ניקוי אבן שן לפודלית

dromit48

New member
ניקוי אבן שן לפודלית

הווטרינרית המליצה לי על ניקוי אבן שן לפודלית הקטנה שלי. התהליך מצריך הרדמה. האם עלי לחשוש מההרדמה מבחינת סיכון לכלבה?

קרמיט524

New member
ניקוי שיניים נעשה בהרדמה כללית אאל"ט

אז כן, זה לא עסק נעים בכלל.
מצד שני, גם הצטברות אבנית היא עסק לא נעים. כלבים לא מתלוננים על זה אבל זה פוגע להם מאד באיכות החיים.
אולי כדאי לך להתייעץ גם עם וטרינר שמתמחה ברפואת שיניים.

קרמיט524

New member
לא יודעת עד כמה המצב חמור, אבל אולי יש מצב שחטיפים דנטליים

יוכלו לשפר את המצב בהדרגה?
שוב, רצוי להתייעץ עם וטרינר-שיניים...

ניקוי שיניים אכן מתבצע בהרדמה מלאה

נכון להיום אין דרך אחרת.
ככל הידוע לי הוטרינר גם מבצע בדיקות דם כלליות כדי לוודא לפחות
באופן בסיסי שהכלבה יכולה לעמוד בזה.
אני מאד ממליצה להתחיל לצחצח שיניים באופן יום יומי דבר שיכול לחסוך
ניקוי שיניים כל שנה. עם קצת עקשנות אפשר לעשות את זה.
שיהיה בהצלחה!!!!

DAHUJI

New member
תנסי לקבל קצת תשובות אצל שן-הב

לגבי הרדמה כללית - בדיוק כמו אצל בני אדם (פחות או יותר) לטוב ולרע... בגדול זו בהחלט פרוצדורה בטוחה יחסית ומקובלת.
היא בטוחה יותר כשטכנאי הרדמה ייעודי עוזר לווטרינר לנטר את בעל החיים תוך כדי, אבל אני מניח שבארץ זה לא יקרה, אולי רק בבית דגן.
בגדול, אין לך מה להיות מודאגת... והאמת היא שאני גם לא חושב שיש לך ברירה. או שתתני לכלבה לסבול מבעיות שיניים/חניכיים, היא לא תתלונן אך איכות חייה תיפגע.

הנה נתונים על הרדמה כללית בכלבים/חתולים מוויקיפדיה:
...A one-year study in a teaching hospital shows that dogs and cats typically experience a 1 in 9 chance of anesthetic complications, with a 1 in 233 risk of death.[7] A larger-scale study states the risk of death in healthy dogs and cats as 1 in 1849 and 1 in 895 respectively. For sick dogs and cats, it was 1 in 75 and 1 in 71 respectively. For rabbits, the risk were 1 in 137 and 1 in 14 respectively for the healthy and sick groups...

נתקלתי ברשת במקרה לא מזמן, בחיפוש אחרי מידע במרפאה שנקראת שן הב - מרפאת שיניים ווטרינרית. נראים לי נחמדים ואיכפתיים נורא,עם המון מאמרים ומידע מועיל באתר... הבנתי שהם מתמחים בכל עניין טיפולי השיניים לחיות מחמד. יש להם סניפים בצפון, במרכז ובדרום.
אני מניח שאת יכולה להתקשר אליהם, לשאול כמה שאלות והם יענו לך בכיף.
אם תשאלי אותי, אז אני תמיד בעד ללכת לרופאים שמתמחים בפרוצדורות מסויימות מאשר לעשות הכל אצל "רופא כללי" (=ווטרינר "כללי").
זו דעתי.
הערה: אין לי איתם ניסיון אישי, לא טיפלתי אצלם, רק נתץקלתי בהם כשחיפשתי מידע.

למעלה