וצ'ופר כשמגיעה :)| )...
עד היום, כשהיא כמעט בת שנתיים, אני לגמרי לא יכולה לבטוח
שהיא תגיע, אם היא עסוקה ברחרוח או במשחק (כל יתר הכלבים
בשכונה כבר למדו מזמן והם מתייצבים בדום מתוח כשאני קוראת
לכלבה שלי :) )...

הכלבים קודם כל מרחרחים ואכן צעד שני לשחק עם כלבים כלבות

לא נ להעלב מזה (אין טעם וזה אופיים ) כך מנסיון של הכלבה הקודמת מיטשל ז"ל
שהורדמה בשיבה טובה וכך גם השנייה פינקי שאומצה בגיל 3.5-4 לא ברור
את התמונה של מיטשל צרפתי להודעה מעל .עכשיו אצרף את פינקי

נורית

KallaGLP

New member
מניסיון, יש כלבים ממושמעים יותר מאחרים.

תלוי בגזע, אופי, כישרון האילוף והתאמתו לכלב. יש כלבים שמטבעם לומדים פקודות מהר יותר ו/או נהנים יותר למלא פקודות מאחרים. יש גזעי כלבים שפתחו אותם להיות עצמאיים יותר ולקבל החלטות בעצמם, וכלבים כאלה (או כלבים מערבים שירשו גנים של כלבים כאלה) לוקח יותר זמן לאלף וגם אחרי שהם מבינים את הפקודה, הם מבצעים אותה רק אם וכאשר בא להם. מעבר למאפייני גזע, יש כמובן גם אופי אינדיבידואלי של כל כלב.
לי יש כלב כזה: מקסים ורגוע, אך לא תמיד מתייחס לפקודות אף על פי שמבין אותן מצוין כבר שנים. האמת היא שככל שהוא מתבגר (הוא אצלנו מגיל שנה וחצי וכעת הוא כבר בן חמש), הוא הופך לממושמע יותר ויש לו יותר רצון לרצות אותנו, אבל אף פעם אי אפשר לסמוך במאה אחוז על כך שיבצע פקודה כלשהי. תמורת חטיף שהוא אוהב - כן, אבל סתם ככה - לא בטוח. יש גם פקודות שהוא אוהב יותר ומבצע כמעט תמיד, וכאלה שפחות, ולכן עלול בחלק גדול יותר מהמקרים להתעלם מהן. למשל, "אליי" תמיד הייתה הפקודה הפחות חביבה עליו. במקרה שלו זה באמת לא נורא כי הוא כלב ממש טוב ונוח ולא עושה בעיות מטבעו (לא בורח, לא מציק לבני אדם או כלבים אחרים וכד'). אך שילוב של כלב אנרגטי/ברחן ולא ממושמע יכול באמת להקשות מאוד על הבעלים.

שירן ל11

New member
כי ''אליי'' זאת אחת הפקודות שהכי קשה ללמד

אז לעוקץ הכלבה לא תגיע
וזאת לא רק הכלבה שלך.
לכן רצוי לשחרר את הכלבים במקומות מגודרים, או במקומות בהם אין להם גישה לכבישים כמו בחוף כלבים וכו'.. אם את רוצה ללכת איתה לים או לאיזו חורשה ופוחדת שהיא תתרחק יותר מדי, אני ממליצה ללכת עם חברים שיש להם גם כלב/ה ואז הם ידבקו זה לזה וישארו קרובים. כמובן תמיד לקחת חטיפים.

עבודה בהדרגה

תחילה יש לבסס את הפקודה בסביבה נטולת גירויים ( בבית).
לאחר שהפקודה מתבצעת בצורה טובה בבית, ניתן להתחיל לתרגל בחוץ.
גם בחוץ מתחיליפם לעבוד בסביבה רגועה כשהיא מחוברת לרצועת אילוף ורק לאחר שהיא מבצעת את הפקודה, מאתגרים אותה בסביבה רועשת יותר.

למעלה