טבעונות וכלבנות

• פותח הנושא wgaf
  • פורסם בתאריך

wgaf

New member
לא רק על מאמרים וסרטונים ברשת

אלא גם ניסיתי בעבר תזונה טבעונית על עצמי מספר חדשים.
לא רק שלא הרגשתי לא בריא זה גם הרזה אותי.
ואני בעיסוקי כגובה חובות לא יכול להרשות לעצמי להיות רזה.

merav999

New member
לא יודעת מה אכלת אבל יכול להיות

שלא ידעת איך להרכיב לעצמך תפריט
לפחות אתה מנסה לצמצם צריכה של המוצרים האלה ולא מנסה לכפות אידיאלוגיה על כך.

אני רק אציין שיש תזונאיות טבעוניות (או תזונאים) או כאלה שתומכות בטבעונות ולא טבעוניות בעצמן שיכולות לסייע בבניית תפריט בריא.

מה דעתך, הוא יכול לעבוד כגובה חובות?

תנסה גבייה בהפוך על הפוך

כולם כבר מצפים לשרירי החמוש ומתכוננים בהתאם, תהיה רזה וכולם יתנו לך את הכסף

wolfeyes30

New member
בדיוק כך

אני לא יודע אם הם עושים את זה בכוונה או שהם עוורים אבל בראיה כללית ככל שתתרחב התזונה הטבעונית ייפגעו יותר בע״ח, הרבה יותר מתעשיית הבשר.
זה די מטופש להגביר את תעשייה כדי לתקן פגעי תעשייה.
וגם די צבוע (או ״סוגני״) להעדיף חיות משק על חיות שדה.

אגב, בכל המחקרים במסמך של ארגון התזונה האמריקאי, שמשווים טבעונות לאוכלי כל, מתייחסים לטבעונות מול תזונה סטנדרטית, ראית פעם תזונה של אמריקאי ממוצע??
אז תני לי לחסוך לך, טבעונות עדיפה על תזונה של אמריקאי ממוצע.
בכמה מחקרים שבהם השוו תזונה סבירה שכוללת בשר מול טבעונות, לא היו תוצאות מובהקות לטובת טבעונות.
בקיצור, תני לי משו רציני יותר מהבלה בלה הפוליטי הזה.

merav999

New member
וכמו שאמרתי יש גם מאמרים ומחקרים לא רק מאתרים טבעוניים

yonbosk

New member
את לא יכולה לספק מחקר אחד שתזונה טבעונית

עדיפה על תזונת פליאו, תזונה שמבוססת על מזון מהחי ושומן רווי בהמעטת פחמימות, מזון טרי ולא מעובד (בניגוד למזון המהיר שהאמריקאים צורכים).
לעומת זאת אפשר לספק לך מחקרים הפוכים שתזונה כזו בריאה יותר מתזונה טבעונית.

עדיף שתשתמשי בטיעון של הבריאות על אנשים חסרי ידע.

merav999

New member
אפילו לא אחד? אז מועצת הנבטים והחסה שיחדה את ארגון

התזונה האמריקאי?

בטח בגלל זה אין אף ספורטאי טבעוני' , חלשלושים שכמונו.

כנראה בגלל זה שומעים בחדשות כל יום על טבעונים שנופלים כמו זבובים ברחבי העולם, פשוט מתמוטטים מכך שלא אכלו חלקי פגרים ונבלות. מחלקות שלמות שנבנו כדי לטפל בטבעונים. אתה רואה איזה קדושים אנחנו, איך אנחנו מקריבים את חיינו עבור בעלי חיים

yonbosk

New member
לא, בגלל זה בפורומים של טבעונים תלונות על כאבים, מיחושים,

לא, בגלל זה בפורומים של טבעונים תתקלי לעיתים קרובות בתלונות על כאבים, מיחושים, חולשה, חוסרים מסוגים שונים בבדיקות דם ועוד. את יודעת טוב על מה אני מדבר.
אין לי ספק שלכל דבר יש לך טיעון נגד, העיקר להשיג את המטרה, גם אם בפרופגנדה.

עברנו לטכניקל כי הכלב אלרגי וזה המזון הראשון שעוזר לו

להפסיק להתגרד בלי להיכנס לנושא הסטרואידים שזה נורא נורא נחמד
לשנייה גילינו שזה מאוד טעים אז למה לא
נחמד לי שזה גם טבעוני, גם העלים לצ'יפ את הגירודים שהטרידו אותו עד מאוד וגם טעים לשניהם, אז לבריאות :)
&nbsp
בעבר חשבתי שזה מוזר לא לתת אוכל בשרי לכלבים אבל אצלי זה סתם כי לא חשבתי על זה מספיק לעומק, זה נבע אצלי ממשהו שקיבלתי כאקסיומה ובעצם אולי הוא לא 100% נכון. בכל מקרה הופתעתי לטובה, בייחוד מהבחינה הרפואית אבל גם מהטעימות של המזון, מניחה שזה יותר אינדיבידואלי אבל כאן זה נוחל הצלחה

עמית184

New member
אלו בדיוק יהיו גם הקריטריונים שלי אם אחליט, כשאחליט

להעביר את הכלבים למזון טבעוני. בעצם מדובר בדיוק באותם קריטריונים בבואי לבחור כל מזון יבש אחר: מידת הטעימות, מרקם הצואה, מראה הפרווה, המצב רוח הכללי וחיות הכלבים. מה יהיו ההשלכות לגביהם בעוד 10 שנים? רק אלוהים יודע. כפי שרק הוא יודע מה יהיו ההשלכות ארוכות הטווח כשאני בוחר, באופן כמעט שרירותי (בעיקר על סמך תקציב כספי שאני מקציב לעצמי לצורך העניין) מזון יבש כזה או אחר. מה תהיינה ההשלכות על בחירתי הכמעט שרירותית ריגל ולא, למשל, קאנין קוויאר? רק אלוהים יודע.
&nbsp
אם זה טעים להם, אוהבים את זה, אוכלים בהנאה, הצואה טובה, הפרווה מבריקה, המצב רוח טוב והם פעילים כרגיל, ובנוסף אם זה עומד במגבלות התקציביות שלי, וכבונוס עומד גם בסטנדרטים המצפוניים שלי ומשחרר אותי מחיבוטי נפש מצפוניים - אז אדרבא!

The Peanut

New member
עמדתי בנושא

קודם כל אני חושבת שטבעונות שנובעת ממניעים מוסריים היא מוטעית וגם מיותרת.
עצם החיים בעולם מתועש שנפרד מהטבע גורם לנזקים עצומים לבעלי חיים ואכילת מוצרים מן החי זה הקטן מביניהם.
בנוגע לתזונה טבעונית לכלב.. אני אישית חושבת שזו התעללות וכפייה של אורח חיים שלך על מישהו שלא ממש יכול להחליט בשביל עצמו.
אבל כלב עוד יכול לחיות ככה. חתול למשל, לא.

עמית184

New member
את בעצם אומרת שלפי דעתך החלטות שאנשים מקבלים לגבי אורחות

חייהם, לגבי עצמם וגם לגבי זולתם (לפחות אלו ההולכים על ארבע) ושנובעות מהמצפון שלהם ומערכי המוסר שלהם - הם מיותרים.
&nbsp
ואני תמה - מניין הזלזול הזה במצפונם של אחרים ובהחלטות המוסריות שלהם?

The Peanut

New member
זה לא נובע מזלזול

כפי שאמרת זו רק דעתי :)
אני הייתי צמחונית עשר שנים מתוך מחשבה שזה מציל חיים של חיות.
בגיל עשרים התפכחתי והבנתי שצריך לעשות משהו הרבה יותר דרסטי מלסגור את הפה, אם באמת רוצים להשפיע. וגם קלטתי כמה שטיפת מוח עברתי בתור ילדה בת עשר.. אבל זה כבר עניין לדיון אחר בפורום אחר.

כשמדובר בכלב, חיה שהסתמכה כמעט אך ורק על בשר במשך עשרות אלפי שנים, אני חושבת שצריך מחקר מאוד מעמיק כדי לוודא שהוא לא נפגע בתהליך.

וגם גידולי שדה פוגעים בחיות רבות.. וכדי לקבל מצמחים מה שמקבלים מבשר, צריך לאכול הרבה יותר. צריך לבדוק כמותית שבכלל משתלם מוסרית לאכול רק מזון מהצומח

merav999

New member
אכילת מוצרים מן החי זה העוול הכי גדול שנעשה לבעלי החיים

150 מיליארד כל שנה בעלי חיים שמיוצרים באופן מלאכותי על מנת להישחט כדי להיות על צלחת כמה דקות. זה קטן בעינייך?

ואם עשינו נזקים כל כך עצומים לבעלי החיים בעולם המתועש שלנו, למה לא לנסות לצמצם את הפגיעה איפה שאפשר? את באמת רואה בזה דבר מיותר?

The Peanut

New member
באמת הכי גדול?

אני מחפשת הרבה זמן מחקר מדעי שמשווה באופן כמותי איך אנחנו לאורך השנים של קיומנו פגענו בבעלי חיים: השתלטות על אזורים למען הקמת ישובי מגורים, שדות חקלאיים, רשתות חשמל ותחבורה, פיתוח תרופות ועוד הרב דברים שלא חושבים עליהם בכלל.. לצערי מחקר כזה לא יהיה קיים כי זאת כמות אדירה מדי בשביל לחשב.
בואי נסכים שאכילת מוצרים מן החי זה העוול שהכי קל לנו לתקן. או לפחות לחלקנו. אבל זה כבר עניין סובייקטיבי....

merav999

New member
נסכים ש- 150 מיליארד *כל שנה* זה לא קטן?

וכן, את זה לפחות אנחנו יכולים לתקן. נראה קשה ומלחיץ אולי מבחוץ, אבל זה עניין של שינוי הרגלים.
&nbsp
ולמי שמתקשה או מפחד יש את אתגר 22 (פרטים בקישור השלישי בחתימה שלי)

The Peanut

New member
לא כולם יכולים או רוצים לשנות הרגלים

ולכן אני לא מסכימה עם הגישה המטיפנית שטבעונים רבים אימצו.

wolfeyes30

New member
לא הכי קל לתקן

אבל הכי קל לקדם... וכל זה בלי לשקול את ההשלכות של טבעונות בהיקף נרחב.
העיקר לזרוק ססמאות ללא בסיס כעובדות

זה לגמרי דת על כל המשתמע מכך

merav999

New member
שכחת להוסיף "הוכחות" שכתבו חברייך הפליאוליסטים ....

"קצת" מצחיק שפליאוליסט מכנה טבעונות דת. הגמל לא רואה את דבשתו.
&nbsp
&nbsp

לא הכי גדול

כמה קמ"ר של יער שנהרס לצורך כזה או אחר וקיבלת את אותו המספר של בע"ח מתים.

למעלה