גור שמסרב לאכול

MK160613

New member
גור שמסרב לאכול

היי, יש לי שאלה לגבי הגור שלי - לאחרונה הוא היה חולה (לא אכל הרבה, וכשכן, הקיא) ופניתי לוטרינר . הוטרינר הביא לי אוכל מיוחד ואנטיביוטיקה. הבעיה היא שהוא מסרב לגעת באוכל וכמובן שגם את האנטיביוטיקה בלתי אפשרי לתת לו (במזרק ). עכשיו הוא בורח בכול פעם שאני מנסה לתת לו אחד מהם ואני לא יודעת מה לעשות כי הוא לעולם לא יתחזק ככה... יש למישהו עצה בשבילי ? אני כבר מיואשת.... תודה מראש!

sivi1964

New member
צריך לשבור את מעגל"הצום" ולמצוא משהוא-

ממש אבל ממש שווה!
כמו-
פסטרמה,חזהעוף,נקניק,נקניקעיה וכו....
זה ידרוש ממך קצת ניסוי וטעייה עד שתמצאי משהוא שהוא יתחיל לאכול...
את האנטיביוטיקה ניתן להכניס/לגלגל/לעטוף באותו צ'ופר שווה כשאת נותנת חתיכה או שתים קטנות בלי הכדור(בקשי מהוט' לתת לך את זה בכדורים),ואז בחתיכה השלישית מוסתר היטב יש את הכדור...
לרוב אחרי מחלה הם חלשים וחסרי תאבון.
מאד מאד חשוב שישתה ויתחיל לאכול,וברגע שתמצאי כאמור את הדבר הטעים תראי שלאט לאט יתחיל לאכול כרגיל.
חשוב לתת כמויות קטנות כמה פעמים ביון.
לא להעמיס על הקיבה הרבה מידי בפעם אחת.

marx04

New member
שאלות והמלצות

שלום לך,

האם תוכלי לכתוב בן כמה הגור? וכמה הוא שוקל ?

באופן טבעי, חלק גדול מהכלבים אינם "מתלהבים" לקבל תרופות, ולפעמים אין ברירה אלא להשתמש בכוח.
תופסים את הכלב, מושיבים אותו בין הרגלים שלנו כשהוא יושב בגבו אלינו, ואוחזים אותו באמצעות הרגלים שלנו שלוחצות את גופו. אז משתמשים בידים כדי לפתוח בכוח את הפה שלו ולייצב אותו, ואז משתמשים במזרק כדי לדחוף את התרופה לפה שלו.
אם מדובר בגור קטן (גם בגודל וגם בגיל) אוחזים אותו בחיק ביד אחת בין המרפק לבין הגוף ומשתמשים בשתי הידים כדי לפתוח לו את הפה והזריק לו את החומר לתוך הפה.
מיד לאחר הפעולה הזו יש לתת לגור חטיף טעים במיוחד ולתת לו הרבה תשבוחות.

לגבי חוסר הרצון לאכול: כמובן החשוב מכל להיות במעקב אצל הוטרינר ולוודא שהכל בסדר ושיש עליה הדרגתית במשקל, גם אם איטית.
אם הוטרינר אינו מוטרד או מודאג, אז גם אין סיבה שאת תהיי.
בהנחה שהבעיה הבריאותית מטופלת כראוי, בשלב מסוים הכלב יהיה רעב ויאכל את מה שאתם נותנים לו. פשוט צריך סבלנות.

בברכה,

אורי.

אני נותנת

פסטרמה, חתיכה קטנה אחר כך הכדור מגולגל בחתיכה גדולה יותר ומייד אחרי החתיכה הזו לפני שהן מבינות מה הן אכלו ומנסות לירוק מגיעה עוד חתיכה נדיבה שאי אפשר לסרב לה וזה תמיד מצליח, תמיד! הן תמיד שמחות כל כך לחתיכה הבאה שהן בולעות מה שבפה וממהרות לקבל את הבאה בתור, הן לא מקבלות פסטרמה או גבינה צהובה על בסיס קבוע זה ממש צ'ופר מטורף עבורן
מאז שגיליתי את השיטה הזו נגמרו הימים של לפתוח את הפה בח או משהו כזה. בסבבה

MK160613

New member
תרופה

תודה רבה לכולם עזרתם מאוד ! הוא עדיין לא אוכל אך הוטרינר אמר שזה בסדר ומתישהו הוא יהיה רעב וירצה לאכול (ולגבי הצ׳ופרים למיניהם- הוא סירב בתוקף לתת לו ) . אגב מישהו יודע אולי משהו על התרופה שהוא נתן לי ? אני ךא מוצאת כלום באינטרנט... השם שלה זה: metronidazole & clindamycine . משהו על תופעות הלוואי אולי ? תודה רבה

xslf

New member
אלו סוגים של אנטיביוטיקה

גודמן עכשיו על clindamycine כבר כמה חודשים ברציפות (וימשיך בעתיד הנראה לעין... סיפור ארוך).
&nbsp
אין הרבה תופעות לוואי בדרך כלל. העיקרית שבהן היא צואה רכה.
אבל שווה לשאול גם את הוטרינר (או בפורום רפואת חיות מחמד השכן).

לחזור לווטרינר

ראשית את כל התרופות כמעט ניתן לתת בזריקות, וכך להמנע מהצורך לתת לפה. זה אמנם יקר יותר, אבל עוזר לפחות בתחילת הטיפול, עד שהכלב חוזר לאכול.
שנית - הכלב היה אמור לחזור לאכול תוך 12-24 שעות, אם הוא לא - משהו מאוד לא בסדר ומצריך המשך טיפול ומעקב צמוד.

לגבי התרופות - זה שילוב של 2 סוגי אנטיביוטיקה. אין הרבה תופעות לוואי.

לחזור לווטרינר לבדיקה - ולעדכן אותנו שהכל בסדר...

תגובה מוטרינר כדאי לשים לב

למעלה