כלב מסוג מלטז ננסי

יעל קם

New member
כלב מסוג מלטז ננסי

ראיתי לא מזמן כלב מסוג מלטז ננסי, האישה שטיילה איתו אמרה
שהם קנו אותו באמסטרדם ושבארץ אין כאלה (ממש פיצי 1.4 ק"ג).
אני מתכננת לטוס לשם בקרוב (התמזל מזלי לקבל כרטיס טיסה
חינם ממזרחי) ורציתי לשאול אם מישהו יודע איפה אפשר
למצוא באמסטרדם כלב מהסוג הזה? תודה.

fi0na24

New member
אין חיה כזו מלטז ננסי

למלטז יש תקן גזע אחד, והם אמורים לשקול 3-4 קג.
הטראנד המזעזע של ליצור כלבים מיניאטוריים פוגע בעיקר בכלבים עצמם שלא יכולים לתפקד כמו כלב נורמלי.
בד"כ המטרה בייצור כלבים קטנים מהרגיל נובעת בעיקר מבצע כסף כי זה מה שאנשים רוצים.
ממליצה לך לראות את המצגת הבאה ולהבין מאיפה מגיעים הכלבים האלו
http://www.youtube.com/watch?v=SDH3nZs_AAE

anatdav

Well-known member
כשקניתי את משי, היא היתה מאד מאד קטנה,

וגם לי אמרו שהיא מלטז ננסית, לשמחתי הרבה היא לא ננסית ולא כלום, היא שוקלת היום 4.5 קילו ואני רגועה לחלוטין.

שתדעי לך שמנסיוני, ממש לא נוח כשהכלב יותר מדי קטן, יש להם נטייה להעלם בבית, ולנו לדרוך עליהם ולא תמיד לראות אותם, שלא לדבר על זה שמאד מאד קשה למצוא להם חברים למשחק, לא ממליצה בכלל על כלב קטנטן.

ועוד דבר, מאז שהתחלתי לגלוש בפורום ראיתי תמונות של גורים שמאד דומים למשי, אולי כדאי לברר בעמותות אם אצלהם מלטז.

meedas

New member
למה את מעוניינת דווקא במלטז?

כבר הסבירו שאין דבר כזה "מלטז ננסי", אז נדלג ישר לשאלה הבאה: האם את מכירה את הגזע, את האופי שלו, דרישות הטיפוח, הבעיות האופיניות לגזע?
האם בחנת את תכונות הגזע כנגד אורח החיים הנוכחי שלך ומצאת שמלטז זה הגזע שהכי מתאים לך?
כי אם החלטת שאת רוצה מלטז על סמך פגישה מקרית עם כלב כזה ברחוב, כדאי מאוד שתשבי לעשות שיעורי בית וללמוד על הגזע, לפני שאת טסה להביא לך אחד מחו"ל...
אולי תגלי שגידול כלב שמצריך טיפוח קבוע במספרה (על כל עלויות הכרוכות) לא מתאים לך... או שאולי את מחפשת כלב שיוכל לבוא אך לטיולים ארוכים או ריצות, וכלב שעשועים זעיר לא בדיוק מתאים לך..
ואולי תגלי שאפשר למצוא כלבים קטנים, שעירים וחמודים בכל עמותה פה בארץ, ותחסכי לעצמך לא רק את עלות הכלב אלא גם את עלות ההטסה שלו

יעל קם

New member
התאהבתי בסוג

הזה וגם קראתי וביררתי על כל היתרונות והחסרונות של המלטז,
יכול להיות שאם אמצא בארץ אז זה אלטרנטיבה גם טובה.

למעלה