לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3931139,311 עוקבים אודות עסקים

פורום כלבים

ברוכים הבאים לפורום כלבים,

הפורום הוא מקום מפגש לאוהבי כלבים בכלל ולבעלי כלבים בפרט, והוא נועד לשמש במה להחלפת ידע, ניסיון, חוויות ועצות בנושא כלבים, גידולם, אילופם ודרכי הטיפול בהם.

הפורום נועד גם לעודד אוהבי כלבים לסייע ולתמוך בהצלת כלבים נטושים, לעודד טיפול אחראי ויחס הוגן לכלבים, ולעודד עיקור וסירוס כלבים.

הפורום נועד לשרת אותנו הגולשים, ועל כן חשוב שתשרור בו אווירה נעימה וחברית.

לכן כל אחד מוזמן לבטא את עמדותיו ולהביע את דעתו בחופשיות, יהיו עמדותיו אשר יהיו, אך יש להקפיד על תרבות דיבור נעימה וראויה בפורום.

בפורום לא יותרו שימוש בשפה בוטה, ואף לא השמצות או התקפות אישיות כנגד גולשים או כנגד אנשים או גופים, אף אם אינם גולשים בפורום.

הנה קישור לתקנון הפורום המלא - נא קראו אותו.

גלישה נעימה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום כלבים

ברוכים הבאים לפורום כלבים,

הפורום הוא מקום מפגש לאוהבי כלבים בכלל ולבעלי כלבים בפרט, והוא נועד לשמש במה להחלפת ידע, ניסיון, חוויות ועצות בנושא כלבים, גידולם, אילופם ודרכי הטיפול בהם.

הפורום נועד גם לעודד אוהבי כלבים לסייע ולתמוך בהצלת כלבים נטושים, לעודד טיפול אחראי ויחס הוגן לכלבים, ולעודד עיקור וסירוס כלבים.

הפורום נועד לשרת אותנו הגולשים, ועל כן חשוב שתשרור בו אווירה נעימה וחברית.

לכן כל אחד מוזמן לבטא את עמדותיו ולהביע את דעתו בחופשיות, יהיו עמדותיו אשר יהיו, אך יש להקפיד על תרבות דיבור נעימה וראויה בפורום.

בפורום לא יותרו שימוש בשפה בוטה, ואף לא השמצות או התקפות אישיות כנגד גולשים או כנגד אנשים או גופים, אף אם אינם גולשים בפורום.

הנה קישור לתקנון הפורום המלא - נא קראו אותו.

גלישה נעימה.

x
הודעה מהנהלת הפורום
נא  קראו  את  תקנון הפורום  לפני  שאתם  מתחילים  לכתוב  בו !

קחו את העצות הניתנות בפורום בעירבון מוגבל. זכרו כי העצות עלולות להתברר כשגויות ולא נכונות.
בכל מקרה, העצות הניתנות בפורום אינן מהוות תחליף להתייעצות ולביקור אצל וטרינר, או לפניה לבעל מקצוע מיומן ומנוסה.

המשך >>

לצפיה ב-' על עיקור וסירוס '
על עיקור וסירוס
<< ההודעה הנוכחית
19/03/2008 | 22:18
43
122
שוב ריחפה לי המחשבה הזו בראש.
המחשבה שלא עוזבת אותי מבוקר ועד לילה כל יום.
זה קורה בעיקר שאני נכנסת לפורום ומגלה שוב את ההודעות על כלב שננטש; לפעמים זה בגלל שתינוק חדש הולך להיווסף למשפחה, מידי פעם זה בגלל שהכלב אותו אימצו לפני 8 שנים הזדקן והרבה פעמים זה בגלל אנשים שלא יודעים מה עם לוקחים על עצמם ברגע שהם מאמצים כלב.

ממה זה נגרם בדרך כלל? מהמלטות בלתי חוקיות ולעיתים גם מהמלטות מתועדות שאני אישית לא חושבת שהן נבדלות מהמלטות לא מבוקרות. בשני המקרים האם מולידה את הגורים ועל כל כלב שיימכר מהמלטות כאלה ייתפס מקום של כלב מעמותה. הרי אם לא היו את ההמלטות האלה אנשים היו פונים לעמותות לאמץ. מישהו חושב שבנאדם שאוהב כלבים ומוכן לגדל אותם באופן רציני לא יאמץ מעמותה? אני לא חושבת ככה. אם לא היו לו את ההמלטות המזדמנות האלה שצצות בכל חור אדם שבאמת אוהב כלבים היה ניגש לעמותה.
במדינה בה מומתים כ100,000 כלבים לפחות מידי שנה (שנה בלבד ותראו את המספר העצום!) אני לא רואה סיבה שתתרחש הרבעה אחת אפילו. תחשבו על כל נשמה שהולכת לעולמה. מזעזע.
נפש נקייה וחפה מפשע שרק מה שהבקשה שלה הייתה זו הבקשה לחיות.

הרבה אנשים שהכלבה שלהם ממליטה "בטעות" מחפשים להיפטר מהר מהגורים ולא משנה לאילו משפחות הם ילכו. גם אם זאת משפחה שתשחרר חופשי כלב בן חודשיים לא מחוסן להסתובב ברחוב ראשי זה יהיה טוב. למה? העיקר בשבילם שהכלבים "יעופו" להם מהבית ויהיה אשר יהיה, כל עוד הגורים לא מוחזקים אצלו בבית- "זה טוב".
אותם כלבים גדלים להסתובב ברחובות כשהם לא מסורסים בד"כ ואותם סיפורים קורים גם עם נקבות כשהן לא מעוקרות וכשכלב לא מסורס ונקבה מיוחמת נפגשים כולנו יודעים איך זה מסתיים ושוב הגלגל הכואב הזה חוזר להתגלגל.

אין פעם שאני באה להתנדב באס.או.אס ומגלה שלא הגיעו גורים חדשים לעמותה. תמיד הם מגיעים;
חלקם נאספו מאנשים מדהימים ואכפתיים שגילו אותם בפינת הרחוב וחלק מהאנשים גילו שהכלבה הפרטית שלהם בהיריון "סתם" כי היא ברחה יום אחד בזמן ייחום ו"לא היה להם לב" לעקר בזמן היריון, הם טוענים שזה אכזרי מידי.
אנשים לא מודעים שעיקור מציל חיים ושוב אני ועוד אנשים אחרים מתגייסים להסביר לאותו בנאדם/בת אדם שיעקר את הכלבה שלו וכמה זה חשוב. לפעמים יורד לאנשים האסימון, יש כאלה שלא ישנו את דעתם בנושא.

אז למי שעדיין לא יודע את זה,
על עיקור:
* עיקור לפני ייחום ראשון ימנע ב99.99% סיכויים לגידולי עטין.
      עיקור עד ייחום רביעי עדיין מפחית דראסטית סיכוי לגידולי עטין.
* כלבה מיוחמת מלכלכת ומושכת כלבים שמפריעים לכם (בגלל שהכלבה בטעות יכולה להיכנס להריון)
      וכשהכלבה מעוקרת היא לא חווה ייחום כך אין את הבעיה הזו.
* כלבה מיוחמת היא יותר ברחנית ואם היא מצליחה לברוח הרבה סכנות חשופות לה בחוץ (רעל, מכוניות, אנשים שלא מחבבים חיות וכו').
* עיקור ימנע את התופעה של דלקת רחם זיהומית.
זוהי מחלה מסכנת חיים המופיע בחלק מהנקבות ומחייבת ניתוח מציל חיים.
* האמירה שכלבה צריכה לפחות פעם אחת לחוות המלטה כי "זה בריא" היא אמירה פסולה וקדומה לחלוטין. מחקרים אומרים אחרת.

אל תעברו על זה בשתיקה אם אתם רואים כלבה לא מעוקרת, תנסו להסביר, אני בטוחה שאף אחד לא יפסיד מזה כלום, להפך!

ולגבי סירוס, אני חושבת שמודעות על הסירוס יש הרבה פחות מעל עיקור וכשהמודעות היא נמוכה על עיקור עדיף לא לתאר כמה שלא מודעים לגבי סירוס או שפשוט מודעים ולא מסרסים (אני נתקלת יותר בזכרים לא מסורסים מאשר נקבות לא מעוקרות) כי יש חושבים שהכלב "יאבד מהגבריות" שלו אם יסורס והוא "יאבד משמחת החיים שלו" או כל מיני תירוצים עלובים אחרים. יהיו כאלה שיאמרו "אני מאוד מאוד אוהב את הכלב שלי ושומר עליו שלא יברח לנקבות מיוחמות, הוא אף פעם לא בורח וגם לא יברח אז בשביל מה?"
אם יש כאלה שחושבים כך חשוב לי להדגיש עבורם שאין כזה דבר אף פעם! תמיד יהיו את המקרים החריגים האלה ו..מישהו פה שמע על חוק מרפי?
אי אפשר לדעת מה יקרה עוד חודש, שבוע, יום, שעה או אפילו דקה אז לקבוע כזו אמרה זה לא נכון בכלל מה שגם אלו הם...

יתרונות הסירוס:
* סירוס גורם לכלב להיות פחות אגרסיבי כלפי השאר.
* סירוס זכר מונע את גדילת בלוטת הפרוסטטה בגיל מבוגר (מחלה נפוצה)
* מפחית את הסכנה של סרטן האשכים והערמונית.
* הכלב פחות ברחן (בצורה משמעותית) כיוון שכלב לא מסורס רוצה להגיע לנקבות מיוחמות וכלב מסורס לא רוצה בכך.
בנוסף, הסירוס מזכה את בעלי הכלב בהנחה משמעותית (כ-60%(באגרת הרישיון והכלבת (נכון גם לגבי עיקור).

אז בבקשה אנשים, קחו לתשומת לבכם ותפיצו את זה איפה שרק תוכלו.
בסוף הנפגעים הם הכלבים והאמת המזעזעת הזו של כמות הכלבים שמומתים מידי שנה נובעת מאנשים שלא מעקרים ומסרסים את הכלבים שלהם.
פשוט נורא ולא נקלט.
אז, אם אתם אוהבים אותם זה המעט שתוכלו לעשות.

תודה למי שקרא עד פה ואם זה עזר לפחות למישהו אחד לשנות את הדעה שלו אז אני מאוד אשמח. הלוואי.

ספיר
כלבים >>
לצפיה ב-' וואוו יפה לך! חשוב '
וואוו יפה לך! חשוב
19/03/2008 | 22:42
5
כל הכבוד
כלבים >>
לצפיה ב-'ספיר, כל הכבוד על המאמר המושקע '
ספיר, כל הכבוד על המאמר המושקע
19/03/2008 | 22:42
4
מנהלות
מומלץ לטגלן

ספיר, תודה
כלבים >>
לצפיה ב-'כל מילה בסלע!'
כל מילה בסלע!
19/03/2008 | 22:48
2
לצפיה ב-'כל הכבוד! '
כל הכבוד!
19/03/2008 | 22:55
4
לצפיה ב-' ספיר כל הכבוד'
ספיר כל הכבוד
20/03/2008 | 03:51
2
מצטרפת לבקשת הטיגלון.
כלבים >>
לצפיה ב-'ספיר כל הכבוד על ההשקעה! '
ספיר כל הכבוד על ההשקעה!
20/03/2008 | 03:59
3
לצפיה ב-' כל הכבוד על ההשקעה!'
כל הכבוד על ההשקעה!
20/03/2008 | 06:11
2
לצפיה ב-'ספיר שלום'
ספיר שלום
20/03/2008 | 09:05
19
8
היי, לך ולכולם שאני בטוחה שלכולם יהיה מה להגיד על מה שאני הולכת לרשום, אני מקווה שתבינו אותי באמת ולא תקפצו סתם.
אני קראתי את מה שכתבת ואני יודעת כמה את צודקת, בכיתי כשקראתי את זה ואני עדיין בוכה, כי נקרע לי הלב!
מאווווווד אבל מאוד מאוד קשה לי ההחלטה הזאת, לעקר או לא. אין לי שום אינטרס להרביע את הכלבה, אין לי רצון להביא כלבים נוספים שיילכו לעזאזל בגלל איזה פסיכופת שנהנה מלהרדים אותם ("כלבוטק"). אני מודעת לסכנות כמו דלקת ברחם, הכלבה הבוגרת שלי ברחה, התעברה כנראה, והייתה בסכנת חיים. אני יודעת ש"כל הקלפים על השולחן", ועל פניו אין לי שום סיבה שלא לעקר את היפה שלי, אבל רק המחשבה לעשות צעד כזה, שאין בו דרך חזרה, ואני יודעת שלכם זה נראה מובן מאליו אבל ברצינות, אני רוצה שתבהירו לי את זה, לקחת ממנה את האפשרות אי פעם להמליט...
לא יודעת, משהו לא מסתדר לי. ופעם כבר כתבתי על זה בנושא ומה שקיבלתי זה תקיפות ותגובות כועסות. אז שוב אני מבקשת, לא לתקוף, להסביר. איך אין לכם את הרגשות אשם על העיקור? איך מגיעים להחלטה הזו בלב שלם?
גלית.
כלבים >>
לצפיה ב-'אם אין לך כוונה'
אם אין לך כוונה
20/03/2008 | 09:22
12
8
להרביע אותה, אז איפה ההתלבטות?
אם אין לך כוונה להרביע אותה, אז איזו אפשרות של "אי פעם להמליט" את לוקחת ממנה?
אף אחת מהכלבות שלי (והיו לי לא מעט) לא המליטה מעולם וכולן חיו באושר.
כלבה לא יושבת וחושבת לעצמה "אוי, כמה אני רוצה להיות כבר אמא.."
ואם את בוחרת שלא לעקר, לפחות תשמרי עליה שלא תברח ותתעבר כמו הכלבה הבוגרת שלך.
כלבים >>
לצפיה ב-'...'
...
20/03/2008 | 09:36
11
4
ברור שאני מבינה שהאחריות היא עליי ולא לתת לה לברוח וכו', אני לא אומרת ש"מקסימום זה יקרה ונסתדר". חס וחלילה. אבל אולי עתיד הרחוק יותר כן נרצה שהיא תמליט... אולי היא לא חושבת "כמה אני רוצה להיות אימא", אבל כשמגיע הרגע, זה משנה לגמרי את הכלבה, היא מרגישה חשובה ושהגורים זקוקים לה, להגנה, להזנה, ללמידה וכו'.

אני חושבת ששמעתי פעם על חיסון, שמונע את הייחום לפעם אחת או לפעמיים, יש דבר כזה?
כלבים >>
לצפיה ב-'היא תרגיש חשובה'
היא תרגיש חשובה
20/03/2008 | 09:46
2
7
אם אתם חושבים שהיא חשובה. היא לא צריכה להמליט בשביל זה.
איזו כלבה יש לך? אם היא מעורבת, רוב הסיכויים שלאחר שהכלבה שלך תתסיים "להרגיש חשובה", לפחות חלק מהגורים שלה יגמרו בעמותות, ברחוב או גרוע מזה.
לגבי הזריקות, לא מכירה, אבל הבנתי שהן גם יקרות וגם מסוכנות.
כלבים >>
לצפיה ב-'גולדן רטריבר'
גולדן רטריבר
20/03/2008 | 09:51
1
7
אבל בלי תעודות. לא אני בחרתי, קיבלתי אותה במתנה, ולא חשבו שזה משנה כשהביאו אותה. זה גם לא משנה מבחינתי, זו פעם ראשונה שיש לי כלבה מסוג מסויים ולא מעורבת, ויש לי כלבים מגיל 4.
אני לא אעשה שום דבר שייפגע בה או יסכן אותה, ואנשים שרואים מה אני עושה בשבילה לא מבינים מה מניע אותי לעשות את זה, ואני לא חושבת שאני עושה מספיק, אגב...
כלבים >>
לצפיה ב-'היא אכן מעורבת..'
היא אכן מעורבת..
20/03/2008 | 10:10
5
צר לי לאכזב אותך, אבל כלב בלי תעודות, הוא כלב מעורב לכל דבר.
יש שקוראים לזה דמוי גזע.
כלבים >>
לצפיה ב-'הכלבה מונעת מאינסטינקטים, היא לא "מרגישה'
הכלבה מונעת מאינסטינקטים, היא לא "מרגישה
20/03/2008 | 10:30
7
12
חשובה". היא עושה מה שהטבע "תכנת" אותה לעשות. ואגב, יש אינספור מקרים של כלבות שלא עושות את זה! שדוחות חלק או את כל הגורים.

אגב, אנשים שנותנים לכלבה שלהם להמליט מטעמי "אמהות" תמיד תמיד סותרים את עצמם בסופו של דבר. מצד אחד הם מספרים לכל העולם שהכלבה רוצה לחוות אמהות, שהיא רוצה גורים וכל זה, אבל אחרי חודש כבר מוסרים את הגורים שלה. למה!? הרי אם הכלבה שלך באמת רוצה להיות אמא, אז איך את עושה לה את זה?? איך את מנתקת אותה מהגורים שלה במקום לתת לה לגדל אותם עד יום מותה?
אז פתאום, כשזה נוח, הכלבה כבר לא "אמא" אלא רק כלבה.

בשורה התחתונה אנשים נותנים לכלבה שלהם להמליט כי זה מה שהם רוצים. שום כלבה עוד לא מתה מלב שבור כי עיקרו אותה, למעשה כלבות מעוקרות חיות חיים ארוכים ומאושרים ללא חשש לדלקות וסרטן הרחם והעטינים.

אחת מכלבותיי היא כלבה גזעית ומתועדת ולא היה לי ספק שאני אעקר אותה. את באמת חושבת שהיא יושבת וכותבת שירי מזרחית מדכאים על כמה שהיא רוצה להיות אמא? היא חיה את החיים שלה בבריאות ללא דופי, משחקת עם כלבים אחרים, רצה לה בפארק, אוכלת, ישנה ושמחה בחלקה.
לעומת זאת יצא לי להחשף לכלבה מתועדת שהמליטה וזה פשוט שובר את הלב לראות כמה משאבים זה לוקח מהגוף שלהן - הפרווה שלה נשרה בחלקים מסויימים, פטמות נפולות, רזתה מאוד (והיא קיבלה טיפול מצויין, שלא תחשבי). שום דבר במחזה הזה לא היה משובב או חמוד למראה. אבל מי רואה בכלל את הכלבה אחרי שיש גורים?

בקיצור, בעיני אין *שום* הצדקה לתת לכלבה להמליט במצב הנוכחי של הכלבים בארץ, ואף כלב אינו חסין מהסטטיסטיקה האיומה שאומרת שהסיכויים שיסיים את חייו בבית הראשון או בבית בכלל הם קטנים מאוד. צריך להיות מאוד מאוד אנוכי ומרוכז בעצמך בשביל להתעלם ממה שקורה בחוץ, רק בשביל שתוכל להנות מגורים לאיזה חודש-חודשיים ואז לשלוח אותם לגורל לא ידוע.
כלבים >>
לצפיה ב-'דווקא הכלבה שלי כתבה איזה שיר דיכאון או שניים'
דווקא הכלבה שלי כתבה איזה שיר דיכאון או שניים
20/03/2008 | 10:53
6
7
לא, סתם, היא עסוקה בלרדוף אחרי הזנב של עצמה
ואם היא לא הייתה אוכלת את הכבל USB של המצלמה הייתי מצרפת תמונה עדכניתשל ה"גורילה" שלי (גורילה כי היא גורה והיא חיה...)
אין, אני מתה עליה, מאוהבת בה כמו בפעם הראשונה שקיבלתי אותה על היידים במשקל נוצה ועד ה26 ק"ג שהיא היום ועוד תגדל ב"ה.
זה נכון, הכל נכון,  ברור לי שאם הייתי מחליטה לתת לה להמליט, זה לא בשביל הפוצי-מוצי של החודשיים שיש את הגורים, נשבר להן הלב אחרי זה...
בכנות, למה אני מתלבטת? כי מצד אחד נראה לי לא הומני לגזול ממנה את האפשרות הזאת אבל מצד שני, איזו אפשרות זאת? מה ייצא לה טוב מזה?? אני בכלל לא חושבת על עצמי, אם הבנתם לא נכון, לא מעניין אותי הקושי של לצאת איתה בזמן ייחום אלא מה יקרה אם היא תצליח לברוח וכמו הכלבה הבוגרת שלי שאצל ההורים, תחלה ותהיה בסכנה? ומה אם היא לא תצא מזה? אז, נראה לי שתוך כדי התלבטות עם עצמי ואיתכם, נראה לי שהגעתי להחלטה...
כלבים >>
לצפיה ב-'אני חושבת שהגעת להחלטה הנכונה'
אני חושבת שהגעת להחלטה הנכונה
20/03/2008 | 11:12
4
5
אני מבינה שאת חשה שעיקור הוא מעשה לא הומני, אבל אנחנו יודעות שאין שום דבר הומני בגורל הגורים שיהיו לה וזה נורא בעיני יותר מכל עיקור.
ואת תראי שאחרי העיקור, היא נשארת בדיוק אותה כלבה שמחה ומאושרת ושום דבר אינו נגזל ממנה.
כלבים >>
לצפיה ב-'אני מקווה מאוד שהיא תישאר כזאץ'
אני מקווה מאוד שהיא תישאר כזאץ
20/03/2008 | 11:24
3
5
שמחה, קופצנית, ומאוהבת בזנב של עצמה :)
האמת, עם מניפה כמו שלה, אי אפשר שלא להיות מאוהב...
אני חייבת להודות שנהייה לי כאב ראש מכל זה..
התקשרתי למרפאה שבה אנחנו מטפלים בה בד"כ, נתנה לי את כל הפרטים שרציתי והוטרינר, ששמע את השאלות שלי, אמר שעיקור לפני ייחום ראשום מאריך את חייה בשנתיים, אני מודה שזה שימח אותי בהרבה מאשר המחשבה על גורים. שהיא תהיה איתנו שנתיים יותר.. איזה כייף.
עכשיו שאלה כלכלית:
שם הם לוקחים 600-650 ש"ח לעיקור, זה המחיר בכל מקום פחות או יותר? יש אולי עיקור מטעם העירייה שעולה פחות וגם אמין ומקצועי באותה מידה?!
כלבים >>
לצפיה ב-'את יכולה לבדוק בקישורים הבאים'
את יכולה לבדוק בקישורים הבאים
20/03/2008 | 15:26
1
5
לצפיה ב-'תודה יפית'
תודה יפית
20/03/2008 | 16:23
6
בהחלט עזר, אני רק צריכה להיות חזקה עד שאני אעשה את זה כדי לא להתחרט. מה גם שזה חייב להיות בימים הקרובים כי היא בת 8 חודשים ועוד לא היה ייחום ראשון.
גלית.
כלבים >>
לצפיה ב-'גלית, בקשר לרדיפת זנב של הכלבה,'
גלית, בקשר לרדיפת זנב של הכלבה,
21/03/2008 | 21:47
8
זה הדליק לי נורה אדומה. ממליצה לך לעקוב אחרי זה ולראות שלא מדובר בהתפתחות של הפרעה התנהגותית. אם היא גם קופצנית מאוד זה יכול להצטרף לסימפטום נוסף של היפראקטביות. אני לא בטוחה בדברים שאני אומרת ולא רוצה להפחיד אותך, אבל ממה שאני יודעת התנהגות של רדיפת זנב, כשלא מפסיקים אותה, יכולה להתפתח להתנהגות אובססיבית, הפרעת התנהגות. את לא רוצה שזה יתפתח למצב כזה, וכדאי לך לעשות חיפוש בגוגל כדי ללמוד על זה יותר. שוב, אני נזהרת בדברים ולא רוצה להפחיד אותך. מומלץ לשאול וטרינר שמכיר טוב פסיכולוגיה של כלבים, או מאלף טוב..

כלבים >>
לצפיה ב-'גם בכך שאת לא מתכוונת להרביע אותה'
גם בכך שאת לא מתכוונת להרביע אותה
20/03/2008 | 11:54
4
ו/ או לשמור עליה שלא תברח אז למעשה מונעת ממנה את האפשרות להמלטה, לא?..
אז נכון שהוצאת רחם ושחלות של כלבה וניתוקם מהגוף זה מעשה בלתי הפיך (אני מבררת על אופציות להחזיר שחלות ורחם לכלבתי ע"מ שתהרה ותתוליד לי גורים מהממים כמוה ) אבל אם את תמנעי ממנה בכח זורעך להכנס להריון אז אני לא מבינה מה הדילמה... אולי בעתיד תתחרטי ותרצי שהיא כן תמליט?? הרי עכשיו קראת את כל הבעייתיות שיש בכך ואת כל החסרונות ובינתיים היא חלילה עשויה לפתח אי אלו מחלות ]נימיות.

הרבה דברים שאנחנו עושים כמגדלי כלבים בחיים האורבניים והאנושיים שלנו הם "לא הומניים" עבור כלבים שהם כביכול חיות בר שנועדו לרוץ אל החופש... אבל זה לא כך, אנחנו הורסים בשיטתיות הרבה אינסטינקטים שלהם ולא רק את המלטה, גם את ייצר הציד  למשל...

בקיצור, צריך לקבל את המציאות כפי שהיא.. או לחשוב מחשבה פילוסופית משהו האם בכלל אנחנו אמורים לגדל חיות מחמד על כל ההשלכות של זה.

כלבים >>
לצפיה ב-'לא היתה לי שום בעיה או התלבטות בנוגע לסירוס'
לא היתה לי שום בעיה או התלבטות בנוגע לסירוס
20/03/2008 | 10:01
1
4
הכלב שלי אומץ במצב קשה מSOS חיות. הוא הדוגמה הקלאסית למה צריך לסרס. הוא נולד לא רצוי במקום לא ידוע, חי ברחובות ובשדות, סבל התעללויות, מכות ופגיעות מכוונות מידי אנשים רעים. במזל גדול נתקלתי בו כשהיה כבר כולו עוד מתוח על עצמות, מכוסה בפרעושים קרציות וכל סוג של טינופת שניתן להעלות על הדעת. אחרי שהבאתי אותו הביתה נאלצתי להעביר את האוטו חיטוי מקצועי כי הקרציות והפרעושים פשוט הנחלו גם בו והוו סכנה לכל נוסע. כשהוא הגיע אלי שקל בקושי חמישה קילו. היום, אחרי 7 חודשים הוא שוקל קרוב ל8 - ואין עליו אפילו גרם של שומן מיותר.
אני לא מוכן שחס וחלילה יעבר איזו כלבה בשכונה שתביא עוד להקה של גורים שאף אחד לא רוצה וימצאו את עצמם נידונים למוות ידוע מראש מקצה מזרק של אדם כמו שראינו בכתבה הנוראית בכלבוטק.
אני גם יכול להבטיח לך שהוא נותר אותו כלב חביב ושובב כשם שהיה והוא אינו סובל כלל מהסירוס. גם התוקפנות שיש אצל כלבים לא מסורסים כלפי כלבים אחרים ירדה בהרבה וגם כלבים זכרים שאינם מסורסים לא רואים בו איום ולא תוקפים אותו.
כלבים >>
לצפיה ב-'אני רוצה לספר לך גם סיפור קטן'
אני רוצה לספר לך גם סיפור קטן
20/03/2008 | 10:23
7
על הכלב הראשון שהיה לי.
בתור ילדה קטנה, מאוד פחדתי מכלבים, אז ההורים שלי החליטו והבינו, שכדי להתגבר על הפחד, צריך שיהיה כלב בבית (אוהו כמה אני מודה להם על ההחלטה הזאת). את ג'ינג'י לקחנו מצער בע"ח, אני חושבת שבנתניה (הייתי בת 4), כשהוא מפוחד, מתחבא, עצוב, מותש ו.. פצוע, ממש אני זוכרת שהיה לו פצע שהיה אפשר לראות את הבשר! הוא לא היה גור אלא משהו כמו שנתיים והפואנטה של הסיפור, זה דווקא קטע מצחיק, שאמרו לנו שהוא "נקבה מעוקרת"! את זה אני לא אשכח. איך אפשר להתבלבל?!

אם אני זוכרת נכון, הוא היה מסורס, הוא היה טרייר מתוק אמיתי, ג'ינג'י אמיתי! אחרי שהוא השתקם אצלנו, הוא אהב בעיקר ללקק והמוווון... לשחק, להתחפש ולהיות חבר אמיתי. הוא באמת לימד אותי מה זאת אהבה של כלב, מה זה לחזור הביתה ולדעת שתמיד תמיד יש מי שיחכה לך וישמח לקראתך, ויקשיב לך בלי תנאים.

ברור לי, וגם אמרתי לבן זוג שלי, שברגע שתהיה לנו אפשרות, נצרף למשפחה לפחות עוד כלב אחד, וזה יהיה מעמותה כלשהי.
ההחלטה לא קלה לי, למרות כל הנתונים הקשים ולמרות היתרונות שבעיקור.
כלבים >>
לצפיה ב-'שלום לך גלית '
שלום לך גלית
20/03/2008 | 10:35
2
4
את מבקשת הסבר , קראת את מה שספיר כתבה ? עדיין צריכה הסברים ?

כנסי לטאגליינס יש שם עוד מאמרים של רופאים  המציגים את  חשיבות העיקור / סירוס .

איך אין לנו רגשות אשם ? ! זה כי אנחנו אוהבים כלבים מכל הלב ומנסים למזער את סיבלם הרב , מה שראית בכלבוטק
זה רק חלק קטן ממה שהכלבים עוברים .  

זהו , מקווה שתביני ותפנימי .
כלבים >>
לצפיה ב-'נראהלי'
נראהלי
20/03/2008 | 10:38
1
3
שעדיף פשוט לעשות את זה וזהו. לחשוב על הטוב שזה יעשה ולא לחפור במחשבה יור מידיי. לא?
כלבים >>
לצפיה ב-''
20/03/2008 | 10:43
2
יש פה המון כלבות מעוקרות ומאושרות , האושר שלהן בא מהחום והאהבה שהן מקבלות מהמשפחה שלהן .

כלבים >>
לצפיה ב-'גלית, אני הייתי בדיוק במצב שלך ובמחשבות שלך'
גלית, אני הייתי בדיוק במצב שלך ובמחשבות שלך
20/03/2008 | 20:18
5
לפני כיותר משנה.
יש לי כלבה לברדורית בת 4.
לא חשבתי אפילו לרגע על לעקר אותה, להפך רציתי שהיא תיהיה אמא.
כבר התחלתי אפילו לחפש זיווג.

ההורים שלי בהתחלה לא הסכימו, כי ללברדור יכולים גם להיות מעל 10 גורים.
אבל איכשהו אמא השתכנעה.
הרבה ניסו לשנכע אותי שזה  שלא כדאי....
אז גם לא הייתי מודעת לכמות הכלבים מחוסרי הבית שקיימים.
אז לא ביקרתי אף פעם בכלביה/ עמותה כדי לראות איפה כל הכלבים חיים, וכמה כלבים מועמדים להרדמה.
אז לא הייתי מודעת לכל הדברים שאני מודעת אליהם כיום.

בחרי לך יום אחד, ולכי לאחת הכלביות/ עמותות שקרובה אליך לבית.
תראי איך שם הכלבים חיים.
איזה כלובים קטנים ומסריחים יש להם.
תראי את כל הכלבים שמחכים שם שמישהו יקח אותם מאז שהם גורים.
זה מראות נוראים, אבל זה מה שבעצם גרם לי להחליט.
איך אני יכולה להרשות לעצמי לזווג את הכלבה שלי ולגרום לכך שעוד 10+ כלבים ישארו בכלביה בגלל גורים חדשים שיוולדו?
לא יכולה אפילו לחשוב על זה.
אחרי שבוע קבעתי לה טור לעיקור, שזה בגיל יחסית מבוגר.
היא עברה את העיקור בשלום.
וזה הדבר הכי טוב שעשיתי בשבילה עד היום.

לא מתחרטת על זה אפילו לרגע, ומצטערת שלא עשיתי את זה עוד מלחתחילה.
כלבים >>
לצפיה ב-'תודה ספיר'
תודה ספיר
20/03/2008 | 10:26
1
לצפיה ב-'ספירוש על ההשקעה כל הכבוד '
ספירוש על ההשקעה כל הכבוד
20/03/2008 | 10:28
3
לצפיה ב-' ספיר כל הכבוד,חשוב מאוד- לטגלן.'
ספיר כל הכבוד,חשוב מאוד- לטגלן.
20/03/2008 | 11:21
2
לצפיה ב-'מאמוש, רשומה טובה + כמה הערות..'
מאמוש, רשומה טובה + כמה הערות..
20/03/2008 | 11:48
4

אני לא מסכימה שכל אדם שמעוניין לגדל כלב יילך לעמותה וייאמץ. אני שומעת יותר ויותר על אנשים שמעדיפים לקנות כלב "דמויי גזעי" (בד"כ מתוך מחשבה שהוא גזעי ("כי רואים עליו" או "כי ראיתי את ההורים, שניהם נראים גזעיים"). או לקחת גור כלבים שגדל אצל משפחה והומלט שם.. להרבה אנשים זה נראה יותר בטוח, הן לגבי אופיו של הכלב והן לגבי בריאותו וניקיונו. ככה שזה לא ממש נכון להגיד שכלב שנמכר מהמלטה בהכרח לוקח מקום של כלב ממכלאה או עמותה.

אגב, נטישות של כלב שחי עם בעליו לרוב, לא נגרמות בגלל המלטות אלא בגלל חוסר אחריות וחוסר אכפתיות מצד הבעלים או בגלל סיבות רציניות שלא מאפשרות המשך החזקת כלב בבית, עם כל הצער שבדבר. נטישת גורים צעירים זה בהחלט נורא בעיקר אחרי שהאמא הכלבה "חוותה את הלידה וטוב לה עכשיו בחיים, אבל למי יש כח להתעסק עם 10 גורים מתבכיינים", אנשים שלא ראויים לגדל כלבים או בכלל..

ספיר, אפשר לקבל את המקור לעובדות שכתבת, בבקשה?.. בד"כ נהוג לכתוב אסמכתא על דברים מצוטטים וכמובן שזה יהיה אפקטיבי יותר להעביר רשומה כזו יחד עם המקור ממנו נלקחו הדברים.
אם את כותבת למשל "סירוס גורם לכלב להיות פחות אגרסיבי כלפי השאר" צריך לדעת להסביר למה (עניין הורמונלי וכו').

יישר כח ונשיקות לטנגו
כלבים >>
לצפיה ב-'וואו ספיר!! איזו השקעה כל הכבוד!!'
וואו ספיר!! איזו השקעה כל הכבוד!!
20/03/2008 | 13:53
4
לצפיה ב-'מה כבר ניתן לחדש בנושא זה?'
מה כבר ניתן לחדש בנושא זה?
20/03/2008 | 14:40
4
.אך השכנוע הפנימי העמוק והאהבה הצצים מכל מילה, עושים זאת מיוחד.
ברשותך אדפיס זאת, ואחלק למי שצריך.
כלבים >>
לצפיה ב-'פששש איזה מושקע כל הכבוד'
פששש איזה מושקע כל הכבוד
20/03/2008 | 16:19
4
לצפיה ב-'נצל"ש: בנוגע למספר הכלבים המורדמים בישראל'
נצל"ש: בנוגע למספר הכלבים המורדמים בישראל
20/03/2008 | 18:21
3
5
אני מנסה לברר מאיפה הגיע המספר הזה "100000". מישהו יודע מאיפה הוא הגיע? ברור שמורדמים בישראל מאות כלבים בשנה, אבל 100 אלף נראה קצת מוגזם. 100,000 זה אומר כ-270 כלבים בכל יום.
בקיצור, למישהו יש מידע או יודע איך הגיעו דווקא למספר הזה?
כלבים >>
לצפיה ב-'בבקשה..'
בבקשה..
20/03/2008 | 18:54
2
5
תסתכלי כאן.

נכון, זה מוגזם מאוד אבל זה המצב.
כלבים >>
לצפיה ב-'תודה'
תודה
20/03/2008 | 19:24
1
2
אכן ענה על שאלתי. 100 אלף הוא המספר המוערך של הכלבים המתים בכל שנה בישראל (נטושים, נדרסים ומומתים) ולא רק של המומתים. הרבה יותר הגיוני עכשיו, ומזעזע באותה המידה.

כלבים >>
לצפיה ב-' ניואנסים דקים'
ניואנסים דקים
21/03/2008 | 21:59
4

שהופכים את העניין של המתה בעמותות וברשויות ל*קצת* פחות משמעותי אבל עדיין מזעזע בצורה כואבת וחסרת אונים.
כלבים >>
לצפיה ב-'נכנס לטאגליינס. כל הכבוד'
נכנס לטאגליינס. כל הכבוד
20/03/2008 | 18:52
1
2
לצפיה ב-'תודה '
תודה
20/03/2008 | 18:55
4
לצפיה ב-'מלכה'
מלכה
20/03/2008 | 22:15
4
לצפיה ב-'ספירוש '
ספירוש
21/03/2008 | 17:05
1
3
מאמוש שלי, כבר אמרתי לך היום כמה אני אוהבת אותך?
את ילדה מדהימה וההבנה, האכפתיות, האינטליגנציה והאהבה שלך בכל הקשור לבעלי החיים מורגשים מאוד בדברים שכתבת.
למרות שאני כבר מכירה את הדברים, היה לי עצוב מאוד לקרוא את זה במילים שלך.
את כל כך צודקת, ואני מקווה שהמילים שלך יגיעו למי שעוד צריך להשתכנע...

כלבים >>
לצפיה ב-' תודה, אוהבת אותך '
תודה, אוהבת אותך
21/03/2008 | 17:08
1

הודעות אחרונות

14:05 | 31.10.19 אורחים בפורום
19:15 | 30.10.19 אורחים בפורום
16:01 | 30.10.19 אורחים בפורום
16:25 | 28.10.19 אורחים בפורום
10:25 | 21.10.19 אורחים בפורום
11:14 | 18.10.19 שרונה200
22:03 | 16.10.19 בלנס6
13:03 | 16.10.19 shirul2
14:16 | 13.10.19 SHAY820
22:31 | 10.10.19 DARKSEID
15:44 | 10.10.19 אורחים בפורום
09:45 | 08.10.19 אורחים בפורום
09:44 | 08.10.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ