טבעונות וכלבנות

• פותח הנושא wgaf
  • פורסם בתאריך

wgaf

New member
טבעונות וכלבנות

בהמשך לשרשור המרתק בנושא טבעונות וזבח נזכרתי במחשבה שעלתה במוחי לפני מספר חדשים.
גידול כלב מצריך למעשה צריכה גבוהה מאד של בשר.
הכלבה שלי למשל צורכת כמעט רבע טון בשר בשנה. לבדה!!!!! קרוב ל240 קילגרמים של בשר בשנה.
גם זולל הבשר המופרע ביותר במדינה לא מתקרב אפילו לצריכה שכזו.

אם כך, טבעוני שמגדל כלבה בינונית של נגיד 30 קילו גורם לצריכת בשר הגדולה יותר מאדם שאוכל כל יום חצי עוף בגריל ושתי לפות שווארמה...
מה עמדת הפורום בנושא ?

Yukita

Active member
מנהל
למה עמדת הפורום משנה לך?

אם זה משהו שאתה רואה ומפריע לך, עבור למזון טבעוני לבע"ח - כמו AMI. אחרים לא בחרו בזה מסיבות שלהם, אבל אם זה מפריע לך אתה יכול לבחור מה שנראה לך לנכון בעניין.

wgaf

New member
מה פירוש משנה?

בוודאי שעמדה של אף אחד לא בפורום ולא בחיים האמיתים לא משנה לי.
עמדת אנשי הפורום מעניינת אותי.
שימי לב להבדל בין משנה לבין מעניין.

wgaf

New member
מה לבריאות?

את נותנת לכלבים שלך אוכל יבש בשרי סטנדרטי?

wgaf

New member
עכשיו שמתי לב..

את מאכילה את בכלבים שלך באוכל יבש בשרי סטנדרטי.
אם כך, את פוגענית כלפי בעלי חיים יותר מאשר אדם שאוכל כל יום - 2 ביגמקים בבוקר, חצי עוף בצהרים ושתי לפות שוורמה בערב...
מה יש לך להגיד להגנתך?

Yukita

Active member
מנהל
למה אני צריכה להגן על עצמי?

אני עצמי טבעונית, בין השאר כי ידוע לי שזה אפשרי מבלי לפגוע בבריאותי וזה בהישג ידי. כרגע אינני בטוחה שתזונה מוכנה ממקור צמחי לא תסתיים בבעיות בריאות לכלבים ולחתולים שלי. גם לעצמי איני מסתמכת על תחליפי בשר בלבד - יש לי עוד הרבה דברים בתפריט. כרגע, מבחינת אוכל מוכן, לבני אדם עדיין לא ראיתי שבטוחים שאפשר להתקיים בבריאות על אוכל מוכן בלבד. אז לבעלי חיים? אם אשתכנע שאוכל כמו ami אכן בריא לטווח ארוך, אנסה אותו. מתי אשתכנע? לא יודעת, בינתיים אני קוראת ולומדת על תכולת סוגי המזון וביקורות של משתמשים. בינתיים, אני עצמי לא אוכלת שום ביג מקים ומשתדלת לצמצם את הפגיעה האישית שלי בבעלי חיים. באותה נשימה, אני גם משתדלת ככל האפשר לגלות אחריות כלפי הכלבים והחתולים שלי ולא להפוך אותם לשפני נסיונות. רוצה לראותבזה צביעות? בבקשה, אחיה עם זה

אני לא מבינה את האנשים האלו, שבגלל האמונה שלהם\הערכים שלהם
גורמים לסבל לחיות אחרות

שנולדו לאכול בשר
&nbsp
וכן זה סבל,
כי חיה רגילה לאכול בשר, זה הטבע שלה
הטורפים.
&nbsp
לתת לה חסה?! סויה?! סייטן?!
נשמע נוראי ביותר...
&nbsp
וכן אני צמחונית.
שעוברת לטבעונות.
&nbsp
אבל כשיהיה לי כלב אני יאכיל אותו באוכל שכלבים אוכלים ואכלו במשך כל דורותיהם, מתקופת האבן.
שזה בשר.
&nbsp

Yukita

Active member
מנהל
אם אשתכנע שכדאי לנסות

אנסה מזון טבעוני לבע"ח. פשוט עניין של האם אני חושבת שזה בריא לכלבים ולחתולים שתחת אחריותי. לא נראה לי שזה יגרום להם סבל, אבל אני רוצה להיות בטוחה שזה לא יפגע בבריאותם.

כמהאפשר

New member
ולמה הוא צריך להגן על עצמו?

כי ככה הצגת את התגובה שלך.
כהתקפה.
כאילו יש לו במה להגן על עצמו. או להצטדק.
ואין לו.
&nbsp

Yukita

Active member
מנהל
נחמד

בהתחשב בנימה של רוב ההודעות שלו, המילים שלך מאוד אירוניות. תהיה (או תהיי) בריאה.

שנה טובה!

pandidi

New member
הכלבים שלי אוכלים אוכל טבעוני.

התחיל מכלב אחד רגיש שתוך כדי נסיונות לגרום לו להפסיק לשלשל דם הגענו לאוכל צמחי, עבד ופתר את הבעיה, בהמשך אמרתי למה לא לתת לאחרים, עובד מעולה, אין טענות בכלל.
הפינוקים הפכו להיות טחינה, חמאת בוטנים ללא סוכר, ירקות וכו'.
&nbsp
אלו כלבים שאכלו פעם אוכל נע או ארוחה נע וארוחה אוכל יבש.
&nbsp
והכי כיך להגיע לוטרינר מומחה מאד מוכר ולשמוע אותו מתפעל מהשרירים של אחת הכלבות שלי.

גם אם הייתי טבעוני

באופן אישי לא הייתי מעביר את זה לכלב. נראה לי הזוי שכלב יחיה על אוכל שיש בו יותר תירס מפופקורן.
&nbsp
אם אוכל בשרי עובר כ"כ הרבה עיבוד אני מניח שאוכל טבעוני צריך לעבור הרבה יותר כדי שיהיה זמין לכלב...

pandidi

New member
אבל למה לכתוב דברים לא נכונים?

לא יודעת מה איתך, אבל הפכתי את כל נושא תזונת בעלי החיים מכל כיון אפשרי כולל לטוס לסשן הרצאות באלווה באיטליה.
&nbsp
לא מבינה מאיפה ההנחות השגויות האלו.
מי אמר לך שבאוכל צמחי יש תירס??
&nbsp
לאחר מכן, אם יש איזון ברמת החלבונים, פחמימות ושאר המרכיבים,
מה החשיבות אם זה מבשר או מצומח?
למה אתה חושב שחלבון מן החי נספג טוב יותר מאשר מחלבון מן הצומח?
&nbsp
לבסוף- מי אמר לך שהרכיבים אובדו יותר?
בוא אני אגלה לך סוד.. ההפך הוא הנכון.
&nbsp
קישור לאוכל צמחי-
http://www.naturalbalance.co.il/product-262-נטורל_באלנס_צמחוני.aspx
&nbsp
בקיצור- אין לי בעיה שתתנגד, זכותך כמובן רק בבקשה תבדוק לפני שאתה מתנגד.

דיברתי על AMI שהומלץ כאן

corn, corn gluten, corn oil, rice protein, whole peas, beet pulp, linseed, bicalcium phosphate, hydrolyzed vegetable protein, potato protein, brewer’s yeast, calcium, carbonate, sodium chloride, rapeseed oil. It also contains linoleic acid.
&nbsp
ואף אחד לא אמר לי שהם עובדו יותר, בגלל זה אמרתי שאני מניח.
למה אני מניח?
כי תירס בצורתו הלא מעובדת לא יזין את הכלב, ובשר כן. אני מניח גם שגם אחרי העיבוד הוא עדיין יתרום פחות...
&nbsp
גם מבחינת רמת הנעכלות - אני רואה מה הכלב שלי מוציא מהתזונה הנוכחית שלו לעומת האוכל היבש - ולא צריך להיות גאון כדי להבין שהנעכלות גבוהה הרבה יותר. וזה נכון גם לגבי הבשרי היבש.
&nbsp
&nbsp

pandidi

New member
משהו קטן על נאכלות-

יש נטיה לחשוב שנאכלות גבוה זה טוב אבל זה ממש לא בהכרח
&nbsp
אוכל בעל נאכלות גבוה בא בכמויות קטנות יותר
הרבה כלבים לא מרגישים תחושת שובע
ואז כלב דבוק עם האף לריצפה מחפש מה לאכול.
אז אין למה לזלזל בנוכחות התירס.
זה שזו קלוריה ריקה לא אומר שאין לזה שום תרומה לכלב.
&nbsp
בשר בצורתו הלא מעובדת יזין את הכלב, השאלה מה הלאה.
רמות חלבון גבוהות זה דבר מאד מזיק לכלב בית (ועוד באקלים חם)
&nbsp
בכל מקרה, תראה את המרכיבים של האוכל שצירפתי, אין שום סיבה לשלול אוכל כזה (לדתע רמת חלבון 18 זה אידאלי לכלב בית גם אם הוא פעיל)
&nbsp

אני קיבלתי הסבר אחר

(מתזונאית לחיות מחמד)
&nbsp
אוכל עם רמת נעכלות נמוכה (ובכמויות גדולות) ישביע רק ברגעים שלאחר הארוחה, אבל הכלב יהפוך להיות רעב יחסית מהר שוב. אוכל עם רמת נעכלות גבוהה ישאיר את הכלב שבע ליותר זמן. בשורה התחתונה נאמר לי שבאופן כללי אוכל עם רמת נעכלות גבוהה יותר יהיה משביע יותר. אני מניח שכן שצריך להיות איזון כלשהו בין השניים..
&nbsp
בנוסף הבנתי גם שאין שום בעיה עם כמויות חלבון גבוהות (או גבוהות מאוד) לכלב (אלא אם יש לו בעיה בריאותית מסויימת).
&nbsp
אני מכיר את הנטוראל בלאנס הצמחי. לא פסלתי אותו - אבל גם לא הייתי מרגיש בטוח להאכיל בו. 18% זה המינימום לכלב בוגר לפי דרישות המינימום של ה AAFCO, אאל"ט כלב פעיל צריך יותר.
&nbsp

pandidi

New member
ברור שזה עניין של איזון!

אני מעדיפה להאכיל ברויאל מאשר באוריגינל
למה?
כי כל הלהקה שלי הייתה רעבה 24/7 ומצאתי את עצמי מבשלת להם ירקות בשביל לתת תחושת שובע.
אחרי שקצת חפרתי הבנתי שאוכל עם רמת ניפוח מסויימת זה הדבר הנכון
&nbsp
לגבי חלבון- תשאל את הוטרינר שלך על עודף חלבון ומשקעי חלבון (בעיקר בעיניים)
&nbsp
לגבי תזונאי של חיות חמד- מה זה? מכירה וטרינר אחד שמתעסק בזה והוא תומך במזונות עם דגנים.
&nbsp
לגבי כלב פעיל- אלא אם כן הכלב שלך עובד 8 שעות ביום וחי בחצר במדינה קרה או יוצא איתך למסעות אופניים של עשרות קילומטרים- 18 אחוז חלבון מספקים את הרמה הדרושה.
&nbsp

למעלה