המלצה לחנויות זולים באיזור המרכז

המלצה לחנויות זולים באיזור המרכז

היכן, אפשר למצוא, מוצרי מזון ואת כל הציוד הנדרש לכלב, במחירים מוזלים ???

בתודה מראש,
אורלי

DAHUJI

New member
לא חסר... חיפוש קל ברשת ומגיעים לאן שצריך.

אנא פרטי היכן בדיוק באיזור המרכז (איזו עיר?) בדיוק ונוכל לעזור לך יותר.
אגב, רוב החנויות באיזור המרכז, עם דגש על גוש דן ומסביב לו, עושות משלוחים בחינם החל מסכום הזמנה בש"ח מסויים.

יש מזון או מוצר ספציפי שאת רוצה לשאול עליו או להתייעץ?...

פתח תקוה

1. איזה מוצרי מזון טריים קיימים, עם רמת חלבון גבוהה ??? והיכן, ניתן למצוא
אותם???
2. האם לא מומלץ, שיהיו במרכיבי המזון, תירס ודגנים ???
3. מה דעתכם, על: "אפולו" או "ACANA"

אורלי

marx04

New member
ממליץ על: אוריג'ן, GO, Taste of the wild, N&D

שלום לך,

אני ממליץ על: אוריג'ן, GO, Taste of the wild, N&D, כולם מזונות ללא דגנים.
יש אסכולות שונות לגבי השאלה אם דגנים למיניהם מועילים או מזיקים במזון לכלבים.
באופן אישי, אני מאכיל את הכלבות שלי במזון ללא דגנים, ומאד שבע רצון מכך.

אקאנה הוא מזון טוב (לא ברמה של הנ"ל), ואם הוא משפיע על הכלב/ה שלך לטובה, אז בהחלט אפשר לתת אותו.

את "אפולו" אינני מכיר.

בברכה,

אורי.

DAHUJI

New member
תשובות...

1. מוצרי מזון טריים?... את מתכוונת להאכלה טבעית, RAW, BARF וכו'?
אם כן, אז מוכן וקנוי יש את ביו-דוג.

2. הדיעות חלוקות מאוד בבכל מה שקשור לתזונה עם דגנים (תירס הוא דגן)...
אין תשובה חד משמעית וזה קשור מאוד לבעלי הכלב ולכלב עצמו. תאכילי אותו ככה וככה ותראי איך הוא מגיב.
יש כאלו שבטוחים שעדיף בלי דגנים, יש כאלו שאומרים שזה לא ממש קריטי.
יש כאלו שאומרים שהבעיה היא בכלל לא בדגנים, שהם מקור לעמילן (סוכר מורכב), אלא בעמילנים (Starches)! ולכן גם דוגלים בתזונה נטולת עמילן, שהרי במקום דגנים שמים במתכון מקורות אחרים לעמילן כמו בטטה, אפונה וכו'.

3. אקאנה נחשב אוכל ברמה גבוהה מאוד... בעשירייה הראשונה מבחינתי ובמקום די גבוהה, אבל תלוי במתכון שלו - יש פשוטים יותר ויש איכותיים יותר.
המותגים שמרקס04 ציין - מעולים, במיוחד האוריג'ן (של אותה חברה שמייצרת את האקאנה) שהוא יוצא דופן באיכותי, ה- NOW/GO וה- INSTINCT.

עצה: תשקיעי קצת בלעבור פה בפורום על פוסטים קודמים בטווח של החצי-שנה, אני מבטיח לך שתמצאי הרבה שרשורי מזון והתייעצויות, ותמצאי הרבה מידע לגבי יצרנים, מותגים, מתכונים, מחירים, איפה לקנות וכו'.

4. אישית אין לי נסיון עם חנויות בפתח תקווה, לכן שורת החיפוש הזו אולי יכולה לעזור... מקווה שמישהו מהאיזור שלך עם ניסיון ממשי מול חנות ספציפית יוכל להגיב ולעזור.

שירן ל11

New member
אני אוהבת להשוות מחירים ב-ZAP

ולאחרונה גם רכשתי קופון בגרופון לחנות חיות אך עדיין לא השתמשתי בו, אז אני עדיין לא יכולה להמליץ בלב שלם על השיטה הזאת.
בנוגע לסוגי מזון- כל המזונות שהמליצו פה, כולל אקאנה, הם טובים בעיניי.
עם זאת, יש כלבים שמסיבות שונות ומשונות לא מסתדרים עם מזונות מסויימים, גם אם המזונות הם ברמה גבוהה מאד. לחנויות טובות יש לרוב מדיניות החזרה נוחה ושווה לברר מה המדיניות של החנות לפני שרוכשים.
אנחנו התחלנו ב-GO ורצינו לעבור ל-taste of the wild בגלל שיקול כלכלי. לצערי הכלב שלי לא התרגל ל-taste of the wild , גם לא אהב את הטעם וגם היתה לו עצירות שבועיים וחצי. מדובר במזון מומלץ ופופולרי מאד בארה''ב ובכל זאת לא התאים...ובשמחה החליפו לי את השק.

אמפולות של אדוונטיקס אני מזמינה מאיביי ממוכר איטלקי עם מחירים מעולים ומשלוח מהיר.

DAHUJI

New member
איזה סוג?... תפרטי

לפי אתר היצרן יש לך את הפרמיום הרגיל (אריזה כחולה) ואת הסופר-פרימיום (אריזה לבנה).
אין עליו ביקורות לא ב- dogfoodadvisor.com וגם לא ב- dogfoodanalysis.com.

מרשימת המרכיבים של הסופר-פרימיום כבש/אורז הוא נראה כמו מזון בינוני באיכותו, לא רע ולא מעולה.
לדעתי, לא יהיה הבדל עצום בין המתכונים השונים של ה- Brit, עוף או כבש וכו' באותו סוגה (פרימיום או סופר-פרימיום)...
יש הבדל גדול בין רשימת המרכיבים במזונות של יצרנים שונים... אז מה התקציב שלך ואיזה גודל שק את מחפשת?

למה דווקא החלטת על Brit? איפה המליצו לך עליו?

הציעו לי עם אורז

בחנות שחיפשתי: "אקנה" ולא היה, הציעו לי את ה-Brit עם האורז.
האם עדיף לתת לכלב הגור, מזון ללא תירס אורז ודגנים למיניהם? או להימנע מכך? ולתת לו רק מזון טרי יבש/רטוב???

DAHUJI

New member
אם את באמת שואלת לדעתי?... תוותרי על ה- Brit.

1. הדיעות חלוקות (מאוד חלוקות) לגבי דגנים במזון יבש לכלבים.
יש שאומרים שכלב לא אמור לאכול חיטה, תירס, אורז ושלל דגנים אחרים. אבל אז באים יצרני המזון היבש וצריכים לתת נפח למזון וגם לעשות ממנו סוג של בצק כדי לחתוך אותו לכופתאות שאנחנו מכירים ולתת לו את המרקם היבש שאנו מכירים ("מילוי" = fillers)... אז הם דוחפים למזון שלל דברים אחרים כגון תפוחי אדמה, בטטות, טפיוקה, סויה ועוד.
בסופו של דבר דגנים הם מקור מעולה לפחמימות. אם אותן פחמימות (או בשם האחר - סוכרים) לא יבואו מדגנים, הן תבואנה מפקעות, מצליבים (למשל כוספת) או קטניות (למשל אלפלפא) וכו'.
האם כלב אוכל פקעות, מלחך מצליבים או נובר בקטניות בטבע?...
אני חושב שעשו לדגנים שם רע. וזה מיותר.
למה? בגלל שיצרנים שמחפשים אינסוף פתרונות שיווקיים לבדל את עצמם מיצרנים אחרים, אז הפרסומאים שלהם מצאו להם נישה שיווקית חכמה מאוד, ככה שבעלי כלבים שמאוד דואגים לתזונה של חיית המחמד שלהם ופתאום כשרושמים על המזון "ללא דגנים" זה נשמע להם הרבה יותר איכותי ושווה. ככה גם מזונות RAW שאין ביניהם לבין RAW שום קשר. ככה גם למזונות שהם ללא GMO שזה עוד יותר חרטא (הנדסה גנטית לכשעצמה זה לא רע, ו- GMO זה לא השטן).
רוצה דוגמא? בדיוק כמו תחליפי החלב לתינוקות שעד שלא הגיעה הפרסומת "ללא שמן דקלים", אף אחד לא הבין בכלל שיש שמן דקלים ולמה פתאום הוא כזה שטן במזון...
הבעיה האמיתית של כלבים עם המזון שאנחנו דוחפים להם היא העמילנים. לכלבים יש בעיה בלעכל/לפרק עמילנים מורכבים (סוג של פחמימה) שנמצאים בכמעט כל הצמחים שאני חושב עליהם (הם חלק מבני בהם). אפשר להקל על הכלב על ידי זה שאת העמילנים מבשלים למשך המון המון זמן וזה פותר את הבעיה (הם מתפרקים בחום).

2. תעזבי בצד את ה- Brit. נקודה.
לא שמעתי עליו, לא מכיר מישהו שמאכיל בו ועוד יותר מרתיע שלא מצאתי עליו מידע רציני ברשת למרות שחיפשתי (באנגלית כמובן).
אם החנות מנסה לדחוף לך אותו ספציפית, אז תשאלי אותם למה. יש כל כך הרבה מותגים אחרים טובים, עם אינסוף ביקורות, ממליצים, שוללים ומה לא.

3. תאכילי במזון יבש מהסוגים הטובים (והיותר יקרים, אין מה לעשות) כגון:
GO! מתכון FIT + FREE.
NOW! מתכונים שונים לגורים.
Farmina Natural and Delicious.
Taste Of The Wild Puppy.
Nature's Variety Instinct.
ממש לא חסר סוגים ויצרנים מעולים, בטווחי מחירים שונים שאת יכולה למצוא שמתאימים לכיס שלך, במידה ואת מוכנה להוציא קצת יותר ממאכיל הבונזו/דוגלי הממוצע (שעשויים בעיקר מתירס ולכן עולים 130 ש"ח ל- 25 ק"ג).
לא הייתי מתקרב לכל המפורסמים והמאוד בינוניים למיניהם שממתגים את עצמם ללא הרף - לא יוקנובה, לא פרופלאן, לא היל'ס, לא רויאל קנין.

4. לגבי המיקום שלך - את בפתח תקווה...
יש המון חנויות שנחשבות זולות שעושות משלוחים לאזור שלך מתל אביב או השרון, למשל "גג לחיות" ברעננה או "פט-פוינט" בת"א או "חיש-חי". להם כן יש את אוריג'ין המעולים (לדעתי המזון הכי טוב ולצערי גם הכי יקר בשוק) ואת אקאנה המצויינים לא פחות.

5. כמו שכתבתי פה מלא פעמים - רצוי ואף דרוש לגוון (לא לערבב!) לכלב עם מזון אמיתי.
תחשבי על הכלב שלך אוכל כל חייו את אותן כופתאות יבשות, בלי שום גיוון ובלי שום אפשרות להאכיל עצמו באוכל "ראוי". הוא בטח בשמיים כשהוא מצליח לגנוב איזו עצם של עוף בפארק...
אפשר להאכיל כלב בבשר עוף לסוגיו כולל איברים שונים, בשר בקר לסוגיו כולל איברים שונים, עצמות בקר אמיתיות אם אפשר עם בשר עליהן (לא עצמות עוף!), טונה במים (לא יותר מקופסא אחת פעם בשבועיים), ביצים קשות, פסטרמה, נקניקיות, תבשילים שונים ללא תבלינים עם חלקי בשר/קטניות, גבינות דלות לקטוז ( למשל קוטג', יוגורט), ירקות ופירות וכו' וכו'...

6. בהכללה, רוב המזון הרטוב מפחיות שימורים זה נטו ג'אנק פוד (= כסף לווטרינטור)... זה אוכל רע מאוד, מלא במייצבים ומסמיכים (יענו "רוטב", בשאריות בשר לא ברורות ומה לא.
מזון רטוב מפחיות גם מעלה את הסיכוי לעששת אצל כלבים.
המזון הרטוב שמגיע בפחיות ושנחשב מצויין ואיכותי עולה בסביבות ה- 12-15 ש"ח לפחית במקרה הטוב, ובכסף הזה כבר אפשר לקנות רכיבים טריים ולהכין תבשיל לבד או לאלתר לכלב משהו (15 ש"ח היום זה כבר חצי ק"ג עוף).

7. לא לערבב מזון יבש (כופתאות) עם שום סוג של מזון אמיתי.
זמני העיכול שלהם שונים וזה יכול להעמיס על מערכת העיכול של הכלב.
הוא לא ימות מזה, אבל יכול להיות שהוא ישלשל ויהיה ישנוני. עדיף שלא.

8. לא לתת עצמות עוף ולא לתת אוכל מתובלן.
וגם צריך לדעת את הרשימה של כל המזונות שמסוכנים/רעילים לכלבים.
למשל שוקולד, בצל, עגבניות לא בשלות כמו שצריך.
תעשי גוגל, תמצאי המון מידע על זה.

9. שכחתי משהו?...

למעלה