צרכים במיטת הכלב

צרכים במיטת הכלב

אני רוצה לרכוש מיטה לגור פודל טוי, שאני אמורה לקבל אותו בעוד כשבועיים, והוא יהיה בן חודש וחצי.
רציתי לשאול, איך אפשר למנוע ממנו, לעשות את צרכיו במיטתו ???
ואיך, אפשר להתמודד עם זה?
יש איזו המלצה למיטה מיוחדת לגורים???

בתודה מראש,
אורלי

marx04

New member
תגובה בנושא מועד הפרדת גור מאמו

שלום לך,

אני מבקש להגיב, אך לא לשאלה שאלך, משום שאינני מגדל את הכלבות שלי בתוך הבית, ולכן מעולם לא נדרשתי להתמודד עם בעיה של עשיית צרכים בבית (ובנוסף, לכלבות שלי אין מיטות).

גיל 6 שבועות הוא גיל מוקדם מדי להפרדת הגור מאמו.
המועד הנכון להפרדה הוא בגיל 7-8 שבועות.
ההבדל הזה של שבוע-שבוע וחצי הוא קריטי.
אני ממליץ שתתעקשי עם המגדל שהגור יישאר עם אמו ועם שאר השגר עד שיחלפו לא פחות מ-7 שבועות מההמלטה.

בברכה,

אורי.

התעקשתי..לצערי, ללא הצלחה !!!

אותו אדם פרטי, שאני רוכשת ממנו, לא הגיב לבקשתי ברוח טובה ולקח את זה לכיוון, שאם אינני מעוניינת בגור, אז עומדים אצלו בתור. הוא הוסיף ואמר, שהגור שלי הוא זה, שישאר אחרון, עם האמא, כיוון, שהאחרים שרכשו, יקחו את הגור שלהם אפילו לפני כן. מצד אחד, אני מבינה אותו...ומצד שני, מקווה, שבכל זאת יהיה בסדר, עם הענין ה"קריטי" הזה, שטרם הבינותי מהו ???!!!

KallaGLP

New member
רק שתדעי שעל פי כל מה שאת מתארת

את קונה משרלטן שטובת הכלבים ובטח שטובתך אינם בראש מעייניו.
מדובר בגיל קריטי בשביל גור כדי ללמוד מיומנויות והתנהגויות נאותות מאמו וממשחקים עם אחיו. אחרת יש סיכוי גדול לכך שהגור שלך יפתח בעיות תהנהגות שיהיה קשה אחר כך לפתור, אם בכלל.
את משלמת כסף לנוכל, שרוצה להרוויח כסף על גב הכלבה והגורים ועל גבך, מבלי לקחת בחשבון את הצרכים שלהם ואת טובת כולכם, ואת משתפת איתו פעולה ומשחקת ישר לידיים שלו.
ההחלטה, כמובן, היא שלך.

שירן ל11

New member
הייתי שוקלת לא לקנות ממנו ולפנות לבית גידול

אם יש לך אופציה כזאת, ועומדים אצלו בתור כמו שהוא אומר, אולי שווה לשקול מחדש את הקניה ממנו. נשמע שהשיקולים שלו כלכליים נטו... כל הקודם זוכה.
ואין לדעת איך הוא מתייחס לגורים הקטנים ולאמא שלהם. לפי הצורה בה הוא מדבר איתך, הוא לא נשמע לי חובב כלבים גדול ולא הייתי מפרנסת אותו.
אם תקני גור מתועד מבית גידול, תדעי שההורים עברו בדיקות רפואיות כדי לצמצם סיכויים למחלות גנטיות שנפוצות בגזע, ושמגבילים את מספר ההמלטות בשנה כדי לא לפגוע בבריאות של האמא. באמת לא רצוי להפריד את הגורים מאמם בגיל כל כך צעיר.

אני לא משחקת לידיים של אף אחד

רציתי פודל טוי אדום אש ולכן, יצרתי את הקשר.
חשוב לי לציין, שכשהגעתי ראיתי שהאמא היא בכלל לא חומה ולא קרובה לאדום אש. אלא, היתה בצבע משמיש בהיר ובעל הכלבה אמר לי, שהיא התחילה להתבהר בגלל הלידות.
האם זה נכון???
כשראיתי את הגורים, הם היו נראים חום בהיר.
לציין שוב, שזה הגור האחרון, שישאר עם אימו ולכן, לא יהיה לו את שאר הגורים לשחק איתם.
אותו בעל הכלבה אמר, שהגור צריך להישאר אצלו עד שיגדלו שיניו ויפסיק לינוק מהאם, שזה לערך כחודש וחצי. הוא פשוט העמיד לי עובדה לבוא לקחת את הכלבה בשבוע ה- 6 של החודש והוסיף שבכל ההמלטות היתה המדיניות הזאת ושגם את הכלבה שלו הוא לקח אחרי חודש וחצי (לא בדקתי) ושהכל היה בסדר איתה. אבל, האמת,שהיא היתה ממש חמודה וידידותית אלי.
הוא גם דרש מקדמה של 500 שח.
בכל אופן, צריך להבין, שמדובר בדירה פרטית ושזה לא קל להחזיק מס' גורים בו זמנית בבית, שצריכים לעשות את כל צרכיהם שם ולאחר מכן, שצריך לנקות אחריהם ולכן, אולי הגביל אותי בזמן.
האם הכלבה נראית ננסית ולפי הנאמר, האב הוא פודל טוי ובתעודת החיסונים, היה כתוב שהיא: "פודל טוי".
1. האם מותר לעשות זיווג כזה? בין גזעים שונים?
2. האם וטרינר יכול לכתוב, את מה, שאומרים לו? או שהוא ממש בודק את הגזע ויודע באיזה סוג וגזע מדובר ולפי זה כותב בפנקס ???
3. באיזה בתי גידול, מגדלים פודלים ??? כי מהמעט שראיתי באינטרנט, לא מצאתי גזעים של פודל שם.
לציין, שלפני כן, התקשרתי לחנות בראשון לציון, גם בנוגע ל"פודל טוי" והוא אמר לי, שהוא נותן את הכלב אחרי החיסון הראשון. אבל, לא אהבתי את השירות שלו, כיוון, שכששאלתי שאלות, הוא ענה בזלזול משווע ולכן, החלטתי לרדת ממנו ולפנות לאתרי מכירות.
*** לציין, אני גידלתי לפני מס' שנים, כלב פודל מעורב, שקיבלתי אותו מכלביה כגור, כשהיה בן חודש לערך ולא היו אתו שום בעיות התנהגות. (גילוי נאות- הוא הסתובב בין גורים נוספים, כשהרמתי אותו בידי) והיה כלב מתוק וחכם להפליא. אהבנו אותו מאד עד, שבגיל 17 עזב את הבית ולא חזר. עד היום, לא הבנתי מדוע....?!
&nbsp
בתודה מראש,
אורלי
&nbsp

KallaGLP

New member
הכוונה שלי שאת מתעסקת עם מגדל לא מקצועי וחסר אחריות,

שהרווח שלו יותר חשוב לו מטובת הכלבים, ושאינו דואג לטובת הרוכשים ממנו.
ולאור כל מה שכתבת גם בתגובות קודמות וגם בתגובה הזאת הייתי מתרחקת ממנו כמו מאש. לא ברור בכלל איזה כלב הוא מוכר לך.

giri

New member
וואו, אורלי, לא הייתי קונה ממנו

ההתנהגות שאת מתארת היא חד משמעית לא התנהגות של מגדל אחראי, לא יודעת מה בדיוק את מקבלת ממנו אבל כל סיכוי שלא את מה שאת מחפשת, ועל הדרך את מפרנסת נוכל שלא אכפת לו מכלבים

עצתי - התרחקי ממנו כמו מאש.
אם חפצה נפשך בפודל גזעי, פני למועדון הישראלי לפודל ובררי איתם על המלטות גזעיות מתועדות מתוכננות : http://www.israelpoodleclub.com/
אם את לא ממש חייבת את תו התקן, ישנם פודלים מעורבים מתוקים רבים אשר ממתינים לבית אוהב בעמותות; גם גורים וגם בוגרים (ויש המון יתרונות לאימוץ כלב בוגר, אילוף לצרכים הוא אחד הבולטים שביתרונות). כפי שהעדת בעצמך, כבר היה לך כלב מעורב מתוק ומקסים, ולכן ברור לי שאת יודעת כמה שהם נפלאים.
לגבי הפרדה מוקדמת מהאם והאחים לשגר, הפגיעה היא בחיברות של הגור, ויכולה להתרגם למיני בעיות התנהגות כגון נשכנות, חיברות לא טוב עם כלבים אחרים, בעיות תקשורת וכו'. אם גור כבר ננטש בגיל צעיר ברור שמוטב להצילו, אבל אם יש אפשרות, העדיפות היא לאפשר לו התפתחות תקינה.
אני יכולה לחלוק איתך שהכלב הצעיר שלנו, שאימצנו כגור בן חודשיים, נמצא נטוש בגיל חודש והיה זקוק לטיפול מקיף על מנת לשרוד; למרות מיטב מאמצי החשיפה שלנו יש בהחלט אתגרים בהתנהגותו שיכולים להיות קשורים לחיברות לקוי בגיל מוקדם. מה שעולה לנו היום בהרבה מאמצים, כאב לב וכסף היה יכול להחסך באמצעות חיברות טוב יותר.
&nbsp
לסיום, נכנסתי לאיזור של "גורים למכירה" באתר מועדון הפודל הישראלי ונראה כי יש להם גורים למכירה שעונים על ההגדרה שלך (פודל זעיר אדום) - הייתי יוצרת קשר ומבררת, אם את נעולה על גור כזה ולא מעוניינת לשקול להציל חבר מעמותה

http://www.israelpoodleclub.com/puppies.aspx

marx04

New member
תעודת חיסונים אינה מעידה על הגזע או על כך שמדובר בכלב מתועד

שלום לך,
כדי לדעת מהו גזעו של כלב צריך להסתכל בתעודת הגזע שלו המונפקת ע"י ההתאחדות הישראלית לכלבנות וע"י מועדון הגזע הספציפי.
אם אין לכלב תעודה כזו, אז הוא אינו כלב גזעי, ואין זה משנה איך הוא נראה ומה הבעלים שלו מספר.
וטרינר אינו קובע מה גזעו של כלב, ומה שהוא רושם בתעודת החיסונים הוא חסר משמעות.
אין שום חוק לגבי זיווגים, ובוודאי שמותר לזווג גזעים שונים או כלבים מעורבים (ללא קשר לשאלה המוסרית).

אם את רוצה לקנות כלב פודל גזעי, פני למועדון הרלבנטי בהתאחדות הישראלית לכלבנות.

בברכה,

אורי.

marx04

New member
מצטרך לדברים שכתבה קאלה

שלום לך,

אם הייתי במקומך, הייתי מוותר ללא היסוס על רכישת הכלב מה"מגדל" הזה.
זהו אינו מגדל מקצועי, וזה מעלה ספק גדול בלשון המעטה, באיכות ה"סחורה" שתקבלי.
כאשר כלב מופרד בגיל צעיר מדי מאמו ומהשגר שעמו גדול הוא טרם השלים את תהליך החיברות שלו וטרם השלים את תהליך הלמידה של התנהגות עם כלבים אחרים.
לכן, קרוב לוודאי שהכלב הזה, כבר עתה, לאחר שכל שאר השגר נותק ממנו, יהפוך לכלב עם בעיות התנהגות עם כלבים אחרים.
אני לא הייתי רוצה כלב כזה.

בברכה,

אורי.

tenen

New member
אני אתן לך נקודת מבט אחרת.

את ניסית למצוא כלב גזעי בזול ושמת 500 שקל מקדמה.
גילית שהכלב הספציפי הוא לא ממש מה שחיפשת, שהמגדל שלו מסרב להשאיר אותו עוד שבוע אצלו ומכניס אותך לסיכון של בעיות התהגות בשל כך ואת כל כך לא רוצה לצאת פראיירית ולהפסיד את ה 500 שקל שאת מוכנה להסתכן עם כלב שעלול לסבול מבעיות התהגות שיעלו לך פי 20 אצל מאלפים במהלך השנים והרבה מאוד מאמץ.
&nbsp
לדעתי תחתכי את ההפסד שלך ב 500 שקל ותמשיכי הלאה.
פעם הבאה תמצאי מגדל רציני ותשלמי לו בהתאם.
&nbsp

קודם כל, תודה רבה לכולכם אנשים, יקרים

הרבה קונים, דרך אתרי מכירות ולא דרך המועדון הישראלי לכלבנות,
שהמחיר עולה פי 3 וזאת הבנתי לאחר השיחה, שיצרתי אתמול עם אחת מבתי הגידול. עם כל הכבוד, 7000-8000 ש"ח זו הוצאה לא קטנה ואיני חושבת, שאוכל לעמוד בכך וזה מלבד, הדברים הנוספים הנלווים.
בעל הגור אמר לי בפרוש, שלאחר שאקבל את הגור, כבר באותו היום, שאלך לווטרינר על מנת לוודא, שהגור בריא ושהוא גזעי ובמידה ואחד הדברים לא מתקיים, אז שאקבל את כספי בחזרה. אני קיבלתי את דאגתכם, בהבנה רבה ובכל זאת, הייתי מעוניינת לדעת:
&nbsp
1. האם אפשר לדעת, כבר בגיל חודש וחצי, אם שק האשכים במקום?
2. האם אפשר לראות ליקוי במנשך ?
3. האם הוטרינר, יוכל לזהות, האם הכלב גזעי?
בתודה מראש,
אורלי
&nbsp

ANZ1

New member
גזעיות

כל כלב מורכב מהרבה גזעים שונים, אין גזע שהוא טהור או שונה מהותית פיסיולוגית או ביולוגית.
כל מהות הענין של כלב גזעי זה תעודה שנותן לו בעל מקצוע שבדק את ההורים שלו ואת התעודות שלהם, אין שום דרך שוטרינר או מישהו אחר ידע אם כלב גזעי, פרט להוכיח באופן מוחלט שהוא הבן של ההורים שלו ולהם יש תעודת גזע.
כלב שאין לו תעודה הוא לא כלב גזעי.

giri

New member
ולמען הכנות

הוטרינר לא יוכל לנבא לך כל בעיה רפואית שעלולה לצוץ. יוכל אולי לשלול בעיות מסויימות, אבל לא להבטיח באופן כללי בריאות טובה. אבל זה נכון באופן כללי; כשאת קונה גור מתועד, את משלמת על הסתברות גבוהה יותר לגור בריא שעונה על הפנוטיפ שמעניין אותך. אין הבטחות.
בעיני, אם את כבר הולכת על גור לא גזעי ממילא, לא ברור לי למה לעודד אנשים כאלה...

למעלה