אימוץ רועה גרמני

עמית184

New member
בהבדל מהותי אחד:

שגיא לא גזעי, הוא רוע"ג מעורב. ולמה זה מהותי? כי ברגע שהגנים שלו התערבבו עם גנים של גזע אחר, אז היצרים שלו כבר אינם חדים וחריפים כמו אצל רוע"ג גזעי.

שימי לב שהרבה פעמים כלבים געיים נוטים להיות בעלי יצרים ספציפיים חדים יותר (או חריפים יותר), למשל: רוע"ג, מלינואה, דוברמן, פיטבול, בולדוג צרפתי, ג'ק ראסל וכן הלאה וכן הלאה. ברגע שהכלאת אותם עם גזע אחר, הם מאבדים קצת מחריפות היצרים שלהם (אלא אם כן מדובר בהכלאת קרוס בין שני גזעים עם יצרים דומים, כמו למשל מלינואה ורועים הולנדי, למשל)..

לא תמיד

כלב מעורב יכול להיות בעל יצרים ותכונות באותה עוצמה של כלב גזעי.
זה כמו שאם תרביע כלב לבן עם כלב שחור לא ייצאו לך גורים אפורים. יכולים להיות גם גורים שחורים לגמרי או לבנים לגמרי.
ההבדל הוא שבכלב גזעי אתה יודע למה לצפות, יש את ה"נורמה" של הגזע. במעורב כל דבר הוא הפתעה.

katam

New member
לא בטוח שהוא לא רועה גרמני מלא

מאחר והוא נמצא מסתובב בגדרה ואף אחד לא יודע מי הוריו הוא נחשב למעורב, אבל יתכן ששני ההורים היו רועים גרמניים.

לפי איך שהוא נראה ואיך שהוא מתנהג כנראה ששני הוריו אכן היו רועים גרמניים מקו עבודה. זה מה שחושב הוטרינר ומה שחושב גם המאלף שלו

natali138

New member
הכלבה שלי

היא עירבוב (כנראה) של פינצ'ר וג'ק ראבל וכמות האנרגיה שיש לכלבה הזו לא הייתה מביישת שום ג'ק ראסל גזעי.

Just saying

אל תעשה את זה בבקשה (2)

מעבר לדימוי שיש לך של מושבניק מחוספס יוצא לשטח עם טנדר ורוע"ג (הכלב נשמע יותר כמו אביזר אופנה לפרסומת מאשר חבר משפחה..)
ובנוסף למה שכולם כתבו..כלבים שגדלים בחצר מן הסתם הם פחות מטופחים/נקיים מכלבים שגדלים בבית, זאת אומרת שאם אתה נגעל מהשערות בבית
היום לא רחוק שגם לא תתן לכלב להתקרב אליך כי הבגדים (בוודאות) יתמלאו בשערות (ואולי קצת בוץ וכאלה). וכמובן שגם הטנדר שהוא אמור לקשט יתמלא בשערות.
מהמשפטים המועטים שכתבת בהודעתך אני לא ממש סגורה על זה שפיפי/קקי והרס בבית בגיל הגורות הם גם חלק מהתכנית.

דבר נוסף, האם הבית שאתה גר בו מוקף בגדר? אם אתה חולם על גידול רוע"ג ב"מרחבים הפתוחים" של המושב, זה רעיון ממש ממש גרוע.
ואם לקשור אותו בחצר, הרעיון עוד יותר גרוע

יש מושבניקים שיש להם טנדר אבל אין להם כלב...(בדוק). ממליצה בחום לוותר על הרעיון.

wgaf

New member
אני חושב שרועה גרמני דווקא יתאים לך

כי הרי יש לך טנדר. ורועה גרמני מתחבר יפה עם טנדר.
אני למשל יש לי יגואר, וזה רכב שמתחבר יפה עם מלינואה. אבל לצערי מגדלים מסננים אותי....

wgaf

New member
תראה

על מנת להבהיר את הנקודה :
אני נוסע ביונדאי i35 של חברת ליסינג.
אם היה לי יגואר אז כבר הייתי גר בוילה ולא לא היו מסננים אותי.

מסכנות.
תגיד לי איזה אוטו צריך בשביל בורדר קולי או גולדן? כי אני ממש אוהבת כאלה
ונראה לי שהעבור כלב צאן אנגלי עתיק אני חייבת ...בנטלי?

wgaf

New member
אני לא מכיר בורדר

אבל לפי מה שכותבים כנראה שמה שמתאים לו זה פורש.
ולגבי גולדנים - אני מכיר כמה. אבל אני לא יכול לאפיין. חלקם מאד נמרצים, וחלק אחר שלהם ישן בעמידה...

למעלה