טיפול בפרעושים

doss39

New member
טיפול בפרעושים

שלום

האם בחורף גם לבצע טיפול באמפולה?

DAHUJI

New member
בעיקרון, כן... אבל...

להפעיל שיקול דעת.

במידה ושמת לו/לה אמפולה לפני כחודש... לפני שאת שמה אחת חדשה, את עושה לכלב בדיקה יסודית?
תחטטי בו קצת, תחפשי פרעושים, קרציות, כינים... מאחורי האוזניים, בתוך האוזניים, בכפות הרגליים, בין אצבעות הרגליים, בחיבור של הזנב, מתחת לבתי השחי... אם את רואה סימנים או עקבות של מזיקים, אז אפשר בהחלט.

יצרני התכשירים להרחקת מזיקים מוכנים להתחייב על חודש של יעילות... מנסיוני היעילות של אמפולות הן אפילו לחודשיים, בלי שום בעיה בכלל.
אבל על זה היצרנים לא מוכנים להתחייב (אני מניח כי היעילות יורדת בסולם מעריכי, כמו הרבה חומרים שמגיעים לחצי החיים שלהם).
בדיוק כמו עם פילטר בריטה (מחליף פעם בחודשיים). בדיוק כמו עם פג תוקף של מוצרי חלב (זו רק המלצה!).

אז תבדקי, ותחליטי. שיקול דעת.
יש לו קולר או שאת משתמשת רק באמפולות?...

doss39

New member
יש לכלב כולר KILTIK ופעם בחודש אני

שם אמפולה.
בריטה פעם בחודשיים..... אני מחליף כל חודש.. אפשר פעם בחודשיים.....?

DAHUJI

New member
לגבי קולר ה- Kiltix ופילטר הבריטה...

הערה חשובה: קולר ה- Kiltix מכיל את החומר Flumethrin... מכאן, שאם אתה מחזק לכלב את הטיפול באמפולה שיש בה את אותו החומר בדיוק, אז אתה לא עושה הרבה רק מגדיל את הריכוז שלו בדם הכלב. את זה אתה יכול לעשות עם אמפולה לכלבים גדולים יותר מהמשקל שלו, ככה שחבל על הכסף של הקולר...
עדיף אמפולה שמשתמשת בחומרים אחרים, בשביל הסינרגטיות שבפעולה של שני חומרים שונים.
באיזה אמפולה אתה משתמש?

לגבי הבריטה: המלצת היצרן היא להחליף פעם בחודש. מה שמאוד משתלם לו כלכלית.
היצרן מצהיר שההמלצה הזו של להחליף פעם בחודש את הפילטר מבוססת על צריכת X ליטרים של מים למשפחה בחודש.
משפחה זה כמה נפשות?... 3? 5? 10?
כמה כל נפש במשפחה שותה?... אם זו מדינה קייצית? אם זו משפחה של גמלים? ואם משפחה של שונאי מים ושותי גזוז/מיצים?
ולכן להחליף פעם בחודש זה בדיוק מה שזה - המלצה. לא כלל ברזל.

מבחינת סינון המים - תיאורטית, אין שום בעיה גם להחליף את הפילטר פעם בחצי שנה, כתלות ביעילות הכימית שלו עצמו (הסינון הוא סינון כימי על ידי פחם פעיל וכו').
איך יודעים מתי להחליף את הפילטר?... אינדיקציה טוב מבחינתי היא לראות מתי הטעם של המים נהיה מגעיל/שונה, והכי טוב כשמתחילה להצטבר אבנית בקומקום החשמלי. ואז אני מחליף.
מבחינת חיידקים - פילטר הבריטה הוא לא מסנן אנטיבקטריאלי, כלומר הוא לא מסנן שום חיידקים. בטח שלא ווירוסים שהם קטנים יותר.
אגב, גם תמי 4 לא מסנן חיידקים והוא אפילו לא הורג אותם (נורת ה- UV שבו רק גורמת להם למוטציות, מה שבעיקרון מונע את התרבותם).
פילטר בריטה בהפוך על הפוך הוא אפילו סוג של בית גידול (מצע) לחיידקים, כי הם יכולים לגדול על המינרלים/חומרים שנמצאים בו... זו לא חוכמה, חיידקים יכולים לגדול על כל דבר.
ולכן מבחינה בקטריאלית - גם פה מומלץ להחליף אותו פעם בחודש.
אבל כמה חיידקים יש במים מלכתחילה? ואיזה סוג?...

בהתחשב בקריטריונים האלו (אולי יש נוספים) - את הפילטר בריטה שלי, אני מחליף פעם בחודשיים אפילו 3 חודשים (שוב, עד שטעם המים משתנה או עד שמופיעה אבנית בקומקום החשמלי).
אנחנו זוג שצורך בסביבות ה- 50 ליטרים מים בחודש.

doss39

New member
תודה על התשובה המפורטת

אני משתמש באמפולות של בפרונטליין .

למעלה