לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3931039,310 עוקבים אודות עסקים

פורום כלבים

ברוכים הבאים לפורום כלבים,

הפורום הוא מקום מפגש לאוהבי כלבים בכלל ולבעלי כלבים בפרט, והוא נועד לשמש במה להחלפת ידע, ניסיון, חוויות ועצות בנושא כלבים, גידולם, אילופם ודרכי הטיפול בהם.

הפורום נועד גם לעודד אוהבי כלבים לסייע ולתמוך בהצלת כלבים נטושים, לעודד טיפול אחראי ויחס הוגן לכלבים, ולעודד עיקור וסירוס כלבים.

הפורום נועד לשרת אותנו הגולשים, ועל כן חשוב שתשרור בו אווירה נעימה וחברית.

לכן כל אחד מוזמן לבטא את עמדותיו ולהביע את דעתו בחופשיות, יהיו עמדותיו אשר יהיו, אך יש להקפיד על תרבות דיבור נעימה וראויה בפורום.

בפורום לא יותרו שימוש בשפה בוטה, ואף לא השמצות או התקפות אישיות כנגד גולשים או כנגד אנשים או גופים, אף אם אינם גולשים בפורום.

הנה קישור לתקנון הפורום המלא - נא קראו אותו.

 גלישה נעימה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום כלבים

ברוכים הבאים לפורום כלבים,

הפורום הוא מקום מפגש לאוהבי כלבים בכלל ולבעלי כלבים בפרט, והוא נועד לשמש במה להחלפת ידע, ניסיון, חוויות ועצות בנושא כלבים, גידולם, אילופם ודרכי הטיפול בהם.

הפורום נועד גם לעודד אוהבי כלבים לסייע ולתמוך בהצלת כלבים נטושים, לעודד טיפול אחראי ויחס הוגן לכלבים, ולעודד עיקור וסירוס כלבים.

הפורום נועד לשרת אותנו הגולשים, ועל כן חשוב שתשרור בו אווירה נעימה וחברית.

לכן כל אחד מוזמן לבטא את עמדותיו ולהביע את דעתו בחופשיות, יהיו עמדותיו אשר יהיו, אך יש להקפיד על תרבות דיבור נעימה וראויה בפורום.

בפורום לא יותרו שימוש בשפה בוטה, ואף לא השמצות או התקפות אישיות כנגד גולשים או כנגד אנשים או גופים, אף אם אינם גולשים בפורום.

הנה קישור לתקנון הפורום המלא - נא קראו אותו.

 גלישה נעימה.

x
הודעה מהנהלת הפורום
נא  קראו  את  תקנון הפורום  לפני  שאתם  מתחילים  לכתוב  בו !
 
קחו את העצות הניתנות בפורום בעירבון מוגבל. זכרו כי העצות עלולות להתברר כשגויות ולא נכונות.
בכל מקרה, העצות הניתנות בפורום אינן מהוות תחליף להתייעצות ולביקור אצל וטרינר, או לפניה לבעל מקצוע מיומן ומנוסה.
 
המשך >>

לצפיה ב-'מאמר על תוקפנות בכלבים'
מאמר על תוקפנות בכלבים
<< ההודעה הנוכחית
12/03/2012 | 14:14
41
317
העליתי מאמר חדש לאתר מרקר טריינינג, שדן (שוב) בסוגיית כלבים שנושכים את הילדים בבית. הנה לפניכם חלק ממנו. קריאה מהנה, ואשמח לתגובות (גם באתר!)!
--------------
כלב שנושך - מה זה אומר?

כמטפלת התנהגותית בכלבים פונים אלי לקוחות רבים המתלוננים שהכלב שלהם נשך או איים לנשוך את מי מבני הבית. הסיבות לכך יכולות להיות שונות ומגוונות, אך המשותף לרוב המקרים הוא שהבעלים לא מבינים מה בעצם גרם לכלב לנהום עליהם, וניגשים לפתרון הבעיה מנקודת מוצא לא נכונה. תיאוריית הלהקה/דומיננטיות נפוצה מאוד בתרבות הכלבנית ברחבי העולם, ולצערינו זה נכון גם לישראל. בשל תיאוריה זאת (שהופרכה כבר לפני עשרות שנים), בעלי כלבים ומאלפים רבים חושבים ש"אסור לכלב לנהום על אנשים בשום אופן", ופעמים רבות הם מייחסים בעיות כאלו ל"דומיננטיות" של הכלב או "בעיות בהיררכיה הביתית". כלומר, כלב ש"יודע את מקומו" לא יעיז לנהום על אנשים… ועליו לסבול בשקט את כל מה שבני האדם מחליטים לעשות לו (כולל דברים מוזרים, מפחידים ומכאיבים שאנשים – ובעיקר ילדים – לפעמים עושים לכלב). אם גם אתם מכירים את תיאוריית הלהקה, בואו תזרמו איתי רגע וננסה להסתכל על התופעה מנקודת מבט אחרת לגמרי, והגיונית הרבה יותר.

לפני שאפרט, חשוב לי לציין: אין ספק שאירועים של נהמה או נשיכה כלפי מי מבני הבית הם אירועים מפחידים ומלחיצים, ואף מסוכנים, ואין להקל בהם ראש. בכל מקרה כזה רצוי להתייעץ בהקדם עם איש מקצוע מתאים, כדי לטפל בבעיה כשהיא עוד קטנה וטריה ולא כאשר הכלב כבר תוקף ומוריד למישהו אצבע בכל פעם.
הכלב והבעלים – שני צדדים במשוואה

במהלך הקורסים למאלפי כלבים שמתקיימים בבית הספר למרקר טריינינג שבבעלותי, אנו שמים תמיד דגש על התייחסות לשני צדדי המשוואה בפתרון בעיות התנהגות: גם התייחסות לבעלים ולמה שהם צריכים, וגם לכלב ולמה שהוא צריך. נתחיל מהבעלים: בהרבה מקרים הם מרגישים שהכלב שלהם "הפר את האמון" שלהם בו: הרי זה כלב שהם מגדלים באהבה כבר שנים רבות, ויש ילדים קטנים ופגיעים בבית… מה פתאום שהוא יפגע בהם? בתור מאלפת ובתור אמא לשני ילדים קטנים, אני מבינה היטב את הסנטימנט הזה ואת הצורך להגן על ילדינו מפגיעה.

מהצד השני, חשוב להבין שהכלב מתקשר עם בעליו בדרך היחידה שהוא יודע: בכלבית. כלבים לא נושכים סתם (וזה כולל מבחינתי איום בנשיכה, כלומר נהמה), תמיד יש להם סיבה. התפקיד שלנו בתור ההורה/בעלים/מגדל של הכלב הוא לנסות להבין מה עובר על הכלב, מה הוא מנסה להגיד, ומה הוא רוצה – ואז לפעול בהתאם. וכאן נכנס המאלף לתמונה: הוא מבין "כלבית" טוב יותר, מבין לנפש הכלב, ותפקידו "לתרגם" לבעלים מה הכלב אומר ולנסות להבין ביחד איתם למה הוא אומר את זה.

המקרה של בוני – כלבה שנשכה ילד קטן:

הנה מקרה מהזמן האחרון: משפחה עם שלושה ילדים קטנים וכלבה גדולה בת 5. רוב הזמן הכלבה והילדים משחקים ונהנים והכלבה סובלנית מאוד כלפיהם, אך לאחרונה בוני חשפה שיניים על האמא כשהיא צעקה על הכלבה והעיפה אותה מהספה, ולאחר מכן נשכה את הילד הקטן (בן שנתיים) בלחי כשהילד נשכב עליה ומעך אותה. האמא פנתה אלי, נסערת, פגועה וכועסת על כך שבוני העיזה לפגוע בילדיה.

האם זה אומר שהכלבה מנסה לטפס במעמד מעל לילדים? האם היא מטילה ספק במנהיגות של האמא פתאום, לאחר 5 שנים בחברתה? בעיני, אין למנהיגות או דומיננטיות שום קשר למקרה הזה (וגם לא להרבה מאוד מקרים אחרים…). אז מה כן קורה כאן? במקרה הראשון, בוני ישנה לה להנאתה על הספה, כאשר פתאום הגיחה האמא, התנפלה עליה והעיפה אותה מהספה בצעקות. בוני, מרוב בהלה ובלבול, הוציאה נהמה מהפה עוד לפני שהבינה בכלל מה קורה לה ומה רוצים ממנה. במקרה השני, הילד הקטן שיחק איתה ואז החליט שיהיה כיף לשכב עליה. לבוני זה לא היה נעים, אך היא שכבה בשקט במשך 3 דקות שלמות, כי בכל זאת, זה האח הקטן שלה והיא אוהבת אותו… כשהתחיל להיות לה ממש לא כיף, היא ביקשה ממנו בכלבית מנומסת שירד ממנה: הסיטה ממנו את הראש, הסתכלה הצידה וליקקה את שפתיה בעצבנות, ואפילו קפאה בבירור כשהזנב שלה מכשכש בנוקשות – במילים אחרות, היא נתנה לו די והותר סימנים, בקשות, ואזהרות – אך זה לא עזר והילד לא ירד… ואז, בדיוק כשכבר עמד להימאס לה לגמרי, הילד זז קצת ושם לה מרפק בצלעות, וזה ממש כאב! אז היא נשכה אותו קלות בלחי, שילך כבר ויפסיק להכאיב לה.

אז מי אשם כאן? והאם זה בסדר שבוני נשכה ילד קטן, אם היתה לה סיבה טובה? בעיני, האשמה נופלת קודם כל על האמא, שלא השגיחה מקרוב על האינטרקציה בין הילד לכלבה, ולא הפרידה ביניהם בשלב מוקדם יותר. הרי תפקידנו כהורים הוא להגן על בני ביתינו ולחנך אותם! הילד לא צריך לסבול נשיכה, זה ברור, אך גם הכלבה היא חלק מהמשפחה והיא לא צריכה לסבול הצקות והכאבות מצד שאר בני הבית, גם אם בעיניהם זה רק משחק.

"בעיית דומיננטיות" או קצר בתקשורת?
את ההמשך תצטרכו לקרוא באתר
http://markertraining.co.il/articles/%D7%9B%D7%9C%...
http://markertraining.co.il/articles/כלב-שנוהם-מה-זה-אומר

(מקווה שהלינק יעבוד, חלקו בעברית... במידה ולא, הכנסו לדף המאמרים ותראו את זה שם.)

כלבים >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-''
13/03/2012 | 13:10
11
לצפיה ב-'איך ממשיך הסיפור של בוני?'
איך ממשיך הסיפור של בוני?
13/03/2012 | 14:18
8
14
מה עושים במקרה כזה?

קראתי את מה שכתבה האמא בפורום וקראתי את מה שאת כתבת (אני שמחה שהיא הגיעה אליך והמקרה מטופל) ואני מבינה את מה שאת אומרת על הסימנים שהכלבה סימנה, אבל בבית שלי, אני רואה כלבה שגם אם ישכבו עליה ויתקעו לה מרפק בצלעות היא לא תנשך... כשנונה הגיעה אלנו, הקטן שלי לא חסך ממנה הצקות, כמובן שהשגחתי וכמובן שניסיתי למנוע וכמובן שדיברנו על זה המון עם הילד ואפילו הלכנו למאלף שיסביר לילד מה מותר ומה אסור ואיך להבין כלבית (תודה לאבנר ), אבל נונה מעולם לא נשכה אותו... למה כלב אחד נושך בסיטואציה כזאת ואחר לא? איך מלמדים כלב משפחה לא לנשוך גם בסיטואציה כזאת? איך נכון לנהל ילדים וכלבים יחד? (גיל שנתיים זה עוד לא גיל שהם לגמרי מבינים מה מותר ומה אסור ויש גבול למה שאפשר להסביר לילד כל כך קטן... מצד שני, קשה מאוד להשגיח 24 שעות ביממה על כל תנועה של התינוק או הכלב...

כלבים >>
לצפיה ב-'סליחה, רק עכשיו ראיתי שיש המשך בלינק ואת עונה'
סליחה, רק עכשיו ראיתי שיש המשך בלינק ואת עונה
13/03/2012 | 14:33
4
17
על השאלה הזאת...

תראי, שתינו אמהות, ואני מבינה את מה שאת אומרת על הבנת הסימנים שהכלב נותן וקריאה נכונה שלהם... אבל בואי ניקח לדוגמא ערב שיגרתי, שניים או שלושה ילדים מתרוצצים מסביב, נניח שהקטן תינוק והגדול בן 4 כשבאמצע מסתובב גם בן שנתיים... אמא מכינה ארוחת ערב, הכלבה שורצת במקומה ... ופתאום צעקה, הבן האמצעי ננשך... איך מונעים את הסיטואציה הזאת? האמא הייתה שם... היא טיגנה חביתות... יכול להיות שהכלב ליקק את השפתיים ונתן סימנים אבל בכאוס במטבח עם שלושה קטנטנים היא לא מסתכלת על הכלב כל רגע...

לדעתי העיצה שאת מציעה טובה אבל קשה ליישם אותה בחיי היומיום...

אניחנו פנינו לכיוון אחר שבו הילד הפך למקור האוכל והממתקים של הכלבה... בהחלט יש כאן פקטור של מנהיגות בצורה חיובית... הוא האכיל וחינך וזה עזר לו להבין יותר טוב את הכלבה ועזר לה להבין מאיפה הלחם מרוח... אבל גם זה אפשרי רק מגיל מסויים...

כלבים >>
לצפיה ב-'זה לא כיוון אחר, זה אחד הכיוונים שאני מזכירה'
זה לא כיוון אחר, זה אחד הכיוונים שאני מזכירה
13/03/2012 | 20:29
3
12
כפי שאמרתי במאמר השלם (באתר), יש כמה וכמה דרכים לעבוד על בעיה כזאת (ואגב, המשפחה מהפורום לא הגיעה אלי, לצערי. אבל משפחה אחרת כן... עם מקרה כמעט זהה והם לא היחידים ).

אחת מהם היא ללמוד להתנהל נכון יותר, בצורה בטיחותית יותר - שזה אומר שכשהילדים משתוללים והאמא מכינה ארוחת ערב, אז הכלבה עסוקה עם עצם עסיסית בכלוב/חדר אחר. כפי שסיימון אמר, הם לא צריכים להיות ביחד 24 שעות ביממה

דרך נוספת היא כמו שאת אמרת (ומוזכרת אצלי בסוף המאמר) - לשנות את הצורך של הכלב להתגונן, כלומר ללמד אותו לאהוב את הילד/את המגע שמפריע לו. ושוב אני מסכימה עם סיימון, כי כל כלב הוא יחיד ומיוחד עם אופי משלו ועבר ייחודי לו, ולכן יהיו כלבים (כמו ברואין) שיסבלו הכל בשקט ובסובלנות ולעולם לא ינהמו על הילדים, ויהיו כלבים כמו אריק שינהמו, ויהיו כאלו שלא רק ינהמו אלא גם יגיעו לנשיכה די מהר. התגובה של הכלב, האופי והעבר שלו מכתיבים את דרכי העבודה ואת אחוזי השיפור שנראה.

ולגבי השאלה הראשונה שלך: הדרך הכי טובה היא למנוע את הבעיה מלכתחילה, כלומר להשקיע בתקופת הגורות בחשיפה נכונה לילדים (וכל דבר אחר שהכלב עתיד לפגוש בחייו), כך שהכלב יאהב אותם עוד לפני שהם מצטרפים אל משפחתו. ואם הוא מצטרף אל משפחה שכבר יש בה ילדים, אז נוהגים משנה זהירות מההתחלה - עם הפרדה והשגחה וכו' - ומלמדים את הכלב לאהוב את הילדים ולראות בהם מקור מעולה לדברים טובים וטעימים. זה בונה את הקשר של הכלב אליהם בצורה חיובית מההתחלה, ומונע המון בעיות. וכן, זה אפשרי גם עם כלב בוגר...
כלבים >>
לצפיה ב-'לא מסכימה ומאוד מסכימה '
לא מסכימה ומאוד מסכימה
13/03/2012 | 21:51
1
9
בואי נתחיל מהסוף, אני מאוד מסכימה איתך שהדרך הכי טובה היא למנוע את הבעיה ע"י חשיפה נכונה ואילוף בתקופת הגורות. אני גם מסכימה איתך שאין בעיה לעשות את זה עם כלב בוגר שמצטרף למשפחה... ברור שחשוב שאנשים יבינו את שפת הגוף של הכלב וילמדו לכבד אותה, והכי חשוב בעייני לחבב את הכלב על הילד ולהפך, בסופו של זו נקודת המפתח לדעתי כשמדובר על כלב משפחה...

לגבי ההפרדה בחדר אחר או סגירה בכלוב, אני ממש לא מסכימה איתך ועם סיימון, אני חושבת שהדרך הזאת תייצר רק תסכול נוסף אצל הכלב ולא תתרום כלום ליחסים בין הילד לכלב... כמו שכתבתי לסיימון, כולנו עסוקים ועובדים שעות ארוכות מחוץ לבית, בשעות האלה הכלב בודד, ואז כשמגיעים סוף סוף הביתה סוגרים אותו בכלוב? הרי אחרי ארוחת הערב יתחילו מקלחות והחלפת חיתולים ובקבוק לתינוק וכ"ו האמא תהיה עסוקה עד שהקטנים ירדמו במיטות שלהם... אם את כל הפעילות הזאת נעשה כשהכלב מופרד אז מה ההגיון בלגדל כלב? נוציא אותו מהכלוב רק כשנוח ויש זמן אליו? אולי בסופ"ש? יש מקרים שבהם אין ברירה וחייבים להפריד בשביל הפן הבטיחותי שבעיניין, אבל במקרים "רגילים" צריך לדעתי לנסות קודם את הפתרון החינוכי על פתרון ההפרדה... מגיל 3 או 4 כבר בהחלט אפשר לעבוד עם הילד וללמד אותו מה נכון ומה לא נכון בהתנהלות מול הכלב... ובכלל במקרה שהבאת, חשוב מאוד לדעתי, לשתף את הילדים בדיאלוג , בפתרונות ובתהליך האילוף...

כלבים >>
לצפיה ב-'מסכימה לגמרי'
מסכימה לגמרי
13/03/2012 | 22:05
5
התגובה שלי התייחסה למצב בעייתי, ממש לא לכל משפחה שמגדלת כלב!

גם ההפרדה, רצוי שתהיה תחומה בזמן (pun unintended ) ולא תימשך כל הערב! מבחינתי הייתי מציעה לתחום בזמן הכנת הארוחה, לשחרר כשאוכלים וכולם ביחד, ולנסות לא להפריד שוב באותו ערב אלא אם ממש צריכים. הכלב יכול להיות איתם בחדר בזמן ההנקה (למה בקבוק, למה?)/הרדמות/סיפור... וזה יתרום לבניית הקשר.

התחימה היא נקודתית למדי, וצריכה להתקיים כמה שפחות, בנקודות הבעייתיות ביותר.

אז אנחנו כן מסכימות
כלבים >>
לצפיה ב-'נעה יש לי שאלה'
נעה יש לי שאלה
15/03/2012 | 13:53
5
לי אין ילדים אבל יש לי אחיינים קטנים שבאים אליי המון.
הכלבים מאוד אוהבים אותם וגם אני בד"כ נותנת לאחיינים שלי לפנק אותם בחטיפים ובעצמות.
כמו שהגיבו כאן, באמת זה קשה לשמור על הפרדה בין הילדים לכלבים, הרבה פעמים הם יוצאים לחצר עם הכלבים ואני בבית. את אומרת שזה מסוכן ואסור לי להשאיר אותם לבד? הם ילדים קטנים ואחד מהם די שובב מן הסתם שהוא מציק לה לפעמים. אני מסבירה לו איך צריך להתנהג אבל ילדים לפעמים עושים דווקא...
אגב, הכלבים שלי (טפו טפו טפו) אף פעם לא תקפו בני אדם. על חץ (בן 8) אני סומכת בעיניים עצומות. הוא גם גדל עם ילדים בבית.
על קייסי (בת 2) קצת פחות. היא תקפה כמה פעמים כלבים - אבל ילדים היא ממש אוהבת.
מה הפתרון לא לתת לאחיינים שלי לשחק בחצר ?
כלבים >>
לצפיה ב-'עד כמה שזה נשמע מוזר'
עד כמה שזה נשמע מוזר
13/03/2012 | 14:37
2
9
לבעלי חיים יש אישיוות אינדיבידואליות, ולכן אחד יגיב כך לסיטואציה מסויימת, והשני יגיב אחרת. אין זה עניין רק של אישיות אלא גם של רגישויות, וניסיון חיים נרכש של הכלב. לדוגמא: כלב יכול להיות רגיש פיזית באיזור מסויים, לכן יגיב בצורה שונה כאשר נוגעים בו באיזור זה, מאשר כלב שאינו רגיש באותו איזור, אך יגיב באותה דרך כשיגעו בו באיזור אחר בו הוא רגיש. כנ"ל לגבי רגישויות נפשיות.

נכון שאי אפשר להשגיח 24 שעות ביממה על כל תנועה של הכלב או התינוק, וגם לא צריך. בזמן שלא ניתן להשגיח, אזי יש להפריד בין הילד לתינוק. אין הכרח שישהו ביחד 24 שעות.

לגבי ההצקות שנונה קיבלה, הייתי מאוד משתדל לא להגיע למצב כזה, כשם שאמרת לא ניתן להסביר הכל לילד.
כלבים >>
לצפיה ב-'ההצקות היו בהתחלה ונפסקו מזמן, היום הם החברים'
ההצקות היו בהתחלה ונפסקו מזמן, היום הם החברים
13/03/2012 | 21:25
1
4
הכי טובים... אבל כן, הייתה הרבה השקעה ועבדנו קשה עם הילד כדי שזה יפסק... אני חושבת שהעבודה חייבת להיות גם עם הילד ולא רק עם הכלב וחשוב לתת לילד שליטה בכלב בעזרת חטיפים ותפקיד המאכיל.

לגבי הפרדה, זה מאוד בעייתי בעיניי, אני חושבת שהיד קצת קלה על ההדק בנושא הזה... במציאות של היום, כשרוב המשפחות נמצאות מעט מאוד בבית ורוב היום בחוץ (ההורים בעבודה והילדים במסגרות החינוך) במעט שאנחנו נמצאים בבית חבל להפריד את הכלב ולסגור אותו בכלוב... זה כמו להוריד צעצוע מהמדף כשיש זמן ונוח... וצעצוע על המדף עלול להשכח שם ולהעלות אבק...
כלבים >>
לצפיה ב-'אגב, לא דיברתי על כלוב'
אגב, לא דיברתי על כלוב
14/03/2012 | 09:04
6
לא שאני נגד, לעיתים קרובות זה פתרון מצויין, אם מסגלים את הכלב לכלוב בצורה נכונה, הוא יכול להיות מקום מהנה ובטוח מאוד בשבילו, אך לא הצעתי זאת. להפרדה פנים רבות.העיקר הוא שילד וכלב יהיו בהשגחת מבוגר, או שיופרדו, ואם כבר העלית כלוב אז הוא בהחלט אופציה במגבלות שציינתי.
כלבים >>
לצפיה ב-'מעניין מאוד..'
מעניין מאוד..
13/03/2012 | 14:24
7
האמת שלא קראתי את ההמשך.. אבל זה בהחלט נותן תקווה..
אני יודעת שמילי מפחדת מילדים קטנים.. היא יכולה לנהום אם מתקרבים אליה מדי..
כלבים >>
לצפיה ב-'מאמר חשוב ממליץ לכולם לקרוא'
מאמר חשוב ממליץ לכולם לקרוא
13/03/2012 | 14:25
8
אכן הגיעה העת להפריך "אמיתות" שבעלי כלבים לא מעטים עדיין מחזיקים בהן.

מאמר מסביר בצורה ברורה את חוסר התקשורת העלול לנבוע בין הבעלים לכלבו, חוסר תקשורת שהבעלים רואה בה שלא בצדק מעין בגידה של הכלב בו ובבני הבית, בעוד הכלב רחוק מכך.

כשכלב נוהג בצורה תוקפנית או מה שנראה לבעלים כתוקפנות, אין זה סוף היחסים בין השניים, ולא בוגדנות חלילה, אלא תקשורת לקויה שניתנת במרבית המקרים לניתוב נכון. מה שזה כן אומר הינו לפנות לבעל מקצוע כדי שיתווה את הפתרון ויסייע במימושו.
כלבים >>
לצפיה ב-'מעניין אם זה משנה'
מעניין אם זה משנה
13/03/2012 | 15:05
1
11
אם הכלב גדל עם הילד מרגע שנולד (הילד)
כלבים >>
לצפיה ב-'לא במיוחד...'
לא במיוחד...
15/03/2012 | 14:11
11
אני מגיע לבתים שהתינוק גדל עם הכלב וברגע שהתחיל לזחול התעוררו הבעיות שנועה העלתה במאמר.

אני חייב לציין, שברוב המקרים רואים את הבעיה עוד לפני שהכלב תוקף...הרבה לפני. פשוט רוב האנשים לא יודעים כיצד להבחין בה.
כלבים >>
לצפיה ב-'מעניין מאד'
מעניין מאד
13/03/2012 | 21:04
7
תודה רבה

ג'יני שלי נהמה כמה פעמים על יולי
זה באמת מאד מבהיל
כשזה קורה אני מרחיקה את יולי ממנה מיד
אני משתדלת להסביר ליולי מה מותר ומה אסור ולא להציק
אני גם מנסה לחזק את הקשר בינהם ונותנת ליולי להאכיל את ג'יני כך שתהיה גם מקור לדברים טובים.
לאחרונה התחילה גם לזרוק לג'יני את הכדור
זה עוד לא ממש זה אבל בדרך
כשזה יתפתח לדעתי זה יהיה עלית מדרגה ביחסים בינהם
הכלבה פשוט מטורפת על משחקים והיא מוכנה לעשות הכל כדי שילדים ישחקו איתה
כלבים >>
לצפיה ב-' על תגיות זיהוי!'
על תגיות זיהוי!
13/03/2012 | 21:19
23
18
לברואין מגיע שרשור-מיני משלו, אז אני מעלה לכאן תמונות במקום לשרשורפלצת שבו התחלנו...

מי שראה בשרשור הקודם - לברואין יש תגית מ- Boomerang Tags האמריקאית שיושבת ממש על הקולר, בלי טבעת נפתחת שעלולה ליפול. יש להם כמה סוגים וריאציות של התגית הזאת, וגם כמה וריאציות שונות (גדלים וצורות) של תגיות "רגילות", שמתחברות עם טבעת.

כל התגיות שלהם מעולות! מחזיקות מעמד שנים, חרוטות היטב - דבר לא נמחק או הופך מטושטש (ראו תמונות של התגית שעליו כבר 4 שנים, וגם לחתול שלנו יש אחת שלהם ולמרות הגירודים שלו - התגית במצב מושלם), אין כתמים על המתכת או חלודה או כל פגם... פשוט אחלה תגיות!

מצרפת לכם כמה תמונות.
כלבים >>
לצפיה ב-'תמונת תקריב'
תמונת תקריב
13/03/2012 | 21:25
12
תראו כמה חד הכתוב, למרות שרואים שריטות על התגית!
(למקרה שזה לא ברור, הלבן זה מחיקה שלי כדי לשמור על פרטיות החצי השני שלי...)
כלבים >>
לצפיה ב-'והחברה השניה שמומלצת מאוד היא...'
והחברה השניה שמומלצת מאוד היא...
13/03/2012 | 21:42
21
15
Paw Print Pet Tags האוסטרלית. הן אמנם אצלנו רק מיולי, אבל הן יפות, חזקות, ונראה שיהיו עמידות למדי (כפי שאחרים כאן בפורום מעידים עליהן).

אפשר לראות אותן בתמונות שאני תכף אעלה - תתפנקו לכם על שרשורון ים
כלבים >>
לצפיה ב-'תמונות ים נוספות'
תמונות ים נוספות
13/03/2012 | 21:44
20
12
לצפיה ב-'מי חתיך??'
מי חתיך??
13/03/2012 | 21:47
8
אריקו-פיצקו, כמובן!
חולה על העינים שלו!
כלבים >>
לצפיה ב-'פה רואים טוב את התגיות שלהם...'
פה רואים טוב את התגיות שלהם...
13/03/2012 | 21:52
6
כן, לברואין יש שתי תגיות על הקולר. לא כי אני אמא היסטרית אלא כי הזמנתי תגית יפה לאריק ולא יכולתי שלא להזמין אחת גם לברו
אז יש לו גם את השטוחה וגם נתלית
כלבים >>
לצפיה ב-'ופה הם סתם חמודים '
ופה הם סתם חמודים
13/03/2012 | 21:55
5
לצפיה ב-'נסיים שוב עם אהוב ליבי'
נסיים שוב עם אהוב ליבי
13/03/2012 | 21:57
4
בני בכורי
תגידו שהוא לא הכלב הכי מלאך בעולם! נראה אותכם!
כלבים >>
לצפיה ב-'משקיף על הים'
משקיף על הים
13/03/2012 | 22:00
15
8
אני אוהבת את המסיכה הלבנה שלו, אבל הלב שלי מתכווץ בכל פעם שאני נהיית מודעת לקיומה...
איך, איך מגדלים כלב מזדקן????? רוצה שהוא יהיה איתי לנצח!!! הוא כזה כלב של אחד למיליון...
אוף.
מסיימת מהר כדי שלא אבכה לכם כאן.
לילה טוב עם כלביכם האהובים!

כלבים >>
לצפיה ב-'מקסימים '
מקסימים
13/03/2012 | 23:45
8
7
בן כמה ברייאן? נונה בת 8 ובהחלט רואים עליה את הזקנה לאחרונה... היא עדיין שובבה מאוד וגורית אבל כשיוצאים לפארק אני רואה שהיא מתעייפת יותר מהר... לאחרונה היא השמינה ואנחנו עושים עכשיו דיאטה, אני מקווה שאם היא תהיה יותר קלה היא תהיה יותר אנרגטית... אבל כן, כלבים מזדקנים יותר מידי מהר
כלבים >>
לצפיה ב-'זה כל כך נורא! ואנחנו עוד אימצנו אותו מבוגר'
זה כל כך נורא! ואנחנו עוד אימצנו אותו מבוגר
14/03/2012 | 08:57
2
8
וזה היה אחד החששות של בעלי כשהודעתי לו שזה הכלב שאני רוצה.
אנחנו מנסים לא לחשוב על זה כדי לא להיות עצובים, ובעלי פשוט חי בהכחשה.
כלבים >>
לצפיה ב-'חייתי בהכחשה זמן רב '
חייתי בהכחשה זמן רב
14/03/2012 | 12:29
1
6
עכשיו אני כבר לא יכולה... עד גיל 9 הוא היה במצב פיזי מושלם, ואז חלה התדרדרות מהירה. לא שהוא במצב רע, ממש לא (חמסה חמסה ותודה לאל), אבל הוא כבר לא מה שהיה בגילאים צעירים יותר.
קשה לראות את זה... אבל אלף לפחות כלב קטן, יש לכם בעיקרון יותר זמן איתו... תוחלת החיים הממוצעת של גולדנים ולברדורים מהקווים של ברואין היא 12-13 שנים. לפעמים 14. למה למה למה?!

אני ממש שמחה שהוצאתי אותו לפנסיה ושיש לי את אריק שיעבוד קשה במקומו
ברואין גם ככה מעדיף להיות איתי (ברוגע) או לישון...
מתוק שלי! הולכת לתת לו עוד נשיקה וגירודמצח.
כלבים >>
לצפיה ב-'תמסרי לו גם בשמי '
תמסרי לו גם בשמי
14/03/2012 | 13:27
1
מתה על גולדנים ולברדורים, יש משהו במבט שלהם שתמיד כובש אותי!
כלבים >>
לצפיה ב-'ברואין בן 10 וקצת'
ברואין בן 10 וקצת
14/03/2012 | 12:22
4
5
האמת שהוא דווקא קצת רזה מדי... החזרתי אותו לאוכל לבוגרים במקום סניור, והוא יקבל תוספת כמות בעוד שבוע אם לא יתחיל להעלות עד אז.
כלבים >>
לצפיה ב-''
14/03/2012 | 13:28
1
3
בכל פעם שאני חושבת על זה שיבוא היום והם לא יהיו אני נתקפת מיו חנק מפחיד כזה וישר דמעות


יאמר לזכות ברואין שהוא נראה מדהם!
כלבים >>
לצפיה ב-'תודה! '
תודה!
15/03/2012 | 12:53
2
הוא באמת נראה טוב יחסית. שרק ימשיך ככה! ושלא יכאבו לו יותר הרגליים... מסכנון שלי.
כלבים >>
לצפיה ב-'מה?! מתי הוא נהיה בן 10?!!?!?'
מה?! מתי הוא נהיה בן 10?!!?!?
14/03/2012 | 14:37
1
3
לצפיה ב-''
15/03/2012 | 12:56
2
ב-14 לנובמבר 2011... עשר שנים אחרי שנולד

אבל נכון שזה לא הגיוני??? הוא אצלנו כבר עשר שנים שלמות!! איך זה קרה??
(זה בקטגוריה של עוד הרבה שאלות שאני יכולה לשאול, כמו "איך דין בן שנתיים??" ו"איך תן כבר בן 4??" ו"איך אריק אצלי כבר אוטוטו שמונה(!!!) חודשים?! )


כלבים >>
לצפיה ב-''
14/03/2012 | 09:59
1
4
מזדהה. גם גודמן בחודשים האחרונים התחיל פתאום להזדקן לי
אני רוצה שהוא יהיה איתי לנצח!

בלי קשר- תמונות יפות!
כלבים >>
לצפיה ב-'תודה! '
תודה!
14/03/2012 | 12:31
2
וחיבוק לך ולגודמנון.
(אתמול החמיאו לגודמן על התמונה שלו עם הכלבים שלי בפרופיל...)
כלבים >>
לצפיה ב-'אני לא יכולה עם ההודעות הללו'
אני לא יכולה עם ההודעות הללו
14/03/2012 | 14:26
2
4
בואו נסכים שכשאנחנו דנות בהם ובזקנתם אנחנו חייבים לעבור למימד זמן שונה

חרת אני לפחות אשב,אזיל דמעות ואתאבל על מה שטרם הגיעה עיתו לכך
כלבים >>
לצפיה ב-'תסבירי לי...'
תסבירי לי...
15/03/2012 | 12:59
1
1
מה זה לעבור למימד זמן אחר? ואיך עושים את זה??
כלבים >>
לצפיה ב-'אני לא יודעת איך'
אני לא יודעת איך
15/03/2012 | 16:21
1
עוד עובדת על זה
כלבים >>
לצפיה ב-'מושלמים הכלבים שלך!'
מושלמים הכלבים שלך!
15/03/2012 | 20:55
3
מאז שיש לי לברדור אני פשוט מאוהבת בלברדורים.
אל תחשבי על זה שהוא מזדקן, תחיי איתו את הרגע.
כלבים >>
לצפיה ב-'פוסט חשוב ומאלף! הוספתי אותו להודעות הנבחרות'
פוסט חשוב ומאלף! הוספתי אותו להודעות הנבחרות
14/03/2012 | 08:44
1
6
תודה
כלבים >>
לצפיה ב-'איזה כיף! תודה! '
איזה כיף! תודה!
14/03/2012 | 12:31
1

הודעות אחרונות

14:05 | 31.10.19 אורחים בפורום
19:15 | 30.10.19 אורחים בפורום
16:01 | 30.10.19 אורחים בפורום
16:25 | 28.10.19 אורחים בפורום
10:25 | 21.10.19 אורחים בפורום
11:14 | 18.10.19 שרונה200
22:03 | 16.10.19 בלנס6
13:03 | 16.10.19 shirul2
14:16 | 13.10.19 SHAY820
22:31 | 10.10.19 DARKSEID
15:44 | 10.10.19 אורחים בפורום
09:45 | 08.10.19 אורחים בפורום
09:44 | 08.10.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ