כשל כליות כרוני

oliverin

New member
כשל כליות כרוני

היי,
הכלבה שלי-בולדוגית צרפתיה בת 8-אובחנה אתמול כחולה בכשל כליות כרוני.הגעתי לוטרינר מאחר שהכלבה איבדה משקל רב בתקופה האחרונה ואיבדה את השליטה על השתן.מתמיד היא בררנית באוכל ובעלת קיבה רגישה עד כדי הקאות תכופות וההקאות בתקופה זאת לא הטרידו אותי.לאחר ספירה וכימיה של הדם הוטרינר אבחן את המחלה.הוא הסביר שעלי להאכיל אותה רק במזון רפואי יעודי והמליץ על וט לייף ושימורי הילס ואמר שתוחלת חייה לא תפגע במאומה אם אקפיד לשמור על תזונה מתאימה.במקביל דאג להוסיף שסוג הכלבים הזה לא חי הרבה...אני מבולבלת,דואגת ועצובה מאוד.הייתי רוצה לשמוע אם למישהו יש מידע על הקשר בין טיפול בסטרואידים למניעת אלרגיה קשה שטופלה בו לבין הופעת הכשל,אשמח לשמוע המלצות על מזונות רפואיים מתאימים נוספים,אולי גם מבעלי פרנצ'ים שסובלים מאותה בעיה ואם אפשר אז גם מתכונים לאוכל ביתי משולב בויטמינים וטיפים....תודה.

מחלת כליות

שלום לך
אני רק יכולה לומר לך כמי שהכלבה שלה חלתה במחלה בגיל 16
ראשית זו מחלה כפי שבני אדם חולים בה.
התסמין הראשי הוא אכן מתן שתן בצורה בלתי פוסקת במשך כל היום
+ חוסר תאבון עד הפסקת אכילה.
אצלי הייתה מאושפזת יומיים + אינפוזיה + זריקות נגד כאבים אך לא היה
הרבה מה לעשות. לא הספקתי להגיע לאוכל רפואי כי היא סבלה מאד מכאבים
ונאלצתי בצער רב לבצע המתת חסד.
קרובת משפחה שלי שהכלב שלה חלה גם כן - לקחה אותו לבי"ח לעשות דיאליזה
אחרי יומיים הוא נפטר.
לצערי אינני אשת בשורות. אוכל רפואי מסייע אך לא מרפא. ממשיכים עד כמה
שאפשר.
מאחלת בריאות מכל הלב!!!!

oliverin

New member
טיפונת,קשה לי אפילו לחשוב על זה.צר לי על מה שעברת.

פלכור

New member
כלבתי הקודמת סבלה

מכשל כלייתי. האמת ניסיתנו את וט לייף אבל היא לא ככ אהבה אותו. האוכל שהיא הכי אהבה היה של hills נדמא לי שהוא נקרא ריינל. יש בגדול 3-4 סוגי אוכל לחולי כליות. אני מציעה שפשוט תנסי לתת לה ותראי מה היא אוהבת. לגבי השימורים לא הייתי מתחילה על ההתחלה להוסיף כי בהמשך היא עשויה לפתח חוסר תיאבון ואז הוספת השימורים עשויה לסייע.

כמו כן את יכולה לבשל מרק ירקות עם עוף ולתת לה את התמצית של המים על האוכל היבש (גם זה עוזר).
אצלנו הכלבה לבסוף מתה מאיזשהו גידול. אפשר להחזיק לא מעט זמן עם מצב של כשל כליות כרוני אם מקפידים על תזונה.

קבלי חיבוק ענק. זו בשורה לא קלה לעיכול אבל לאו דווקא סוף פסוק

למעלה