לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3931039,310 עוקבים אודות עסקים

פורום כלבים

ברוכים הבאים לפורום כלבים,

הפורום הוא מקום מפגש לאוהבי כלבים בכלל ולבעלי כלבים בפרט, והוא נועד לשמש במה להחלפת ידע, ניסיון, חוויות ועצות בנושא כלבים, גידולם, אילופם ודרכי הטיפול בהם.

הפורום נועד גם לעודד אוהבי כלבים לסייע ולתמוך בהצלת כלבים נטושים, לעודד טיפול אחראי ויחס הוגן לכלבים, ולעודד עיקור וסירוס כלבים.

הפורום נועד לשרת אותנו הגולשים, ועל כן חשוב שתשרור בו אווירה נעימה וחברית.

לכן כל אחד מוזמן לבטא את עמדותיו ולהביע את דעתו בחופשיות, יהיו עמדותיו אשר יהיו, אך יש להקפיד על תרבות דיבור נעימה וראויה בפורום.

בפורום לא יותרו שימוש בשפה בוטה, ואף לא השמצות או התקפות אישיות כנגד גולשים או כנגד אנשים או גופים, אף אם אינם גולשים בפורום.

הנה קישור לתקנון הפורום המלא - נא קראו אותו.

גלישה נעימה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום כלבים

ברוכים הבאים לפורום כלבים,

הפורום הוא מקום מפגש לאוהבי כלבים בכלל ולבעלי כלבים בפרט, והוא נועד לשמש במה להחלפת ידע, ניסיון, חוויות ועצות בנושא כלבים, גידולם, אילופם ודרכי הטיפול בהם.

הפורום נועד גם לעודד אוהבי כלבים לסייע ולתמוך בהצלת כלבים נטושים, לעודד טיפול אחראי ויחס הוגן לכלבים, ולעודד עיקור וסירוס כלבים.

הפורום נועד לשרת אותנו הגולשים, ועל כן חשוב שתשרור בו אווירה נעימה וחברית.

לכן כל אחד מוזמן לבטא את עמדותיו ולהביע את דעתו בחופשיות, יהיו עמדותיו אשר יהיו, אך יש להקפיד על תרבות דיבור נעימה וראויה בפורום.

בפורום לא יותרו שימוש בשפה בוטה, ואף לא השמצות או התקפות אישיות כנגד גולשים או כנגד אנשים או גופים, אף אם אינם גולשים בפורום.

הנה קישור לתקנון הפורום המלא - נא קראו אותו.

גלישה נעימה.

x
הודעה מהנהלת הפורום
נא  קראו  את  תקנון הפורום  לפני  שאתם  מתחילים  לכתוב  בו !

קחו את העצות הניתנות בפורום בעירבון מוגבל. זכרו כי העצות עלולות להתברר כשגויות ולא נכונות.
בכל מקרה, העצות הניתנות בפורום אינן מהוות תחליף להתייעצות ולביקור אצל וטרינר, או לפניה לבעל מקצוע מיומן ומנוסה.

המשך >>

לצפיה ב-'בואו תעזרו לי לעשות סדר בבאלאגן '
בואו תעזרו לי לעשות סדר בבאלאגן
<< ההודעה הנוכחית
16/01/2011 | 02:44
130
634
טוב, אז לפני יומיים פרסמתי כאן ובפורום רפואת חיות מחמד שאלה על ההקאות של נונה
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...
דוקטור עמיחי מורשת הציע לי לעשות לנונה אנדוסקופיה, גם הוטרינר שלי המליץ על הבדיקה הזאת... הבעיה היא שזאת בדיקה מאוד יקרה היא עולה כאן אלפי דולרים, אני עדיין לא יודעת כמה היא עולה בארץ אבל אני מניחה שאצלכם היא יותר זולה. מכאן לשם התחיל ביני לבין בעלי להתגלגל הרעיון שניקח את נונה איתנו השנה לביקור בישראל ויכול להיות שנעשה שם את הבדיקה.
משהו עשה אנדוסקופיה?
כמה עולה הבדיקה? איפה אפשר לבצע אותה? (כל מרפאה רגילה מבצעת את זה או שזה נעשה בביה"ח?)
האם זה כרוך באישפוז?
כמה זמן החלמה?
האם אפשר לבצע את הבדיקה לפני / אחרי  טיסה של 12 שעות עם קונקשיין בדרך? יש לנו 6-7 שבועות בארץ...

ובלי קשר לבדיקה, באופן כללי היינו מאוד לא מרוצים מהפנסיון שבו נונה הייתה בשנה שעברה, למרות שהוא היה מאוד יקר (50$ ליום) בתכלס היא סבלה ולקח לה המון זמן להתאושש ולחזור להיות הכלבה השמחה והשובבה שלנו... יש כל מיני אפשרויות לגבי פתרון לשנה הזאת אבל בשורה התחתונה להטיס אותה לארץ יעלה לנו פחות ובגדול נראה שנהנה מאוד להיות איתה בישראל למרות כמה בעיות תפעוליות שתיכף נדון בהם...

קודם כל הטיסה...
נונה לא רגילה לכלוב טיסה בכלל, בבית אנחנו לא משתמשים בזה... היא הגיעה מישראל לכאן בטיסה אז אני מניחה שהיא הייתה מורגלת אליו בשלב מסויים אבל אני ממש לא יודעת איך היא עברה את כל החוויה הזאת... מתי צריך להתחיל לעבוד בנושא אם אנחנו נוסעים ביולי?
איך למען השם טסים עם כלב? אני אפגוש אותה בקונקשיין? תהיה לי אפשרות לקחת אותה לטיול צרכים? (אין טיסה ישירה מבוסטון לישראל ובכל מקרה יהיה קונקשיין). אם הקונקשיין בארה"ב (מה שסביר שיקרה כי אנחנו לא אוהבים את הקונקשיין בארופה) עדיין יהיו לה 10-12 שעות טיסה אחרי הקונקשיין... מה יקרה עם הצרכים שלה (לא יכולה לתאר לעצמי שהיא תעשה בכלוב כי היא כלבה מאוד נקיה), היא תתאפק מארה"ב ועד ישראל היא עלולה להתפוצץ... אם לא יתנו לי לפגוש אותה בקונקשיין, יקחו אותה שם לסיבוב צרכים או שיעבירו אותה ישר למטוס הבא? משאירים להם רצועה? איך אני יכולה להיות בטוחה שיעלו אותה למטוס הנכון ושיעבירו אותה לקונקשיין הנכון? לא נעים לאבד מזוודה אבל הרבה פחות נעים מזה לאבד כלבה... זה יכול לקרות?
כשאני פוגשת אותה בבן גוריון יש לי גישה ישירה לתת לה טיול צרכים או שהיא צריכה לחכות את השלב של להוריד את המזוודות מהמסוע ולעבור מכס ורק אז אני יכולה להציא אותה מהכלוב?
יהיה לה אוכל ושתיה בכלוב? בד"כ נותנים לכלב טישטוש בטיסה? מה קורה כשתוקף התרופה פג והכלב מתעורר?
יוווו אני בלחץ עצום מהטיסה... כמו לטוס עם תינוק בפעם הראשונה...

ובארץ...
בארץ השהיה שלנו מאוד מורכבת... יש לנו שני מוקדים עיקריים, במרכז ובחיפה. הזמן מתחלק בערך 30% לחיפה ו70% למרכז.
במרכז אנחנו ישנים אצל האח הגדול של בעלי... הם אנשים מקסימים ויארחו אותנו בכיף אבל הגישה שלהם לגבי גידול כלבים קצת שונה משלנו, יש להם כלב אבל הוא חי בחצר (עם קולר חשמלי וגדר חשמלית) אבל החצר לא מגודרת. אני לא יכולה בכלל להכניס את נונה לבית שלהם ... בחצר בכיף בבית לא. גיסתי השניה (האחות הקטנה של בעלי) תשמח לקחת את נונה (יש לה בית קטן אז רק נונה תישן אצלה ואנחנו אצל האח הגדול) במשך היום נונה תהיה איתנו ובערב כשנחזור לאח נאפסן אותה אצל האחות. הבעיה היא שלאחות יש כלבה זקנה ודי עצבנית ולא ברור אם היא תקבל את נונה בשמחה... אם היא לא תקבל את נונה נהיה בבעיה...
אם פתרון האחות לא יעבוד אז יהיה לי נוח מאוד להשאיר אותה בכפר רות אצל אבנר (האח גר ממש ליד) כמה עולה לילה אצל אבנר? יש אפשרות שאני אביא אותה לשם בערב ואקח אותה משם בבוקר... בקיצור שהיא תשהה שם רק בלילות? יש גם את אביבה בכפר רות, מה המחיר אצלה?

אצל שני זוגות הסבים והסבתות נונה תהיה אורחת רצויה בבית אבל אצל אף אחד מהם אני לא יכולה להשאיר אותה לרגע לבד, הם אנשים מאוד זקנים (אבא שלי בן 94 - טפו טפו טפו וגם ההורים של בעלי בערך באותו גיל) ונונה כלבה גדולה, מאוד חזקה ולא תמיד עדינה מספיק (היא יכולה חלילה לקפוץ על אחד מהם וזה יהיה רע מאוד... ) בקיצור הם לא פתרון איכסון.

גם בחיפה המצב לא הרבה יותר טוב... אני ישנה בחיפה אצל החברה הכי טובה שלי אבל היא לא אוהבת כלבים ובטח לא לברדורית גדולה ומייררת... אבל נראה לי שיש לי גם בחיפה פתרון ללילות אצל חברת פורום מקסימה שהזמינה את נונה בחום בשנה שעברה

בקיצור אנחנו נוודים בארץ... מבקרים ופוגשים המון אנשים אבל אנחנו ישנים כל יום במיטה אחרת... נראה לכם ש6-7 שבועות כאלה לא ישגעו את נונה? כאן היא רגילה לשגרה מאוד קבועה...
היא תהיה איתנו הרבה, רוב היום, אבל גם תשאר לבד בכל מיני מקומות שהיא לא מכירה... מצד שני אנחנו לא יכולים לחכות להציג אותה לפני המשפחה... הילדים יהיו מאושרים לא להפרד מנונה לכל הקיץ... מאז שאימצנו אותה הנסיעות לישראל קשות בגלל הגעגועים והדאגה לאיך היא מסתדרת.

הפיתרון החילופי בבוסטון, שהוא כאמור לא הרבה יותר זול, זה שדוגווקר יגיע כל בוקר, יאכיל את נונה ואת הארנבת, יקח את נונה למעון יום עד הערב ואז בערב יחזיר אותה הביתה והיא תישן בבית ריק... חלק מהזמן אולי הבעל יהיה כאן כי הוא נוסע לתקופה קצרה יותר ממני ומהילדים, מצד שני זה לגמרי לא בטוח כי יכול להיות שתהיה לו נסיעת עבודה... בקיצור הפתרון כאן גם יקר וגם יהיה לנונה עצוב להגיע כל ערב לבית ריק, הדוגווקר יעלה לפחות 20$ ליום והמעון יעלה לפחות 40$ כך שאני אגמור ב60$ ליום והיא לא תהיה מאושרת... בארץ נשתולל בים בחוף הכלבים המון המון ונלך לטיולים ונבלה איתה...

את הארנבת יש לי איפה לאכסן אם נחליט לקחת את נונה.

וכן, יש גם את הטיסה בחזרה...

ואולי גם אנדוסקופיה באמצע...

יאללה, תלו אותי... חופשי לקטול... נראה לכם התעללות?

כלבים >>
לצפיה ב-'לגבי האנדוסקופיה'
לגבי האנדוסקופיה
16/01/2011 | 06:57
1
110
צ'יפסי עבר בבית דגן, עלה כ-1500 ש"ח. הבדיקה בהרדמה מלאה, כשהוא התעורר מההרדמה היה כמו חדש. לא היה צורך באשפוז.

ולגבי הנסיעה - בהחלט לא נראה לי סיפור גדול :)
רק להקפיד להרגיל אותה לכלוב טיסה מבעוד מעוד.
כלבים >>
לצפיה ב-'כאן זה 1500$'
כאן זה 1500$
16/01/2011 | 07:23
67
או בעברית 5250 שקלים

מה לא נראה לך סיפור גדול הנסיעה? ... זה סיפור ענק... מה קורה אם מאבדים אותה בדרך?
כלבים >>
לצפיה ב-'לגבי הבדיקה אין לי תובנות.'
לגבי הבדיקה אין לי תובנות.
16/01/2011 | 08:30
65
אישית אעשה הכל לפני שאשקול בדיקות פולשניות (לעצמי או לכלבי) כדי לראות מה לא בסדר, אבל אני מבינה שהעניין מאד מציק לך וחשוב לך לדעת ולטפל.
לגבי הנסיעה: הבחירה שלי היתה לא לקחת אותה. טיסה היא סיוט לכלב שנוסע רחוק מהבעלים, באזור מפחיד, עם רעש וריחות לא מוכרים ואינו יודע אם ומתי הסיוט יסתיים. אפשר לעשות זאת אם מוכרחים, אבל לדעתי עדיף לחפש חלופות.

לא יצא לי להשאיר את כלבותי בפנסיון, פרט לפעם אחת מוצלחת מאד בפנסיון בדירה בלי חצר שמנהל מישהו שהוא בתחום - הן חזרו נקיות וריחניות, קיבלו את מזונן הפרטי, קיבלו את התרופות ויצאו לטיולים בעיר עם רצועה.
מה שאני רוצה להגיד - זו ששמרה עליה פעם והיתה לא מוצלחת, אינה מייצגת את כל האנשים, שתמורת חצי או שני שליש מחיר שגובה פנסיון יסכימו לעשות עבודה טובה יותר. מי שיכול לספר לך על אנשים כאלה הוא הוטרינר ואולי חנויות שמוכרות ציוד לבעלי חיים. דרך נוספת להגיע אליהם היא דרך האתר הקהילתי (אם יש) העיתון המקומי אם יש, אנשים שאת פוגשת בגינת הכלבים. אני הייתי סומכת על האינטואיציה שלך, בחנת את מי שנראה לך מכירה אותו ומפקידה את הכלבה בידיו, לחופשה של כולכם.
כלבים >>
לצפיה ב-'ההי תמי,זה אכן נישמע די בלגן.....'
ההי תמי,זה אכן נישמע די בלגן.....
16/01/2011 | 08:47
29
63
אני ברשותך מתייחסת רק לקטע של הנסיעה בקייץ ,ואני זוכרת את ההתלבטויות שלך לגבי זה מלפני כמה זמן שכבר העלת פה...

מה ששמתי לב שאת תמיד נותנות פה עצות מאוזנות ,מאד נכונות ,עם פרספקטיבה טובה,אבל... בהצעה {או מחשבה  שהעלית פה ,ממש הלך האיזון.....}

לי נראה שלקחת את נונה שכפי שציינת היא כלבה של הרגלים ושיגרה קבועה,"לבלגן" וחוסר   מקום קבוע ,ופתרונות שאת תגידי שהם נכונים{ואת מציינת אחד אחד שהם לא},זה מיותר,זה ייהוה עליכם ועליה מעמסה כבדה ובדיוק ההיפך מכיף וחופש כי המקומות שבהם תשהה נונה אינם טובים מספיק.

אם תמצאו מקום אחד או שניים{מקסימום} שבהם תוכל להיות איתכם,ובביטחה!!!,אז אפשר לעשות מאמץ שכזה ,אבל ככה?בשביל מה?לי זה נראה סיוט לשני הצדדים{לכם שתדאגו כל הזמן... ולנונה שטטורטר כמו שפופרה....}

אני הייתי דווקא מתרכזת בלמצוא את הפתרון הכי הכי הכי טוב במסגרת כל האילוצים  אצלכם בח'ול.

אם תדעי שיש פה מקום אחד שתתקבל בברכה עם כל האחריות והדאגה הנידרשת אז אולי.... בכל זאת תביאו אותה....

{אני לגמרי מבינה את הקושי בפרידה כזאת ארוכה ,ושאתם רוצים להראות ולכייף איתה בארץ,אבל "החורים" במיטווה שהעלית הם כאלו גדולים כרגע ,שאני לא הייתי עושה זאת כך בשום אופן.

יש עוד זמן, מקווה שיעלו פיתרונות טובים יותר.

שבוע טוב!

כלבים >>
לצפיה ב-'יקירתי, אני עושה נסיעות כאלה כבר 14 שנים'
יקירתי, אני עושה נסיעות כאלה כבר 14 שנים
16/01/2011 | 15:54
28
116
עם שני ילדים... בפעם הראשונה לקחתי את הבת כשהייתה בת 6 שבועות... הנסיעה הזאת קשה לכולם אבל נורא נורא כייפית... חוזרים מהנסיעה הזאת נורא עייפים אבל מאוד מרוצים.
תראי, מאז שקיבלנו את נונה השארנו אותה כאן בנסיעות האלה וכל פעם היה סיפורים עם השמירה עליה... למרות ששלמנו המון כסף היא לא חזרה במצב טוב גם מבחינה נפשית וגם מבחינה פיזית... אם תחפשי בחיפוש את השם שלי תראי סיפור בהמשכים על קורות הפנסיון ואבני החצץ... לא רוצה לתאר לך כמה לא נעים להיות בחופשה ולהשאיר הודעות לדוגווקר והיא לא חוזרת אליך... לא בטלפון ולא במייל...

הנסיעה לארץ תהיה קשה, הטיסה עצמה נשמעת איומה, ובארץ נצטרך לאלתר הרבה... אבל אני רואה חוף ים, גיסי עם הכלב שלו שימות על נונה, כל הילדים מסביב בונים ארמונות בחול וחם ונעים והשמש מחייכת למעלה... חתול זאת חיה של טרטוריה, כלב זה חיה של להקה... אומנם נצטרך לתפור פתרונות אבל רוב הזמן נונה תהיה איתנו הלהקה שלה... לא יודעת... שנה שעברה צעקתם עלי בזמן שהתלבטתי להביא אותה, והפעם אתם צועקים עלי להשאיר אותה...
כלבים >>
לצפיה ב-'טוב....'
טוב....
16/01/2011 | 19:41
25
לפני שנה עדיין לא היתי כאן

אני במקומך לא הייתי מביאה כלבה לכזה קייץ חם ,מפרך ,ומבולגן...{אפילו המובן הטוב של המילה}

אני חושבת שכמה שקשה לה ולכם ,כשתמצאו את האדם המתאים שיטפל בה,או הפנסיון הראוי,הכל יראה לכם אחרת

לא יכול להיות שאין במקום ענק כמו המקום שבו אתם חיים תשובה איכותית ומעולה לכלבה שבעלייה נוסעים

נוסף לכל זה קיימת טיסה ארוכה שהיא יכולה להיות קשה וטראומתית לכלב ,ולא,אני ממש ממש לא הייתי עושה את זה.....

אבל,בכל מיקרה יש עדיין די הרבה זמן להתלבטות,ולחיפוש הפיתרונות הכי טובים בהתאם למה שתחליטו בסוף,

בטח עוד נדסקס את זה...
כלבים >>
לצפיה ב-'המון בע"ח עושים טיסות, הן לא נחמדות להם'
המון בע"ח עושים טיסות, הן לא נחמדות להם
16/01/2011 | 21:15
86
כמו שלא נחמדות לרוב האנשים, אבל עוברים אותן.

בארץ אני דווקא חושבת שתסתדרו מצויין!
יש לך כבר 2 הצעות עבור נונה וההצעה להיות עם פסח נשמעת מעוררת קנאה (בטח תמצאו אותי אורבת לכם שם)
פסח זה הבוקסר העליז של orden במקרה ושכחת
כלבים >>
לצפיה ב-'משהו אחר שמדאיג אותי בעניין טיסות עם כלב'
משהו אחר שמדאיג אותי בעניין טיסות עם כלב
16/01/2011 | 23:38
25
80
זה משהו כמו כתבה שמישהי פרסמה כאן ממש לפני יומיים שלושה: זוג שטסו לאנשהו- מתחילים חיים חדשים - הכלב נשלח בכלוב ביחד עם "מטענים חריגים", הבטיחו להם שיהיו חימום בסביבה שהוא נמצא בה - בפועל, כשניסו לוודא, הדיילות אמרו שאין במטוס - הבטיחו להם לקבל אותו מייד עם הירידה מהמטוס, ישר לידיהם - בפועל גערו בהם לזוז כבר מהמעבר כי הם חוסמים לאחרים את הדרך, ושהכלב יגיע עם המזוודות!!!
הם מצאו את הכלב במקרה, כשבמהלך חיפושים ולאחר המון זמן שלא ידעו מה לעשות ולא היה נציג של חברת התעופה (אל על, במקרה הזה, אבל אני לא מכירה מישהו שיבטיח לי שהכל יהיה בסדר תמיד. חברה סיפרה שהעבירו לה את המנשא עם החתולה במכונת השיקוף! אצל טורקיש) - הם הגיעו לאיזור נידח ותוך כדי שהם מתדיינים לגבי מה לעשות - הכלב שמע אותם מרחוק ונבח אליהם -וכך הם מצאו אותו בסופו של דבר...

איכשהוא, זה נשמע לי מאוד סביר שיקרה - מהיכרות עם הגורם האנושי, כמו שחמי קורא לזה .  אם היית שואלת אותי מה הפחד הכי גרוע שלי בטיסה עם הכלב - היא שכל מה שיכול להשתבש - יעשה את זה. ואלה החיים של הכלב שלך...!
כלבים >>
לצפיה ב-'אני חייב להגיב על זה'
אני חייב להגיב על זה
17/01/2011 | 00:16
22
70
כן גם אני קראתי את הכתבה הזאת וקצת נבהלתי, אבל...
אני רוצה לספר מנסיוני.
כשטסנו לאירופה, אנשי הקרקע בנתב"ג עשו ממש הכל כדי להקל גם עלי וגם על מישמיש וזה כולל את האפשרות לטייל בחוץ אחרי הבידוק הבטחוני ממש עד 15 דקות לפני הטיסה, שאז הייתי צריך להכניס אותו לכלוב ולהפקיד אותו בידים הנאמנות של צוות המטוס. זה לא היה קל, אבל עברנו את זה. הם עוד חיזקו את דלת הכלוב עם אזיקונים (שאח"כ עשו לי צרות כי לא היה לי איך לחתוך אותם), אבל זה כבר סיפור אחר והוא כבר סופר כאן.
וגם נכון שהחלטתי להיות נודניק ולוודא איזה 100 פעמים עם כל איש צוות שאכן יש חימום בתא המטען, וחשבתי שאני מעדיף להחשב לנודניק מאשר חלילה יקרה משהו, וגם על זה הם היו מאד אדיבים ומבינים. בקיצור יש לי רק מילים טובות לומר על צוות הקרקע וצוות האויר של אלעל שאיתם היה נו מגע בטיסה הזו.

אז נכון טיסה זה לא כיף לא לכלב ולא לנו, אבל 2 דקות אחרי שמישמיש יצא מהכלוב הוא שוב כשכש בזנב, והיה מרוצה מהחיים לפגוש אותנו.
נכון זאת טיסה הרבה יותר קצרה מאשר מבוסטון לישראל, אבל גם זו עוברת אחרי משהו כמו 12 שעות.

ההצעה היחידה שיש לי לתמי אם תחליט להביא את נונה, זה לנסות למצוא טיסה ישירה מבוסטון לת"א, כדי למזער את האפשרות שבתחנת הביניים יקרה משהו.

כלבים >>
לצפיה ב-'תודה אבו מישמיש אני זוכרת את הסיפור שלך'
תודה אבו מישמיש אני זוכרת את הסיפור שלך
17/01/2011 | 00:50
20
30
אין טיסה ישירה מבוסטון לת"א, אני יכולה לנסוע באוטו לניו ג'רזי ומשם לעלות על טיסה לת"א... הדרך לא ארוכה מבוסטון לNJ אבל בהתחשב בכמות המטען שתהיה לי (2 ילדים, לפחות 4 מזוודות, כלוב טיסה וכלבה) אני לא בטוחה איך אני מניידת את זה קרקעית (לא מאמינה שאני אצליח לדחוף את זה לאוטו) אבל זאת בהחלט אפשרות שנבדקת.

ספר לי עוד על ההתנהלות בשדה ובטיסה, מישמיש היה מורגל לכלוב טיסה? שמתם לו אוכל מים בכלוב? (אמרו לי לשים לה אוכל קפוא וקרח שיפשיר לאט בדרך). טישטשתם אותו או השתמשתם בתרופות הרגעה?
איך נתנו לך לטייל עד רבע שעה לפני הטיסה? לא דרשו ממך לעלות לקומה העליונה אחרי הבידוק הבטחוני?
מה קרה אחרי הנחיתה? חיכתם לכל המזוודות ואז עברתם מכס ורק אז הוא קיבל אפשרות לעשות צרכים מחוץ לשדה? או שנתנו לכם לצאת לסיבוב צרכים לפני איסוף הכבודה? (מפחדת שאם היא תרד מטיסה של 12 שעות, ואני אוציא אותה מהכלוב, היא תעשה צרכים בטרמינל על הרצפה... כמה אפשר לדרוש ממנה להתאפק?)

כלבים >>
לצפיה ב-'לא להוציא אותה מהכלוב בהגעה אלא אם...'
לא להוציא אותה מהכלוב בהגעה אלא אם...
17/01/2011 | 09:14
67
את מטיסה אותה החוצה לעשות פיפי!  אם היא תצטרך לעמוד ולחכות לכם, יש סיכוי מעולה שהיא תעשה שם פיפי. ממש לא נעים ולא ראוי.  עדיף שתתאפק עוד כמה דקות ותצא מהכלוב ישירות החוצה, למקום מתאים.  אגב, אל תצפי לדשא... לא בטוח שתמצאי במרחק סביר.  אם צריך, יש לך המון זמן להרגיל אותה לעשות פיפי גם על משטחים אחרים כמו חול, אדמה, חצץ, אספלט, בטון, מדרכה...

אה, ושכחתי להגיד לך מקודם: אותי מפחיד הקונקשיין יותר מאשר הטיסה הארוכה...  את תצטרכי למצוא איש צוות מהמטוס שלך שיהיה מוכן ללכת ולבדוק שהיא הועברה למטוס הבא, הרבה לפני שהוא מתכונן להמראה.  שלא תישאר מאחור...
כלבים >>
לצפיה ב-'עוד כמה מילים על הטיסה ולקראתה'
עוד כמה מילים על הטיסה ולקראתה
17/01/2011 | 18:49
14
50
הייי תמי, קודם כל אני מכיר היטב את הדרך מבוסטון לניו ג'רסי ולניו יורק (למדתי באזור לפני הרבה שנים). אם האלטרנטיבה היא טיסה עם חניית בינים או נסיעה קרקעית, לי אין ספק שהייתי בוחר בנסיעה קרקעית לניו ג'רסי, עם כל הסרבול בהתנהלות.
אני מניח שיש הבדל גדול בין ישראלי שיוצא מנתב"ג לבין יציאה מאמריקה לישראל, אלא אם כן אתם טסים עם אלעל ועם דרכון ישראלי.
בכל מקרה, הבוקר שבו טסנו אנחנו היה היום הכי צפוף שאני זוכר בנתב'ג, היה תור של מאות אנשים לבידוק ולדלפקים, אבל הבודקת הבטחונית  העבירה אותנו לתור צדדי, בלי לפתוח מזוודות ורק שאלה את השאלות הרגילות. שמה לנו מדבקה על המזוודות ועל הכלוב (לא לשכוח לוודא שישימו מדבקה בטחונית על הכלוב כדי שלא ישקפו את הכלוב כשהכלבה בתוכו).
כאמור הייתי צריך לשלם על ה"כרטיס" של הכלב שהוא בעצם תשלום על משקל עודף. דייל הקרקע שמר לי על הכלוב והלכנו לשלם בדלפק הפנימי של אלעל. מיד אחר כך עשיתי צ'ק אין לקחו את המזוודה, שמרו לי על הכלוב ונתנו לנו לטייל בחוץ עד 15 דקות לפני הטיסה. כשחזרנו הייתי צריך להכניס אותו לכלוב, לסגור את הדלת ול"הפקיד" אותו בידי צוות הקרקע שהכניס אותו למטוס.  בכל הזמן הזה ניג'סתי לכל מי שרק אפשר שלא ישכחו להפעיל את החימום. נקודה חשובה, מכיוון שסוגרים את דלת הכלוב עם אזיקונים מאד עבים, צריך שיהיה לך קטר כדי לחתוך אותם כשתקבלי את הכלוב. אמנם אסור לטוס עם קטר כזה אבל הוא יכול להיות במזוודה, וזה מאד חשוב כי אחרת אי אפשר להוציא את הכלב כשמקבלים אותו.

מישמיש היה מורגל לכלוב. קניתי את הכלוב חודשיים קודם לכן. בשבוע הראשון הכלוב היה ללא ה"גג" רק האמבטיה התחתונה, ובתוכו שמתי את המיטה שלו. הוא פשוט נכנס לישון שם באופן טבעי. אחרי שבוע בערך, הנחתי את החלק העליון ושוב מישמיש נכנס לישון שם באופן טבעי. מאז הוא ישן כמעט תמיד בתוך הכלוב (יש לו עוד מיטה בבית והוא בוחר).
קניתי לו בקבוק מים (כמו של מכרסמים, אבל בגודל שמתאים לכלב, אפשר לראות בתמונה) והרגלתי אותו לאט לשתות מהבקבוק, בדיוק לפני יומיים סיפרתי כאן שבהתחלה שמתי קצת "רוטב" של אוכל רטוב מקופסת שימורים, כדי שהמים יקבלו טעם וריח של בשר, והחזקתי את הבבוק ביד. בהדרגה הפסקתי עם התוספת ומישמיש פשוט למד לשתות מהבקבוק. ביומיים האחרונים שלפני הטיסה הוצאתי את קערת המים, קשרתי את הבקבוק לדלת של הכלוב והנחתי אותה במקום בו עמדה קערת המים, כדי שיתרגל לשתות רק מהבקבוק. בטיסה שמתי מגבת מקופלת ליד הדלת שאם ישפך קצת לא הכל יהיה רטוב.
בנוסף קניתי חיתולים של מבוגרים שטוחים כאלה, והנחתי על רצפת הכלוב, כדי שאם מישמיש לא יצליח להתאפק, לא הכל יהיה רטוב.
אני לא טישטשתי אותו, כך המליץ הוטרינר שלנו, והוא גם אמר שבמילא הוא יישן רוב הטיסה כי יש שם רעש מונוטוני שעוזר להם להרדם.
כשנחתנו בגרמניה, בטרמינל הכי רחוק ומבודד כדרכה של אלעל, חיכיתי במקום בו הגיעו המזוודות וזה היה מקום ממש קטן ומבודד והכל הלך נורא מהר, ומן המעלית הביאו לי את הכלוב עם מישמיש, הראיתי את כל המסמכים ומיהרתי לצאת ולשחרר אותו מהכלוב.
דרך אגב, בנתב'ג אין יותר קומה שניה בטרמינל 3 הולכים דרך ארוכה למטה לאזור המטוסים היוצאים. שם הייתי צריך לרוץ כי עברתי הכל ממש בדקות האחרונות לפני הטיסה, אבל הם ידעו וחיכו לי, ושוב ניג'סתי לכל אחד מאנשי הצוות שיוודא עם הקפטן שיש חימום למטה.
בקיצור ממש לא ביג דיל.

שיהיה בהצלחה מה שלא תחליטו.

כלבים >>
לצפיה ב-'נראה לי ששווה לטגלן את הסיפור הזה'
נראה לי ששווה לטגלן את הסיפור הזה
17/01/2011 | 19:03
59
מידי פעם בפעם עולות כאן שאלות על הטסת בע"ח לחו"ל
עם ובלי הבעלים
נראה שהסיפור הזה פשוט מפורט ודיי יכול להרגיע אנשים.
כלבים >>
לצפיה ב-'וואו, תודה '
וואו, תודה
17/01/2011 | 19:12
11
18
הרעיון של בקבוק המים של המכרסמים מצויין... אם נחליט לקחת את זה בהחלט נרגיל אותה לשתות ככה... אולי זה גם יכול לפתור את בעיות השתיה המהירה שלה וההקאות... רעיון גאוני תודה

וכן, סביר להניח שנתנייד קרקעית עד NJ
כלבים >>
לצפיה ב-'יש עם הבקבוק הזה בעיה אחת'
יש עם הבקבוק הזה בעיה אחת
17/01/2011 | 19:20
2
39
אם הוא לא עומד ישר וכשהוא זז ונע הגולה שלו זזה והמים יוצאים החוצה.
כל עוד אין טלטלות בטיסה אין סיבה שהמים יטפטפו, אבל בהלוך ובחזור מ ואל המטוס הוא כן יטפטף, ואם הכלוב לא יעמוד ישר הוא גם יטפטף.

כלבים >>
לצפיה ב-'נכון'
נכון
17/01/2011 | 19:24
1
19
אני אדביק לכלוב בסלוטייפ חיתולי מבוגרים שיספגו גם את הצרכים שלה, אם היא חלילה תפספס, וגם את המים שיזלו מהבקבוק...
מאוד מטריד אותי להשאיר אותה 12 שעות בלי מים... זה נורא להיות צמא בלי יכולת לשתות...
כלבים >>
לצפיה ב-'יהיו לה מים'
יהיו לה מים
17/01/2011 | 19:50
28
ואפשר גם לשים קצת מים בקערה ולהקפיא.
כלבים >>
לצפיה ב-'התנהלות קרקעית עד ניו ג'רזי'
התנהלות קרקעית עד ניו ג'רזי
17/01/2011 | 19:53
7
42
זה לא כל כך מסובך. עשיתי את זה, הבעייה היא שבמקום להשאיר רכב בלוגן, תצטרכו להשאיר בניו ארק. לא נורא. או לשכור רכב.

תלוי מתי, אולי אוכל לעזור.
כלבים >>
לצפיה ב-'תודה '
תודה
17/01/2011 | 22:42
6
11
הבעיה היא שבכיוון הלוך אני יהיה המבוגר היחיד בג'מעה + שני ילדים + כלב + כלוב טיסה + בערך 4 מזוודות... אני יכולה לשכור רכב גדול ולהחזיר בNJ אבל גדול עלי לנהוג את כל הדרך הזאת לבד (עד אליך אני לא נוהגת )... מה שנעשה, כניראה, זה שהבעל יסע איתי ל NJ ויחזור הביתה אחרי שנטוס... סיבוב גדול אבל אני לא רואה את עצמי עושה את זה לבד... נראה...

תיכף יקומו עלי כל הפמניסטיות
כלבים >>
לצפיה ב-'לא יקומו!'
לא יקומו!
17/01/2011 | 22:57
3
17
אני עשיתי את הדרך הזאת ברכב שכור עם שלוש וחצי מזוודות וחתולה, וממש בקושי הסתדרתי. גם מנטלית וגם פיזית, זה היה קשה. הנסיעה עצמה דווקא עברה בסבבה, שכרתי רכב בלוגאן והחזרתי בניוארק תמורת 100 דולר, כולל ג'יפיאס. אבל כל המסביב היה ממש בלגן, למרות שתיכננתי הכי טוב שיכולתי. מומלץ להגיע ערב קודם ולשהות באחד המלונות ליד שדה התעופה. יש שם מלונות סבירים שמקבלים בעלי חיים, אם את צריכה המלצה תגידי ואחפור לבדוק באיזה מלון הייתי.
כלבים >>
לצפיה ב-'הכלבה זה הדבר האחרון שמטריד אותי בדרך הזאת'
הכלבה זה הדבר האחרון שמטריד אותי בדרך הזאת
17/01/2011 | 23:23
2
31
יש עלי גם שני ילדים... הכלבה היא היחידה שעוד מקשיבה לי בבית ולפעמים גם מבצעת הוראות
אני רוצה לעשות את הדרך הזאת הכי מהר וקצר שאפשר
בעלי יעדיף להסיע אותנו, זה יעלה פחות מהטיפול הפסיכולוגי שהוא יצטרך לספק לי אם לא...

כלבים >>
לצפיה ב-'את סתם מלכלכת על הילדים שלך '
את סתם מלכלכת על הילדים שלך
18/01/2011 | 15:23
1
12
תמסרי ליונתן שצ'יפסי מחכה בקוצר רוח למפגש המחודש
כלבים >>
לצפיה ב-'נכון '
נכון
18/01/2011 | 15:28
7
אוי צ'יפסי
מקווה שנונה לא שכחה איך לדבר כלבית בעברית
כלבים >>
לצפיה ב-'זה לא עניין של פמניזם'
זה לא עניין של פמניזם
18/01/2011 | 03:40
1
13
את לא נוהגת הרבה, אז נהיגה כזו יכולה להלחיץ. אני רגילה לנהוג הרבה, ועדיין לא מתלהבת מלנהוג לניו יורק. הרבה פעמים אני נוהגת רק עד ניו הייבן, כדי שלא אצטרך לנהוג לניו יורק.

נהגתי את זה כמה פעמים, לא נעים, אבל בשבילי לא נורא. מצד שני אני נוהגת המון המון לבד. מבלה שעות באוטו כל יום כמעט כנהג טקסי.

כלבים >>
לצפיה ב-'לא הסתדר בכל מקרה דרך NJ, לא מבחינת תאריכים'
לא הסתדר בכל מקרה דרך NJ, לא מבחינת תאריכים
18/01/2011 | 03:51
11
נטוס דרך ארופה... נתנו לנו מספר טלפון של קצין החיות בשדה התעופה בגרמניה ואמרו לנו שאפשר לצלצל אליו כמה ימים לפני הטיסה ולתאם איתו פגישה ביני לבין נונה... מקוה שזה אכן יצא לפועל יש לי קונקשיין של 3 שעות כך שאם לא יהיו איחורים רציניים אמור להיות לי מספיק זמן לקחת אותה לסיבוב ולוודא שהיא עולה על הטיסה הנכונה לארץ... מקווה שזה יעבוד אני אנג'ס להם כהוגן...
כלבים >>
לצפיה ב-' מצטרף להמלצה לטגלן'
מצטרף להמלצה לטגלן
17/01/2011 | 21:38
11

אולי לפתוח שרשור נפרד רק בנושא טיסות ולעשות COPY PASTE להודעה זו ולשם יצטרפו עוד טיפים וחוויות ללמוד מהם.

כלבים >>
לצפיה ב-'אני הטסתי כלבה מארה"ב (אוקלהומה) לישראל'
אני הטסתי כלבה מארה"ב (אוקלהומה) לישראל
17/01/2011 | 21:25
3
60
עם קונקשן בJKF
זאת כלבה קטנה (היתה אז גורה) פחות מ10 קילו
אז בגלל התקנות המחמירות בחו"ל לגבי אפשרות תנועה בכלוב בחלק הראשון שלחתי אותה מטען (עד JFK) בכלוב קשיח ומניו יורק לארץ היא היתה איתי בכלוב רך (משהו שלא רלוונטי ככ עבורכם...)
את החלק הראשון של המטען בארה"ב היא עברה בכלל לא איתי, כי במטוסי נוסעים הקטנים בארה"ב אין בכלל חימום במטען, אז היא טסה קרגו בנפרד, מאוקלוהומה דרך יוסטון (כיף....).
עשיתי לה כלבת 30 יום לפני הטיסה, וטרינר חתם ואישר שהיא בריאה ועל זה היה צריך אישור של הFDA (בדיעבד לא הקפידו באלעל) ואישור שאני מאשרת שהכלבה שלי.
אצלי היא היתה בצום 24 שעות לפני הטיסה בלי אוכל כדי שלא תצטרך להתאפק לקקי (קיוויתי)
את הכלוב ריפדתי בפד סופג מלמטה, והצמדתי באזיקונים חצי בקבוק מים מינרלים ריק X2 שיהיה להם למלא מים ואוכל. הכנתי שקית עם מנה של האוכל שלה והצמדתי למעל הכלוב.
באתי הרבה לפני הטיסה שלי ומסרתי אותה למטען של קונטיננטל, בכלוב קשיח מספיק גדול למידותיה (הם שקלו ובדקו שהכלבה יכולה לעמוד ולהסתובב בכלוב ללא קושי), מעל הכלוב הם מצמידים את הטפסים שלה חיסונים וכ', והם החתימו אותי שאם צריך הם קוראים לוט ואני נושאת בעלויות. במסוע היו עוד כלבים בכלובים שהיו איתה בטיסה ככה שהבנתי מזה שהם מתורגלים בעניין.
הרבה אחרי זה טסתי אני בעצמי בטיסה ישירה, וכשירדתי מהמטוס הלכתי ישר למחלקת מטען של קונטיננטל בניו יורק ואז גיליתי פרט קטן שלא ככ לקחתי בחישוב... הזמן בין הנחיתה של הכלבה למתי שהם יורידו אותה במסוע ויביאו אותה למטען... עוד חצי שעה בקונקשיין שלא לקחתי בחשבון...
אצתי טסתי לדלפק של אלעל לעשות שם צ'קאין, וכשהגעתי הודעתי לפקידה שיש לי כלבה ושהיא בדרך וכרגע היא MIA (הצבעתי על התיק הרך הריק שלקחתי איתי כל הדרך בתא הנוסעים) וכשהיא תגיע אני אזרוק את הכלוב הקשיח (היה ברור שלמטען של אלעל הוא כבר לא יגיע...) ואכניס את הכלבה לתיק הרך ואעלה למטוס... הפקידה כמעט חטפה התקף לב במקום- מזל שצוות המטוס הסתובב באיזור והקברניט אישר את כל הקומבינה.
הוצמדה אלי פקידה לוודא שכולנו מגיעים לטיסה, והלכנו להמתין לכלבה. היא הגיעה מאוד באיחור אבל במצב רוח טוב, ואני הוצאתי אותה מהכלוב הקשיח, השארתי אותו באיזה פינה, קשרתי את הכלבה ברצועה (הזדמנות יחידה לחילוץ עצמות!!!) לקחתי את הטפסים והפקידה חמוצת הפנים הריצה אותי את כל השדה, כולל עצירת קקי באדניות ליד מעבר החציה (כולנו חיכינו לכלבה...), הגענו אחרונים לשרוול עליה למטוס, הכנסתי את הכלבה לתיק הרך ועלינו למטוס... זהו בחלק הזה של הטיסה היא היתה איתי ככה שגם לא בוצעה שום בדיקה בכניסה לארץ, אף אחד לא עצר אותנו או בדק חיסונים או משהו כזה (זה באחריות אלעל לדעתי ואני מניחה שאם לא הייתי ככ ממהרת כן היו בודקים)

זה סיפור העליה שלנו
כלבים >>
לצפיה ב-'אגב לא נתתי לא מים לא אוכל'
אגב לא נתתי לא מים לא אוכל
17/01/2011 | 21:28
25
הם החתימו אותי שאם הכלב במצוקה הם נותנים וממילא בטיסה הארוכה היא היתה איתי וגם אז לא נתתי לה יותר משלוק כי לא רציתי שהיא תצטרך פיפי. לא חשבתי בזמנו שיש סיבה לכלב להתייבש (כנראה שאין מלבד סטרס)
והרגלתי לכלוב טיסה עוד מהגורות שלה אז גם החלק הזה היה קל
כלבים >>
לצפיה ב-'וואו איזה לחץ '
וואו איזה לחץ
17/01/2011 | 22:20
1
16
ובאיזה מזל שהכל הסתדר בסוף...

נראה לי שנחתוך את הקונקשיין ונצא לארץ מ-NJ גם נחסוך זמן כלוב עבורה וגם נצמצם את האפשרות לטעויות

תודה
כלבים >>
לצפיה ב-'לא *כזה* מזל...'
לא *כזה* מזל...
18/01/2011 | 12:06
18
הרי המזוודה שלי עוברת אוטומטית וזה אומר שאני חייבת להיות על המטוס איתה בגלל כלמיני חוקי בטחון, ולכן זה אומר שהטיסה היתה מחכה לי אפילו אם זה היה מגיע לזה...
כלבים >>
לצפיה ב-'בתור אמא חרדתית'
בתור אמא חרדתית
17/01/2011 | 01:07
19
אני שמחה מאוד שלך היה מזל, אבל לצערי אני בהחלט מאמינה שזה עניין של מזל...  

רק ביקשתי להזכיר את המקרה הזה כי אני זכרתי שלא התייחסו לזה במיוחד כאן ורציתי לוודא ש...

אני מאוד שמחה שלך ולמישמיש היה יותר מזל וכן, לדעתי זה מזל, כי יכולת ליפול על טיסה בלי חימום, על צוות פחות סבלני ועוד...    יופי שאתם בסדר
כלבים >>
לצפיה ב-'אישית הטסתי בשנתיים האחרונות לפחות 10'
אישית הטסתי בשנתיים האחרונות לפחות 10
17/01/2011 | 11:53
1
47
כלבים שונים בגילאים שונים מעולם לא קרה לי .
מכירה אנשים שטסים קבוע עם הכלב מעולם לא קרה להם .
אל על מדהימים ביחס שלהם לבעלי החיים ויש חימום מיוחד בתא המטען .
הכלב תמיד יוצא עם המזוודות באזור המטען החריג
מעולם לא המתנתי יותר מ 15 דק אחרי ההגעה לאזור הנכון לקבל הכלב ....

אני בעד בעד בעד !!!

קרן והחבורה

נ-ב עבור כלב שינוי של מקום ללא הבעלים הוא טראומה הרבה יותר גדולה מטיסה
כלבים >>
לצפיה ב-'הרגעת אותי, התחלתי להלחץ כאן'
הרגעת אותי, התחלתי להלחץ כאן
17/01/2011 | 12:03
14
סיפורי אימה כאלה הורסים לי את הבריאות. עוד פחות מחודש לטיסה ואני עם סיוטים כל לילה.
כלבים >>
לצפיה ב-'ביטוח'
ביטוח
16/01/2011 | 09:37
15
אני יודע שיש ביטוחים שתקפים אחרי שבועיים של המתנה.
petinsurance.com/
petsbest.com
יש תכניות עם השתתפות עצמית של 250$ ואז זה בד"כ 20%-80%
עשיתי לכלב שלי עם פטסאינשורנס ואני נורא מרוצה.
אם יש לך שאלה דברי אתי בפרטי.
כלבים >>
לצפיה ב-'תמי, גם פסח מקיא כשהוא שותה הרבה מים'
תמי, גם פסח מקיא כשהוא שותה הרבה מים
16/01/2011 | 11:45
1
37
ואני חייבת להודות שמעולם לא עלה על דעתי לקחת אותו לבדיקה כלשהי בעקבות כך.

כשהוא שותה מים, לרוב מבירזיות בחוץ, כמעט בכל הפעמים הוא מקיא קצת אחר כך. לפעמים זה רק מים ולפעמים יש גם קצת כופתיות שבטח נשארו לו "בקנה". הוא לא מקיא אחרי אוכל ולא מקיא כשהוא שותה בבית ברגוע.
נראה לי שהוא פשוט שותה בשביל הכיף של השתייה והוא כנראה נהנה מזה ואולי זה גם קצת סוג של משחק עבורו, אבל תכל'ס, הכל בסדר.
אחרי שהוא אוכל הוא גם בדרך כלל עושה גרפצים כמו איזה שייח' בדואי. אז מה ? שיהיה לו לבריאות.

נראה לי שקצת נכנסת לסרט מזה, ואולי אין בכלל שום סיבה לדאגה. אם כל הבדיקות שלה יצאו תקינות והיא רק מקיאה מים מידי פעם, ממש לא נראה לי סיפור רציני. אין בדברי כל כוונה להישמע מזלזלת, חס וחלילה, פשוט נשמע שאת קצת נילחצת מזה.

אבל אם תחליטי כן לבוא עם נונה לארץ, אתן מוזמנות אלינו למודיעין. יש יחידת דיור קטנה עם חצר ולנו לא איכפת עוד כלב. להיפך, פסח מה זה ישמח.

כלבים >>
לצפיה ב-'תודה '
תודה
16/01/2011 | 16:13
6
למשפחה האנושית יש מקום ומארחים אותנו בכיף אצל המשפחה... גם לנונה יהיה מקום נצטרך קצת לאלתר אבל יהיה מקום לכולנו...
אם נביא אותה, אני בטוחה שיהיה לה ולפסח כייף חיים להשתולל יחד...

אצל נונה ההקאות הם לא רק מידי פעם בחוץ, זה הרבה יותר מזה לצערי... זה קורה בצורה עקבית בכל פעם שהיא שותה כמות גדולה של מים או אוכלת שלג
זה נראה לי יותר מסתם הקאה  ...

לא יודעת... אני צריכה לשבת עם עצמי ולעשות סדר בבלאגאן...

תודה
כלבים >>
לצפיה ב-'לפני כמה שנים באו לארץ משפחה של לקוחות'
לפני כמה שנים באו לארץ משפחה של לקוחות
16/01/2011 | 15:22
5
22
לביקור מולדת. הם הביאו איתם את הכלבה שלהם והשאירו אותה אצלי בפנסיון חלק גדול מהזמן שהיו פה. הם אמרו שהפנסיון בארה"ב כל כך יקר שיצא להם כדאי יותר להטיס אותה ולהשאיר אותה פה בפנסיון. אצלי המחיר נע בין 60 ש"ח ל- 35 ש"ח תלוי לכמה זמן משאירים. ואם זה בקיץ צריך להשתדל לעשות תכניות מראש.
אביבה - הכלביה בכפר רות
כלבים >>
לצפיה ב-'כן, מחירי הפנסיון כאן מטורפים'
כן, מחירי הפנסיון כאן מטורפים
16/01/2011 | 15:37
4
13
כשמדובר על נסיעה ארוכה, מחיר הפנסיון עולה על מחיר כרטיס הטיסה.

אני יודעת שמדובר על הקיץ וכולם בחופשות אבל התכנון מראש במקרה הזה הוא קצת בעייתי. האם תהיה לי גמישות לקחת אותה בבוקר ולהחזיר אותה בערב?

תודה תודה
כלבים >>
לצפיה ב-'אני רק מצד האמפטיה...'
אני רק מצד האמפטיה...
16/01/2011 | 17:13
7
לצפיה ב-'אין בעיה כל עוד השעות מתאימות'
אין בעיה כל עוד השעות מתאימות
16/01/2011 | 19:10
2
12
פותחים ב-7:00 וסוגרים ב-19:00
כלבים >>
לצפיה ב-'תודה זאת בהחלט אפשרות'
תודה זאת בהחלט אפשרות
16/01/2011 | 20:46
1
4
אני מבינה שזה פנסיון כלובים, היא תהיה בכלוב לבד? מה גודל הכלוב?
אפשר להביא לה מיטת כלבים או משהו אישי שתרגיש יותר נוח ?

יש לכם אתר עם תמונות של הפנסיון והכלובים?

תודה תודה
כלבים >>
לצפיה ב-'בבקשה'
בבקשה
16/01/2011 | 21:24
4

הכלבייה

מומלץ בחום רק שם אני מסוגלת להשאיר את ג'וי ומוקה, הצוות הכי מקסים ומסור שיש.

עד כמה שידוע לי, כלב שמגיע כבן יחד ישהה בתא לבד,מותר להביא מיטה, אוכל, צעצועים וכו', גודל התא אם אני זוכרת נכון כ- 2* 3 עם דרגש מוגבה מעל הרצפה.
כמה פעמים ביום יוצאים לחצרות המגודרות למשחק עם כלבים נוספים.
ועוד דבר חשוב מאוד (מבחינתי) יש שם שער כפול, משמע - אפס בריחות.
כלבים >>
לצפיה ב-'מה הכללים לגבי כלוב טיסה?מצאתי אטלס 70 למכירה'
מה הכללים לגבי כלוב טיסה?מצאתי אטלס 70 למכירה
17/01/2011 | 01:40
5
85
זה גדול מידי ללברדורית? עד כמה מותר לכלוב להיות גדול מהכלב? הלברדורית שוקלת 26 ק"ג ומצאתי כלוב שהטיסו בו דני ענק... האם חברת הנסיעות יכולה להגיד לי שהכלוב גדול מידי? האם טוב לנונה להיות בכלוב גדול ממנה שיהיה לה מקום לזוז או שיש חסרונות בגודל גדול מידי?

תודה
כלבים >>
לצפיה ב-'אטלס 70 אמור להיות קטן מדי לדני ענק'
אטלס 70 אמור להיות קטן מדי לדני ענק
17/01/2011 | 06:32
30
ובדיוק טוב ללברדור זכר גדול.  ללברדור נקבה או לכלבים קצת פחות גדולים יתאים גם אטלס 60.  מה שחשוב זה לא משקל הכלבה אלא כמות המקום שיש לה בפנים - היא צריכה להיות מסוגלת לעמוד, לשבת, לשכב ולהסתובב מצד לצד בצורה נוחה.  לכן המגבלות הן בעיקר על גובה הכלוב.  את מוזמנת לקרוא את המאמר "מידות כלובי טיסה" בשביל להבין איך להתאים מידה לכלבה - http://mealfot.com/Articles/cage_size.aspx

רוב חברות התעופה לא יעירו לך על כלוב גדול מדי, אבל הדבר עלול להתבטא בתשלום בחברות שדורשות תשלום לפי משקל או נפח.  יש חברות תעופה (לצערי לא כולם) שלא יתנו להטיס כלב בכלוב קטן מדי.
כלבים >>
לצפיה ב-'אטלס 70 הוא מאוד נח ומרווח'
אטלס 70 הוא מאוד נח ומרווח
17/01/2011 | 14:57
23
בעיקרון סאלוקי שוקל 18-20 קילו ואני משתמשת בגודל הנ"ל או בXL של פט מייט .
כלובים יד ראשונה הם מאוד יקרים .
לטעמי לא יעירו לך על הגודל של הכלוב ,
יש חברות שמסרבות להטיס כלב + כלוב ששוקלים יותר מ 32 ק"ג יחד , חשוב לשם לב לזה !!
בעיקרון אני ממליצה על אל אטליה , אייר בלטיק (אני יודעתש הם לא מטיסים יותר מ 32 ק"ג מניסיון) ואל על בהטסת כלבים
גם במחיר וגם בשירות

קרן והחבורה
כלבים >>
לצפיה ב-'מישמיש טס עם אטלס 60 אבל'
מישמיש טס עם אטלס 60 אבל
18/01/2011 | 17:19
2
25
מישמיש יותר קטן מנונה, הוא שוקל 14 ק"ג.
נראה לי שאטלס 70 הוא גודל טוב, רק שזה גודל שלא קל למצוא מכונית רגילה שהוא נכנס בה בנוחות.
כלבים >>
לצפיה ב-'אפשר לפרק את הכלוב בשביל הנסיעה'
אפשר לפרק את הכלוב בשביל הנסיעה
18/01/2011 | 20:22
1
16
ולהרכיב אותו כשצריך.  ככה גם נכנסת לפחות מזוודה אחת בתוך הכלוב (אצלי נכנסו 2 תיקים גדולים בתוך כלוב מפורק במידה המקבילה לאטלס 60)
כלבים >>
לצפיה ב-'נהיה עם שני רכבים כניראה'
נהיה עם שני רכבים כניראה
18/01/2011 | 20:52
11
גם בנסיעה לשדה התעופה וגם בנסיעה מהשדה למארחים שלנו, כך שלא נראה לי שתהיה בעיה של מקום

בישראל אני לא בטוחה אם אני ינייד את הכלוב איתנו ממקום למקום... נראה איך היא תרגיש ומה יהיו סידורי השינה אבל בכל מקרה יהיה לי אוטו בגודל סביר

כלבים >>
לצפיה ב-'לגבי חיסון לתולעת הפארק'
לגבי חיסון לתולעת הפארק
17/01/2011 | 03:26
18
22
נונה לא מחוסנת כרגע נגד התולעת כי כאן אין את הבעיה הזאת, האם מדובר על כדורים או זריקה? איך אני יכולה לחסן אותה הכי מהר מרגע ההגעה? אם זה כדור אז יכולים להכין לי את זה מראש ואני אתן לה את זה עם הנחיתה? נונה אוכלת זבל ידועה... לא צריכה גם את הצרה הזאת.
ואם אני אתן לה את החיסון, אני מבינה שהוא הורג תולעים שקיימות בגוף כרגע אז אני צריכה לתת לה את זה גם בעזיבה? כמה רווח צריך בין מתן מנה אחת למנה הבאה?
מה צריך עוד חוץ מחיסון כלבת בתוקף? צריך תעודות כלשהן?
כלבים >>
לצפיה ב-'זה לא באמת חיסון'
זה לא באמת חיסון
17/01/2011 | 04:40
17
30
זה כמו שאנחנו ממלצים על REVOLUTION או ADVANTAGE MULTI כל חודש ממאי ועד נובמבר בשביל תולעת הלב. זו זריקה של חומר ממשפחת ה-AVERMECTIN, בדרך כללל נותנים IVERMECTIN. הרעיון הוא לתת כל תקופה מסויימת על מנת להרוג את התולעת או הלרווה לפני שהבעייה מתפתחת יותר מידי. אני לא בטוח מה מומלץ בארץ מאחר ופה אין את זה. אני חושב שהם נותנים כל שלושה חודשים בממוצע. אני חושב שאם תקחי את נונה לארץ אז תתני לה שלושה ארבעה שבועות אחרי שתגיעי ומיד לפני שאת עוזבת. תקחי בחשבון שאם את משתמשת בREVOLUTION או ADVANTAGE MULTI 0 (לא ADVANTAGE) אז את לא צריכה את הזריקה בארץ, תשימי את מה שיש לך פעם בחודש, כמו פה, ואת מסודרת.
על מנת לטוס איתה לארץ את צריכה כלבת בתוקף ובדיקה ע"י הוטרינר שלך 10 ימים או פחות לפני הטיסה על מנת לודא שהיא בריאה. עם המכתב מהוטרינר שלך ותעודת כלב את ניגשת לוטרינר ממשלתי (FDA) ומקבלת חותמת רישמית שמותר להוציא את הכלבה. זהו.
כלבים >>
לצפיה ב-'עוד קצת, ושאלה'
עוד קצת, ושאלה
17/01/2011 | 09:42
5
17
לגבי תולעת הפארק: אם רוצים להיות מכוסים - כדאי לתת את הזריקה אחת ל6 שבועות. (כך לפי ההסבר של ד"ר קלר ברקאי, הוטרינרית בביה"ס שלנו). 3 חודשים זה מחזור החיים עד הטלת הביצים ויצירת הגרנולומות. לכן עדיף להרוג אותה עד שלב ההתפתחות השני.
אם את מגיעה לביקור סביב חודש וחצי - עדיף לתת ממש לפני שאת עוזבת כי האפקט של הזריקה הוא לאחור ולא קדימה. כלומר - אם יש תולעת הזריקה הורגת, אבל אם למחרת הזריקה היא פוגשת בתולעת - יש הדבקות.

ושאלה לשגיא: לגבי הרוולושן והאדוונטאג' מולטי - אני מניחה שאתה בקי בעניינים האלה - פשוט הופתעתי. זה וודאי שהם מכסים נגד התולעת?
כלבים >>
לצפיה ב-'עוזרים מאד.'
עוזרים מאד.
17/01/2011 | 18:00
4
10
הזריקה שאת נותנת לכלבה שלך היא IVERMECTIN.
REVOLUTION זה SELAMECTIN
ADVANTAGE MULTI זה MOXIDECTIN
כולם מאותה המשפחה, אבל שני אלו הם חדשים יותר, וגם יותר בטוחים לכלבים מסוג קולי.
תולעת הפארק נקראת SPIROCERCA LUPI מהגזע NEMATODES ממשפחת SPIRURIDA. תןלעת הלב נקראת DIROFILARIA IMMITIS מגזע NEMATODES ממשפחת SPIRURIDA. כך שאת רואה שתולעים הללו הן מאד דומות.
דרך אגב, רוב תולעי המעיים (העגולות) באות מאותו הגזע.
כלבים >>
לצפיה ב-'חבל שאין בארץ חומר אפקטיבי ביבוא סדיר'
חבל שאין בארץ חומר אפקטיבי ביבוא סדיר
17/01/2011 | 20:50
8
לכלבים שרגישים ל-Ivermectin.  עשינו בדיקה גנטית לשני הכלבים - הבורדר קולי לא רגיש, אבל הרועה האוסטרלי כן.  כרגע אין בארץ חומר שאפשר לתת לו בצורה בטוחה.
כלבים >>
לצפיה ב-'אז למה לא מביאים לארץ HEARTGARD?'
אז למה לא מביאים לארץ HEARTGARD?
17/01/2011 | 22:02
2
30
לא עדיף (לבעלים ולכלב) לתת לכלב פעם בחודש חטיף-תרופה מאשר לתת לו זריקות אצל הוטרינר כל פעם?
הרי זה IVERMECTIN...

אגב, IVOMEC זה גם נחשב?  אני מכירה כלביה שהיתה קונה את זה בכמות ונותנת מדוד לכל כלב במקום לתת הארטגרד...

ורק אגיד שוב שאני ממש שמחה שהצטרפת לפורום!
כלבים >>
לצפיה ב-'תודה'
תודה
18/01/2011 | 00:30
1
14
IVOMEC זה השם של IVERMECTIN כמו ש-REVOLUTION זה השם של SELAMECTIN. זה פשוט שם מסחרי.
למה אין HEARTGARD בארץ? לא יודע, אולי אף אחד לא טאח להביא את זה, אולי משרד החקלאות לא אישר את זה. להביא תרופה זה תהליך ארוך ויקר ולכן יש בעייה עם תרופות וטרינריות: זה לא משתלם ליבואן.
HEARTGARD זה בעצם IVOMEC שהוסיפו PYRNATEL והפכו את זה לגלולה. PYRANTEL זה גם נגד תולעים. יש תרופה שנקראת STRONGID שזה PYRANTEL לבד.
כלבים >>
לצפיה ב-'וואלה. החכמתי. תודה!'
וואלה. החכמתי. תודה!
18/01/2011 | 07:19
9
לצפיה ב-'תודה אם נחליט לקחת אותה נעבור לחומר הזה '
תודה אם נחליט לקחת אותה נעבור לחומר הזה
17/01/2011 | 19:17
4
16
כרגע אני משתמשת נגד קרציות ופרעושים ב- K9 Advantix 100 ונגד תולעת לב ב-Interceptor
כלבים >>
לצפיה ב-'תמי, עוד ניג'וס שלי והפעם תולעת הפארק'
תמי, עוד ניג'וס שלי והפעם תולעת הפארק
18/01/2011 | 17:30
3
23
כמו שד"ר שגיא אמר לך, הזריקה של תולעת הפארק היא לא חיסון, אלא זריקה ש"מחסלת" את אלו שכבר הכלב נדבק ונכנסו לגופו.
לכן, לדעתי אין טעם לתת לה את הזריקה כשתגיעו, אלא כשתעזבו.

מישמיש רגיש לחומר של הזריקה ולכן בצר לנו, המליץ לנו הוט' שלנו לרכוש בארה"ב את ה-Interceptor שהוא נגד תולעת הלב (שלא קיימת בישראל)
וכנראה (אם כי לא מוכח) תהרוג גם את תולעת הפארק, רק שהיא מותרת לכלבים רגישים (בד"כ קולי ובורדר קולי או מעורבים בהם) כמו מישמיש.

וככה מישמיש מקבל אחת לחודש את ה-Interceptor בכדור לבליעה.
יתכן שכדאי לך לתת לנונה את הכדור הזה בחודשים אחרי שתשובו לארה"ב. (אני קניתי את אלו שנמכרים באריזות של 6 יח').

חבל שלא נוכל להפגש בישראל.
כלבים >>
לצפיה ב-'לא ניג'וס בכלל - אתה עוזר לי המון '
לא ניג'וס בכלל - אתה עוזר לי המון
18/01/2011 | 18:25
2
10
הרעיונות שלך מצויינים.

אנחנו משתמשים כאן ב-Interceptor  על בסיס קבוע נגד תולעת הלב מקוה שזה אכן מחסן גם נגד תולעת הפארק... אתה בטוח שזה מחסן?
כלבים >>
לצפיה ב-'לא, לא בטוח, אבל'
לא, לא בטוח, אבל
18/01/2011 | 19:36
1
9
כמו שאמרתי, זה לא חיסון אלא תרופה שהורגת את התולעת אם הכלב כבר נדבק, ולכן החשיבות של טיפול רצוף (גם בזריקות ו/או בכדורים)
כמו שהוט' שלנו אמר, החומר הכימי בכדור הזה ובזריקה מאד דומה (אם כי לא זהה) וגם החומר הכימי בחומר ההדברה לפרעושים רבולושן מאד דומה.
הוא אמר שלהערכתו הכדור הזה יעשה את אותה העבודה כמו הזריקה, רק שלאף אחד אין מוטיבציה לחקור את זה. (כנראה שוטרינרים עושים לא מעט כסף על הזריקה הזו, ואת זה אף אחד כמובן לא יאשר)
מכיוון שמישמיש רגיש לזריקה (עשינו בדיקה גנטית ביום שאימצנו אותו) אין לנו ברירה, אלא להשתמש בכדור. הבעיה היתה שלא מוכרים אותו בארץ. למזלנו יש לנו משפחה בארה"ב ומכיוון שזו תרופה שלא צריכה מרשם אז אין בעיה.
אני מציע לך להצטייד בכדורים הללו. לתת לנונה זריקה כשתעזבו את ישראל ולהמשיך לתת לה את הכדור שבמילא היא בקבלת באופן שוטף.

רק בריאות.
כלבים >>
לצפיה ב-'אם ככה די סביר שההקאות הן לא מתולעת פארק'
אם ככה די סביר שההקאות הן לא מתולעת פארק
18/01/2011 | 20:13
6
כי נונה מקבלת את הכדור באופן סדיר כבר שנתיים וחצי שנים...
השאלה היא אם זריקה כשנעזוב את ישראל פלוס הטיפול הקבוע לא יהיו כמות גדולה מידי מהחומר הזה... בעצם היא תקבל על אותו חודש שני טיפולים, פעם מהזריקה ופעם מהכדור...
תודה
כלבים >>
לצפיה ב-'ההמלצה בארץ היא לתת כל חודשיים-שלושה'
ההמלצה בארץ היא לתת כל חודשיים-שלושה
18/01/2011 | 16:39
16
בבי"ס למדו שכדאי כל חודשיים, אבל רוב הוטרינרים ממליצים כל שלושה  חודשים.
כלבים >>
לצפיה ב-'אי דיוקים'
אי דיוקים
18/01/2011 | 17:40
4
26
שלום
זה אני מהפורום השכן
יש בהודעה הזאת לא מעט דברים שהם פשוט לא נכונים - וחשוב לי לעשות כאן קצת סדר
1. החומר שאנחנו משתמשים בו לטיפול נגד תולעת הפארק נקרא Duramectin. הוא היחיד בין כל החומרים ממשפחת האברמקטינים שנמצא יעיל במניעה של התולעת ובטיפול בה. נסיון לבדוק יעילות של רוולושן מצא שאין כל יעילות בטיפול כזה (המחקר בוצע בארץ במכון הוטרינרי בבית דגן). לגבי Advantage multi - לא נבדק מעולם ואינו זמין בארץ לכן לא הייתי ממליץ כלל להסתמך עליו. כשמבקרים בארץ - אני כן ממליץ לתת את הזריקה כשמגיעים לכאן ולהמשיך כל 3 חודשים. אגב - המחקר שבדק את עניין המניעה מצא מניעה מוחלטת רק בטיפול כל חודש - אבל רוב הוטרינרים נמנעים מלעשות זאת מכיוון שמדובר בטיפול מאד אינטנסיבי ויקר
2. תולעים עגולות (Nematoda) היא מחלקה גדולה מאד של תולעים בעולם החי. חברות בה תולעים שחיות ביבשה, בים, חלקן טפילות בבעלי חיים, חלקן עצמאיות (למשל תולעת "שלשול באדמה). להגיד שהן דומות מאד זה בערך כמו להגיד שכל היונקים דומים - וזה ממש לא כך. יש תולעים שמגיבות לחומרים טיפוליים שונים, יש כאלה שמצריכות טיפול שחוזר על עצמו ויש שלא. תולעת הלב ותולעת הושט שונות מאד בכל מחזור החיים שלהן וגם בתגובה שלהן לחומרים טיפוליים
3. כלבי קולי שרגישים - רגישים בהגדרה לכל חומרי הטיפול האלה ולפני שמשתמשים בהם צריך לבדוק את הכלב לרגישות. לכתוב בפורום פתוח שחומרים אלה יותר בטוחים - עלול לגרום לקוראים לחשוב שאפשר לטפל בכלבים בבטחון - וזה ממש מסוכן!
סליחה על המגילה - מקוה שלא סיבכתי כאן אף אחד עם האינפורמציה. אם כן - אשמח לענות על שאלות
ארז
כלבים >>
לצפיה ב-'שלום '
שלום
18/01/2011 | 18:21
1
15
הסיפור שלנו הוא כזה:
נונה, כלבת לברדור בת 6 מגיעה לביקור של 7 שבועות בחודש יולי. נונה נולדה בישראל וחיה שם עד גיל 3, היא הגרה עם משפחתה לבוסטון בארה"ב ואומצה על ידנו כשנה לארר מכן - בגיל 4.
לאחרונה נונה מקיאה, אין שילשולים, הצואה סדירה ובמרקם טוב אבל יש הקאות שנגרמות ביחוד אחרי שתיה מרובה של מים ואחרי אכילת שלג. נונה צולמה מחשש לגוף זר בקיבה אבל בצילום לא ראו את הבעיה. אנחנו מקוים במהלך הביקור בארץ לעשות אנדוסקופיה ולנסות להבין את הסיבה להקאות. אחת ההשארות שעלו זה שיש לה תולעת פארק... כאן באיזור בוסטון תולעת הפארק לא נפוצה אבל אולי היא "התנחלה" בגוף ועד עכשיו היתה שקטה ורק עכשיו היא מרימה ראש... - האם זו השארה הגיונית לדעתך? האם התולעת יכולה לחיות בגוף 3 וחצי שנים?

נונה מטופלת אצלנו בכדורי INTERCEPTOR נגד תולעת הלב, האם התרופה הזאת (כדור) מחסנת גם נגד תולעת פארק?

מה הדרך הבטוחה ביותר להעביר את הביקור בארץ בלי לחזור לכאן עם תולעת הפארק? האם מספיק לתת זריקה ביציאה מהארץ או האם צריך עוד טיפול כאן כחודש אחרי?

תודה
כלבים >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
18/01/2011 | 22:02
47
הי
ראיתי את ההודעות הקודמות שלך בפורום ואת התשובות של ד"ר מורשת - לא הגבתי כי לא היה לי שום דבר משמעותי להוסיף..
לפי התואר שלך - הסבירות של תולעת הפארק נשמעת לי אפסית! התולעת הזאת לא אמורה להיות בנדידה בלי להשאיר סימנים במשך 3 וחצי שנים. יש עוד לא מעט סיבות להקאות ספורדיות כמו שתארת, ובמצבים רבים זה אפילו בגדר התנהלות תקינה אצל כלבים ולא מצריך טיפול. עם זאת - כדי להיות שקטים ובגלל החשש שאולי באמת יש כאן בעיה - לעשות אנדוסקופיה זה הגיוני בעיני וכך להשלים את התהליך האבחוני לכאן או לכאן
לגבי מניעת התולעת המדוברת - יש כל מיני סברות לגבי מילבמיצין (אינטרספטור) ומניעת ההדבקות. לצערי - אני לא מכיר נתונים מספיק משכנעים בנושא ולכן מכיוון שבכל מקרה הכוונה היא בהגעה לכאן לעשות טיפול, אני מציע לתת את הזריקה כשמגיעים לארץ. לא מדובר בטיפול יקר או מסובך ואני לא רואה את הסיבה לא לתת.
אגב - הכוונה בזריקה היא למנוע את ההדבקה ולא לטפל אחרי שכבר נגרמה. ההשערה היא שהשלב הצעיר שכבר נודד בגוף פחות רגיש לחומר וקשה יותר לחסל אותו אבל שבמתן לפני ההדבקות ניתן למנוע הדבקה. החומר שבשימוש הוא באמת לא חיסון אבל יש לו אפקט ממושך בגוף וכך האפקט המניעתי
בהצלחה בכל מקרה
ארז
כלבים >>
לצפיה ב-'corrections'
corrections
18/01/2011 | 23:48
12
Erez hi,
Just to clarify, Selamectin can be used for Spirocercosis, it was used many times in southern US in Dogs that are sensitive to Ivermectin. In addition you can use Moxidectin, Milbemectin, Milbemax and Fenbendazole. All are useful. The latter two are the main choice for MDR1 sensitive dogs such as Grey Collies. There is a study from South Africa, I will try finding it, that tested four different Avermectin molecules and found that they are all useful. In general Dectomax is a large animal product that we are not using, so I do not have much experience with it. We have been using Selamectin on Dogs that came here with Spirocerca Lupi. Mind you we do not have many; I can count on one hand the numbers we saw here. It is mostly dogs that were saved following Katrina Hurricane. Up here the weather is not suitable for this parasite.
Dirofilaria Immitis and Spirocerca Lupi are both esophageal worms (Spiruridea family) which are more than just being Nematodes. It’s similar to saying I am white and you are black. They are from the same order, class, and family, just the genus is different.
By the way, Earthworm (Shalshul) is not a nematode; it’s a Haplotaxida from a different class, not a nematode. Therefore; it’s from a different family all together.
Both Selamectin and Moxidectin were tested extensively on Collies in concentrations that are x10 the normal dose. No adverse effects were found.
Like I said in my post earlier I am not sure what is the recommendation in Israel, I do know what works or done here. I defer to vets in Israel when it comes to recommendations based on epidemiology and geographic distribution.
כלבים >>
לצפיה ב-'Addition'
Addition
19/01/2011 | 05:53
6
Just checked about the MDR1 deficiency in Collies, only about 25% are affected, and mostly grey collies. We have a saying here: "white feet, don't treat". Having said that The newer Avermectins were tested and found safe in therapeutic doses. In general we warn each and every collie owner before using any avermectin and give them the choice. Certainly I would not treat with Ivermectin. I am certain that in Israel you can check for MDR1, no? Similarly there are many other drugs such as Metronidazole that can cause similar neurotoxicity. We mostly see Ivermectin toxicity in horses and cattle owners of dogs. They de-worm their cows and the dogs get some of the paste.
Any way I have checked our record for Spirocerca Lupi here. Since 2005 we saw 4 cases (actually they were all  between 2005 to 2007). We don't see many of those.
25/10/05:
Male neutered Labrador retriever. He died before we had time to understand what was wrong. He had esophageal and thoracic sarcomas that were diagnosed post-mortem as spirocercosis. It was the first time we encountered this problem.
5/1/06:
Female Spayed Border Collie cross Labrador, 4 years old. Was diagnosed and treated successfully with Revolution every two weeks for 4 treatments.
14/6/06:
Female Spayed, Smooth Scotch Collie, 9 years old. Diagnosed and treated with Fenbendazole PO. She was MDR1 deficient, we did not want to take the risk.
11/3/07:
Female spayed Yorkshire Terrier, 7 years old. Diagnosed and treated with Revolution.
I have ran a quick database check through VIN and Pubmed and found 14 papers about treatment of Spirocerca Lupi. one suggests that you can treat with many products including Revolution, Advantage Multi, Panacur, Ivomec, Heartgard, and Interceptor.
Two that suggest all Avermectin. And 12 altogether that support the use of Doramectin or Ivermectin as first choice. The frequency that was suggested varied depending on the geographical location.
The parasitologists on VIN rec' first to use Doramectin if you have it or Milbemycin or Fenbendazole in MDR1 dogs.
As I said in my previous post, we rarely see this problem here, and it is usually imported dogs, therefore I would follow the local recommendation in Israel if I was there.
כלבים >>
לצפיה ב-'אני יכולה להמליץ לך על מרפאה וטרינרית מעולה'
אני יכולה להמליץ לך על מרפאה וטרינרית מעולה
17/01/2011 | 09:41
25
בכפר רות אם את צריכה...
כלבים >>
לצפיה ב-'היתי לוקחת את הכלבה בלי לחשוב פעמיים '
היתי לוקחת את הכלבה בלי לחשוב פעמיים
17/01/2011 | 11:25
23
עיניין המחיר עבורי לא היה השיקול אלא הבריאות של הכלבה והגעגועים .
תקני כלוב טיסה כבר מעכשיו תשאירי את הכלוב פתוח בבית ושימי בתוכו תעצועים עצמות חטיפים אולי אפילו את המיטה של הכלבה ,
שתבחר להיות בו . עד מועד הטיסה היא תכיר את הכלוב .
בכל מקרה אני ממליצה להשאיר את הכלב עירני בטיסה , לטוס באל על (גם מחיר הכלב הוא הגיוני) בעיקר בגלל הטיפול שהכלבים מקבלים .
בקונקשן לא תפגשו את הכלבה אף אחד לא יגיש לה מים או אוכל ולא יטייל איתה . לטעמי עדיף כי להחזיר כלב זמן קצר אחרי הטיסה לכלוב מלחיץ אותו יותר ...
אני אף פעם לא משאירה מים / אוכל בכלובים .. ואף עושה לכלבים צום של 24 שעות לפני הטיסה לפחות :)

כלבים שמחים להיות עם הבעלים שלהם בכל מצב .. גם במקומות חדשים .
כשתשאר במקומות לא מוכרים לה השאירו לה את הכלוב עם כל הדברים שלה בו , הכלבים שלי לפחות היו מרגישים כך בטוחים .

ממליצה לא להביא אותה לארץ כדי להשאירה בפנסיון אלא לצרף אליכם או מקסימום להשאירה ליום יומיים בבית של מישהו שהתארחתם אצלו והיא מכירה .

אני אישית שלחתי לקנדה גורה מגידול שלי , היא היתה 16 שעות בכלוב עשתה קצת צרכים ועברה מקלחת אחרי שהגיעה הביתה .
רק האושר של הכלבה שמכירה אתכם לראותכם מוציאים אוהת מהכלוב .. היא תשכח את כל מה שהיה באמצע :)))
על האנדוסקופיה היתי מוותרת , גם לי יש כלבים ששותים ומידי פעם "פולטים" קצת מיים ועם גורים קורה לי לא אחת שאוכלים מהר ומקיאים ,
בעיקרון הפתרון שלי לזה הוא מזון בחתיכות גדולות או שימוש בבקבוק הסגול עם החבל שברח לי שמו שהוא חצי משחק וגם צורת הגשה של מזון .

בהצלחה

אין לי הרבה זמן לצערי כרגע מקווה שעניתי על הכל כי מאתמול אני כבר מנסה להגיע לזה ...
חחחחח

אחלא יום

נשמח לפגוש אתכם אם תהיו באזור פרדס חנה

קרן והחבורה
כלבים >>
לצפיה ב-'אפרופו הטסה של כלבים'
אפרופו הטסה של כלבים
17/01/2011 | 11:34
39
השבוע הייתי בשדה התעופה וראיתי מישהי מגיעה מחו"ל עם כלוב טיסה הכי גדול שראיתי בחיים שלי. מתוך הכלוב יצא הדוג דה בורדו הכי גדול שראיתי בחיים שלי - עגל פראייר לידו. זה היה פשוט מקסים לראות איך לוקחים אפילו כלבים כאלו ענקים ולא מוותרים עליהם כל כך בקלות...
כלבים >>
לצפיה ב-'בלת"ק לגבי הטסת הכלבה'
בלת"ק לגבי הטסת הכלבה
17/01/2011 | 20:52
13
32
כפי שאת יודעת, הטסתי את הכלבה והחתולה שלי מבוסטון לארץ והייתי באותה התלבטות ואותם חששות כמוך. בסופו של דבר עם הכלבה החלטתי לעצור באירופה לכמה ימים ולהישאר אצל חברים כדי "לשבור" את הרצף של הטיסה. זה עזר מאוד והיא עברה את זה בקלות. עם החתולה היה סיפור יותר מסובך, כי אי אפשר להוציא אותה מהכלוב במקום שהוא לא הבית שלה, אז נסעתי איתה במכונית לניוארק ומשם לקחתי טיסה ישירה לארץ. היא עשתה צרכים בכלוב, זה בלתי נמנע. ריפדתי את תחתית הכלוב בחיתולים. שמתי לה גם מים בקערית גבוהה שהצמדתי לדופן, כך שהמים לא נשפכו. אני חושבת שלתקופה כל כך ארוכה צריך לקחת אותה איתכם. הסבל מהטיסה גם עבור החתולה ובעיקר עבור הכלבה לא היה גדול כמו שחששתי. לגבי הבדיקה, ובכן, נראה לי קצת מוגזם, אבל מה אני יודעת.
כלבים >>
לצפיה ב-'נחמד לראות אותך כאן '
נחמד לראות אותך כאן
17/01/2011 | 22:25
12
7
מה נשמע? איך החברה מסתדרים בארץ?

בפעמים הקודמות חשבתי שיותר נכון להשאיר אותה כאן כדי לחסוך לה את הסבל והטילטולים, אבל אחרי ששלמתי הון על סידורים לא מוצלחים (הפנסיון עלה הרבה יותר מכרטיס טיסה לישראל), אני מתחילה לחשוב שלמרות הטיסה הקשה והבדואיזם בארץ, בכל זאת יהיה לה הכי כיף איתנו...

תודה
כלבים >>
לצפיה ב-'תודה :) בארץ מצויין, החתולה מסתדרת'
תודה :) בארץ מצויין, החתולה מסתדרת
17/01/2011 | 23:05
11
10
אחלה והכלבה כבר קצת סנילית (בת 17...) ועם כשל כליות כרוני, אבל עם אוכל מיוחד והרבה פינוקים בינתיים מרגישה סבבה. מקווה להחזיק אותה במצב טוב כמה שיותר זמן.
עוד קצת פרטים לוגיסטיים: בתיאוריה כדי לייבא לארץ צריך שבב מיוחד, חיסון כלבת ובדיקת דם לנוגדני כלבת, חותמת של וטרינר מחוזי, ולשלוח פקס לנתב"ג יומיים לפני ההגעה. יש טופס שאפשר להוריד מהאינטרנט עם כל ההוראות המדוייקות, חפשי בגוגל "ייבוא חיות מחמד לישראל". בפועל, נכנסתי לארץ עם הכלבה לפחות עשר פעמים (מאירופה), ועם החתולה פעם אחת, ושמעתי על עוד די הרבה מקרים של אנשים שנכנסו לארץ עם חיות, ואף אחד לא נבדק. לא כשהכלבה טסה איתי בקבינה, לא כשהחתולה טסה בתא המטען. הם פשוט לא מסתכלים. אם בכל זאת את מחליטה ללכת לפי החוקים, בדיקת הנוגדנים לוקחת כחודש ואפילו יותר, אז צריך לקחת את זה בחשבון.
כלבים >>
לצפיה ב-'ביקור של 6 שבועות נחשב ייבוא?'
ביקור של 6 שבועות נחשב ייבוא?
17/01/2011 | 23:30
2
9
הכלבה תכנס ותצא מהארץ, היא לא נשארת שם...
חוץ מזה זו כלבה ישראלית (אמצנו אותה כאן מישראלים) כך שיש עליה הסטוריה בישראל
אני צריכה למלא טפסים כאילו אני מייבאת אותה?

ברור שיהיה לה חיסון כלבת בתוקף ואני יעשה גם בדיקת נוגדנים אבל נראה לך שיתייחסו לזה כמו לייבוא?

מכירה כשל כלייתי מקרוב, היו לי 3 חתולים כאלה

כלבים >>
לצפיה ב-'כן, נחשב יבוא. כל כניסה לארץ נחשבת '
כן, נחשב יבוא. כל כניסה לארץ נחשבת
17/01/2011 | 23:43
1
49
יבוא, ולא משנה לכמה זמן או היכן נולדה הכלבה. זאת פרוצדורה מעצבנת וקצת יקרה (בערך 200 דולר לבדיקת הנוגדנים ועוד איזה 100 דולר לוטרינר המחוזי), במיוחד שאת יודעת שאף אחד לא הולך לבדוק בסוף :/
אבל better safe than sorry!
כלבים >>
לצפיה ב-'ואת בדיקת הנוגדנים עושים רק פעם אחת'
ואת בדיקת הנוגדנים עושים רק פעם אחת
17/01/2011 | 23:44
17
והיא תקפה לכל החיים. לפחות זה.
כלבים >>
לצפיה ב-'תודה קראתי את ההוראות ונבצע אותן'
תודה קראתי את ההוראות ונבצע אותן
17/01/2011 | 23:40
7
11
לצפיה ב-'וחשוב מאד!'
וחשוב מאד!
18/01/2011 | 15:10
6
12
הווטרינר המחוזי של מסצ'וסטס נמצא 5 דקות מהבית שלי (הדבר היחיד שנמצא קרוב )
כלבים >>
לצפיה ב-'רגע, אני צריכה להגיע לוטרינר המחוזי בעצמי?'
רגע, אני צריכה להגיע לוטרינר המחוזי בעצמי?
18/01/2011 | 15:26
5
14
חשבתי שהבדיקה היא אצל הוטרינר שלי ושולחים את זה רק לקבל חותמת מהמחוזי...

כלבים >>
לצפיה ב-'זה פזית תענה לך'
זה פזית תענה לך
18/01/2011 | 15:32
1
11
אישית אני מקווה שכן, כי אני אגואיסטית. נונה יכולה לבוא גם, עם נעליים ומוכנה לטיול.
כלבים >>
לצפיה ב-'נגיע, אני מבטיחה '
נגיע, אני מבטיחה
18/01/2011 | 16:08
3
בנתיים הבעל בנסיעה ואני תקועה כאן עם שני פועלים שרבים בינהם...

רק נגמור עם השיפוץ והחיים יהיו הרבה יותר יפים...

כלבים >>
לצפיה ב-'עקרונית אפשר בדואר, אבל מעשית זה לא הכי '
עקרונית אפשר בדואר, אבל מעשית זה לא הכי
18/01/2011 | 20:58
2
9
הגיוני. צריך להוציא את תעודת הבריאות אצל הוטרינר הרגיל, לכל המוקדם עשרה ימים לפני הטיסה. את התעודה הזאת צריך להחתים אצל הוטרינר המחוזי. יש אפשרות לשלוח בדואר את התעודה, אבל לכי תסמכי על זה שבתוך עשרה ימים הכל ידפוק כמו שצריך, וזה כשאת גם ככה בלחץ היסטרי כי אוטוטו הטיסה. לכן בשני המקרים העדפתי לנסוע בעצמי. ואיכשהו לא הצלחתי בשניהם לעבור אצל איריס :(.
כלבים >>
לצפיה ב-'טוב אז נסע אל מעבר להרי החושך '
טוב אז נסע אל מעבר להרי החושך
18/01/2011 | 21:30
1
4
איריס תתכונני
כלבים >>
לצפיה ב-'הי נעלבתי'
הי נעלבתי
18/01/2011 | 21:56
3
זה לא מעבר להרי החושך, זה נוסעים, וכשמגיעים לקצה העולם פונים שמאלה.
כלבים >>
לצפיה ב-'תודה על כל התגובות סגרנו טיסות'
תודה על כל התגובות סגרנו טיסות
18/01/2011 | 01:09
9
13
יש כרטיסים גם לנונה...

בסוף, לצערי, משקולים כספיים ותאריכים אפשריים אנחנו נוסעים דרך גרמניה - זאת אומרת קונקשיין של 3 שעות... יש קצין חיות בשדה התעופה ואפשר לנסות לדבר איתם מראש ולפגוש אותה בקונקשיין ולודא שהיא תעלה לטיסה הבאה...

תודה על העזרה כאן ובמסרים נפגש בארץ

עכשיו מתחילה העבודה של להרגיל אותה לכלוב טיסה...
כלבים >>
לצפיה ב-'שמעתי דברים טובים על קונקשנים בגרמניה'
שמעתי דברים טובים על קונקשנים בגרמניה
18/01/2011 | 07:54
13
נדמה לי שבאחד משדות התעופה יש אפילו מקום מיועד שבו הצוות מוליך את הכלב לעשיית צרכים ומתיחת שרירים.

שיעבור חלק ופשוט!
כלבים >>
לצפיה ב-'תמי, ברשותך עוד מספר הצעות'
תמי, ברשותך עוד מספר הצעות
18/01/2011 | 08:03
1
38
כשאת קונה כלוב טיסה להקפיד שיהיה גדול דיו (נונה גדולה, נכון?) שהיא תוכל לעמוד ולהסתובב בתוכו.

לפני הטיסה כדאי מאד להדפיס דף עם הפרטים שלכם ושל נונה, להכניס ל"שמרדף" (שקית ניילון לתיוק) ולהדביק על הכלוב למעלה. (דוגמה לדף כזה מצורפת, אבל הפרטים כמובן בדויים לחלוטין).
את אותם הפרטים כדאי להדפיס גם על 2 כרטיסים קטנים ולעטוף בפלסטיק עמיד (אפשר באופיס דיפו או חנות דומה). לעשות חור עם מחורר ניירות. להצמיד את הכרטיס העמיד הזה עם אזיקון לכלוב (בדומה לתגים ששמים על מזוודות, אבל להבטיח שזה לא יקרע בטיסות.

להכין כבר בבית את אותם הדברים גם לטיסות חזרה, כי בישראל אולי לא יהיה לכם "ראש" לדברים האלה ו/או נגישות למחשב ומדפסת.

אל תתנו לה לאכול לפחות שעתיים לפני הנסיעה לשדה התעופה, לא יקרה לה כלום אם תצום 24 שעות.

מאד מומלץ להכניס בגד של אחד מכם (שלך או שלך הילדים) שלבשתם ממש קרוב לטיסה שיהיה עליו את הריח שלכם, זה מאד עוזר להרגיע אותם כשהם לבד. אפשר טי-שירט או גרביים, רק לקחת בחשבון שאולי זה יחזור קרוע.

מאד מומלץ לרפד את תחתית הכלוב במגבת או שתיים ועליהן להניח את החיתולים האלה של המבוגרים, עוזר לכלוב להשאר יבש במידה ו...

אם אזכר בעוד פרטים אוסיף כאן.

בהצלחה וטיסה נעימה.
כלבים >>
לצפיה ב-'המון המון תודה '
המון המון תודה
18/01/2011 | 15:02
6
נסעתם דרך פרנקפורט? איך קצין בעלי החיים בשדה התעופה? יש שם איזור שבו אוכל לפגוש אותה? אמרו לי שזה אפשרי...

המון תודה על כל הטיפים
כלבים >>
לצפיה ב-'ישששששששש'
ישששששששש
18/01/2011 | 08:41
2
16
יאללה, מחכים לפרינססה בכיליון עיניים
אגב, דרך איזו חברה סגרתם לבסוף?
לופטנזה?
כלבים >>
לצפיה ב-'כן, דרך לופטאנזה '
כן, דרך לופטאנזה
18/01/2011 | 15:03
1
12
מחכים בכליון עיניים לפגוש אתכם
כלבים >>
לצפיה ב-'I'LL BE THERE'
I'LL BE THERE
18/01/2011 | 15:09
3
לצפיה ב-'השבב שלה רשום בארץ? אם לא תנסי לרשום'
השבב שלה רשום בארץ? אם לא תנסי לרשום
18/01/2011 | 09:20
2
11
אותו וכמובן להוסיף תגיות ישראליות
כלבים >>
לצפיה ב-'יש לה שבב ישראלי שעדכנו אותו במרכז השבבים '
יש לה שבב ישראלי שעדכנו אותו במרכז השבבים
18/01/2011 | 14:57
1
8
לשם ולפרטים שלנו בארה"ב דרך האתר הזה...
http://public.homeagain.com
אני לא יודעת אם יצלחו לקרא את הפרטים במאגר הזה מישראל
לא יודעת אם זה מאגר בין לאומי
חבל לי לשנות שבב בשביל 6 שבועות

כמובן שאני ייצר לה תגית חדשה עם שם וטלפון שלנו בישראל לחופשה
כלבים >>
לצפיה ב-'לא ידעו בכלל לחפש במאגר הזה בישראל'
לא ידעו בכלל לחפש במאגר הזה בישראל
18/01/2011 | 16:42
4
תגית נראה לי הכי טוב.
כלבים >>
לצפיה ב-'שאלת אוכל '
שאלת אוכל
18/01/2011 | 01:38
20
12
אני מחפשת מזון אמריקאי טוב שנמכר בישראל להעביר את נונה אליו לפני הנסיעה

אני צריכה המלצות למזון איכותי לייט / דיאט , לא בסגנון EVO או Orijen כי מזון נטול דגנים לא עשה טוב לקיבה שלה
משהו שאפשר להשיג בקלות באיזור מודיעין וגם כאן בבוסטון.
ושבטוח שהוורסיה האמריקאית זהה לוורסיה הישראלית - למשל במזון תינוקות הסימילאק שנמכר כאן שונה לגמרי מהסימילאק שנמכר בארץ - גם מבחינת הטעם וגם מבחינת המרכיבים... היו לי עם זה צרות צרורות כשנסעתי עם תינוקות והבאתי את הסימילאק שלנו מכאן... אני לא יכולה להביא מכאן שק אוכל של 15 ק"ג.

אני בטוחה שיהיו עוד מליון שאלות בהמשך
אבל מרגיש לי פתאום כל כך קל בלב שלא צריך להפרד מנונה ולדאוג כל הטיול מה שלומה ואיך היא מסתדרת בלעדינו...
גם הילדים מאוד שמחים

הטיסות יהיו סיוט אבל תמיד הטיסות זה סיוט העיקר להגיע
אנחנו נשארים מספיק זמן בארץ כך שהיא תספיק להתאקלם ולהנות

ברור לי שמעכשיו ועד יולי יהיו הרבה מטוסים בסיוטים שלי
כלבים >>
לצפיה ב-'ממליץ לך על אבודרם AVODERM'
ממליץ לך על אבודרם AVODERM
18/01/2011 | 07:52
2
18
מאוד פופולרי בארה"ב איכות מעולה וקיים בארץ- אבל לא זול לצערי
כלבים >>
לצפיה ב-'אין לה בעיות עור או אלרגיות'
אין לה בעיות עור או אלרגיות
18/01/2011 | 16:06
1
7
זה אוכל לכלבים עם אלרגיות, היא לא אלרגית ואין לה בעיה עם עיכול של חלבון... EVO שמבוסס רק על חלבון בלי דגנים לא עשה לה טוב אבל אין לה בעית אלרגיות בכלל... אני מעדיפה לנסות את המזונות הסטנדרטים האיכותיים .... אני רוצה שהמזון יהיה לי זמין בקלות בישראל...

תודה
כלבים >>
לצפיה ב-'זה ממש אוכל רגיל עם יתרונות לפרווה ולעור'
זה ממש אוכל רגיל עם יתרונות לפרווה ולעור
18/01/2011 | 17:26
5
לצפיה ב-'תשלחי מעכשיו בדואר שק אוכל...'
תשלחי מעכשיו בדואר שק אוכל...
18/01/2011 | 08:19
1
9
לצפיה ב-'נראה לך שזה אפשרי?'
נראה לך שזה אפשרי?
18/01/2011 | 15:00
6
מעבר למחיר שזה יעלה לי, אני לא חושבת שיכניסו לארץ אוכל שלא עבר אישורים של משרד הבריאות או החקלאות...
שווה לי להסתבך ככה?
היום בודקים במכס גם חבילות
כלבים >>
לצפיה ב-'תעבירי למשהו שנמכר בישראל, לא נורא..'
תעבירי למשהו שנמכר בישראל, לא נורא..
18/01/2011 | 08:47
13
לצפיה ב-'הצעה'
הצעה
18/01/2011 | 09:02
10
אני לא מכירה מזונות לייט, אבל יש מספיק חנויות אינטרנטיות שבהן יש גם פרטים על האוכל המוצע למכירה.  למשל, petplanet.co.il.
תבדקי מה יש אצלם ותשווי רשימת מרכיבים...  בעיקרון כל אוכל כמעט אפשר להזמין לכל חנות כמעט.  זה תלוי עם אילו יבואנים הם עובדים, אבל אין כ"כ הרבה בארץ ממילא...

בהצלחה
כלבים >>
לצפיה ב-'טוב, התבלבלתי לגמרי'
טוב, התבלבלתי לגמרי
18/01/2011 | 15:16
2
13
מה יותר טוב? יוקנובה, נטרו צ'וייס, פרו פלאן, ניוטרל באלאנס, רוייאל קינן...

צריכה מזון דיאטתי, EVO לא עשה לה טוב אז אני מפחדת מהמזונות נטולי הדגנים...

כלבים >>
לצפיה ב-'מה עם אקאנה לייט? הוא עם דגנים'
מה עם אקאנה לייט? הוא עם דגנים
18/01/2011 | 17:09
1
17
ניקו על פרופלאן לייט ולא נרשמו בעיות, נוטרו צ'ויס לייט עם הרכב מאוד מאוד גרוע
כלבים >>
לצפיה ב-'תודה '
תודה
18/01/2011 | 19:16
7
אני אנסה אקאנה לייט

קל להשיג אותו בארץ?
כלבים >>
לצפיה ב-'יש ל- GO מזון עם דגנים'
יש ל- GO מזון עם דגנים
18/01/2011 | 15:48
9
21
כלבים >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'לפי מה שהבנתי GO ו EVO מאוד דומים'
לפי מה שהבנתי GO ו EVO מאוד דומים
18/01/2011 | 19:19
8
15
עם EVO הקיבה שלה ממש לא הסתדרה
כלבים >>
לצפיה ב-'וכמובן תודה '
וכמובן תודה
18/01/2011 | 19:20
5
לצפיה ב-'לא מכירה EVO'
לא מכירה EVO
18/01/2011 | 19:50
1
5
טומי גם לא הסתדר עם ה GO ה- NOW והאוריג'ן ללא דגנים. עם הדגנים לקח קצת זמן וזה ממש יופי
כלבים >>
לצפיה ב-'תודה '
תודה
18/01/2011 | 20:09
וואו הוא מדהים
כלבים >>
לצפיה ב-'דומים מאיזו בחינה?'
דומים מאיזו בחינה?
18/01/2011 | 20:59
4
9
בגו עוף, למשל, כן יש דגנים - שיבולת שועל, אורז חום.. (יש רק סוג אחד של גו בלי דגנים - האינדורנס, השאר עם דגנים) והוא גם מזון איכותי מאוד.

הבעיה היא שאני לא בטוחה עד כמה תוכלי להשיג בארץ כי זה מזון חדש יחסית ולא נמצא בכל חנות.. תבדקי בפנדה או בפט פלנט אם הם יוכלו לשלוח לאיזורך.

ונ.ב - את בטוחה שאת רוצה להטיס אותה אתכם לארץ? לא ממש קראתי את כל השרשור אז אם הבנתי נכון את רוצה להטיס אותה לפה בשביל הבדיקה? נראה לי שזה יהיה די טרטור בשבילה ולא בטוחה אם כדאי.. מה עם תקופת הסגר שהיא אמורה להיות בה כשהיא מגיעה ארצה, אולי היא תמשך חלק נכבד מהזמן שאתם בארץ ואז ממש לא כדאי?
כלבים >>
לצפיה ב-'מה פתאום הסגר '
מה פתאום הסגר
18/01/2011 | 21:11
3
10
אין הסגר בין ארה"ב לישראל... נבוא עם כל הטופסייאדה שנדרשת ונכנס ישר בלי בעיות.

אנחנו לא מביאים אותה רק בגלל הבדיקה, עוד לא החלטתי בכלל אם אני יעשה את הבדיקה... נראה איך יתגלגלו העיניינים עד הקיץ... אנחנו מביאים אותה כי כאן אין לנו פתרון מספיק טוב בשבילה,  וכי אנחנו רוצים לבלות איתה בארץ... הטיסה לא תהיה קלה אבל יהיה לה טוב להיות איתנו בארץ...

כלבים >>
לצפיה ב-'בטוחה?'
בטוחה?
18/01/2011 | 23:53
2
3
אני יודעת שכל כלב שמטיסים למדינה אחרת מחוייב בהסגר כלשהו כדי לוודא שאינו נושא מחלות. מקווה שאת צודקת ואין כזה, בדקת?

מוזר לשמוע שדווקא בארה''ב את לא מוצאת לה פנסיון טוב (בדקת עם איריס על הפנסיון שהיא שמה בו את מרלין? היא אמרה שהיא מאוד מרוצה ממנו והבנתי שהיא גרה קרוב אליך. ומה לגבי פנסיונים מרוחקים יותר מהעיר שלך? אם אתם במילא נוסעים דרך כמה ערים עד שדה התעופה אולי תמצאו פנסיון טוב בדרך?)..
להטיס אותה עד כאן בשביל כמה שבועות זה עדיין נראה לי כמו טירטור אבל אם את באמת לא מוצאת לה פתרון טוב בארה''ב אני מניחה שאין לך ברירה.. איפה תשימי אותה כשתגיעו, בפנסיון או פשוט אתכם בבית?
כלבים >>
לצפיה ב-'ההסגר זה למדינות שהם איים'
ההסגר זה למדינות שהם איים
18/01/2011 | 23:55
5
קפריסין, בריטניה, אוסטרליה (או שהם כבר עברו לבדיקת נוגדנים בלבד?) וכו'. בין ארה"ב לישראל לא צריך הסגר אפילו לא של דקה .
כלבים >>
לצפיה ב-'אני יכולה למצא לה פה מקום בקלות'
אני יכולה למצא לה פה מקום בקלות
19/01/2011 | 02:31
3
השאלה היא האם יהיה לה טוב במקום הזה...

רוב הפנסיונים בארה"ב הם פנסיוני כלובים, זאת אומרת שלכלב יש כלוב/חדר שבו הוא גר לבד ומוציאים אותו שלוש פעמים ביום לעשות צרכים... אולי נותנים לו גם שעה לשחק בחוץ... פנסיון כזה מבחינתי יורד מהפרק כי נונה תהיה אומללה בכזה מקום ל-6 שבועות. נונה היא כלבה שאוהבת את הלהקה שלה, כלבת משפחה שצריכה חברה... נונה נוסעת איתנו לטיולי טבע וישנה איתנו בלמלונות , היא פורחת בטיולים האלה... נונה לא פחדנית, מסתגלת מהר מאוד לסביבה חדשה, אוהבת נורא נסיעות באוטו (ברגע שאני פותחת את דלת המכונית הראשונה שקופצת פנימה זו נונה...) היא לא כלבה שיכולה להיות סגורה בכלוב 6 שבועות עם טיול של שעה ביום.

אז ניסיתי לעקוף את פנסיוני הכלובים , לקחתי דוגווקר / (פנסיון ביתי) והשתגעתי מדאגה כשהבחורה נעלמה לי ולא יצרה קשר בחזרה כשחיפשתי אותה (לא ענתה לאימלים או לטלפון)... נונה חזרה ממנה שמנה ב20 פאונד - לדעתי היא לא יצאה לטיולים כמעט בכלל כל התקופה אם ככה היא העלתה במשקל תוך 6 שבועות.... בשנה שעברה הכנסתי אותה לפנסיון בלי כלובים - שילמתי הון (50$ ליום לא כולל אוכל) וחזרה אלי כלבה אומללה, פצועה, מדממת מהמרפקים, עם פצעי רביצה שלא עברו עד היום... אז חשבתי על סידור לשנה הזאת... חשבתי שדוג ווקר יבוא ויקח אותה בבוקר ויביא אותה למעון יום לכלבים שנמצא במספרת כלבים קרוב לבית שלנו ויחזיר אותה בסוף היום הביתה (20$ לבחור + 40$ ליום במעון)... אבל אין למספרה חצר והיא תהיה סגורה כל היום במקום קטן... אומנם בחברה אבל עדין עם אפס סטימיולאציה... ובלילה הוא יחזיר אותה לבית ריק... היא תסתובב בחדרים ואנחנו לא נהיה כאן... הילדים לא ישנו במיטה שהיא ישנה למרגלותיה כל לילה... היא תהיה כאן בודדה בבית שלה... אנחנו יוצאים בתקופה שכולם בחופשים, אין לנו חברים או משפחה שיכולים לקחת אותה לכל התקופה - לא משהו שאנחנו סומכים עליו באמת

ואז הבנתי שבחצי מחיר מהסידור היקר הזה אני יכולה לקחת אותה איתי ולזרוק לה צלחת מעופפת למים בחוף פלמחים, והיא תרוץ מקשקשת בזנב עם הלהקה שלה, היא תפגוש את בני הדודים הכלביים שלה ונראה אותה לסבא וסבתא ונפגש עם חברי פורום וכלביהם ויהיה לנו נורא כיף... ואולי אני גם יעשה את הבדיקה המאוד יקרה שצריך לעשות לה... אז לא, זה לא שיקול כספי... אבל יהיה לה הכי כיף בעולם בחופש הזה.

אנחנו משפחה שזזה, אנחנו נוסעים כל שנה לתקופה ארוכה לישראל וחוץ מזה מטיילים גם כאן... זה היה בהחלט בין השיקולים שלנו אם לאמץ כלב... נורא כיף לנו עם נונה ואני בטוחה שטוב לה איתנו, לשמחתינו היא באמת כלבה רגועה ושלווה שמסתדרת לפעמים עם קצת טילטולים... יהיה לה קשה בטיסות, אני יודעת... אבל שתי הטיסות יחד זה 24 שעות... מעבר לזה יהיו המון שעות יפות של כיף ובילויים...

אני מנסה לעשות את זה ככה השנה, יכול להיות שאני אחליט שזה לא היה שווה את הטירטור הזה ובשנה הבאה נשאיר אותה כאן ... או שזה יהיה כל כך מוצלח שלא נבין למה פחדנו לעשות את זה קודם... לא נדע עד שלא ננסה.

כלבים >>
לצפיה ב-'הטיסה של שוורץ'
הטיסה של שוורץ
19/01/2011 | 06:45
14
17
עברנו לתאילנד לפני מספר חודשים והטסנו את שוורץ הכלב שלנו איתנו. הוא גולדן רטריבר בן 10 בערך שלא מורגל לכלוב טיסה וגם לא היה מוכן להכנס אליו עד שדחפתי אותו אל תוך הכלוב בנתב"ג.
היה לנו ברור שהכלב עובר איתנו. הוא בן משפחה.
אבל
כשהגענו לבנגקוק ציפה לי מחזה לא נעים בתוך הכלוב - הכלב היה בהסטריה טוטאלית. הוא ניסה לשרוט את הדרך החוצה מהכלוב וניסה לנשוך את חריצי האוורור - מה שעלה לו בשתי שיניים קדמיות (הקטנות מקדימה, התחתונות...)
מאז הכלב פוחד מרעשים רמים. עוד לפני כן הוא פחד מרעמים וגשם - אבל פה זה החריף מאד.
לא התעסקנו כמעט בכלל עם הבירוקרטיה כי השתמשנו בשירותים של טרמינל4פטס (אם אסור לכתוב שמות של נותני שירות - אני מתנצלת מראש) טסנו אלעל והם נראו מאד מיומנים בפרוצדורה וכל הטיסה דאגו לספר לי שבודקים את הטמפרטורה בתא המטען ושהכל בסדר. אין מצלמות בתא המטען ואין שם אף אחד שיכול לדווח מה קורה עם הכלב.
היום ברור לי שאני אעשה הכל כדי לא להטיס אותו שוב - כי זה היה מאד טראומטי עבורו. אבל לא תהיה לנו ברירה אם נצטר לחזור לארץ.

אני גם יודעת שלהבא אני לא בטוחה שאקח איתי כלב בטיסה אם הוא לא יכול לטוס ביחד איתי - בטח שלא בטיסה ארוכה כל כך(11 שעות + 3-4 בשדות תעופה)

אני מניחה שזה תלוי באופי של הכלב. שוורץ שלנו מאד רגיש.

אם את שואלת אותי - אם אתם רק נוסעים לחופש - תשאירו את הכלבה במקום מוכר שבו תקבל טיפול ואהבה מבלי לחוות טראומה של טיסה. אם אתם עוברים למדינה אחרת - זה סיפור אחר.
כלבים >>
לצפיה ב-'למה שוורץ פגש את הכלוב רק בשדה?'
למה שוורץ פגש את הכלוב רק בשדה?
19/01/2011 | 07:25
10
16
לא עשיתם איתו הרגלה לכלוב לפני הטיסה?
כלבים >>
לצפיה ב-'ממש לא! הוא פגש את הכלוב בבית שבועות לפני...'
ממש לא! הוא פגש את הכלוב בבית שבועות לפני...
19/01/2011 | 07:46
9
16
הוא פשוט לא היה מוכן בשום פנים ואופן להכנס לתוכו
לא חצי פתוח
לא לאכול ממנו
לא לשתות ממנו
לא לשחק לידו
לא לישון בתוכו גם כשהמיטה שלו היתה בפנים
הוא פחד מהכלוב פחד מוות וסירב להתקרב אליו

כלבים >>
לצפיה ב-'אז נראה לי שזה רק לגיטימי שאחרי שיבלה'
אז נראה לי שזה רק לגיטימי שאחרי שיבלה
19/01/2011 | 07:56
8
13
בתוכו 14 שעות הוא יהיה לחוץ ויגיב כמו שהגיב.

בד"כ מתחילים הרגלה לכלוב חודשיים לפני ועם כלב מבוגר בן 10 הייתי מתחילה גם קודם.
למרות שהכלבה שלי רק בגיל 13 קיבלה כלוב קטן משלה ומאז היא חיה בתוכו בכייף (לא שהיא תטוס אי פעם לאנשהו)

העיקר שהוא הגיע בריא ושלם (שיניים לא נחשבות )
כלבים >>
לצפיה ב-'הוא בריא ושלם ומאושר'
הוא בריא ושלם ומאושר
19/01/2011 | 09:31
7
11
רק עם קצת יותר חרדות מרעשים חזקים (מאד רועש ורועד בתא מטען של מטוס)
האמת שעכשיו שאני חושבת על זה הוא קיבל את הכלוב בערך שלושה חודשים לפני הטיסה (ברגע שידענו שאנחנו עוברים)
ומיד נרתע ולא הסכים להכנס לאותו חדר עם הדבר הזה
ואז עשינו הפסקה
וניסינו שוב
והוא שוב מאד נלחץ
שוב הפסקה
ושוב נסיון
ושוב הפסקה
ושוב נסיון
ושוב נסיון ושוב ושוב
ואז הטיסה הגיעה - ואין סיכוי שהוא נשאר מאחור - המשפחות שלנו לא יכולות לטפל בו
למסור אותו??? איך אפשר????!!!
אז הוא פשוט נכנס למים הקרים וזהו. עכשיו הוא פה בתאילנד החמימה - וטוב לו.
מה יהיה כשנצטרך לטוס איתו שוב?
לא יודעת. מקווה שזה לא יקרה.
כלבים >>
לצפיה ב-'רגע, מאז הכלוב מאופסן?'
רגע, מאז הכלוב מאופסן?
19/01/2011 | 10:32
6
9
אתאר לך מה קרה מבחינתו:
שמתם לו כלוב, הוא סירב - ויתרתם - הוא ניצח.
וניסיתם שוב
והוא שוב מאד נלחץ
שוב הפסקה
ושוב נסיון
ושוב הפסקה
ושוב נסיון
ושוב נסיון ושוב ושוב

ועכשיו אין שום סיכוי שזה יקרה, אלא אם כמובן תציבו את הכלוב כשהוא פתוח במרכז הבית, איפה שאתם נמצאים, תאכילו אותו בכלוב ולאט לאט הוא כן ישכב שם, סתם כשהכלוב פתוח.
זה מה שקרה אצלי, כלב נכנס לכלוב, אחריו כולם - למרות שהיתרון אצלי הוא להקת כלבים והם פשוט מחקים אחד את השני.
אבל עם כלב בודד, עושים הרגלה מושכלת מבלי לוותר בכל אחד מהשלבים.
מקווה שלא תצרכו להעביר אותו שוב את הטיסה אבל בשביל הסיכוי שכן, ממליצה להציב את הכלוב במרכז הבית מבחינתכם.
כלבים >>
לצפיה ב-'אני יודעת בדיוק מה הטעות שלי.... :)'
אני יודעת בדיוק מה הטעות שלי.... :)
19/01/2011 | 10:47
1
16
אני לא חדשה בטיפול בכלבים. אבל לא יכולתי להשקיע כל דקה מהיום שלי כדי לשכנע את הכלב לצאת ממתחת לשולחן או המיטה כי הכלוב נורא הפחיד אותו - בכל זאת הייתי עם תינוקת בת חצי שנה...

עכשיו אגב - הכלוב בסלון, משמש כבית משחק :)
שוורץ לא מתקרב אליו - גם שהוא מלא כדורים שזה הצעצוע האהוב עליו במיוחד...

אבל זה מאחורינו - אני מאד מקווה שלא נטיס אותו שוב.
כלבים >>
לצפיה ב-'גם אני מקווה'
גם אני מקווה
19/01/2011 | 10:54
6
לצפיה ב-'גישה אחרת...'
גישה אחרת...
19/01/2011 | 13:15
3
11
סמדר, את מדברת על "לא לוותר לו" ואני מדברת תמיד על "ללכת לקראתו בחוכמה".  תקראי לזה מניפולציה אם את רוצה   אבל בסוף, מתוך זה שאנחנו הולכים לקראת הכלב בחוכמה, הוא עושה בדיוק את מה שרצינו מלכתחילה, רק שעכשיו הוא בטוח שזה היה רעיון שלו

ולגבי ההרגלה של שוורץ לכלוב:
אני חושבת שהבעיה היתה שלא פיצלתם את ההתנהגות "הכנס לכלוב" לשלבים מספיק קטנים *בשביל שוורץ*.  לכלב אחר אולי היה מספיק לזרוק פנימה אוכל ולחכות שהוא יכנס לבד.  ממה שאתם מספרים על שוורץ, הייתם צריכים לתת לו חיזוק בכל פעם שהוא רק הסתכל לעבר הכלוב כשהוא בצד השני של החדר... ולאט לאט לגרום לו להתקרב (כשהוא עושה זאת מבחירה), עד שבסוף היה נכנס.  

אם דורשים יותר מדי מכלבים חששנים/רגישים, הם מתקפלים... זה נראה להם כמו לטפס על האוורסט, כשהם בקושי יכולים לעבור פסי האטה.  צריך לשכנע אותם שלא רק שהם מסוגלים לעבור פסי האטה, ולטפס על הרים וגבעות, אלא בסוף - גם את האוורסט יטפסו כמו גדולים!  אבל צריך להתחיל "בקטן", אפילו קטן מאוד, לפי מה שהכלב מחליט שזה "יותר מדי" בשבילו, ובקצב שלו לחלוטין.

בקיצור, be a Splitter, not a Lumper

ואם יש איזשהוא סיכוי שתצטרכו להטיס את שוורץ בחזרה לארץ, כדאי לכם אולי להתחיל לעבוד איתו כבר עכשיו... בעיקר אם ממילא הכלוב יושב בסלון.  
כלבים >>
לצפיה ב-'תמיד תופסים אותי על ניסוח ומחליטים שזו גישה '
תמיד תופסים אותי על ניסוח ומחליטים שזו גישה
19/01/2011 | 13:29
10
אחרת..
נראה לי שכתבנו אותו הדבר.
כלבים >>
לצפיה ב-'מסכימה איתך לחלוטין'
מסכימה איתך לחלוטין
19/01/2011 | 14:58
1
5
הוא קיבל חיזוקים עוד מהשלב שפתחנו את הדלת של החדר והוא ראה את הכלוב
לא נעים לי היה לקרוא את הדרך בה כתבת לזרוק לו אוכל ולחכות שהוא יכנס... אני אכלתי את הארוחות שלי בתוך החצי כלוב הזה (כי הוא תמיד אוכל יחד איתנו ומקבל מאיתנו מדי פעם - ולא הוא לא מתחנן, פשוט אוכל לידנו בזמן שאנחנו אוכלים.) השכבתי את התינוקת שלי לישון בתוכו - כי הוא אהב ועדיין אוהב לישון לידה... הכלוב היה בסלון, במטסח, בחדר שינה שלי, בחדר שינה של הילדה, בחוץ... שיחקנו רק ליד הכלוב, רק ליד הסורג של הכלוב, שהכלוב מאחורי דלת זכוכית.
הכלב פוחד פחד מוות מהכלוב.
הוטרינר העלה השערה שבבית הקודם שלו השתמשו בכלוב לענישה או משהו.
אם הייתי תופסת אותו ומכניסה אותו לכלוב - הוא לא היה מתנגד לי או בורח - כי הוא כזה כלב טוב... אבל הוא בחרדה מאד גדולה מהכלוב.
הכלוב אצלנו בסלון והילדה משחקת יוצאת ונכנסת ממנו, הכלב עושה עיקוף... גם כשיש כדורים בפנים שזה הדבר הכי מדהים בעולם מבחינתו - הוא לא מתקרב.

ככה זה אצל שוורץ - לא אוהב את הכלוב.
כלבים >>
לצפיה ב-'לא יודעת איך נונה תגיב לכלוב'
לא יודעת איך נונה תגיב לכלוב
19/01/2011 | 16:16
14
בעוד שבועיים שלושה נביא לכאן את הכלוב (אנחנו טסים באמצע יולי) כך שיהיה המון זמן לתרגל...
אם אני אראה שהכלוב מעורר בה חרדות כאלה אז נחשוב על כל הנושא מחדש.
יש לנונההסטוריה עם כלוב אצל הבעלים הקודמים כי היא כבר טסה פעם אחת מישראל לכאן,
אין לי מושג איך זה עבר עליה ואיך היא תגיב לכלוב

בעקרון, בגלל שנונה זו כלבה שחיה סביב אוכל אני מאמינה שאם נתן לה הרבה חיזוקים חיוביים זה יעבור בקלות
אבל רק ימים יגידו...

אם היא תהיה הסטרית מהכלוב אני לא אטיס אותה
כלבים >>
לצפיה ב-'מסכן...'
מסכן...
19/01/2011 | 08:00
2
14
יש אולי דרך להטיס כלב בהרדמה מלאה? או שזה מסוכן מדי?
כלבים >>
לצפיה ב-'לא מטיסים בע"ח לא בהרדמה ורצוי לא מטושטשים'
לא מטיסים בע"ח לא בהרדמה ורצוי לא מטושטשים
19/01/2011 | 08:15
37
יש כאלה שמשתמשים בפרחי באך להרגע.
טישטוש גורם לכך שבע"ח מתעורר בחושך במקום לא מוכר עם רעש מונוטוני של המטוס, לבד..
ואז יש סיכוי ללחץ אמיתי.

כלבים >>
לצפיה ב-'לא מרדימים - בטח שלא בטיסות ארוכות כל כך...'
לא מרדימים - בטח שלא בטיסות ארוכות כל כך...
19/01/2011 | 09:16
53
גם ענין ההתעוררות בזמן הטיסה במקום לא מוכר ולא יציב
גם ענין הטמפרטורה - שבמידה ויש תקלה והחימום לא עובד כמו שצריך - כלב מורדם לא ממש יכול לווסת את טמפרטורת הגוף שלו
וגם - הכלב שלנו מבוגר ולא מומלץ בכלל לעשות עליו הרדמה ארוכה
כלבים >>

הודעות אחרונות

14:05 | 31.10.19 אורחים בפורום
19:15 | 30.10.19 אורחים בפורום
16:01 | 30.10.19 אורחים בפורום
16:25 | 28.10.19 אורחים בפורום
10:25 | 21.10.19 אורחים בפורום
11:14 | 18.10.19 שרונה200
22:03 | 16.10.19 בלנס6
13:03 | 16.10.19 shirul2
14:16 | 13.10.19 SHAY820
22:31 | 10.10.19 DARKSEID
15:44 | 10.10.19 אורחים בפורום
09:45 | 08.10.19 אורחים בפורום
09:44 | 08.10.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ