לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3916639,166 עוקבים אודות עסקים

פורום כלבים

ברוכים הבאים לפורום כלבים,

הפורום הוא מקום מפגש לאוהבי כלבים בכלל ולבעלי כלבים בפרט, והוא נועד לשמש במה להחלפת ידע, ניסיון, חוויות ועצות בנושא כלבים, גידולם, אילופם ודרכי הטיפול בהם.

הפורום נועד גם לעודד אוהבי כלבים לסייע ולתמוך בהצלת כלבים נטושים, לעודד טיפול אחראי ויחס הוגן לכלבים, ולעודד עיקור וסירוס כלבים.

הפורום נועד לשרת אותנו הגולשים, ועל כן חשוב שתשרור בו אווירה נעימה וחברית.

לכן כל אחד מוזמן לבטא את עמדותיו ולהביע את דעתו בחופשיות, יהיו עמדותיו אשר יהיו, אך יש להקפיד על תרבות דיבור נעימה וראויה בפורום.

בפורום לא יותרו שימוש בשפה בוטה, ואף לא השמצות או התקפות אישיות כנגד גולשים או כנגד אנשים או גופים, אף אם אינם גולשים בפורום.

הנה קישור לתקנון הפורום המלא - נא קראו אותו.

גלישה נעימה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום כלבים

ברוכים הבאים לפורום כלבים,

הפורום הוא מקום מפגש לאוהבי כלבים בכלל ולבעלי כלבים בפרט, והוא נועד לשמש במה להחלפת ידע, ניסיון, חוויות ועצות בנושא כלבים, גידולם, אילופם ודרכי הטיפול בהם.

הפורום נועד גם לעודד אוהבי כלבים לסייע ולתמוך בהצלת כלבים נטושים, לעודד טיפול אחראי ויחס הוגן לכלבים, ולעודד עיקור וסירוס כלבים.

הפורום נועד לשרת אותנו הגולשים, ועל כן חשוב שתשרור בו אווירה נעימה וחברית.

לכן כל אחד מוזמן לבטא את עמדותיו ולהביע את דעתו בחופשיות, יהיו עמדותיו אשר יהיו, אך יש להקפיד על תרבות דיבור נעימה וראויה בפורום.

בפורום לא יותרו שימוש בשפה בוטה, ואף לא השמצות או התקפות אישיות כנגד גולשים או כנגד אנשים או גופים, אף אם אינם גולשים בפורום.

הנה קישור לתקנון הפורום המלא - נא קראו אותו.

גלישה נעימה.

x
הודעה מהנהלת הפורום
נא  קראו  את  תקנון הפורום  לפני  שאתם  מתחילים  לכתוב  בו !

קחו את העצות הניתנות בפורום בעירבון מוגבל. זכרו כי העצות עלולות להתברר כשגויות ולא נכונות.
בכל מקרה, העצות הניתנות בפורום אינן מהוות תחליף להתייעצות ולביקור אצל וטרינר, או לפניה לבעל מקצוע מיומן ומנוסה.

המשך >>

לצפיה ב-'טוענים שהכלבה שלי נשכה ילדה. מה עושים?'
טוענים שהכלבה שלי נשכה ילדה. מה עושים?
<< ההודעה הנוכחית
04/08/2011 | 13:09
21
127
שלום לחברי הפורום,

אתמול אני ובעלי היינו בפארק עם תינוקת יכלבה. כלבה פינצ'רית מעורבת קטנה. היא היתה קשורה לעגלה של הילדה, בלי מחסום. הכלבה שלנו היתה כל הזמן לידנו. לכמה דקות הפננו את הראש לכיוון אחר כי היינו עסוקים עם התינוקת. פתאום שמענו מישהו שואל "מה קרה? הכלב נשך אותך?" וילדה (כבת 6-7) בוכה ועונה לו כן. היינו בהלם. לא היו נביחות, בכלל שום ציוץ מצד הכלבה. אני לא יכולה להגיד שהיא כלבה רגועה, היא לא נותנת לאף אחד להתקרב אליה, היא ישר נהמת. אז בעיקרון זה כן יכול להיות שהיא נשכה, אם הילדה ניסתה ללטף אותה או משהו כזה. אבל למעשה אף אחד לא ראה מה קרה.

הסבא ישר כמובן התחיל "אני אקרא למשטרה, אני אתבע אתכם". נתנו את כל הפרטים שלנו. ראינו את הפצע על הרגל של הילדה. לי זה לא נראה כמו נשיכה, לא ראיתי סימנים של שיניים, נגיד. אבל אני לא מומחה, יכול להיות שכן.

היום הם התקשרו, אמרו שהיו אתמול בקופת חולים, עשו לילדה זריקות ועכשיו הם רוצים פיצוי של 1000 ₪. בעלי אמר שאין כסף כזה ואנחנו לא נשלם (באמת אין לנו, אבל גם אם היה אני לא מבינה מה זה הסכום הזה). הם אמרו שיחזרו אלינו.

מה יכולים להיות השלכות של זה אם באמת היתה נשיכה? מה כדאי לעשות?

תודה מראש על כל דעה ועצה
כלבים >>
לצפיה ב-'לא יודעת למה לי נראה שזו סחיטה.'
לא יודעת למה לי נראה שזו סחיטה.
04/08/2011 | 13:18
18
את היית צריכה באותו רגע לצלם את הפצע של הילדה
יכול להיות שזה פצע שהיה כבר מזמן
והחב'רה האלה אולי סחטנים דיפלומטיים ואת הקורבן מספר 10 אצלם.
יכול להיות שזה תרגיל שהם כבר תירגלו את הילדה הקטנה הזו והם חוזרים על זה כל הזמן.
1000 שקל כפול 10 מקרים ,עשי חשבון כמה כסף הם יכולים לעשות.
ואולי עושים זאת לפרנסתם.
זה יראה לכם מוזר אבל יש המון אנשים שכך עושים כסף.
תאמרי לו קדם כל בוא נלך לרופא שאת מכירה והוא יבדוק אם זו נשיכה או לא.
תאמרי לו גם שאת רוצה מכתב או מסמך היכן שהיו אצל רופא שיתנו לך העתק.
לא משלמים למישהו כבר 1000 שקל. זה חתיכת סכום.
כמו שאמרתי זוהי סחיטה.
כלבים >>
לצפיה ב-'ועוד איך תשלמו'
ועוד איך תשלמו
04/08/2011 | 13:47
5
26
ומהר, לפני שהכלבה תעוף להסגר, ותקווי שהם לא דיווחו למשרד הבריאות.

אם הכלבה שלך מגרגרת על אנשים, היא מגדירה מרחק. אם האדם/כלב השני שמולה לא מבין אותה ומתקרב, הגיוני מאוד שהיא נשכה.

תגידו תודה שזה רק אלף ש"ח, תקוו מאוד שהכלבה לא תעוף להסגר, ותתחילו לעבוד עם מאלף ומהר, כי מקרים כאלה יכולים להגיע לתביעות של עשרות אלפי שקלים, ולך יש כלבה שעלולה לנשוך, וכפי שכתבת את מודעת לזה.. את הנשיכה יכולתם למנוע.

כלב שמרגיש צוך לנהום ולגרגר על מי שמתקרב אליו - בייחוד מגזע קטן, הוא לרוב כלב שחש מאויים. אסייג את דבריי ואומר שלא אבחנתי את הכלבה, לכן אין לדעת בוודאות. בהנחה שהכלבה חשה צורך להגן על עצמה, קחו בחשבון שהחיים בשבילה הם לא דבש- לחיות בלחץ ובפחד מפני מי שמתקרב. טיפול התנהגותי יעזור לכם להבין אותה, ירים את הבטחון שלה בעצמה ובכם- כבעלים, וכמובן יגן עליכם מנשיכות ותביעות בהמשך.

בבחירת מטפל התנהגותי חשוב לשים לב שבתוקפנות לא מטפלים באופן אלים- הכלבה צריכה ללמוד להיות רגועה, ואין להלחיץ אותה יותר ממה שהיא כבר לחוצה ע"י צעקות או אלימות מכל סוג שהוא.

חשוב מאוד לציין שבחוק - תמיד ידם של המתלוננים על הכלבים תהיה העליונה. גם אם אני אמציא שהכלבה שלך נשכה אותי היא תכנס להסגר. אין חובת הוכחה ואין כלום. במידה והם יגיעו למשפט, הסיכוי שלך לצאת בלי קנסות ופיצויים (והסגר..) הוא קטן מאוד. תשלמו אלף שקל, תחתימו את המתלונן על כך שאין לו טענות, תקנו זר פרחים גדול, עוגה ובלון לילדה שננשכה ותקוו שזה יגמר שם.

בהצלחה!
כלבים >>
לצפיה ב-'איך הם יכלו למנוע את הנשיכה?'
איך הם יכלו למנוע את הנשיכה?
04/08/2011 | 14:23
2
8

הכלבה היתה קשורה לעגלה והם בסה"כ התעסקו לרגע עם התינוקת שלהם ולא שמו לב...
זה לא שהילדה שאלה אותם לפני שהיא באה ללטף - אם הכלבה נושכת..

זה פשוט לא הוגן.
כלבים >>
לצפיה ב-'כלב שעלול לנשוך, הולך עם מחסום'
כלב שעלול לנשוך, הולך עם מחסום
04/08/2011 | 14:40
1
9
גם אם זה נראה פחות טוב בעין, זה שומר על הכלב...
כלבים >>
לצפיה ב-'רק אח"כ הבנתי שהיא התכוונה למחסום...'
רק אח"כ הבנתי שהיא התכוונה למחסום...
04/08/2011 | 15:25
7

חשבתי שמדובר על להשגיח על הכלבה, אז התפלאתי מכיוון שהבנתי שהכלבה היתה קשורה..
כלבים >>
לצפיה ב-'אבל אם הכלבה לא נשכה אין סיבה לשלם.'
אבל אם הכלבה לא נשכה אין סיבה לשלם.
04/08/2011 | 14:45
7
"תקדים ליבוביץ" נועד למנוע מיקרים שעל כל סימן אדום על הילד מישהו ירוץ להתלונן "הכלב של השכן נשך אותי". צריך להכריח את הילדה לרוץ לרופא (במיון למשל) ולקבל חוות דעת שהסימן האדום הוא לא מנשיכת כלב. או בצורה אחרת: שהילדה תלך למיון / קופת חולים כדי לקבל טיפול, ואז בעלי הכלב יבקשו אישור מהרופא ששזה לא מהכלבה. (פותחת השרשור כתבה בהודעתה שהסימן על הרגל של הילדה לא בטוח שזה סימן של כלב.)
כלבים >>
לצפיה ב-'דרך אגב, לגבי "תקדים ליבוביץ":'
דרך אגב, לגבי "תקדים ליבוביץ":
04/08/2011 | 14:47
14
היתה תלונת שווא על נשיכה, נגרמה עוגמת נפש לכלבים שעליהם התלוננו וגם לבעלים שלהם, הבעלים שלהם תבעה בבית משפט, וקיבלה פיצוי של מעל 40,000 ש"ח. המקרה הגיע לבית משפט מחוזי ושם אף העלו לה את הפיצוי ל-64,000 ש"ח.
כלבים >>
לצפיה ב-'לצערי, גם אם היא לא נשכה'
לצערי, גם אם היא לא נשכה
04/08/2011 | 14:37
1
20
והם יטענו שהיא נשכה הכלבה תלך להסגר
10 ימים
זה סבל לכלבה וגם עולה כסף
וזה לא מונעה מהם לתבוע אתכם בתביעה נזיקית על ה"פצע" של הכלבה

כך שלצערי 1000 ש"ח אולי הדרך הפשוטה יותר לצאת מהסיפור הזה
איזה חוסר אונים
מצטרפת להמלצות של רעות
אבל גם מצטרפת למי שנראה לו כמו סחטנות לשמה.  אני לא מבינה איך 1000 שקלים יעזרו לרפא את הפצע של הילדה
זה לא שצריך לכסות הוצאות רפואיות או משהו

מי שלא רוצה לסחוט עובר הלאה
כך אני עשיתי כשנשך אותי כלב של דייר של הורי
ווידאתי שהוא מחוסן ועברתי הלאה
לא נעים אבל מה יעזור להתחיל לסחוט?
חשבון בנק מנופח ירכך את המכה?

אגב זה לדעתי שונה כאשר יש הוצאות אמיתיות.   כשפעם כלב נשך את הכלב שלי בחצר שלנו דרשתי פיצוי לכיסוי ההוצאות הרפואיות.   אני לא חושבת שאני צריכה לשאת בהוצאות בגלל כלב תוקפני שהיה משוחרר והגיע לחצר שלנו.

כלבים >>
לצפיה ב-'עוד משהו'
עוד משהו
04/08/2011 | 14:39
6
אם אתם מחליטים לשלם
תחתימו אותם שבמידה והם מגישים תלונה הם מחזירים את הכסף

לפחות שמהפיצוי שתידרשו לתת תוכלו לקזז את הסכום הזה
אחרת איך תוכיחו ששילמתם?  
כלבים >>
לצפיה ב-'ממש לא הייתי משלמת'
ממש לא הייתי משלמת
04/08/2011 | 15:07
9
קודם : כמו שאמרת לא בטוח שהיא ננשכה.   הילדה בכתה בכלל? הסבא ישר נתן לה את המשפט "הכלבה נשכה אותך?". חוץ מזה, הפצע נראה לך חדש או ישן? אולי היא סתם נתקלה באבן והסבא שאל כי לא הבין מה קרה?
שנית : גם אם היא נשכה - וזו נשיכה קלה ושטחית - מה פתאום אלף שקל?! על מה ולמה?!  בעיקר כשהילדה התקרבה לכלב קשור.
כדי לתבוע אותכם היא יצטרך הרבה כאב ראש של לרוץ לביהמ"ש, להעיד, להביא מסמכים. זה לא "תבעת-קבלת".
ואני מציעה גם לא להכניס להם לראש את הרעיון להתלונן במשרד הבריאות על הנשיכה. גם לי זה נשמע כמו סחיטה מתוזמנת מראש (בעיקר בגלל הסמיכות בין אתמול להיום).

וולצורך השוואה : הכלב שהיה של אחי (רועה קווקזי מעורב באמסטף ובהאסקי...) נשך ילדה שעברה לידו. מה זה נשך? קרע לה את העור והבשר בירך - עד העצם.
אחי הטיס אותה לביה"ס. ב"ה היא בסדר עכשיו.    
והם לא הגישו תביעה. לא נגדו ולא נגד הכלב... (אבל אחי מסר את הכלב בעקבות הסיפור).

כלבים >>
לצפיה ב-'אני לא מאמינה שאתם ממליצים לה לשלם!!'
אני לא מאמינה שאתם ממליצים לה לשלם!!
06/08/2011 | 09:09
6
10
מי אמר שהכלב נשך?
מי אמר שאחרי שהם יקבלו את האלף שלהם הם לא יבקשו אלפיים?
מי אמר שאחרי שהיא תשלם הם לא יתלוננו?

זאת סחיטה לשמה בין אם הכלב נשך ובין אם לא
ודבר כזה הוא לא חוקי ואת יכולה להתלונן.
אבל כמובן שעדיף לנסות פשוט לדבר איתם
או כמו שכבר אמרו לפני, לבקש אישור רפואי על הנשיכה.
אם לא יציגו כזה או שיתחמקו, כנראה שאין להם קייס

בהצלחה
ואל תכנעי לסחיטה, את לא יודעת איפה זה יכול להגמר
כלבים >>
לצפיה ב-'יש כמה סיבות'
יש כמה סיבות
06/08/2011 | 09:57
4
14
קודם כל , החוק נגד הכלבים. אם מישהו יגיד שהוא היה אצלי בחצר ואחד הכלבים שלי נשך אותו והוא לא בטוח איזה כי הוא דיבר איתי והכלבים היו מאחוריו - כל הכלבים שלי יגיעו להסגר. מייד
אם הוא לא באמת דיבר איתי, לא היה בחצר שלי, הכלבים שלי לא היו שם - זה לא משנה. קודם כל הם ילכו להסגר.

לנו היה ניסיון עם הסגר כאשר כלבה לנו נשכה את בני. בגלל אי-הבנה שלו ושל אבא שלו , הם רצו למשרד הבריאות ונתנו את כל הפרטים של הכלבה. למחרת היה צו הסגר.
המסכנה חזרה מבולבלת. עצובה, לא הבינה למה זרקנו אותה שם או מה עשתה רע.
לא נדבר עם קרציות שחזרו איתה והסיכון שבכך.

אני מכירה מישהו ששכן העליל על כלבתו שהוא היה בגינה שלהם לרגע(אין סיבה) והכלבה נשכה אותו(לא נכון כי היא לא בחצר לבד והבעלים לא היה בחצר כאשר השכן "כביכול" הגיע). באו לקחת את הכלבה להסגר. היא הצליחה לברוח. לא מצאו אותה במשך יותר מחודשיים. כאשר נמצאה, זה היה כי היא הגיע להסגר באזור אחר, ולא בעיר שלנו בכלל.

עכשו תוסיפי מה קורה במשפט - אין לך הוכחות שהכלבה לא נשכה. לא ראיתם מה קרה או לא קרה. הם טוענים שכן, אם הם סחטנים חכמים,יש להם מכתב מהרופא שהילדה היתה שם עם פצע "עקב נשיכת כלב" וקיבלה טיפול. הם בטח גם ישמחו להמציא מסמך מפסיכולוג שהילדה עכשו צריכה טיפול נפשי יקר בגלל ה"טראומה שגרמה לה". זה יכול להסתכם בסכום הרבה יותר גדול מאלף ש"ח.

אני הייתי עושה משהו ביניים. מביעה נכונות לשלם אבל אומרת שאני רוצה לראות מסמך מהרופא לגבי הביקור והטיפולים. אם אין כזה - אולי לא הייתי משלמת . אם יש- וכתוב נשיכה- הייתי משלמת את האלף שקל.

ולגבי הכלבה : אם היא נוהמת על מי שמתקרב - לא הייתי לוקחת אותה למקום כזה בלי מחסום. ילדים קטנים לא תמיד מבינים ולא תמיד שואלים - פשוט באים בריצה. עדיף למנוע מקרים כאלו
כלבים >>
לצפיה ב-'אני יודעת את כל זה'
אני יודעת את כל זה
06/08/2011 | 10:04
2
7
אבל לפי הסיפור שלה, זה לא נשמע שהם כ"כ תמימים
ולכן זה שהיא תשלם לא יבטיח לה כלום. נאדה.
אז בשביל מה?

אולי את יכולה פשוט... לא להתקשר אליהם.. לראות אם זה מתמוסס
(למרות שזה גם סוג של סיכון)

אנשים רעים
כלבים >>
לצפיה ב-'בטח שיבטיח'
בטח שיבטיח
06/08/2011 | 10:52
1
5
משלמים 1000 ש'ח בתנאי לחתימה על מסמך מעו"ד השולל כל אירוע נשיכה שכביכול נערך
זה
כלבים >>
לצפיה ב-'בואי נגיד'
בואי נגיד
06/08/2011 | 10:58
4
שזה לא נשמע שהם האנשים שילכו כ"כ רחוק ('התובעים')

אבל זה הכל רק מהרושם של הסיפור.
אולי אני טועה
you never know
כלבים >>
לצפיה ב-'בקשר לזה שיקחו את כולם להסגר'
בקשר לזה שיקחו את כולם להסגר
06/08/2011 | 14:41
10
לא מזמן היה מקרה שלאדם היו כמה כלבים ואחד הכלבים נשך את אדם אחר, אך הוא לא ידע לזהות איזה כלב.. בעל הכלבים פנה לבית משפט וקבע שהכלבים יהיו בהסגר ביתי.. זה מה שזכור לי...
כלבים >>
לצפיה ב-''
06/08/2011 | 10:24
2
לצפיה ב-'בעיה ויותר מזה'
בעיה ויותר מזה
06/08/2011 | 10:49
7
כי את לא יודעת בוודאות אם הכלבה נשכה או לא. הרי הישראלים ידועים בסחטנות ובהצגות בין אם זה בתאונה ובין אם זה בנשיכה ככה הם גזלנים. תחליטי שלא לסגור את זה, מה שיכול להיות זה שהם ילכו למשטרה, יגישו תלונה ומשם זה יתגלגל ויתגלגל עד בית המשפט והם יצטרכו להוכיח. מצד שני יכול להיות שהם יחליטו לוותר כי כרגע זו "שיטת מצליח" להוציא כמה שיותר כסף. אבל ת'כלס הם יותר חזקים כי הם יכולים להתלונן והכלבה תלך להסגר וזה כבר יקח ממכם יותר מ-1000 ש"ח. גם בגלל שאת יודעת שהכלבה נוהמת כשמתקרבים אליה אז היא לא 100% ידידותית. את יכולה להציע לו בטלפון סכום פשרה ולהגיד לו למען הסר ספק קח 200 ש"ח למשל. תקליטי את כל השיחות איתו אולי הוא אפילו יודה שזו הייתה תרמית אבל זו ההוכחה הכי טובה שלכם גם אם החלטתם לשלם.

ותקני זמם.  
כלבים >>
לצפיה ב-'יש שני צדדים למטבע'
יש שני צדדים למטבע
06/08/2011 | 11:03
1
8
אם הילדה שלכם הייתה ננשכת על ידי כלב והיו אומרים לכם שזה לא נכון?

מצד שני, אולי באמת מדובר בעוקץ וסוחטים אתכם?

אמרת שהם התקשרו אליכם לבקש את הכסף, כביכול פיצוי על הנזק ועוגמת הנפש שנגרמה לילדה. אני לא יודעת אם יש לכם דרך ליצור איתם קשר אבל אם כן, הייתי מזמינה אותה לפגישה או בשיחת טלפון ומקליטה אותם כשמנסים להגיע לאיזו פשרה ולהגיד להם שאתם מבינים שהילדה נפצעה וייתכן וזה באמת בגלל נשיכה של הכלבה, למרות שאתם לא מודים באפשרות הזאת אבל מוכנים בגלל ספק סביר כן לשלם אבל לא אלף שקל.
תתמקחו, פשוט מאוד. אם יהיו מוכנים לדבר על סכום נמוך, יש סיכוי גבוה מאוד שמדובר בסחטנות לשמה.
לפחות אם לא תצליחו לשכנע את הצד השני שאתם לא אשמים גם לא תשלמו את כל האלף ויהיה לכם גם תיעוד מוקלט שהצד השני מוכן לרדת במחיר ולהתמקח.
אם הם עומדים על שלהם ואתם לא מוכנים לשלם בשום אופן תעמדו על כך שהילדה תלך להיבדק ושיביאו לכם מסמך רפואי חוקי שהילדה נפגעה משיני כלב פינצ'ר.
כלבים >>
לצפיה ב-'אגב, אני חושבת שיותר גרוע מתשלום האלף שקלים'
אגב, אני חושבת שיותר גרוע מתשלום האלף שקלים
06/08/2011 | 11:04
11
זה שהכלבה תלך להסגר.
כלבים >>
לצפיה ב-' אבל אלו דברים שלא בעיה, יחסית '
אבל אלו דברים שלא בעיה, יחסית
06/08/2011 | 11:08
9
לאתר - אם באמת היו חיסונים בגלל נשיכה, שתוציא תדפיס, על הטיפול הרפואי, עם העלויות. תגידי אפילו שאת צריכה את זה בשביל הוצאות מס, או תחרטטי משהו אחר. וגם בלי חירטוטים, אני רוצה לראות על מה אני משלמת! זאת זכותי. מה הבעיה להוציא חשבונית?
ויאללה, תשלמי, באמת. אם היה. מה שאני קצת בספק...
כלבים >>

הודעות אחרונות

12:34 | 12.06.19 אורחים בפורום
08:57 | 10.06.19 אורחים בפורום
19:03 | 08.06.19 הרקולס123
14:00 | 05.06.19 doss39
08:31 | 04.06.19 אורחים בפורום
20:09 | 02.06.19 1948מוקה
18:18 | 01.06.19 shelika
14:31 | 29.05.19 dsasson
15:06 | 28.05.19 אורחים בפורום
01:14 | 28.05.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ