טבעונות וכלבנות

• פותח הנושא wgaf
  • פורסם בתאריך
לא בטוחה שהסאלוקית המעורבת עם מנשך הכריש העקום שלצדי תוכל

לשגשג כך, גם אם אאכיל אותה ב-3 עגלות רכות ביום.
אולי לזכר הטריקולור המתחנף יש יותר סיכוי, אם כי יש את העניין השולי של לעבור מזכר לנקבה. מה דעתך המקצועית?
&nbsp

wolfeyes30

New member
אין לי קישור כזה, בגלל זה כתבתי כנראה.

קוראים לזה ניחוש מושכל.
כמה זמן נראה לך שחברה מסחרית תבדוק השפעת הנוסחה על הכלב? 10-20 שנים? לכל נוסחה? על קבוצות ניסוי ובקרה, וניטור מצבם תוך כדי ייצור המזון ספציפית לניסוי?
למזון לכלבים?

לי נראה שהם מריצים ניסוי של אולי שנה והקריטריון להצלחה הוא שאחוז מסוים של הכלבים בקבוצת הניסוי בריאים חיים ובריאים (מאמין שיותר מ50% ומקווה שיותר קרוב ל100% מאשר ל60%)

בקשר לוטרינרים... מנסיוני הידע של רובם בתזונה הוא לא רב יחסית, ואת מה שהם כן מכירים זה במימון ותמיכה של חברות המזון...
בכל מקרה, וטרינר טוב לא ימליץ על מזון צמחי בקלות כזאת, בדיוק כמו שהוא לא ימליץ על טיפול תרופתי קבוע לפני בחינת כיוונים נוספים בריאים יותר, אז משפט כמו ״אוכלוסיה שממליצה״ הוא קצת מוגזם.

מקווה שהכלבים שלך יהיו בסדר...

אני שמחה שאתה דואג לכלבים שלי :)

מה לגבי מזון נא שאתה מאכיל (מקווה שאני לא מתבלבלת)? יצא לך למצוא מחקר ארוך טווח בנושא? אשמח לעיין אם יש לך
אני חושבת שכמו שנושא התזונה עבור בני אדם הוא מאוד לא חד משמעי, כך על אחת וכמה עבור כלבים. אני באופן אישי מאוד מאושרת שצ'יפ הפסיק להתגרד בלי טיפול תרופתי, זאת אחרי שניסינו כמות גדולה של מזונות בשריים ממקורות שונים. אני חושבת שאיכות החיים שלו השתפרה לאין שיעור מאז, כמו גם נראה שהוא ופזית מגיבים היטב למזון - הצואה מצוינת ומצב רוח טוב :) אז אני מרוצה. מקווה באופן כללי שהם יאריכו חיים ושיהיו בריאים לשנים ארוכות ארוכות עם ובלי קשור למזון, כי הם אהובים עד מאוד

wolfeyes30

New member
אין מחקר ארוך טווח בנושא

לפחות לא מצאתי כזה
תזונה נאה היא לא רק שושנים וגורים חמודים, יש סכנות (זיהומים, תזונה חסרה וגם עצמות יכולות לגרום לבעיות)
אבל זה עדיף על מזון מתועש מלא חומרים שאינם אוכל (משמרים, מגבירי טעם וריח, צבעים למיניהם)

אמנם אין לי מחקר ארוך טווח להראות אבל יש לי את הטבע, בשר נא, זה המזון הטבעי שלהם.
טבעונות? זה גם מתועש לגמרי וגם לא טבעי... זה ההבדל

אני חושבת שהיאחזות בטבע זה מעט נאיבי, אולי זו רק אני

הטבע הוא לא דבר היסטורי אלא אורגני ומתפתח, דהינו לא כל מה שהיה נהוג פעם בהכרח רלוונטי לעכשיו, רק כי יש לו את היתרון הכרונולוגי
מעולם בני האדם יש אינספור דוגמאות לכאלו דברים, אבל לטעמי לפחות אין סיבה שאצל בעלי החיים המצב יהיה שונה. הרי אין חומה ברורה שמפרידה בין הטבע, כולל בעלי החיים, לבין בני האדם. בנקודה הזו אני מוצאת טעם לפגם ולכן מבחינתי הטיעון ה"טבעי" הוא לא חזק מספיק

wolfeyes30

New member
אבל מה שאת עושה זה לא

״אורגני ומתפתח״ את מעבירה את הכלבים למזון תעשייתי שהרכבו נקבע על ידי כמה אנשים כנראה ללא מחקר מספיק.
אגב, אנחנו חלק מהטבע, והורסים אותו בשיטתיות, אבל לטבע יש זמן הוא יסתדר כשכבר לא נהיה...

תכל׳ס אולי טבעונות זה טוב לשאר העולם, ככה ניעלם מהר יותר

כשאני קוראת את עדותך

מתחשק לי מאד לנסות את זה על שולה המתגרדת ללא הפוגה...

אני מניחה שזה שווה את הניסיון, מקווה שכך או כך היא תפסיק,

כואב הלב על המתגרדים האלו, זה נורא באמת

wgaf

New member
תנסי לתת לה לאכול קירשה

שלושה שבועות.
יכול להיות שתהייה לך הפתעה.
אני מפציר בך לנסות ולדווח.

wolfeyes30

New member

רונן בורבה אמר בכמה הזדמנויות שאם לא עוזר הקירשה עליו

אולי הוא יסכים לעשות את זה גם איתך.
(עדיף להאכיל בחוץ)

wgaf

New member
אני לא קראתי שום מחקר

אבל שימי לב לתמונה. פה הכלבה הצטלמה לאחר שנה שלמה שהיא אכלה רק אוכל טרי בלבד. אפילו לא גרגיר אחד של אוכל תעשייתי.
שימי לב לפרווה.

וואלה צודקים! הכלבים שלי לעומת שלכם ממש לא משגשגים:

צ'יפ רץ אחרי כדור ופזית בסלסלה שלה 3> באמת הם נראו לי קצת שקטים לאחרונה

רגע

כשאתה אומר גם על אנשים
אתה בעצם אומר שגם טבעונות אנושית היא מאולצת? ולא בריאה?
&nbsp
ומסכימה שמזון טבעוני תעשייתי הוא רעל.
כך שאני לא צורך אותו
כל הממרחי הטופו למינהן -מיליון חומרים שמתחילים בE כתובים בו-ממש לא בישבילי.

למעלה