הכלב שלי משתין בבית

KallaGLP

New member
אגב, קרה לי עם הכלב הנוכחי שלי

שהוא לפתע התחיל להשין על שטיחון בבית, וממש בלי לחשוב, באופן אינסטינקטיבי עשיתי תנועה חדה עם הגוף ואמרתי בכעס: "תפסיק, מה אתה עושה?". הכלב פשוט הפסיק להשתין באותה שנייה ומיד הוצאתי אותו החוצה, ששם חזר להשתין בצורה רגועה לגמרי. מאז לא קרתה ולו פעם אחת שהשתין בבית.

KallaGLP

New member
חילוקי דעות וביטויי אי הסכמה זה בסדר גמור, הם לבו של כל דיון

אבל כדי לשמור על תרבות דיון ואווירה נעימה בפורום עדיף לבטא אותם בצורה שמכבדת את מי שפונים אליו (אני מתייחסת לביטוי "איזה קשקושים").

בטח, זאת לא בעיה ליצורים חיים לחיות בלי מים

הרי באוויר יש חמצן ומימן, הם יכולים לייצר מים לבד.
&nbsp
&nbsp
אפשר גם פשוט להרוג את הכלב
אפשר לסתום לו את שלפוחית השתן בבטון
יש כל מיני אופציות.
&nbsp
הנה אפשרות אחת: למה שלא תתן יותר פרטים ותענה על השאלות שנשאלת, אם כ"כ דחוף לך לקבל תשובה טובה דווקא מהפורום ולא מוטרינר או ממאלף?
נשאלת באיזה שעות אתם מטיילים ובאיזה שעות הוא משתין, נשאלת איך הוא משתין (בורח לו קצת תוך כדי משחק או שהוא ממש מתארגן לזה ומרים רגל והכל, או אופציה אחרת?), כמה הוא משתין, מתי זה התחיל, האם הכלב עבר אילוף לצרכים- יש לך תשובות למשהו מזה?

KallaGLP

New member
אבל למה ככה?

שום דבר בשאלות לא מצדיק תשובה כל כך צינית ועויינת. אנשים באים להתייעץ כי הם לא יודעים ורוצים להבין מה הדבר הנכון לעשות. אפשר פשוט להסביר מדוע אסור להגביל בשתיית מים בלי אזכורים מופרכים של אדם שרוצה להרוג את כלבו או לסתום לו את שלפוחית השתן בבטון.

KallaGLP

New member
כעקרון, אסור להגביל כלבים בשתיית מים.

תחשבי איך היה מרגיש בן אדם אילו לא היה יכול לשתות כשהוא צמא. זה גם לא נעים וגם לא בריא, במיוחד בחום הישראלי. יש רק מצב אחד שבו כדאי לתת את הדעת על כמויות המים - אם נראה לך שהוא שותה יותר מדי, בפרט אם קודם שתה פחות ועכשיו פתאום שותה משמעותית יותר. במקרה כזה יש סיכוי שמדובר בבעיה בריאותית, כמו סכרת, ואז כדאי לקחת את הכלב לבדיקה אצל וטרינר. אך אם אלה כמויות סבירות ששתה מאז ומעולם - לא להפחית.

וליתר הדגשה...

גם כאשר נראה שהשתייה רבה יותר משמעותית, לא להפחית בשתייה
על דעת עצמינו - אלא לפנות לוטרינר !

דבר נוסף - מעבר להקבלה לאדם, המנגנונים של הכלב הם כאלה המחייבים
שתייה תדירה ! - הכלב "מזיע" דרך הפה - כלומר, הכלב אינו מזיע אלא מלחית
(מפריש רוק) דרך הפה, ולכן חיוני לספק לו שתייה באופן תדיר ומספיק.

ולבסוף - לשואל - כמות השתייה היא בפירוש לא זאת שתגרום לכלב לעשות
פחות צרכים... עדיין לא מובן למה הכלבה שלך עושה צרכים בבית, ובכל מקרה
הכתובת הראשונה היא וטרינר, ואם לא נפתר הכתובת הבאה היא מאלף (חיובי)... בהצלחה.

אורחת310

New member
אם תעביר אותו לתזונת BARF (שחברת ביודוג מפיצה)

הוא ישתה פחות מים, כי התזונה הזאת - בשר לא מבושל היא
עסיסית ומלאה במים....

למעלה