החלפת אוכל לכלב

Oleg0486

New member
החלפת אוכל לכלב

שלום רב,
אשמח לעזרה

בשנתיים האחרונות אני קונה לכלב שלי רויאל קאנין מיני אדולט (הכלב שוקל 8 ק"ג). הוא נורא אוהב אותו אבל לאחרונה הבנתי שהמרכיבים שלו לא הכי אידיאליים
יש אוכל מומלץ יותר? אני יודע שקיימים עשרות סוגים ומותגים וכו' השאלה האם מישהו מכיר אוכל שיהיה באמת טוב לכלב מבחינת הרכיבים?
המליצו לי על האתר http://www.dogfoodadvisor.com/ שמדרג את האוכל בהתאם לאיכותו אבל הרשימה שם ארוכה ולא יודע אלו מהמותגים שקיבלו ביקורות טובות אכן נמכרים בארץ
כל חנות חיות ממליצה לי על אוכל אחר (משיקולים שלהם אני מניח)
אשמח לעצות ועזרה כאן

תודה רבה

marx04

New member
לא צריך להחליף ב"כוח"

שלום לך,

אם הכלב שלך אוהב את המזון הזה, וחשוב הרבה יותר - אם המזון הזה עושה לו טוב (צואה מוצקה אך לחה, פרווה בריאה, נעימה למגע, לא יבשה ולא שומנית, משקל תקין וכו') - אז אין סיבה להחליף את המזון.
כדאי מאד גם שתתייעץ עם הוטרינר של הכלב שלך.

בארץ יש מגוון של מזונות טובים וטובים מאד (וגם גרועים). הנה מספר מזונות שאני סבור שהם איכותיים:
אוריג'ן, GO, קאנין קוויאר, N&D, Taste of the wild, ועוד רבים וטובים.
הדרך לבדוק אם הם מתאימים לכלב שלך היא בדרך של ניסוי וטעיה, ופשוט לראות מה עושה טוב לכלב שלך.

בברכה,

אורי.

ממי הבנת? האם הוא מבין על מה הוא מדבר?

להסתמך על אנשים שלא מבינים, ורק חושבים שהם מבינים עלול להיות מסוכן.
רויאל קאנין הם מייצרני המזון הטובים בעולם (ולא, אין לי אחוזים... וחבל שלא...
)
גם האתר שציינת הוא לא מקצועי, המפעיל שלו הוא רופא שיניים אם אני זוכר נכון.
בקיצור - לא להחליף רק כי שמעת שמועות.
תישאר עם האוכל הטוב שקנית עד עכשיו.

marx04

New member
האם תוכל לפרט ולהסביר ?

שלום טל,
תודה על עצתך המקצועית.
האם תוכל לפרט ולהסביר מה הופך מזון מסויים לטוב יותר מאחר ?
אלו שיקולים אנחנו כבעלי כלבים יכולים לשקול כשאנחנו מנסים להחליט איזה מזון לרכוש עבור הכלבים שלנו (מלבד שיקול המחיר) ?
בברכה,
אורי.

בשמחה

ראשית בוא נדבר רגע על האתר האמור - שיטת הדירוג שלו מתייחסת לנושא הדגנים בעיקר, מתוך הנחה, מוטעת כנראה, שדגנים זה רע.
מזון המכיל דגנים מקבל בו ציון נמוך, מזון ללא דגנים מקבל בו ציון גבוה.
האם זה נכון? האם יש מחקר אחד שמוכיח שדגנים זה רע? - אין כזה!
אבל זה טרנד, וכמו כל טרנד זה תופס עכשיו בכל העולם.

איכות המזון נקבעת ע"פ איכות המרכיבים, אך גם תהליך הייצור.

לכן, חשוב להסתמך על חברה גדולה, שפועלת לאורך שנים, עם מחקר ופיתוח, ועם בקרת איכות רצינית ואיכותית.
לבחור חברה שנוכל לסמוך עליה במקרה שמשהו לא תקין - תדע לעלות על זה בזמן (בקרת איכות) ולהתריע במידה והמזון כבר יצא משטח המפעל.

לארץ מיובאות מאות חברות מזון, קשה לי להמליץ על מזון ספציפי והיה מתאים גם לכם (כלכלית) וגם לבע"ח (רפואית/תזונתית).

אני חושב שרויאל קאנין מובילה בעולם בתחומה, כמו גם הילס, פרו-פלאן, יוקנובה, נוטרא-צוייס וכו'.

מקווה שעזרתי קצת.

למעלה